Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

tinka26
autor
10. máj 2007

zuzu ja som spokojná,to len moja doktorka stále vymýšľa ako málo priberajú. 😠

zuzu13
11. máj 2007

...a o rok povie, že im nemáš toľko dávať jesť...
povedz jej, že im nedávaš úmyselne toľko jesť...lebo roztiahnu sa im žalúdky a kto ich bude potom chovať... 😀 😀 😀 😉

tinka26
autor
11. máj 2007

zuzu ja som jej už dnes citovala doktorku z gastra:mamka chudá,tak ani deti nebudú bacuľaté.xi 🙂 a už bola ticho. 🙂

livia76
12. máj 2007

Tinka, naša malá nemá ešte 7kg a to v porodnici patrila medzi tie vačšie deti . Hlavne že su detičky spokojne no nie? prajem pekny dníček.

newyorkgirl
12. máj 2007

babule presne s tou vahou, my sme uz tiez niektore deti co boli vacsie predbehli vahovo, vsak to je indi vindi, veru hlavne ze su spokojne... 😉

adkag
12. máj 2007

NY, pozeram ze si dala nove fotecky, krasnucka je malicka, jaka vyrehotana 🙂

lucna
13. máj 2007

Všetkým maminám prajem všetko naj k nášmu dnešnému dňu matiek.Pre niektoré z nás prvýýýýý. 😀 😀 😀

zuzu13
13. máj 2007

aj ja prajem k sviatku mamičiek všetko naj... 😀

zuzu13
18. máj 2007

no kde ste novembrovky? Čo máte nové, čo papáte, aké pokroky robia detičky... 😀

mimakro
19. máj 2007

My sa chystáme od budúcej stredy. Ale mám obavy z toho, ako to pôjde. Keď Hanke dávam Vigantol, odtláča lyžičku jazykom a koľkokrát pevne stisne pusu a neotvorí ju ani za svet. Aký je Tvoj názor na parný hrniec a parenú zeleninu pre drobcov? Vyplatí sa kúpiť?

zuzu13
19. máj 2007

mimakro...pre drobca a aj pre rodinu sa oplatí...pokiaľ takú stravu papkáte...ja všetko varím a je to pohodička...vigantol, kým malá nepapal príkrmy , som dávala do cumlika z fľaše a naliala som tam trošku mliečka. Kěď to vypila, našrobovala som cumeľ na fľašku a pokračovala v papaní. Teraz jej ho dám s obedom(väčšinou s polievkou) a natrium floratum rozdrvím na lyžičke a dám ho s druhým chodom 😀

newyorkgirl
19. máj 2007

ahojte 🙂 zuzu vigantol sa ma pokial viem, davat s mlieckom a nie inymi tekutinami, aj tak nechapem, my mame aj kanavit a to natrium... mate co? na zubky? my sme zacali uz papat masko, ale robila som kuracie prsia a zmixovane so zeleninou to bolo ako papier, zemiak mi zas robi sarapatu ze je to ako lepidlo vacsinou, mate nejake typy? co s tym zemiakom a ake masko davate? prsia mi pridu fakt dost suche... 😖

zuzu13
19. máj 2007

NY neviem o tom že sa má dávať len do mlieka 😕 a kanavit sa dáva, len kým je dieťatko kojené...potom už nie...a natriu floratum je od 6.mes. na zúbky
zemiak robím ako kašu, dám do neho kúsok masla a mliečko. Mäsko dávam morčacie, kuracie, králičie, jahňacie...môžem ti poslať Luckin jedálny lístok pre inšpiráciu...do IP ak chceš

mimakro
20. máj 2007

Kanavit už idem dať posledný krát a ak dieťa nie je dojčené, už sa nedáva. Vigantol sa dáva do mlieka, a to preto, lebo D vitamín sa rozpúšťa v tukoch. Fľašku nepoužívam a ani neplánujem. Ale myslím, že sa naučí papať, čo iné jej zostáva 🙂 Natrium fluoratum som začala Ondrejovi dávať asi tak od 2 rokov, ale asi sa opýtam zubárky, či mám dávať aj Hanke, vďaka za tip.
Zo zemiakov lepí iba určitý varný typ (sú tri A, B, C), myslím, že by to malo byť C, tie obsahujú najviac škrobu, ktorý je ako lepidlo(preto sú vhodné na prípravu cesta). Aj ja som dávala maslo a trochu mlieka, keď som robila z nich kašu. Inak som zmiešavala všetko dokopy aj s mäsom a už do hotového príkrmu som zvykla pridať pár kvapiek za studena lisovaného oleja. Zuzu, kde si zohnala jahňacinu?

zuzu13
20. máj 2007

mimakro, jahňacinu mávajú sem- tam v mäsiarstve ale aj v tescu sa mi zdá...
vigantol dávam v tom vývare - a tam je tuk z mäska, nie? Nestačí to? Natrium floratum nám dala doktorka keď mala 4. mes. a povedala, že ho máme dávať od 6. mes,

tinka26
autor
20. máj 2007

Ahoojte mamičky.Zuzu no mne by si tiež mohla poslať Luckin jedálniček.Ja som už normálne aj zabudla čo som varila tomu prvému synovi.Len on nebol nejaký extra veľký papkáč.Kanavit sme brali aj mi,ale už mu ho vysadila,Vigantol ešte stále dávam do mliečka,ale Natrium fluoratum nemáme,ani mi nič také lekárka neodporučila.Na čo to je dobré?

zuzu13
21. máj 2007

tinka to sú tbl. na zúbky...keď budem mať volnejšie tak ti pošlem do IP papaníčko, OK?

livia76
21. máj 2007

Ahoj dievčatá. Konečne začíname prikrmovať-je to zábava a tie grimasy :- No ,mám z toho veľkú zábavu. Zajtra máme pol rôčka- ubehlo to ,ani neviem ako. Lesia má 66cm a 7015g taký špuntík. Všetkým babatkam, ktoré oslavujú tento týždeň gratulujeme 😀 😀 😀

tinka26
autor
21. máj 2007

Zuzu aha,tak po tie tabletky si pojdem.A už sa teším na Luckin jedálníček 🙂 ozaj už pekne sedíme a dokonca vieme občas povedať mamááááááááá,aj to len povie vtedy ked je hladný,alebo sa zobudil,a včera dokonca z neho vyšlo:ba-ba.Manžela skoro porazilo.hehe stále ked je s ním tak ho učí tata a Samko sa z toho smeje 😀 Livia blahoželám Lesinke k 6 mesiačikom.Pri tom krmení si tiež užijeme svoje,jedlo mám všade,kde len nechcem,pár minút ho krmim a hodinu dávam kuchyňu do poriadku 🙂 Krásny večer Vám prajem

newyorkgirl
22. máj 2007

ahojte kocky, ja nestiham, bo mam nejake pracovne aktivity 😀 ale to uz zajtra konci na 2 tyzdne a potom zas mierne 😝 zuzu tak budem rada ked mi posles inspiraciu potravinovu 😀 my davame len hydinove teda zatial... ziadne jahnacie apod.
tinka nasa mala babaka celu dobu a rodicia nic.. len ba a ga a stale dokola take hatlaninky....

zuzu13
22. máj 2007

už somto poslala...tak dobrú chuť... 😀

newyorkgirl
22. máj 2007

zuzu diky, vsak ty by si mohla aj knihu pisat 😉

zuzu13
22. máj 2007

daj pokoj, že knihu...keď ma ešte niečo napadne, tak pošlem...
ozaj halušky so syrokrémom...klasika zemiakové halušky... 😀 mňam

mimakro
22. máj 2007

Zuzu, jediné miesto, kde som sa s jahňacinou stretla, bola moja robota. Robila som v súkromnom labáku a robili sme tam rozbory potravín. Miestny mäsokombinát občas poslal aj jahňacie. V mäsiarstve som ešte na ňu nenatrafila. Podobne je to s teľacím.

zuzu13
22. máj 2007

to fakt?

lucna
23. máj 2007

Tak u nás je po jedení hotová spúšť. Jedlo zajedáme so stoličkou 😀 , cmúľame prsty a nakoniec z toho urobíme pleťovú masku, pre istotu aj na vlasy 😀 . Inak sme tiež okrem kuracinky nič neskúšali. S novotami to ide dosť ťažko, ale pokroky robíme. papa

mimakro
23. máj 2007

Prvá lyžička za nami. Celkom úspešne, iba sa musí naučiť otvárať ústa. Najlepšie by bolo, keby to išlo cez prsník 😀 Dnes sme boli na pľúcnom. Z miesta po očkovaní jej striekačkou odsali hnis (ani nemrnkla), vraj sa takéto niečo stáva ako dôsledok zlej techniky očkovania.
Zuzu: ja bývam na dedine a okresné mesto má iba 25 tis. obyvateľov. Takéto druhy mäsa sú skôr rarita, lebo sú dosť drahé. Myslím, že v Metre by sa dali zohnať, ale iba veľké kusy(3-4kg) a to je zase veľa. Budem ešte zháňať v Tescu. Možno aj motyka vystrelí. 🙂

zuzu13
26. máj 2007

mimakro,tak chutilo???Lucna, zatiaľ nemám problém s papaním, Lucia papá pekne, ale len preto, že v oboch rukách mám lyžice a búcha s nimi o stôl 😅
dnes papala kelový prívarok so zemiakmi...mňam...nič nenechala 😀

newyorkgirl
27. máj 2007

my tiez zatial len kuracie, zuzu tak aj cestoviny davas? to som este neskusala,dneska troska zem.kase ale mam strach ked mlieko a maslo tam ide, ze co alergie... tak neviem... inak nasa tiez aspon 1 lyzicku musi drzat a striedame, ze jej lyzicka, moja lyzicka a tak, musim ju pochvalit, ziadne pluvance a okrem ruk a podbradnika, sem tam nosteka 🙂 sme pomerne cisti aj mamina, stena a kuchyna, zatial 😅

mimakro
29. máj 2007

zuzu, nechutí ☹ Musím ju skúsiť oklamať. V noci odstriekam mlieko a zmiešam so zemiakom. Hádam zje viac ako 4 lyžičky. Našťastie jedlo nepľuje. 😝 Miesto po očkovaní má stále zapálené, neviem, či neskončíme na antibiotikách. A vôbec nechce sedieť. Zato by stále ležala len na bruchu, dokonca na ňom aj zaspáva. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre