Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

katarinka1107
22. feb 2009

peknu nedelu damy 🙂 Mimi saty super, ako bolo? 🙂 Zuz vyzera to , ze aj bez fasiangov ste si masky uzili 🙂 My spime 😀 A potom pojdeme do Hc 🙂 Dnes je pekne tak asi vybehneme do Zamockej zahrady.Tatina mame este mimo SR aspon nam to rychlejse ubehne. Vcera sme sa boli korculovat 😀 Tak si uzite vikend. Dufam , ze ste vsetci zdravucki 🙂

livia76
22. feb 2009

🙂 🙂 🙂 Mima-paráda, v tých šatkách si kľudne mohla ísť aj na ,,ples v opere" -tyyy a nebude to škoda, keď ti o rok budú malé-su fakt kráásne 😵 manžel má radosť, že má pri sebe takú fešandu-už nepamatám-ešte sa len chystáte, alebo ste boli včera ? Aj ja chceeem 😀 😀 😀 😀

mimakro
22. feb 2009

Baby, vďaka za poklonu. Ples bude 28.2. Potom hodím aj definítivne foto s účesom a tak. Livi, určite mi nebude ľúto. Svokra mi ochotne ušije ďalšie. Už sa nevie dočkať, kedy začne so šitím aj ďalších vecí. Doteraz som ju krotila, lebo na materskej som využila iba rifle a tričká. I keď aj teraz nemám až taký veľký dôvod tento "outfit" meniť. Do roboty budem chodiť autom, prejdem cez parkovisko a prezlečiem sa do labákovej uniformy. Ale ja sa chcem aj inak obliekať. Po tých rokoch bez zmeny začnem aspoň od oblečka. Veľmi rada by som sa dostala na moju pôvodnú hmotnosť 61-63kg. Tak uvidíme, ako sa mi bude dariť. Livka, Ty ako? Manžel Ťa ešte nemusí v posteli hľadať? 😉 😀 😀 😀 A na budúci rok sa kľudne môžeme zúčastniť na plese všetky dohromady. Tento je síce vojenský, ale nemusia tam byť iba vojaci. A tombola je dosť bohatá - bicykel, umývačka riadu, notebook a kopec ďalších dobrých vecí. Tak čo, išli by ste? 🙂

katarinka1107
23. feb 2009

Dovre ranko. Mimi a co ked je vojensky? Keby im nedorazili polovicky, tak budeme velice ziadane 😀 😀 .Ale nie ved to je aj s drahymi polovickami ja viem. A sa ti to krati. Aky mas z toho pocit .Ty budes veeelmi vytazena mamina 😝 .Ale zas ti v novembri odbudnu starosti kam do prace. U nas je tolko snehu . 🙂 a je po prazdninach. Inak odhrnace vobec nechodili az kde tu preed polnocou, cesty su "paradne" 😀 😝 .Ktora sa chystate tak pozor a stastnu cestu. Inak to nestastie , co sa stalo v sobotu, to je hruza. tak mi je vsetkych luto.

katarinka1107
23. feb 2009

dnes uz asi nie je nic bezpecne. A ako stale sledujem spravy(teda ked sa da)tak je to ozaj strasne pre vsetkych a toho vodica mi je tiez luto. Mi nevieme ,preco tam bol, co sa stalo a on s tym vedomim bude zit, je to strasne. A chudence deti, co im "tam ostali" obaja rodicia.

mimakro
23. feb 2009

Kati,veru kráti. Sranda je, že ešte nemám podpísanú zmluvu. A to musím ísť ešte na úrad práce povybavovať zrušenie rodičovskej dovolenky a preplácanie škôlky. A ešte Hanke čo to nakúpiť (kefku, pastu, sandálky 😉 ). Teraz sa narodila a už ide do škôlky. Fakt ten čas neuveriteľne letí. Pocity mám všelijaké. Aj som si na internete pozerala niečo o raste baktérií na médiách a mám pocit, že už nič neviem. Budem ako teľa. Včera som si stopla cestu z práce domov. Ak budú ideálne podmienky, tak mi to bude trvať 15 minút. To by som mala stíhať. Ale ešte stále si to neviem reálne predstaviť. Snehu je tu bárs koľko a odhŕňajú iba dedinské odhŕňače. Tie štátne iba posypali cestu, takže je tam taká kaša. Mňa čaká zajtra cesta do mesta, tak hádam sa to trošku vyjazdí, lebo neviem. Na takýchto cestách si ešte veľmi neverím. Ale najskôr si budem musieť odhádzať sneh spred garáže, lebo neotvorím bránu. Už som raz odhadzovala. Dobre som sa zahriala. Žeby tip, ako šetriť pri energiách? 😀 😀 Tragédiu sme samozrejme sledovali. Bánovce sú od nás tak 30km a mám kamošku z dediny, ona odtiaľ pochádza. Svokra mi volala, že tiež tam pozná jedného lekára, čo tam zomrel. A jeden lekársky pár tam mal tiež ísť, ale on ochorel a jeho žena bez neho ísť nechcela. Takto ušli hrobárovi z lopaty. Neviem si predstaviť, ako sa oni cítili, keď sa o tragédii dozvedeli a uvedomili si, že aj oni tam mohli sedieť a teraz už nežiť. Je to fakt strašné. Niečo podobné som už dvakrát prežila. Raz, keď havarovalo lietadlo s vojakmi. Ten čo prežil, je manželov spolužiak. Ale bolo tam veľa takých, ktorých manžel poznal aj osobne. A takto pred roko tiež ukazovali jednu havárku v telke. O pár minút manželovi volala kolega, že to havaroval ich kolega a kamoš. Bol na mieste mŕtvy. Manžel s ním deň predtým telefonoval a aj ja som ho osobne poznala. To bol tiež riadny šok ☹

katarinka1107
23. feb 2009

mimi vidim , ze si "nachystana" a Hanka sa uz asi pyta na Wc-ko. Nas Jurko chodil asi pred porokom, dokonca aj v noci a teraz sa mu zase nechce.A mas pravdu, este nedavno sme si uzivali cerstvo narodene uzlicky a pozri uz budu z nich skolkari.Pochopila som dobre , ze nebyvas priamo v TO? U vas je riadna skolka a skola? My tiez byvame kusok od HC, ale byvali sme priamo pred 3,5rokmi. Skolu mame paradnu, sa mi zda , ze niekedy tromfne aj tie v meste a skolku mame tiez , ale zvazujeme ho dat do HC , lebo tam mame rodicov, ze keby nahodou bolo treba. Barborka ma sice 10ale nechcem jej ho nechat dlhsie ako polhodinku ked by ho aj vybrala zo skolky.hceme ho dat do tej istej skolky , ako chodila Barunka, uvidime, ci sa nam "ujde flek" 😀 Lebo zas zo skolkou som bola veeeelice spokojne a boli tam zlate p.ucitelky 🙂 No ja som v tejto tragedii nepoznala nikoho ani v tom lietadle spred 3rokov, ale je mi to luto, ked som videla tie manzelky, deti , rodicov.... no hruza. Mimi tak sa drz na ceste a my sa chystame von ze trosku odhrnut sneh,Jurko mi behol za susedkou- hraju sa (je starsie o 3mes)tak som doupratovala a ideme sa chystat.Okolo obeda nam ma volat cez skype tatino, ten je v praci daleko od nas.Este 3t to uz vydrzime 🙂

katarinka1107
23. feb 2009

😀 ale som sa rozpisala 😀

barborenka
23. feb 2009

ahojte baby aj my by sme sa k vam radi pridali

livia76
23. feb 2009

🙂 Ahojte, vitaj 🙂 aj malá Barborka 😵

barborenka
23. feb 2009

dakujeme

zuzu13
23. feb 2009

ahojky
mimakro...nevadi ze je vojensky...u nas som general ja...a kludne si zatancujem aj s generalom v armade 😀 😀 😀

barborenka vitaj 😉

katarinka1107
23. feb 2009

vitaj 🙂 barborenka 🙂 zuzu tak teda general 😀 no aspon niekto by nas v pripade potreby dal na poriadok 😀 😀

livia76
23. feb 2009

🙂 Mima, ej veru, kráti sa ti to-za chvíľku budeš pekne v robotke zarezávať 😀 😀 😀 😀
Na vojenskom plese by som sa aj ja cítila super 😉 to bol môj sen byť policajtkou, alebo vojačkou 😀 😀 😀 -vááážne 😅
Kati-to je fajn, keď ti malý odbehne k susedke a vydrží tam 😉 naša keď ide tak sa o 3 minútky pýta domov, lebo susedka LILI je síce o 7 mes. mladšia, ale bije nám ju 😀 😀 😀 a to sú sesternice-z druhého kolena 😵 😵
U nás je opať obdobie ,,čítania" len knižky -hračky ju teraz nebavia-takže sa sama nevyhrá, musím s ňou čiiiitať do nemoty 🙂 🙂 🙂 🙂 ,potom nestíham domácnosť tak , ako by som si priala- čísla už sa naučila, teraz baží po písmenkách-vie asi 10 aj pomenovať 😒 snáď sa v škôlke začne hrávať ako ostatné deti-toto je moc už aj na mňa 😨 Radšej keby vystrájala-to by som aspoň vedela, že je po mne 😀 😀 no takýto intelektuál je v rodine len moja mamina 😵 -žeby podedila -ob-generáciu?

barborenka
24. feb 2009

ahojte,davate vasich drobcov od septembra do skolky?my sme sa rozhodli ze este nie,budem s nou doma

livia76
24. feb 2009

Barborenka- pár strán dozadu sme čo-to písali- keď mám písať za seba-Lesinku chceme dať od januára 2010 či bude ale miesto, nemáme isté na 100% 😉 Určite je ok že budeš s ňou doma, keď to tak cítiš,trebarz aj 5 rokov 😵 dnes je to bežné-nie 😉 l

barborenka
24. feb 2009

idem si vas teda precitat 😉 ja niesom proti skolke ale ked mozem tak s nou radsej zostanem este doma

barborenka
24. feb 2009

no nieco tam bolo,aj my byvame na dedine je asi 10min.od mesta,so skolkou tu neni zatial problem ale mne sa nepaci,radsej by som ju dala do mesta,tak ale mame este cas,chcem sa este spytat,ci niektora este kojite?my este ano.

katarinka1107
24. feb 2009

jeej barborenka ty si vytrvalkyna 🙂 my sme sa kojili do 02,januara tohoto roka. Moc sme sa nevyspali, lebo Jurko ceconil v noci kazdu chvilku , ale mame krasne spomienky a to puto nam nezoberie nikto pri tom . 🙂 A tu starsiu- Barborku som kojila 29mesiacov a v pohode. 🙂 A do skolky idem na zapis.My byvame 10km od Hc , tu je skolka, ale pojdeme aj do tej, kam chodila nasa Barborka.No uvidime, ci nas zoberu. A zapisat sa pojdeme, kedze ale este nemam pracu , tak by nastupil az k 1,12,2009(nar. 29,11,06)alebo az ako napisala livka k 1. januaru 2010.chcem si moju poslednu matersaku vychutnat. Na to , ze nam asi obcas kazdej z toho stereotypu "sibe" mi az taaak strasne dom yle nie je 😉 Aspon si ich vychutneme drobcov, nie? 🙂

katarinka1107
24. feb 2009

do skolky som myslela aj do HC , ponahlam sa a takto to potom dopadne 😝

barborenka
24. feb 2009

ja som chodila do HC na strednu skolu,ja pomaly premyslam ze skoncime ale nebude to urcite lahke,ona by len cecala a cecala a tie noci su uz katastrofalne,je na mne vylezena aj 2hodinky 😠
a nemala si problemy s odstavenim?my este planujeme dalsie ale az neskor,teraz mam 22,tak o takych 5rokov,no ale to su len plany

katarinka1107
25. feb 2009

barborenka tak pri nasej barborke to bolo hrozne odstavovanie. Chcela som skor ale stale to ma zlomila. Pri Jurkovi to zas bolo skoro zo dna na den. On nemal cumel, lebo nechcel, tak oklamat sa nedal. S manzelom boli cele doobedie vonku, potom sa prisli naobedovat(samozrejme , ze on chcel cecenik) a na poobednajsi spanok siel do golfacova spinkat von . Vecera sme sa bali, ale zalepila som si bradavky, ze mam bibinko (on sa naplasti boji) a nejako to zabralo. Samozrejme ze pytal, ale stacilo mu ukazat, ze mam bibimko. A tei prsia moje boli 1,5tyzdna "hrozne" nemala som homeo a vravela som este den a idem k lekarovi ale nastastie vsetko ok 🙂 Inak Dobre rano damy 🙂 🙂

katarinka1107
25. feb 2009

a ved su maminy co koja aj starsie 😀 😝 Drzim palce 🙂 🙂 Co nove maminky? 🙂

barborenka
25. feb 2009

ani ona nemala cumel od narodenia a ani s flase este nikdy nepila,co ju samozrejme uz ani neucim.U nas to je zlozite,s tymi lepkami sme to skusali aj my ale ona mi ich odlepila,skusala som si ich aj natret aby sa jej to hnusilo ale ona s placom ze sa mam ist umyt,tak neviem,teraz v piatok nam donesu psika,co sme jej slubili a odvtedy co o nom vie jej stale pripominame ze nebude moct cecat ked bude u nas lebo mu bude smutno za mamou,tak zatial ju to drzi,hovori ze nebude,tak som zvedava na piatok aj ked tomu taku velku sancu nedavam
A ake problemy si mala s prsiami?toho sa aj ja bojim,aby som vedela ako sa na to pripravit

katarinka1107
25. feb 2009

no tym , ze uz netahal, a neodsavalmi mliecko, a ani ja som si moc neodsavala, tak sa mi tam mlieko nahromadilo a spavala som v podprde a s plienkou v nej. Pri Bare mi dal lekar tabletky, ale teraz som chcela skusit samovolne. Do 10dni sa to unormalnilo. Inak to bla hruza, same hrce a veeeela mlieka. Ved ja som pred rokm mala zamrazene 0,5l mlieka.Predtym som mala zapal prsnika , tak som odsavala a kojila.To mal Jurko 10mesiacov. Co som mala robit? Mrazila som a podavala do stravy 😀 . On sa naplasti boji, ze to je velke bibinko 😀 Aspon volaco 😀 😀 😀

livia76
25. feb 2009

🙂 Dievčatá ,to je super že deťúrence ľúbili tak dlho materské mliečko 😉 Ja som myslela, že budem kojiť aspoň rok a pol 😢 A naše dieťa si po 8 mesiacoch zmyslelo, že materské mlieko jej už nechutí 😕 mala som ho na rozdávanie-a ona nič-musela som si nasadiť homeopatiká na zastavenie laktácie 😒
Barborenka 😉 ty si taká ,,stará" / mám na mysli mladá/ ako moja nevlastná dcéra 😀 😀 😀 😀
Dnes sme boli 1x plávať-bolo super 😉
Mima-papučky do škôlky už máte kúpené ? 😵 😵

mimakro
25. feb 2009

Dva dni som sa tu neukázala a koľko sa tu toho popísalo 😕 . Však len píšte. Kati, ja pochádzam z TO, ale posledné tri roky bývam v Horných Obdokovciach. To je z TO smerom na HC. Je to väčšia dedina, tak okolo 1500 obyvateľov a máme aj školu aj škôlku. Tá mala pôvodne samostatnú budovu, ale niekoľko rokov dozadu sa presťahovala do školy. Má to svoje výhody aj nevýhody, ale som so škôlkou spokojná. Učiteľky sa deťom venujú, Ondrejko sa tam veľa naučil. Momentálne uvažujeme , čo s ním ďalej. Už začína sám čítať a do školy pôjde až o rok. Zvažujeme pohovor so školským psychológom, že aký postup nám odporučí. Či normálnu triedu, či pre nadané deti.Dnes sme sa zase boli pohrať v škôlke, myslím, že Hanka to tam zvládne. Bez plienky je od 20 mesiacov, má ju iba na spanie. A to pre škôlku nie je problém. Livka, po Lucke bude Lesinka druhou pani profesorkou? 😉 Ona pozná čísla a Hanka ešte ani nerozpráva ☹ Ja len tajne dúfam, že sa medzi deťmi rozhovorí, lebo tie jej posunkom určite rozumieť nebudú. Niekedy sa snaží aj opakovať slabiky, čo jej hovorím, ale nejde jej to. A potom sa zatne a nevydá zo seba už ani hláska. Začínajú ju chytať jedy, Dnes si ľahla vonku na cestu do toho sajrajtu, čo tam bol. Ale opatrne, aby si neublížila 😀 Viete si predstaviť, ako vyzerala. Papučky sú už kúpené, ale musím ich vymeniť za menšie. A už máme aj kefku, pastu a pohárik 😉 Barborenka vitaj. Ja už tiež nekojím. Chcela som dlhšie, ako Ondrejka (toho som kojila necelých 13 mesiacov), ale Hanka sa tesne po roku odstavila. Mlieka som už veľa nemala, tak s tým problém nebol. Mala som aj čosi namrazené, ale ona to nechcela, ani do jedla ani na pitie. Všetko som to musela vyhodiť. Teraz pije Sunar.

katarinka1107
25. feb 2009

🙂 mimakro, tak ze hanka moc nevravi, no je tam toho, zas sa pyta. Nas Jurasek melie a melie, vseto zopakuje(aj co nemusi, najmä po Barborke a po mne v aute, nastastie nic skarede) 😀 ale sa nevypyta .Aj to robil cez leto potom prestal a teraz vie, ze co a ako sa tam robi, ale kaka do plienky a pozatvara sa v izbe aby mal sukromie 😀.Ale ved hadam to pojde, nie? Kazde je ine 🙂Mim , si teda z dediny tiez?Moja babka byvala tam na vase strany, tak tie konciny trosku poznam , ale nie dokonale 😀To si aj rodila v Topolcanoch potom .A dnes bol krasne bacorinovsky den. Jurko mi urobil to co Tvoja Hanka. 😀Teda un utekal a do najväcsej vody sa potkol a padol 😝
.Boli sme u nasich poobede v HC a hned nam den ubehol.Inak mi byvame teraz v Trakoviciach, to je smes HC-TT, ale skolu tu mame perfektnu 🙂 Skolku asi tiez, ale v Hc mame babky a dedkov keby nieco 🙂

zuzu13
27. feb 2009

ahojte, nejako Vás nestíham 😀
mimakro...uži si posledný piatoček a víkendík na materskej dovolenke 😉 od pondelka ťa privítam medzi pracujúcimi mamičkami 😀 😀 😀

katarinka1107
27. feb 2009

dobry den 🙂 Ozaj mimi od pondelka mas uz skolkarku 🙂 Zuz Ty tuez uz pracujes? KLobuk dolu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre