Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

katarinka1107
22. júl 2009

livi sa ti necudujem , ze nespavas, ved mas ine starosti , . Ako oslava narodenin a kolaudacia, to je ina kava, ale si sikulka, mas aj malu pomocnicu a jej starsiu sestru, neboj , dobre to zariadis. A torta? to urcite bude ako s tou fotoknihou super. a a no mam nove foto , ako vravis, cim sme starsie tym sme krajsie 😀 😀 A co je s mimi?Zuzka, ver tomu , ze aj ja by som rada bola s vami, keby sme boli na rodinnom domceku , ale aj my len bytovka, To ked sme 3t sami doma bez tata, kolko by placu bolo, kusok sme od dialnice to by bolo stretko 😒 No snad niekedy ...ale vy sa chystate tiez na rodinny domcek ako livi?

katarinka1107
26. júl 2009

ahojte 🙂 😉 prajem peknu nedelu. Livi ako dopadla oslava?

livia76
27. júl 2009

😉 oslavovalo sa 3 dni 😀 😀 😀 😀 bolo super, ešte jedna oslava nás čaká v Ba, v sobotu 😝 švagor 37, Dušan 50, svokor 81 😀 😀 😀 😀 a potom odchádzame na celý august opäť na Oravu, dúfam, že počasíčko bude OK 😅

katarinka1107
27. júl 2009

no teda livi, vidis, ako si to zvladla. TAk teraz tyzden oddychuj. Pisem , ako keby s ato dalo , ze? 😀 😀 😀 . Pekny den maminky

zuzu13
27. júl 2009

liv...super...vidis...my sme to vedeli, ze to zvladnes na jednotku 😉

danciacik
27. júl 2009

ahojte, Zuzi no ja sa trošku bojím toho nástupu do škôlky a to z dvoch dôvodov - a to že paťko sa bez Larky nevie hrať a plače za ňou a druhý, že s psychologičkou máme podozrenie že Larka by mohla byť do budúcna trošku viac bystrejšia ke´d nie až nadpriemerne inteligentná a to by jej mohlo robiť v škôlke problémy ale na testy ju môžem dať až keď bude mať 5 rokov.

livia76
28. júl 2009

😉 danciacik pekné fotky 😵 tuším že tie naše novembrovčatá sú všetky nadpriemerne inteligentné 😉 máme my ale šťastie 😵

zuzu13
29. júl 2009

ahojte
danciacik...nadpriemerna? fiha....no hovor...co? ako?...nech aj my vieme, ci mame doma malych mudrcov...ako si na to prisla? zdalo sa ti ze je na vyssej urovni? nasa Lucka je tak v predstihu cca 2 roky...ale je to v ramci normy...tak ak mozes popis... 😉 inak foto mate peknucke...a je to super, ze jeden bez druheho nevedia "zit"...patris do skupiny stastnych mamiciek... 😉
liv...presne tak... 😉 dobry rok a aj mesiac 😉 a hlavne vnimavi a starostlivi rodicia 🙂 😅 😀 😀 😀

livia76
29. júl 2009

😀 😀 😀 zuzu- TO-TO vnímaví a starostliví rodičia 😵 aj nám naša dokina povedala , že Lesinka +2 roky 😵 😵 😵 to akože dostanú občiansky v 16-tich ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka1107
29. júl 2009

no damy , ale ste tu rozbehli debatu 😀deti v predstihu a my maminy vecne mlade a krasne 😀 . Pekny vecer prajem .

livia76
30. júl 2009

😉 chcela som napísať v 13-tich 😀 😀 😀 😀
Kati si trafila do čierneho 😵 ako to zvládate bez tatina ?

katarinka1107
30. júl 2009

livi dakujem za opytanie, ale zvykli sme si, u nas funguje takto, tak je to ok. A inak jer teplo , chodime k vode a dnes som zistila ze uf, je uz stvrtok?? 😀 A to mame od nedele tatina prec a o 2t pride, tak je to takto celkom fajn. Inak prajem damy krasny letny den,my sa zas ideme sa kupat.

zuzu13
30. júl 2009

xixixi...livia...veru...asi v 13 - tke ...preto som sa pytala, ze ak naozaj treba nieco riesit{pre rozvoj inteligencie} tak nech sa na to pripravime...inak nie je lahke...stale kolotoc otazok, ked nie tak cinnosti, ktore nezvladaju ani starsie deti...Lucku bavi velmi varenie...citani-knizku si vie precitat sama podla obrazkov...a ked jej precitam rozpravku, tak pekne ju vie prerozpravat...kreslenie a malovanie vodovymi farbami...no a naucila sa skakat skolku na jednej nohe...nehovorim o inych veciach....no a hlavne na vsetko ma odovednenie...takze debata v plnom prude...no a uz ani neviem co este, lebo mne to pripada ko samozrejmost... 😅 😀
my ideme od zajtra malovat..takze budeme mat predlzeny pracovny vikend...Lucka ide k nasim...syn ostane pomahat, ale na noc pojde aj on k nasim...
kati, cas leti...neuprosne...rychlo...
pekny dnicek

livia76
30. júl 2009

😉 zuzu, to by si tie naše dve rozumeli 😉 ale pohybovo Lesinka nieje na tom tak dobre 😉 skákať na jednej nohe škôlku tuším ešte ani neskúšala. Maľovanie nič extra-normálka-ale s tými knižkami , čítanim písmenok a čísel- to by sa dievčence zabavili 😀 o varení nehovoriac 😀 😀 minule sa na ihrisku vyjadrila ,, mami tieto deti sú síce väčšie, ale sa absolútne nevedia správať, to by ma zaujímalo, ako ich to vychovávajú 😀 😀 " som skoro umrela pred ich maminami 😒 -už len čakám, že jej za jej komentáre dá raz niekto facku 😕 .

katarinka1107
30. júl 2009

livi mas vazne cislo doma, ano citam , ze mate sikulky dievky, taka bola aj nasa Barunka, ale nejako som to brala tiez ako samozrejmost, len ked sme stretli nejakeho rovesnika, bola som prekvapena, A nas Jurko? no neviem to takto porovnat, je to chalan, ale pochyti vsetko od Bary, to znate co amte aj starsie deticky 😀 , On tiez knizky moze , malovanie eee 😝 moc, ale majstruje jedna basen , ci s tatom , ci sam , ci so mnou, kto ma srobovak ten je frajer 😀 u neho , sadne dopredu do auta a je sef na parkovisku a melie neskutocne vela aa stale, (ze by po mne bol?? 😀 😀 )

zuzu13
30. júl 2009

liv...no hlasky na ihrisku su na dennom poriadku...napr.: ak nevies naco je ihrisko tak ti to vysvetlim...tu sa mame hrat a nie hadat... resp. ak niekto od nej nieco chce a povie daj mi...resp. nepovie nic a vezme sito, tak sa postavi a povie...ja ti to poziciam, ale aspon si to pekne vypytaj...alebo ked si niekto kychne al. zakasle tak z nej automaticky vyleti...a kde patri ruka...pred pusu...nie???
no zlatunki su...hlavne nech su zdravi...to je zaklad...nepotrebujeme doma geniov...ale zdrave a stastne deticky 😉
kati...syn bol presne taky ako Lucka, len ona je trosku viac akcnejsia 😉

katarinka1107
31. júl 2009

pekne rano. No zuzka baby su baby, darmo sa nehovori, ze sme dopredu vo vyvoju o 2roky co sa chlapcov tyka. Ked sme mali 13 tak sme si vraveli, ze najst k sebe vyrovnaneho chalana, , tak to by mal mat15-16 😀 😀 😀 .

livia76
31. júl 2009

😀 😀 preto som si v 25 našla 40-tnika 😀 😀 😀 😀

katarinka1107
31. júl 2009

livi, ides s dobou , presne si to vystihla 😀 😀 , Inak aj ja mam starsieho manz odo mna. O 3r 3mes 3dni 😀 😀 No snad staci 😀 😀 .Ale zartujem no na veku asi velmi nezalezi, ak si dvaja rozumeju , nie? 😉

zuzu13
1. aug 2009

liv...a ja som si v 14-tke nasla 24 rocneho 😀 😀 😀
kati...no super rozkie...trojkovy 😉

livia76
1. aug 2009

😀 😀 😀 😀

katarinka1107
1. aug 2009

ze? to bude nejake znamenie 😀 moj m to obcas romanticky zakonci, ze ako prasatka 😠 😝 . Ale co uz boja sa hrat na romantikov, od toho sme tu my , nie? zuz a co aspon si bola tiez in , a strnastky tvoje kamosky ti mohli zavidiet 😀

katarinka1107
3. aug 2009

pekny dalsi tyzden mamulky 🙂 Je zas teplo, ideme k vode, tatu mame este na cestach , tak sa nebudeme parit doma. Jurko nechce koleso , ani rukavy nic. 😝 tak vo velkej vode mi je na rukacha v malickej zas krici , ze je delfin 😀 domov chodim ja unavena, ale vcera to mladenec zalomil v aute okolo19,45 a spal az do rana, to som ho len prelozila do postele. Tak to davno nebolo 😀 . Uzite si slniecko, 😉

danciacik
3. aug 2009

Ahojte.
Zuzu a ako ste na to prišli? BOli ste niekde na testoch.
Mňa na to upozornilo viacero mamičiek. Larka má podobné hlášky ako čítam ako tvoja Lucka a plus máme ešte depky ako minule, lebo som jej tri dni vysvetľovala, že sú ľudia a je jeden človek akosi jej to nešlo do hlavy a keď sme to už pochopili tak prišla prečo sú noviny a nie novina 😅 . Tak to bola ďalšia dilema. No a ja som s ňou chodila aj ku psychologičke a ona mi povedala, že Larka vyzerá veľmi bystrá tak uvidíme čo z toho bude.

zuzu13
3. aug 2009

danciacik, nie...neboli sme na testoch...ale nasa dr...a teda hlavne okolie...nam dava na vedomie, ze je "schopnejsia" ako jej rovesnici...no a hlavne jej spravanie...na ulici si niekto kychne a ona automaticky povie na zdravie...a ak si nezakryje pusu, tak nasleduje vysvetlovanie o baciloch a chorobach...a ze je to neslusne...no a tak ako u vas...slovicka...aj ked ludia a clovek ma pochopene davno...dokonca priebeh tehotenstva...porod...menzes...no a kopec inych veci...naposledy sa pytala, preco je den a noc...takze vysvetlujeme dokola... 🙂
psychologa nejdem riesit, pockam do skolky, a potom uvidime...ale mamina je ucitelka, no a ta jednoznacne povedala, ze do skoly kludne rok skor, lebo sa bude nudit...alebo na sukromnu, ale to by som musela vyhrat lotto...takze tak...

danciacik
3. aug 2009

jaaj tak to ste asi hodne dopredu ako my. NO uvidíme čo sa nám z toho vykľuje 🙂

zuzu13
3. aug 2009

...tak...nechajme sa prekvapit...hlavne ze su zdravi...a my tiez... 😉

zuzi3
3. aug 2009

ahojte maminy, som tu dlhšie nebola lebo sme boli na dovolenke 🙂
zuzu, ako píšeš Lucka už odmalička napredovala, ale ona nielen napreduje ale ona rozumovo predbieha aj 4-5 ročne deti, je to šikovne dievčatko 😉 😉 😉
Náš Lubko je v priemere, a ako písala Katka, chlapci su trošku pozadu oproti dievčatám, náš malý je skôr srandista, hovorí somariny, alebo sa rozhodne napr.: že ja som tatino a tak sa hrá celý den, volá ma tatino, pýta sa kedy prídem z roboty a tak, a minule sa ma zase pýtal či mám vajíčka, vravím mu že nie, že to má len on a on stále chodil že: "mamina máš vajká???" vravím že nie a už som bola rozčulená lebo sa ma to pýtal asi stý krát a on hovorí: "mamina ty máš vajka, ale v ladničke" a chytá ma za slovíčka.
A ešte sa strašne zaujma ako chlapci, o šrobováky a zbožnuje baterky, presne vie ako ich ma založiť do dialkoveho ovládania alebo do autíčka, presne vie kde dať plus a kde minus a ešte má naš lubko rozvinutu priestrovu orientáciu, ked niekde niečo vkladá, vyjde mu to do bodky a presne si aj pamätá ked ideme niekam na aute, kde máme odbočiť a kde nie, aj ked cuvam tak mi vždy kričí: "možeš, možeš......stáči, burame"
Inak kreslenie ho moc nezaujima a aj slovnu zásobu ma normálnu.
Baby a kde sa nám stratila mimakro???? som ju tu už dlhšie nevidela.......

zuzu13
3. aug 2009

zuzi3, s tymi vajickami...bomba...sa tu sulam od smiechu... 😀 Lubko je tiez sikovny...technicky typ...
mimakro???hmm...kto to je??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu13
3. aug 2009

😅 asi dovolenkuju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre