Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

tinka26
autor
26. apr 2007

Dobré ránko prajem 🙂 Aj mi sa už vieme pretočiť na bruško a späť.Aj sedieť už ako tak vieme.

Newyorkgirl mi tiež ešte nemáme druhé očkovanie sa nám to posunulo,lebo sme chorí boli. Samko už tiež papká polievočky,kašičky a zemiačky má najradšej.
Tiež si veľmi rád pochutná na jogurtiku a výžive s piškotkami.Na druhý týždeň ideme do poradne tak som zvedavá koľko pribral,pred troma týždňami mal 6010g,ale 2 mesiace predtým sme nepriberali.

newyorkgirl
26. apr 2007

mame ZUBKY 🙂

zuzu13
26. apr 2007

NY aj my sme boli chorí, tak preto nás očkovali neskôr...
blahoželám k zúbkom...

mimakro
26. apr 2007

My sme boli na očkovaní dnes. Hanka je celý deň umrnčaná. Váži 7850g. Lekárka kázala prikrmovať, ale ja ešte mesiac počkám. Tak sme stále iba na materskom. Zuby žiadne, sedenie tiež nič, ale z chrbátika na bruško v poho a aj naspäť sa už pokúša. Radšej ale skáče.

maryja
27. apr 2007

My sme boli ockovat vcera - druhykrat. Bola umrcana, ale cele popoludnie a aj celu noc pekne spinkala. Mame 5 mesiacov - za posledne 4 tyzdne mi pribrala len 300 g - mame 6900g a meriame 69 cm. Vraj to staci a nemam zatial prikrmovat. Snad do toho 6 mesiaca nejak vydrzim, i ked sa mi stale zda, ze mam mliecka stale menej. Inak este sa vobec neotaca, a je leniva - ani do sedu sa nepritahuje. Nuz rada si lezka na chrbte a robi mosty na koberci na deke na zemi a tak prechodi po celej obyvacke. Pri kojeni je strasne zvedava, nesmiem nic ine robit a najlepsie lezat v spalni, tak sa ako tak napapa.

anndrea
28. apr 2007

Ahojte novembrove babatka 😎 my sme sa len chceli pridat do Vasej skupiny. Narodila som sa 3.11. a volam sa Sophia Andrea. Pre zuzu 13 - treba podat ziadost, ja som ju podavala v socialnej poistovni, pretoze uz budes peniazky poberat odtial, kedze je to prispevok od statu. Podavala som to vsak dopredu, lebo kym to vsetko spracuju tak aby si nemusela cakat na peniazky.

mimakro
29. apr 2007

anndrea vitaj medzi nami! 🙂

zuzu13
30. apr 2007

anndrea vitaj...
ďakujem za radu, mám to vybavené od zač. februára...asi to patrilo niekomu inému... 😀

newyorkgirl
30. apr 2007

andrejka aj ja ta vitam medzi nami, boooze baby, tu je to jak ticha voda, nic sa tu nehne za cele dni, co mate noveee? 😝

mimakro
2. máj 2007

Nové máme to, že musíme ísť na TACHR, lebo Hanka neprimerane reaguje na kalmetizáciu. Spravil sa jej tam hnisajúci vred a mám pocit, že ju bolí ruka, lebo sa na ňu opatrnejšie opiera. Prišla mi vzorka z Hami a Sunaru. A podarilo sa mi vyhrať v časopise Dieťa nielen pre rodičov (Hami balíček). Len neviem, či sa dostane až ku mne. Raz mi mali poslať vzorku dámskych vložiek a doteraz neprišla. Keďže je to už tri roky, asi ani nepríde ☹

newyorkgirl
3. máj 2007

mimakro, tak sa rychlo vyliecte 🙂 my mame zas troska problemy so slzavym ockom, uz sa to s nami tiahne s prestavkami 3 tyyyzdne, tak zajtra uvidim co a ako a skoncime mozno znovu na ocnom 😖

zuzu13
3. máj 2007

ahojte, nám lezú ďalšie dva zúbky - dvojky dole.Malá nechce poriadne mliečko papať, tak sme väčšinou na príkrmoch...som rada, keď za deň do nej dostanem 400 ml...koľko mliečka vypijú vaše, keď prikrmujete?

newyorkgirl
3. máj 2007

zuzu, tak nasa papa 2 chody prikrmy, vecer kasu takze nam to vychadza asi 3x mlieko, lenze ona vypije tak sto cosi, cize ratam, ze tiez tak ako ta tvoja asi 😒

zuzu13
3. máj 2007

super, tak nie sme sami, podľa "tabuliek" by mala vypiť aspoň 800 ml. Zdá sa mi to ale dosť na to , že má mlieko 3 x... 😎

lucna
3. máj 2007

Tak nám ešte po zuboch nechyrovať. Zato papáme mamine mliečko ( tak neviem koľko ml vypije), lebo príkrmy sú stále fuj, až na kašu a výživu. Ale nerobím si z toho ťažkú hlavu, lebo lekárka vravela, že dojčené deti si ťažšie zvykajú na inú stravu. Dnes sme boli na poradni a máme 8 kg. Tak asi nehladuje 🙂 Očkovali nás, zatiaľ to zvláda, akurát má trochu zvýšenú teplotu. Všetkým prajem (konešne upršaný)pekný blížiaci sa víkend.papa 😀

mimakro
4. máj 2007

Vred po očkovaní praskol a zdá sa , že sa to lepší. Tak sme na tuberkulóznom nakonec neboli. Ale budeme musieť kvôli lekárke, keď už dala papier. Bude sa na to pýtať. Snáď budúci týždeň. Keď by cez víkend pršalo, konečne by som nemusela behať s krhlou po záhrade. Ešte stále iba dojčím (máme 8200g), tak sa s vami nemôžem ohľadom výživy porovnávať. S očkom mala problémy aj dcéra manželovej sesternice. Očko jej stále slzilo a tvorili sa karpinky. Na očnom zistili, že jej rastú dolné riasy smerom do oka a to jej ho dráždi. Dostala Tobradex (očné kvapky s tobramycínom - antibiotikum), tak snáď to pomohlo.

zuzu13
4. máj 2007

mimakro, to máš dobré s tou krhlou...ja musím sadnúť na bicykel šľapať cca 6 km vytiahnuť vodu z potoka, poliať a 6 km naspäť...
potieraj jej to liehom na pupček...určite to bude OK 😀

mimakro
5. máj 2007

Už sa jej to zmenšilo. Ja som to chcela liehom potierať aj skôr, len som sa bála, že to zaschne a praskne a bude mokvať. Ale asi sa to zahojí samo. Alebo mám radšej skúsiť repík? Som z toho mimo. Dnes nám ohromne napršalo 😠 Pod listami kvetov je sucho. A Zuzu, prečo si nezašportovať, keď sa dá? 😀 Máte veľkú záhradu, alebo len tak pre potešenie a šport?

zuzu13
6. máj 2007

mimakro, lieh vysuší, vydezinfikuje ...
záhradka? no je dosť veľká ale je pre radosť...preeto je veľká 😀

mimakro
7. máj 2007

Ja mám pre potešenie záhradku tak 3x10m, ale pre robotu? Toho je neúrekom- 20x70m + 20x30m (tam stojí dom) + 20x120m. To je sila, čo? Dostali sme to k domu, že starajte sa, ale takýto kolchoz? 😀

newyorkgirl
8. máj 2007

gratulujeme pol rocnickom, veeeela stasticka, zdravicka a nech nas tolko nehnevau zuby... 🙂 aj Nikolka vam chce cosi napisat v s./;4pa[s;sa2adqzxx,mm33333i 😀

zuzu13
8. máj 2007

aj my blahoželááááme polročným dietkááám... 😀

newyorkgirl
8. máj 2007

zuzu ako to rychlo bezi, vsak? sa mi verit nechce ☹

zuzu13
9. máj 2007

NY ani nevrav...nedávno sme porodili a teraz sa nám deti stavajú na nohy, sedia, rečnia.... 😀

lucna
9. máj 2007

hurá, dnes máme pol roka. Upiekli sme na počeť aj pol torty 😀 Inak nám tiež mokval vred po kalmetizácii a pomohol lieh.

tinka26
autor
10. máj 2007

Ahojte mamičky.Blahoželám polročným bábatkam 🙂 Dlho som tu nebola,akosi nestíham.Ozaj to odkiaľ beriete toľko kíl,mi máme len 6350g ☹ Zuzu asi Ti pošlem Samka na vykrmenie 🙂 Konečne máme aj druhé očkovanie za sebou.Zúbok zatiaľ ešte ani jeden.Aj ja chceeeeeeem záhradku 😨 Ja mám len takú malú,pri bytovke pod oknami,ale mám tam len kvietočky 😒 Prajem Vám a detičkám krásny dník

tinka26
autor
10. máj 2007

Ozaj som zabudla,mám nové fotky v albume 🙂

zuzu13
10. máj 2007

tinka, kľudne pošli...vykrmime... 😀 chlapci sú zlatunkí, Samko vôbec nevyzerá, že by ho bolo treba vykrmiť 😀 chlap ako sa patrí 😀

tinka26
autor
10. máj 2007

zuzu ja len že skoro každé bábo tu má 7-8kg,len mi 6kg.Marek má 16kg,ten tiež poriadne nechce jesť,aj Samko ho za chvíľu dobehne.Ale asi to tak bude,ako vravela lekárka na gastre,že on iný nebude,ked jeho mamka má 45kg. 😒

zuzu13
10. máj 2007

tinka, tak sa nečuduj...buď rada...papá, kaká, smeje sa...čo by si viac chcela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre