Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
13. jún 2007

ja som si tiež myslela , že Lucia pospí...no a spala...20 min... 😀

newyorkgirl
13. jún 2007

kocky nasa uz spava tiez iba tak 2x denne po 30min. a inak mama venuj sa mi! 😀

zuzu13
13. jún 2007

NY...som rada, že nie som sama... 😀

nathalie111
13. jún 2007

tak to teda isto nie ste same.. 😉 niekedy mam co robit,aby som jej uvarila... 😅

zuzu13
13. jún 2007

poznám to...mám pol hod. na to aby bolo aspoň postavené na sporáku a poriadené...ale stíham...

nathalie111
13. jún 2007

baby,ako vam deturence v noci spinkaju??uz prespia celu noc???

zuzu13
13. jún 2007

nathalie malá prespí noc od narodenia...takže neviem ako to je inde 😀

erosinka
13. jún 2007

mne sa janík v noci budí tak každé 3 hodky. Niekedy spí aj 5h ale to sa stáva málokedy. cez deň spí 3krát. niekedy aj dve hodiny a niekedy som rada ked pospí pol hodinu.

livia76
13. jún 2007

No veru naša Lesika je zlý spajko. V noci to nieje bohviečo aj 3-4 krát ju kojím. Cez den spinká 2-3 krát tak na hodinku. Zuzu- máš pekné nové fotočky. Opať žasnem čo všetko už Lucka dokáže šikulka. 😅

erosinka
14. jún 2007

Ahojte, kde ste dnes všetci? 🙂 Dnes je dosť upršaný deň dúfam, že na víkend sa počasie napravý. čo máte v plánoch? 🙂

newyorkgirl
14. jún 2007

nasa sa budii raz na papanie, niekedy prespi

baby kuki albumik, neviem vybrat sportaaak, poradite podla fotos??? 😀

zuzu13
15. jún 2007

NY ten CT4 chicco je celkom pekný 😅
erosinka, ja som tu bola celý deň na PC...no a poobede som už vypla...
Livia ďakujeme 😀

tinka26
autor
16. jún 2007

Ahojte kočky.Náš drobec spí cez deň 3 krát po 3hod.A v noci sa mi budí 1krát,je to malý spachtoš,ako jeho tatik 🙂 boli sme v poradni máme 7350g,aj to vdaka Luckinému jedálničku 🙂 zuzu tak ešte raz Ti veľmi pekne dakujem 😀 Normálne už nemám čas tu ani zakuknúť,aj ked Samko cez deň spinká,mám ešte druhé 5 ročné šidlo,ktoré chvíľku neposedí 🙂 ale už od septembra pojde do školky.Prajem Vám krásny víkend 😎

mimakro
17. jún 2007

V sobotu sme mali stretávku z gympla po desiatich rokoch. Bolo super. Absolvovali sme ju aj s Hankou, zvládla to na jednotku. Kvôli komplikáciám po kalmetizácii musíme ísť do Podunajských Biskupíc. Snáď to dobre dopadne a jej imunita bude v poriadku. Zub je už skoro vonku. V noci spí dobre, niekedy sa zobudí raz, niekedy dva a niekedy spí až do šiestej. Váži skoro 9kg, aj keď príkrmu spapá menej. Radšej má zeleninku, mäsko pomenej. U svokry na záhrade som objavila prvú cukínu, tak zajtra bude niečo dobré. Zuzu: čerešne už nie sú ☹ . Iba na maškrtenie, na zaváranie už nie.

lucna
18. jún 2007

u nás to tiež nie je s nočným spaním ružové. keď sme boli bezzubí, spali sme dobre. teraz sa budí nervózny a pomôže len nakojiť - hoci to nie je papanie, len si cmuľká, ale hneď zaspí.Cez deň pospí 2x tak po hodinke. Ale keď vstane, tak len chodiť 😀 . zohnali sme chdítko, ale to som unavená ešte viac, lebo lieta po celom byte. 😖 kvety na skrini, telka obchytaná a zásuvky... 😝 Stará sa mamke o štíhlu líniu. 😀

zuzu13
18. jún 2007

ahojte
tinka nemáš za čo ďakovať 😀 som rada, že chutí
mimakro...tak nič, keď nie sú, ale ak pôjdeme okolo prídeme ťa "prepadnúť" 😀
lucna, chodítko...to je iná pesnička...ale na druhej strane, keď začnú samé chodiť, tak už budeme vymakané 😀 Lucka tiež behá v chodítku, ale nie moc...radšej sedí a podrobne skúma všetky hračky... 😀

newyorkgirl
22. jún 2007

babule kde steeee? sme slabe "klebetnice" veru v tjto teme 😀

nathalie111
26. jún 2007

baby,ako vyzeraju jedalnicky vasich deticiek?kolko krat za den kojite,a koko jedal uz ste nahradili ovocim,zeleninkou,kasickami a tak??

zuz,mohla by si mi,prosim, poslat Luckin jedalnicek?tusim si ho uz niekomu posielala,tak ti tym hadam nenarobim robotu....

lucna
28. jún 2007

Ja ráno kojím, potom papá s nami chlebík(kričí hamham, keď mu nedáme) niekedy aj s masielkom. , na desiatu ovocie, alebo detskú výživu aj s piškotkami, obed - klasika -varené mäsko so zeleninkou( to vždy inú kombináciu, ryža a pod.), paradajkovú polievočku má rád( bez zápražky s olivovým olejom a petržlenovou vňaťou a ryžou) Poobede ovocie, večer obilnonovo mliečna , alebo ovocná kaša a pred spaním kojím. Kojím niekedy aj cez deň, hlavne pred spaním. Zuzu, aj ja by som sa potešila tvojim receptíkom. 🙂 Ď. pozdravujem drobcov😀

mimakro
1. júl 2007

Počas noci a ráno asi do ôsmej dojčím. Potom sú raňajky-ryžová kaša. Desiata- dojčenie. Obed - zelenina a mäso, resp. žĺtok. Olovrant - ovocie a večera - kaša. Pred spaním dojčenie. Zatiaľ bez lepku, ten až od ukončeného ôsmeho mesiaca (ja mám ekzém a alergie na potraviny). Na obed dostane aj vodu z pohárika a keď sú horúčavy, tak aj inokedy cez deň. Vypije asi do 2 dcl. Cez deň dojčím asi 4x a v noci 1-2x. Jedáva každé dve hodiny.

tinka26
autor
4. júl 2007

zdravím mamičky 🙂 Tak náš Samko už prespí celú noc a cez deň spí 2 krát po 3 hod.Nathalie to mne zuzu poslala Luckin jedálníček a snažíme sa ju dobehnúť.xi ináč náš drobec chvíľu neposedí,už sa dvíha na nožky,už aj chvíľku sám stál.a starší braček ho naučil jazyk vyplazovať 😅

lucna
6. júl 2007

Tak to ste dobrí spachtoši. Danko už spí len raz a to 2 hod. Celý deň len chodíme, v chodítku a za ruku.
Môj manžel sa postaral nám o vzrúšo.Boli sme totiž na návšteve aj s chodítkom, ktoré pri odchode oprel o auto, kým som naložila malého, drahý sa mal postarať o chodítko,lenže to ostalo na parkovisku . Aspoň sme niečo dali dali na charitu 🙄 našim tmavším spoluobčanom).Tak som včera celý deň zháňala nové. Totiž to staré bolo požičané 😖 Hlavne že sme nestratili dieťa 😀 ......
pekný deň

zuzu13
8. júl 2007

ahojte...tak som prišla kuknúť...poslala som tie jedálničky, dúfam, že prišli...lucna, tak ste sa dali na "sponzorovanie"? 😀
my máme dnes 8 mes. a 8 zubov, chodíme za ruky ako tajfún...no skončili nám "dovolenkové časy" 😅 a s tým spaním...ani u nás nie je výhra...ale hlavne, že v noci spinká /19,30 - 7,30/ no a cez deň max. tie 2 hod. cez obed... 😎

tinka26
autor
8. júl 2007

My nemáme ešte ani jeden zúbok,ale tiež už chodíme o sto šesť,robí zo dňa na deň pokroky,je samé prekvapenie:ako kinderko 🙂 vie už povedať:mama,baba,ham a nie a vyplazovať jazyk a zúriť na nás ked mu niečo nedovolíme 🙂

tinka26
autor
8. júl 2007

a ešte som zabudla:mám nové foto v albume 🙂

livia76
9. júl 2007

Ahojte všetci nejak nám to tu viazne ,nieto času. Lesinka ma dva zúbky vystrája o sto šesť je s ňou zábava. Dostala chodáčik tak sa začína realizovať.Všetko ju veľmi zaujíma. Pozdravujeme vás 😀 😀 😀

mimakro
11. júl 2007

Veru nieto. Marhule nepočkajú, bolo treba zavárať, džemy variť. Ako to tu sledujem, detičky sa vám rozbehli, len to moje sa rozgúľalo. Aspoň povymetá všetky kúty. Štvornožky nie a na nohách iba tancuje. Prvé dva zuby sú vonku (teploty a hnačky sme si užili). S jedením konečne normálne, prvý mesiac sme sa iba trápili. A rozpráva sa s hračkami. Priloží si ich takmer na nos a pusa sa jej nezatvorí. Zuzu vy ste teda zubatí 😀 . Môj syn mal toľko zubov, keď mal skoro dva roky. Lucna, ja v zásade manželovi nič na starosť nedávam, iba keď to má jasne napísané na lístku. Ach tí chlapi.

cubatour
11. júl 2007

ahojte maminky, chcela som sa vas opytat, kedze tiez cakame babetko v novembri a vy predsa mate len viac skusenosti.. co sa tyka bodiciek, kupovali ste len s dlhym rukavom na zaciatku? a kolko asi? a fusak ste kupovali vsetky?

mimakro
11. júl 2007

Ja som kupovala len s dlhým rukávom. 56 som mala asi 3, ale viac som využila plátené košieľky ešte po manželovi. 62 mám jednu, 68 dve a 74 som používala asi 8 kusov. Všetko závisí od veľkosti bábätka. To naše malo 4 kilá a z prvých troch veľkostí rýchlo vyrástlo. 74(u niektorých výrobcov 80) nosíme asi od 4 mesiacov. Teraz prechádzame na 80-86. Lepšie, keď je voľnejšie. Na leto využívam tričká s krátkym rukávom a na plienku dávam krátke nohavičky z tričkoviny alebo pod. materiálu. Fusak mám po mne. Má síce 28 rokov, ale poslúžil mi rovnako dobre, ako nový. Vnútri je kožušinka.

tinka26
autor
11. júl 2007

mimakro tak nejako podobne sme na tom aj mi.Aj ja mám ešte doma košielky po manželovi a po mne 🙂 aj fusák mám ešte ked som bola maličká 🙂 Teraz tiež väčšinou používam trička a kraťasky a ked je chladnejšie košielky,alebo body s dlhým rukávom a nohavice.poprípade aj nejaký svetrík alebo mikinku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre