Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

lucna
12. júl 2007

cubatour,56 body sme ponosili asi 3 týždne, lebo rýchlo vyrástol, tak sme prešli na košieľky .aj tak som ho mala 1. mesiac v perinke.Potom som kúpila s dlhým rukávom 4ks veľkosť od 3 do 6 mesiacom a to sme fakt vynosili.Máš istotu, že nebude mať holý chrbátik.Tričká s dlhým rukávom som dávala iba pod dupaky alebo nohavice nad traky. Teraz niet nad voľnejšie tričko 😀 Fusak sme mali tiež zdedený kožušinový po mužovom bratovi.Ale keď som ho prenášala vo vaničke, tak bol v overale a zavinovačke, lebo fusak nevošiel.OVERAL je super vec. Len tak v body a dupakoch som ho tam šupla a nebolo treba žiadny svetrík ani nijak extra babušiť. Ale všetko táleží od toho, aká bude vaša prvá zima. 😉
Idú nám ďalšie zuby, tentokrát s teplotami 😢

tinka26
autor
12. júl 2007

Aj nám sa už zúbky prerezávajú,slinatáme o sto šesť,máme aj teploty a v noci málo čo pospíme,ale za to cez deň by celý deň prespal,ale ja cez deň si pospať nemožem,lebo mám doma ešte jedno 5 ročné šidlo,takže som úplne vyšťavená ☹

mimakro
15. júl 2007

Včera som Hanku vážila. Mala som na rukách dcéru manželovej sesternice a zdlala sa mi akási ľahšia, hoci má o tri mesiace viac. A veru, zdanie neklamalo. Hanka váži 9700g. Mám pocit, že jej apetít sa zvyšuje, tak ju musím trošku krotiť. Nelozí, iba sa plazí ako Meresjev, tak to nemá ako spáliť. Dolné zuby sú už vonku, najmä ten druhý sme si všetci užili. Lucna, ja som mala super hlboký kočík. Mal dosť širokú vaničku a v pohode mi tam vošlo bábo, zavinovačka, hrubá deka aj fusak. Ale zavinovačku som používala iba tri týždne, potom som ju mala vo vnútri v dupačkách a vonku vo vetrovke a oteplovačkách.

lucna
16. júl 2007

Ahojte. Chcem sa vás spýtať va VÁŠ nazor na chodítka. V poslednom čase sa stretávam s negatívny názorom na ne. Môžu sa vraj poškodiť kĺby, chrbtica... Mám z toho zmiešané pocity, lebo ho používam . 😖 díky

danciacik
16. júl 2007

Ahojte. Dlho sme sa neukázali. Lucna mi sme používali chodítko. A čítala som štúdiu pediatra, že neškodí v tom prípade, že bábo už vie chodiť keď ho držíš za ručičky. My už tak chodiť vieme takže sme ho využívali.

lucna
16. júl 2007

Tak to mi odľahlo, lebo za rúčku chodíme vyše mesiaca, a chodítko použivame kratšie.

mimakro
19. júl 2007

Lucna, danciacik má pravdu. Pokiaľ má bábo pevné nožičky, chrbticu, samo sedí a za ruky robí prvé krôčiky, tak sa niet čoho obávať. Ale štvormesačné bábo v chodítku, to je prehnané. Ja som chodítko nepoužívala, Ondrejko chodil tak, že pred sebou tlačil kočík. Hanka nejaké krôčky robí, ale nechcem to veľmi uponáhľať. Ešte je to iba pár týždňov, čo sama sedí.

livia76
20. júl 2007

Maminy viete mi pradit ako stimulovať malú k tomu, aby sa stavala na 4 ? nejak sa jej nechce ,radšej sa za hračkami dogúľa. 😉

lucna
20. júl 2007

Aj Danko sa gúľal (na pol roka).Teraz sa stavia na 4, robí prvé kroky štvornožky.Takže to príde samo, vôbec sme ho nestavali nasilu. Myslela som, že túto fázu preskočí(ako jeho mamina), ale teraz na to prišiel, že to ide aj takto. 😉 ALe ajlepšie je aj tak chodenie 😝
Pekný víkend

tinka26
autor
21. júl 2007

Lucna aj mi sme pri prvom synovi používali chodák a klby y chrbticu má v poriadku. 🙂

LIVIA náš prvý syn nevedel po štyroch,najprv sa naučil chodiť a až roku už lozil po 4 🙂 ja som tiež nevedela po 4 až neskor som sa naučil.Teraz náš druhý syn ešte len vie loziť po 4 ale chodiť sa mu nechce 😅 Krásny večer Vám prajem 🙂

newyorkgirl
21. júl 2007

caute kockyyy, my sme sa uz dlho nepochvalili dnes nam vyliezol kooonecne horny zubok prvy... tak uz mame 3 pekne ninmi skripeme o 106 😀 tento tyzden cely na houby to teplo a zuby... Nika spi tak pol hodky doobeda, pol hodky poobede a vecer az teraz prosim pekne takze no comment 😖

zuzu13
26. júl 2007

ahojky,
s tým chodením je to "bomba" chodíme za ruky už pomaličky mesiac a len teraz začíname po 4 - och 😀 😀 😀
chodítko používam len v prípade núdze, inak je Lucia v ohrádke, hrá sa a keď chce, tak sa postaví a chodí dokola 😀

mimakro
26. júl 2007

Hanka chodí ešte len týždeň. Na štyri sa nestavia, iba občas zodvihne zadok zo zeme. Na podlahe sa jej však šmýka, tak sa gúľa, alebo na bruchu pomocou rúk otáča. V ohrádke ju to už veľmi nebaví, iba keď sedí. Po chvíli si ľahne a keďže sa nemá kam odkotúľať, hnevá sa. A Keď je najhoršie, tak len kričí mamaaaaa.

zuzu13
26. júl 2007

tak Lucka sa zatiaľ prebaví...ale len s niektorými hračkami...no a keď ju to nebaví, tak behá...alebo kríčí jojojojojojojoj 😀

tinka26
autor
27. júl 2007

ahojte,náš Samko chodí po 4 ako šarkan na nožky sa rád stavia ked je v postielke a chodí do okola,alebo si sadne a zase vstáva a sadne a vstáva sranda je z neho 🙂a ked už má toho dosť kričí mamaaaaa babaaaaa a čaká kto príde.Teraz momentálne sme už skoro mesiac chorí a chodíme na kadejaké vyšetrenia takže sa nenudíme 😠

zuzu13
1. aug 2007

ahojte,
tinka, čo vám je. Mesiac je dlhá doba na chorobu, dúfam, že to nie je nič vážne.

tinka26
autor
1. aug 2007

Zuzu chodíme na krčné,lebo stále kašle a soplí,boli sme aj na pľúcnom,tam nám lekár povedal,že to vidí skor na astmu,takže ideme ešte na alergologiu a ešte na vyšetrenie na chloridy v pote,zistili mu aj alergiu na niektoré lieky,je anemický,málo papká,tak chodíme ešte aj na gastro,tam nám lekárka povedala,že on už iní nebude,lebo je riadne šidlo,ktoré chvíľu neposedí a že ani nemá byť po kom tučnučký,tým myslela hlavne mna 😅 takže asi tak

lucna
2. aug 2007

Zdravím mamičky a detičky.Tinka, držte sa,aby ste všetko zvládli.
Mám na maminky chlapcov otázku. Ako je to u vás s predkožkou? Kontrolujú ju stále na poradni? Nám pozrela len raz, ale mne sa to zdá málo, a nepozdáva sa mi Dankova. 😒 Kamoške jej pediatrička kontroluje synovi stále a drasticky ju sťahuje, tak neviem, čo je lepšie. Trochu ma to štve.Ď za odpoveď.

tinka26
autor
3. aug 2007

Lucna vdaka.A s tou predkožkou je to tak,že ju treba sťahovať pokiaľ to ide,lebo sa zrastie,najlepšie je to robiť počas kúpania,aj mojmu synovi ju len raz lékárka sťahovala a ani mi nepovedala,že to treba robiť pri každom kúpaní,a malému sa to zrastlo a už sme boli 3 krát ju sťahovať na urologii u jednej doktorky,ale už som si vybavila druhého lekára(každý su ho chváli,že je to dobrý lekár) a ten mu to urobí oveľa lepšie,lebo tá lekárka sa s tým piplala a to ma moj syn už 5 rokov.Chudáčik si už toho dosť vytrpel,lebo ked mu to stiahla,ho to bolelo a štípalo.Teraz pri druhom synovi už mu sťahujem pravidelne.Len netreba na silu,len po kadiaľ to pojde.

zuzu13
4. aug 2007

ahojte
tinka, tak nech vám to len dobre všetko dopadne...malému posielam božtek na noštek...nech je rýchlo zdraví...alebo aspoň zdravší 😀
lucna, tak ako tinka vraví...sťahovať pokiaľ ide...a kontrola lekárom? to je individuálne...niekto kontroluje...iný nie... 😀

zuzu13
8. aug 2007

máme 9. mesiacov...aj Nikolka /newyorkgirl/...všetko naj... 😀

mimakro
9. aug 2007

Ale to ubehlo

tinka26
autor
10. aug 2007

Zuzu Dakujeme aj za božtek 🙂 Aj Ty daj Lucinke božteky na obe líčka,noštek,čielko a všade všade lebo práve som si ju prezerala a je zlatučká baculka 🙂 Naše šidielko už nebaví loziť,ale chodí o 106 chvíľku to neposedí a nepoleží,prebaľovanie a obliekanie je pre neho hotová katastrofa.Hračky a hrkálky ho nebavia,najviac sa mu pozdávajú,mobily,kľúče,kábliky a šnúročky.Všetko pred ním schovávať musíme.A ako sa vie nazlostiť,pästičky zopne na krku mu až žilky navrú a zúri o dušu 🙂 Dnes sme boli na alergologii,lekár si prezrel všetky výsledky a RTG pľúc,tak nám oznámil,že malý má tiež astmu.Dal nám inhalator a spreje tak uvidíme či to pomože,ale už nemožem v noci počúvať,ako sa dusí a kašle a plače a stále do okola ☹

Ozaj všetko najnajnajlepšie Vaším zlatíčkam k 9 mesiačikom a prajem im hlavne veeeeeľa zdravia 🙂

newyorkgirl
10. aug 2007

no kocky ja nestiham mame burlivy tyzden, vybavujem si podnikanie, do toho svadba kamoskina, Nikolka sa tiez vsade driape a je zivacik, lenze ani mi nebuva uz iba raz za den hodinku a vecer je strasne zla a mava zachvaty placu tak neviem co mame za obdobie, no uz padam od unavy a nervov niekedy 😔

tinka26
autor
19. aug 2007

Zdravím mamičky a detičky 🙂 Akosi to tu viazne,asi nemáte veľa času sem chodiť ako ja,naše šidielka nás poriadne zamestnávajú 🙂 Prajem Vám krásnu nedeľu 🙂

mimakro
19. aug 2007

Aj šidielka, aj spracovávanie úrody. Už mám za sebou varenie výživy (pravá domáca frutapura 😀 ), ešte ma čaká zaváranie kapie a zvyšok snáď porobí mamina. Našťastie sme zdraví, Hanku trošku trápia zúbky (už má 9900g, taký cvalík). V sobotu sa ideme veseliť, sme pozvaní na svadbu manželovho kolegu. Dosť som na ňu zvedavá, mala by to byť východniarska. Žeby sa aj nevesta bila 😀 ?

livia76
22. aug 2007

Ahojte maminy a hlavne naše novembrovčatá 🙂 Všetkým gratulujeme k 9-tim mesiačikom. Lesinka sa učí prvé krôčky. Má 74cm a 8,5kg ,robí nám ohromnú radosť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Prajeme krásny deň 😅 😅 😅 😅

zuzu13
22. aug 2007

livia...blahoželáme ka 9. mes....
tak my sme už pokročili...vieme povedať:mama, tata, ťiťo /Viťo-brat/, taciky/vtáčiky/, jeziš/ježiš/, auto, havo, brrrm,samozrejme ham, tata, dedo, talká-ý/starká-ý/...atď...rozviazal sa jej jazýček o 106 😀
chodíme za ruky, štvornožkuje....
...neviem si predstaviť sekundu bez detí... 😀 😀 😀

tinka26
autor
22. aug 2007

Zuzu aj Samko už bľaboce o 106,tiež vie mama,baba,havo,brmm brm,ham,len tata nie a nie povedať,vtáčiky sú čim čim,ked niečo nechce pokýve s hlavou nie nie,alebo povie ba,ked sa ho opýtam či chce ísť von,tak kýva hlavkou ano ano.Ked mu pustím hudbu začne vrtieť zadočkom a tlieskať,vie už aj zakývať.A najnovie štípe bračeka a hryzie do neho a ten kvičí o 106. 😀 a Samko sa smeje.Chodí tiež ešte len za rúčky,ale v postielke,alebo okolo stola chodí sám,po 4 uháňa jak vrtuľka.Len s tým priberaním je to biedne,to by som ho asi musela ku stoličke prilepiť,aby chvíľku posedel. ☹

Livia aj ja sa pripájam ku gratulácii 🙂 tak všetko najnajnajlepšie k 9 mesiačikom 🙂

zuzu13
24. aug 2007

tinka, takže deti nám pomaličky prerastajú 😀 aj Lucia je výmyselník...a stým pohybom dtto...neobsedí ani chvíľku...len ak mám chuť na knižku tak to mám pokoj aj 1/2 hod. 😀
Samkovi prajeme k nedeľňajším meninám všetko naj... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre