Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
26. mar 2008

ahojte 😀
dúfam, že ste boli riadne vyoblievané aby ste boli zdravé celý rok... 😉

mimakro
26. mar 2008

Jasné, že najlepšie Ti poradí homeopat. Pretože okrem notoricky známych (napr. oscilococcinum) sú aj monokompozity (obsahujú iba jednu zložku) a tam už treba odbornú radu. Inak sú bežne dostať v lekárňach, bez lekárskeho predpisu. Niektorí pediatri ich vedia odporučiť, dokonca sa na ne pochvaľne vyjadrujú, iní ich zatracujú.

vanila
26. mar 2008

Ahoj zuzu13! Tak od kedy byvam v PE tak to nepoznam. Ja pochadzam z vychodu a tam to beru vazne 😠 😠 a to sme mali doma studnu tak stej radsej tahali. ked som si pripravila vodu v kupelni aku chcem tak ta studnova bola pre nich ideal 😠 😠

vanila
26. mar 2008

Dakujem mimakro! 😉 tak to nabuduce budem riesit homeopatikami lebo pred vianocami mal uz jedne ATB tak by uz dalsie by som asi ja sama neprezila, 😒

vanila
26. mar 2008

Inak maly sa vyhadzal z ANT. tak mame dalsiu neplachu 😖 😖

lucna
26. mar 2008

zdravím nové tváre 😀 . My sme chvalabohu antib. ešte nebrali 😀 Prešli aj vyrážky - čokoláda nesmie byť v dosahu, tak sa konečne zajtra chystáme na očkovanie, ktoré sme mali absolvovať pred mesiacom.
Veľká noc bola u nás vyšibaná, aj vyoblievaná, ale tak decentne, lebo nebolo počasie na to, aby sa ťahala voda zo studne 😅 Vanila, z ktorého kúta východu pochádzaš?

mimakro
26. mar 2008

Ja som schytala asi deci vlažnej vody za krk, vraj na zdravie. Ale u nás sa tieto zvyky veľmi nedržia. Skôr sa snažíme navštevovať a veru máme v ten deň čo robiť. Vanila a prečo Partizánske? Manžel je odtiaľ, či kvôli práci?

katrin
27. mar 2008

ahojte baby, pisem po 100 rokoch aj do tejto témy. CHcem sa vas spytat, ci niektore decka mali crevnu chripku a ak ano, ci chceli po ustupeni hnaciek a zvracania aj nieco jest.. Nasi chalani mali cele sviatky hnusnu crevnu chripku, samozrejme, chytili sme to komplet všetci, ja v najhnusnejšej forme, ale už je to všetko za nami. CHalani mi však odmietaju čokolvek jest, zjedia iba nejake sladke keksy, prip. rohliky/chlieb, ale ziadnu zeleninu ani masko nechcu. Pitny rezim maju tiez dost biedny, ale nejak to po lyzickach do nich dostavam

liliandax
27. mar 2008

ahojte! 🙂

vanila - uz sa ma maly lepsie? ☹ dufam, ze ano! ake ANTB. ste brali?

mimakro - ty si pracovala v RS?? 😅 sa mi nechce ani verit 😀

katrin - my sme este crev. hnacku nemali, takze ti neporadim ☹ Ale sama som ju zazila.. a nikdy viac 😔 Chudatka tvoji chlapci, uz im je lepsie?

vanila
27. mar 2008

Lucna... pochadzam z okresu sobrance
mimakro... manzel je z partizanskeho.
liliandax ... tak uz sme ok len tie vyrazki keby boli uz fuc. Teraz mame roztok do kupela ani neviem ako sa vola ale pomaha to. Brali sme zinat.

mimakro
28. mar 2008

liliandax: robila som v Mikrolabe, možno poznáš. Hneď po štátniciach som nastúpila. Katrin, Hnaku preháňalo, Ondrejko veľmi zvracal. Dva-tri dni jedli poslabšie, ale odvtedy to iba doháňajú 😀 . Už sú tomu aj tri týždne. Vanila, to sa vyhádzal zo Zinnatu? Brali ste aj antihitaminiká?

vanila
28. mar 2008

nie len ten zinat.

vanila
28. mar 2008

Ale to mi je cudne ze raz ich uz mal a nic.

danciacik
29. mar 2008

Ahojte kočky.
Katrin aj my sme mali tú črevnú chrípku a tiež sme mali problém aj s pitím aj s jedením ale začala som len silný kurací vývar a nejaké jogurty a mliečko a postupne sa to dostáva do normálu.

mimakro
29. mar 2008

Tuším, že celé Slovensko častejšie navštevovalo záchod 😀 ☹ Danciacik, ako druhé tehu? Vanila, možno prvýkrát sa tá alergia iba štartovala a nadruhýkrát sa naplno prejavila

vanila
30. mar 2008

Asi ano. ale chvalabohu uz je to dobre 😉

lucna
31. mar 2008

ahojte, tak máme konečne po oneskorenej poradni - váži skoro 11 kg a meria 84 cm. Už sme aj zaočkovaní, tak čakám, či sa do 10 dní neobjaví reakcia. Ozaj, uvažujete o očkovaní PREVENAROM?

vanila
31. mar 2008

Ahoj lucna! tak ja ho dám zaočkovať prevenarom keď bude mať 2 roky tak som sa dohodla z mojou dokinou.

liliandax
2. apr 2008

ahojte baby 😎
ten Prevenar je vakcina proti pneumokokom? 😅 Citala som o nich v Mama a ja a bola som zhrozena, ze co vsetko tie koky sposobuju ☹
Neviete nahodou, ci to ockovanie bude preplacat poistovna a ak ano, odkedy?

vanila
2. apr 2008

Ahoj lili! je to proti pneumokokom. Mne dokina povedala že vseobecna preplaca až od dvoch rokov niekde som citala že predcastne narodeným do 37 tyzdna to tiez preplaca. Moj maly sa narodil 36+2vravela som tej svojej ze by som ho chcela zaockovat tak neviem preco cakat. ja mam na nu taku zlost ze by som ju asi zadrhla 😠 😠 😀

mimakro
2. apr 2008

Ondrejka som dala zaočkovať keď mal tri roky, no skoro štyri. Aj proti hepatitíde A. A má aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde (sme endemická oblasť).Od zaočkovania mal jedenkrát nádchu. Hanku až po druhom roku. Beztak je do dvoch rokov tých očkovaní viac ako dosť. Poisťovňa by to mala preplácať, ale tuším pre deti narodené v tomto roku. Prepláca aj imunodeficientným, alebo inak chorým deťom (určite je to niekde vypísané) a predčasne narodeným. Liliandax, to čo sa píše v časopisoch je trošku prikreslené. Resp. podávané takým spôsobom, akoby u každého dieťaťa sa to malo zrovna takto prejaviť. Reklamné oddelenie veľkých firiem dobre vie, ako zahrať na citlivú strunku. A rodičia tých citlivých struniek majú až-až.

lucna
3. apr 2008

tak nám povedali, že Prevenar stojí 1900 sk. Iba rizikové deti to majú zadarmo, ALE dnes v správach vraveli, že sa bude doplácať iba cca 85 sk.

mimakro
4. apr 2008

Mne sa zdá, že som zaň plpatila viac ako 2000. Akože sa bude doplácať iba 85 korún. To každému preplatia, či iba niektoré poisťovne a niektorým deťom?

livia76
4. apr 2008

Naša Lesinka je prevenarom už zaočkovaná-doplácali sme cez 2000 , a už 2x lebo sme ju dali očkovať hneď ,ako to bolo možné. Mladšie ako ročné deti potrebujú 3 vakcíny,ročné 2 a starším stačí 1 očkovanie. Viem,že niektoré maminy sú zasadne proti očkovaniam,ale ja som sa riadila svojim vnútorným pocitom. Malá je zaočkovaná aj rotarixom proti hnačkovým-črevným ochoreniam-keďže chodíme na dovolenky do rizikových krajín-a musím si zaklepať na čelo-zatiaľ je zdravučka 🙂 . Ako je to s doplácaním teraz -to ale netuším 😨

anndrea
5. apr 2008

Ahojte maminky, ked sme boli minuly tyzden na povinnom ockovani v 16tich mesiacoch, spytala som sa nasej detskej lekarky na ockovanie proti Pneumokokom, kedze chceme dat malu zaockovat. Jej reakcia bola dost divna, vravela ze je to zbytocne, kedze Sophinka nebyva chora a ze to pokryva len urcitu malu skupinu pneumokokov, takze ochoriet moze aj tak. Bola som z toho dost mimo 🤐 neviem teda, co mam teraz robit ... 🙄

livia76
5. apr 2008

Andrea-100 ľudí-100 chutí-rozhodnutie je na Vás-rodičoch 🙂 Lekárka ti to očkovanie odmietnuť nemôže 😉

vanila
5. apr 2008

Ahojte! niekde to už bolo písane že aj po zaockovani moze byt to dieta chore ale tu chorobu jeho organizmus po zaockovani bude znasat lepsie a nemusi ta liecba trvat dlho. Ja svojho tiez dam zaockovat.

lucna
7. apr 2008

očkovanie proti pneumokokom pre deti do 2 rokov je od 1.4. iba s doplatkom 85 sk. rizikové deti a deti s pôrodnou váhou pod 20,5 kg to majú zadarmo.

lucna
7. apr 2008

oprava, 2,5 kg 😀 😀 😀 . To by boli sloní novorodenci.

mimakro
8. apr 2008

Práve teraz som telefonovala s doktorkou. Lucna má správne info. Pre deti do 2 rokov je vakcína len za 85 Sk. Ja som určite za očkovanie. Povinné jednoznačne, to som ani neuvažovala, že by som nedala zaočkovať. Z dobrovoľných sme rotarix už nestihli, tak dúfam, že nás rotavírusy budú obchádzať. Pneumokoky, hepatitída A a kliešťová encefalitída sú aktuálne. Anndrea, nám očkovanie proti pneumokokom lekárka veľmi odporúčala. Vraj je populácia streptokokmi premorená. A ani môj syn nebýva často chorý. 1-2x do roka a občas nejaká nádcha. Ale ako píše Lívia, nemôže Ťa odmietnuť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre