Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
8. mar 2007

Neviem nic o podavani ziadosti zamestnavatelovi,lebo rodicovsky prispevok vyplaca urad prace,soc.veci rodiny v mieste trvaleho bydliska(resp. v Tvojom okresnom meste). Tam sa vypisuje ziadost,treba tam prist pred skoncenim materskej a vyplnit tlacivo. Ked som bola prvykrat tri roky dozadu,tak bolo treba priniest aj vymer zo soc.poistovne. Neviem,ci to este treba,poinformuj sa. Ale zamestnavatel s rodicovskym prispevkom (tych velkych 4400 Sk,na ktore ma rodic narok do troch rokov dietata) nema nic.

zuzu13
9. mar 2007

mimakro, rodičovský som si vybavila mesiac vopred 😉 to ovládam, ale podľa zákona máme podať žiadosť zamestnávateľovi, či môžeme pokračovať v rodičovskej dov. do dovršenia 3 rokov veku dieťaťa. Ak nepovolí ideme pracovať ☹

alexandra
9. mar 2007

Kto sa pripoji ku Karolinke (Tonicka) a Michaelovi (Alex) na cvicenie s babetkami, zacina sa od veku 6 tyzdnov, vo Vrakuni v relaxacnom centre na Estonskej ul., pravdepodobne kazdy utorok o 10.30, cena cca 150sk za lekciu.. Blizsie info hned ako budu, pripadne sa nam ozvite do IP.. Zaciname za 2-3 tyzdne, ak nas bude dost

Sportu zdar a robote pokoj

Alex zapisovatelka a Tonicka nadiktovatelka

nathalie111
9. mar 2007

zuzu,tu ziadost staci podat pred vyprsanim 28.tyzdnov,po nich si vycerpas dovolenku,ktora ti pocas nich vznikla,a potom nastupujes na rodicovsku...
ale ako ma vyzerat ta ziadost,to teda netusim.....ale ak zistis,daj vediet😀 diky 😉

zuzu13
9. mar 2007

niečo som našla, pozrite na "oktobrové bábätká" môj príspevok o 13,06

mimakro
9. mar 2007

Zo zakona mas narok na 3 roky rodicovskej dovolenky. Rozhodnutie zostat,ci nezostat doma je len na Tebe. Tvoj zamestnavatel Ti prvych 28 tyzdnov garantuje,ze sa vratis na svoje povodne miesto,potom Ta moze preradit. Nemoze Ta vyhodit iba v pripade,ze Tvoje prac. miesto rusi,alebo sa firma stahuje. Nechapem,preco by Ti mal,resp.nemal DOVOLIT zostat doma s dietatom. Ja by som to nechapala ako ziadost,ale oznamenie,ale to je taky zamestnavatel,ze sa s nim neda dohodnut? Ja som mojmu oznamila len telefonicky,dokonca ma nechal ako zamestnanca, aj ked vie, ze sa uz do prace nevratim(prestahovali sme sa). Najlepsie info su v zakonniku prace.

tinka26
autor
10. mar 2007

Newyorkgirl tak sme na tom rovnako 🙂 ja tiež som rada,že poberám aspoň tých 4400sk,ja mám s Marekom predlženú materskú do roku 2008,takže som nemusela teraz nič vybavovať.Krásny víkend Vám prajem 🙂

zuzu13
11. mar 2007

babulky, tak našla som čo so potrebovala tak čítajte...

Mám nárok na riadnu dovolenku za dobu na materskej dovolenke?
Doba materskej dovolenky je považovaná pre účely dovolenky za kalendárny rok za výkon práce. Za dobu materskej dovolenky teda vzniká nárok na dovolenku za kalendárny rok, akoby bola zamestnankyňa normálne v práci.

Akým spôsobom nastúpim na rodičovskú dovolenku? Môže mi ju zamestnávateľ odmietnuť poskytnúť?
Na rozdiel od nástupu na materskú dovolenku, o ktorom rozhoduje väčšinou lekár, po jej skončení je potrebné o poskytnutie rodičovskej dovolenky zamestnávateľa požiadať. Zamestnávateľ je povinný rodičovskú dovolenku na žiadosť poskytnúť. Rodičovská dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
Zdôrazňujem povinnosť o rodičovskú dovolenku požiadať, pretože často mylne dochádza k predpokladu, že stačí oznámiť nástup na materskú dovolenku a ostať do troch rokov dieťaťa doma Zákon síce výslovne neukladá povinnosť požiadať zamestnávateľa o poskytnutie rodičovskej dovolenky písomne, napriek tomu je vhodné a istejšie podať písomnú žiadosť.
Mám nárok na dovolenku za kalendárny rok aj za dobu strávenú na rodičovskej dovolenke?
Nie.

Musí mi zamestnávateľ preplatiť dovolenku, ktorú som si nevyčerpala kvôli rodičovskej dovolenke?
Zamestnávateľ preplatí nevyčerpanú dovolenku za kalendárny rok len v prípade, že nebolo možné dovolenku vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
Nevyčerpanú dovolenku za kalendárny rok poskytne zamestnávateľ po skončení rodičovskej dovolenky. Je tiež možné čerpať dovolenku za kalendárny rok po skončení materskej dovolenky a pred nástupom na rodičovskú dovolenku. V takom prípade je to však na úkor rodičovskej dovolenky, ktorá sa tým o dobu riadnej dovolenky skráti. Naopak, čerpanie dovolenky za kalendárny rok po skončení rodičovskej dovolenky ju akoby predĺžilo, čo môže byť vhodné najmú pri adaptácii dieťaťa na novú situáciu (napr. škôlka)

zuzu13
11. mar 2007

dnes je tu pusto...ako väčšinou...
Lucka už spinká...tak tu blúdim ☹

mimakro
11. mar 2007

nie až tak celkom. niekto tu je.

zuzu13
11. mar 2007

ahoj...aký bol víkend???

lucna
11. mar 2007

Tak víkend bol fajn, až na to sobotňajšie počasie ☹ Zajtra ideme na očkovanie, tak držte palce

zuzu13
12. mar 2007

dobré ránko 😀

newyorkgirl
13. mar 2007

ahojky, zuzu ale o den neskor 😝

zuzu13
13. mar 2007

jeeej tu to "žije" 😀
len tak ďalej...treba pekne byť von a nie za PC 😅 idem žehliť...pozdravujem a pápá keď bude pršať 😉

mimakro
14. mar 2007

Ty len žehliť? Mňa čaká sadenie, umývanie okien, dnes len upratujem. Ondrejko je na prázdninách u babky, tak je tu kľud. Ale vonku je už riadne leto, chystáme sa prvýkrát v klokanke. Nech si dievča užije slnka.

barbulka
15. mar 2007

davate krpcov este do fusaku ? ja sa este trochu bojim dat ho prec, predsa obcas zafuci dost studeny vietor 😒

mimakro, Ty mas nejak vela energie 😀

nelika666
15. mar 2007

nie len do zavinovacky fleesovej a navrch nanoznik.. 😉

newyorkgirl
16. mar 2007

my uz sme tiez davno von z fusaku a pekne v sportovom kociku sa slnieckujeme 😉

mimakro
16. mar 2007

Bodaj by som mala vela energie. Do všetkého sa musím siliť. Ale nemôžem sa doma pozerať na zaprášené poličky. Deň dva to ignorujem a potom už jednoducho musím. A so sadením je to tak, že keď už to políčko mám, tak tam aj čosi dám. A vlastná mrkva ako prvý príkrm je isto lepšia ako z obchodu. Ja ešte dávam aj fusak a deku, ale obliekam len naľahko. Akosi začalo fučať. A vraj sa má ešte ochladiť, tak ešte v hlbokom zotrváme aj s fusakom.

danii
16. mar 2007

ahojte, ako sa mate? vidim ze ste riesili koniec materskej/zaciatok rodicovskej.....uz aj mna to mata 😖 mam sice esste mesiac ale radsej to treba asi vybavit skor ako neskor resp. zabudnut na to....

danii
16. mar 2007

zuzu dakujeme, preposlala som to aj decembrovym babatkam, dufam ze to nevadi.... 😉 ale blizi sa koniec materskej, nech sa pripravia.... 😉

zuzu13
16. mar 2007

je to OK... 😀

danii
16. mar 2007

si zlata ze tak na nas ostatne myslis 😉 🙂 prave tento tyzden som na to myslela ze budem musiet pozhanat nejake info ze co a ako.....cas sa krati.... ☹ boze ako rychlo to ubehlo!

zuzu13
16. mar 2007

za chvíľu kupujeme školsé tašky 😅

danii
16. mar 2007

preboha nestras!!! 😕 😕 😀
a onedlho budu chciet tie nase dietky auto k 18-tke..... 😀 😀

zuzu13
16. mar 2007

😀 😀 😀
keby len auto

danii
16. mar 2007

vsak prave.... 😀 potvorky jedny!

newyorkgirl
19. mar 2007

teeeda, vy uz ste tak vyrastli? 🙂 nech si to este uzijeme, kym su taketo male tie nase deturence, lebo kazdy vravi, male deti, male problemy, velke deti, velke problemy, ja tomu stale neverim, ale asi uvidim casom 😀

zuzu13
20. mar 2007

NY potvrdzujem...je to pravda... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre