Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

newyorkgirl
9. sep 2007

caute kocky, ja som na roztrhanie, lebo zacinam podnikat, na fore skor citkam ako pisem, my tiez uz dost rozpravame, Nika ma podrezany jazyk asi po mne 😀 okrem tych klasickych mama, baba, tata ma nove ze teta, kacka - lebo ma oblubenu kacicku do vane, havo, baaabo hovori najradsej na kazde babatko hlavne v reklamach v telke no a najviac ma prekvapuje ze sama vie kedy je poKAKA to vzdy zahlasi kaka kaka.. a jednu srandicku som ju naucila opytam sa jej Niki, kde mas pupok a ona pozrie poza tricku alebo nadvihne a prstikom ide ze PUPA PUPA taktiez hlada moj alebo hocikoho ineho ked je po ruke ze moze zdvihnut tricko 😀 no vidite na kravinky nas je, za rucky chodime ako draci aj za jednu uz ale sami este nie

babulky aj my vsetkym detickam zelame krasnych 10mesiacikov veru o chvilku je to rok ani sa mi verit nechce ☹

dnes som videla mesacne babatko, no rozdiel poriadny 🙂

tak sa drzte kocky s detickami, hlavne vy zuzu, sa liecte liecte aj ostatnym vela zdravicka

zuzu13
10. sep 2007

ahojte, malá zaspala, nedávno sme prišli od dr.Dala nám antb. a povedala, že ak jej teploty neklesnú, tak ideme do nemocnice
V noci mala 41,2, tak som do 3-tej dávala len zábaly a hladkala ju...

nathalie111
10. sep 2007

zuzu,nam tiez teploty klesli az ked nam nasadili atb.. na stvrty den..😖 ten test CRP Lucke nerobili??nam ukazal len mierne zvysene hodnoty infektu,ale sarapatu to teda robilo hroznu.... 😕

drzte sa a nech ste z toho co najskor vonku...

zuzu13
10. sep 2007

nathalie nerobila jej nič...čo sú to za testy???

nathalie111
10. sep 2007

mozno nema ten pristroj.. 😒 nasej odobrali trochu krvi z prsteka a to dali do takej masinky,o minutku,dve tam vyhodilo vysledky..rozlisi to,ze ci ma virozu,infekt a tak,a podla toho,ake hodnoty vysli rozhodne,ci nasadit atb alebo netreba...
a mate aj nejake ine priznaky,ci len teplotu?my sme mali aj trochu cervene uska a hrdielko... 😖

zuzu13
10. sep 2007

tak to nemáme taký prístroj...má zapálené hrdielko ale nekašle, nesoplí...

nathalie111
10. sep 2007

ani nasa nekaslala ani nesoplila...len tie teploty...tri dni...najvyssia 40,9...to uz som salela od strachu..a cipky nezaberali... ☹ ☹ len zabaly...trochu...

zuzu13
10. sep 2007

aj ja stresujem...v noci keď mala 41,2 som myslela že umrem od strachu ☹

nathalie111
10. sep 2007

☹ ☹ zuz,a ani sirup nezabera?nam po nom teplota pekne isla dolu,ale zistili sme to az neskoro... 😒

zuzu13
10. sep 2007

nathalie, sirup som kupila až včera a malá už spala, poradila mi to kamoška. A v noci keď som jej ho dala, tak ho celý vyprskla na mňa a plakala...tak uvidím ako dnes bude papať antb. sirup a aj nurofen sirup...budeme sa trápiť...

nathalie111
10. sep 2007

zuzu,ani u nas to neslo bez placu.... ☹ strasne protestovala,usta uz po tom,ako jej kazdy doktor chcel vidiet hrdlo,dobrovolne ani neotvorila...prestala jest...ale tie sirupy sme do nej museli dostat....popri tom,ako revala.. 😕

zuzu13
10. sep 2007

veď to bude asi jediný spôsob ako to do úst dostať...vďaka plaču... 😅

kubko
10. sep 2007

Ahojte maminky novembrovky, dufam, ze vas vase ratolesti posluchaju, mate z nich len velku radost a uzivate si materstvo plnymi duskami.

Idem k vam na radu ako k skusenejsim a mudrejsim, ostrielanym praxou. Ja som tiez novembrovka ale 2007. Vo vsetkom si pripadam ako teliatko, tak sa radsej popytam vas. Aj ked si mozno budete o mne mysliet, ze som z marsu.

Do akych kocikov sa vam zmestili resp. nezmestili vase novembrovcata, myslim aj s fusakom alebo niecim podobnym v zime.

A ako sa obliekaju novembrovcata, ked idu v zime do mrazu? Davaju sa do fusaku aj s nejakym overalom alebo ako? Neviem ci treba kupit fusak, hrubu deku aj overal alebo co mam v tom chaos.

A este poslednu otazocku nosili ste mimca, ked boli male vo vajicku a su donho nejake specialne fusaky alebo sa vajko neda v zime pouzit na prenos a lepsia je vanicka z kocika.

Dakujem Vam za vsetky rady, kludne mozete aj do IP aby ste si tu nekazili temu 😉
A prajem vam vela stasticka a zdravicka.

newyorkgirl
10. sep 2007

juuuj babulky myslim na vas aj na drobocov, tfuj tfuj tfuj nech sa toho rychlo zbavite, ja si to neviem predstavit, Nika mala len raz teplotky aj to nejakych 38,6 a som salela z toho ale 40tky uf uf uf, tak liecte sa liecte moji drzime vseeetky prsteky 🙂

tinka26
autor
10. sep 2007

zuzu nás tie teploty trápili 5 dní,ale našťastie po antibiotikách a nurofen sirupe mu horúčka klesla,aj hrdielko už bolo potom v poriadku,tiež nás chceli poslať do nemocnice,ale odmietla som,pretože už mám z našej detskej nemocnice jednu nie milú skúsennosť 😠 a dobre som urobila,malý po 5 dňoch bol zdravý ako rybyčka 🙂 tak dúfam,že aj Lucinka sa čoskoro vylieči 🙂

tinka26
autor
10. sep 2007

Kubko ja som mala v zime kočík trojkombináciu zn.Dema,malý sa mi tam mestil v pohode.Malého som obliekla do košielky,dupačiek,svetrík,zabalila do perinky,tak do fusaku,a na fusak deku a navrch ten kryt z kočíka a šli sme na prechádzku.A ked sa mi do perinky už nezmestil,tak som len vymenila perinku za overál.S tým vajíčkom do auta Ti veľmi nepomožem,lebo mi sme ho nemali,ja som ho mala len v prenosnej vaníčke z kočíka,ale tuším sú aj také fusaky na tú autosedačku vajíčko.Snád som Ti aspoň ako tak pomohla. 🙂

newyorkgirl
12. sep 2007

tak my sa hlasime do klubu chorych obe mame nadchu ale Nike uz ide hore aj teplotka no tak pocko si asi zobralo svoju dan, lebo dost lietame po vonku ale zas je uplne vzdy naobliekana aj deka a nanoznik no neviem, asi je cosi vo vzduchu ☹

zuzu13
13. sep 2007

ahojte, tak sme doma z nemocnice / po troch dŃoch/ a ideme sa liečiť ďalej, máme antb. Lucka sa veľmi na mňa naviazala, takže idem odúčať od nosenia na rukach a veci podobných...V nemocnici to bolo kruté, odmietla som aby ju priviazali o postieľku/ruky, aby si nevytrhla inf./tak so mnou bola v posteli...takže som nespala, len kontrolovala Lucku a stav infúzií...dúfam, že sa to už nezopakuje...a ani nikomu to neprajem...

nelika666
13. sep 2007

boze zuzu.. to muselo byt.. vycerpavajuce.. drzime palce nech ste cim skor fit

katrin
13. sep 2007

Baby, aj my sme chorí... ☹
Zuzu, nezávidím ti, minule nám pri prechladnutí doktorka pohrozila nemocnicou, tak som do krpcov nalievala vodu ako sa len dalo 😔

Nyg, my už máme fusaky, keď ideme von, akurát, že ich menej obliekam, majú len body, pančuchy a mikiny (samozrejme čapice), lebo tie fusaky sú dosť teplé, ale veľa zachytia

zuzu13
14. sep 2007

ahojte
katrin a čo vám je??? ☹

katrin
14. sep 2007

Zuzu, sople až po kolená, teploty vyše 38, ráno 38,8, chalani sú úplne vyčerpaní, nevedia spať, lebo ich ten soplík dráždí.. Odsávam každú hodinu a pol, to, čo vysajem je des 😝 Boli sme dnes u doktorky, dostali kopec liekov, atb zatiaľ nie, uvidime, ak sa to nezlepsi, tak od pondelka ich dostaneme... Drzte nam palce, dnesnu noc som spala tak cca hodinu a pol, aj to ma manžel ráno vystriedal 😔

Zuzu, vy už ste dobre?

tinka26
autor
14. sep 2007

Zuzu tú detskú nemocnicu Vám nezávidím,viem o čom hovoríš aj mi sme tam boli so Samkom,tiež ho chceli priviazať,tiež som to odmietla a dokonca na mna primár chcel poslať sociálku a políciu že sa nestarám o dieťa,tak som ja na neho poslala úrady nad zdrav.starostlivosťou a políciu.Hned sa mi prišiel za všetko osravedlniť,ale ja som jednoducho vyžiadala lekársku správu a šla som so Samkom domov a viac tam už nevkročím. 😠 Zuzu Lucinke prajeme skoré uzdravenie 🙂

tinka26
autor
14. sep 2007

Ináč aj Samko je chorý,tiež soplí a kašle,zatiaľ bez teplot,tak uvidíme čo dalej ☹ aj starší syn je na tom rovnako ☹ a to len nedávno dobrali antibiotika ☹

nelika666
15. sep 2007

vsetkym detickam prajeme skore uzdravenie a maminkam vela sil

tinka26
autor
15. sep 2007

nelika Dakujeeeem 🙂 zatiaľ to nevyzerá mojimi chlapcami najlepšie,tak asi v pondelok budem musieť ísť s nimi k lekárke ☹ Prajem Vám krásny víkend a všetkým chorým detičkám skoré uzdravenie 🙂

newyorkgirl
16. sep 2007

no kocky ja som malej nasadila nasivin a za 2 dni bolo po nadche za to ja som mala taku poriadnu ze som 2 noci nespala co som dychat nemohla ale dnes uz je to tiez lepsie, tak sa liecte, coze mame nejaku epidemiu tu v novembri 😕

danciacik
17. sep 2007

No kočky aj my sa pridávame do klubu chorých ☹ . Malá je prechladená a má teploty. Takže berieme Sinupret a Nasivin do nošteka a veľa veľa tekutín a minimálne týždeň máme zaracha.

tinka26
autor
17. sep 2007

Ahojte tak sme už doma od lekárky,obaja moji chlapci berú antibiotika,aj moj muž a už aj ja.Celá rodina sme chorá ☹ Prajem Vám skoré uzdravenie

mimakro
18. sep 2007

Ahoj baby. To čo tu čítam sú samé horory. Zuzu, držím palce, aby vás už všetky choroby obchádzali a aby ste z tejto boli čo najskôr von. Aj ostatným prajeme skoré uzdravenie. Nám na nádchu vždy zabrala Coryzalia. Zatiaľ sme zdraví, teda okrem mňa, ale ja mám nádchu celoročne ☹ (potvora alergia 😝 ). Hanke sa tlačia horné zúbky a pre istotu všetky štyri naraz, takže chorobu môžeme očakávať. Ale zaznamenali sme aj prvý úspech - ráno už konečne kaká a občas aj ciká do nočníka. Chodenie nič, iba ak za dve ruky a popri nábytku. Ale vyšplhá sa do stoja popri hocičom a skúša sa pustiť. Nové slová žiadne, ale keď chce mlieko, pýta sa na ruky a naťahuje mi tričko(už vie, kde je tá dobrota schovaná). Držte sa a chorôb sa čo najrýchlejšie zbavte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre