Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

barbulka
20. dec 2006

my to tiez kvapkame rovno do ustociek 😵

danii
20. dec 2006

fakt? a nie je to pre babatko nechutne? lebo vacsina kvapiek nie je velmi jedla... preto mne to lekarka poradila davat s mlieckom.
a ja jej lyzicku davam este potom olizat..... 😉 nech sa spotrebuje vsetok liecik 😉

miselinik, ako casto chodis do poradne? kazdy tyzden?

danii
20. dec 2006

susane dakujem, takze asi staci ked lyzicku len oplachnem 🙂

barbulka
20. dec 2006

asi nie, netvarila sa nijak divne, ja jej to davam medzi ,,prsami,, teda ked dopapa z jedneho, dam jej kvapky a prilozim ju k druhemu 😀

danciacik
20. dec 2006

Ahojte babenky. Ako sa vám darí?
Chcem sa Vás spýtať - máte ešte deťúrence v perinke alebo nie? Lebo naša ju od včera poctivo rozkope.

maryja
20. dec 2006

ja davam vigantol tiez na lyzicke, urcite ju nevyvaram... v podstate jej nevyvaram nic. Dneska i vcera cez den bola hodne zla, vcera mi nespala cely den. Asi ju boli brusko. Co davate miminkam na bolest bruska? Ja som ju davala na brusko, masirovala som jej ho, davala teplu pienku na brusko, nic nepomahalo. A to ja pijem denne vela fenikloveho caju, vraj to prechadza do mliecka a nemali by sa jej zadrzovat vetry. No vcera preplakala cely den, v noci spala dobre, a teraz od rana bola hore, uz pol hodinu spi.
A moja len lezi na perinke, vcera ju manzel meral, mala uz 58 cm... to sa tam uz nezmesti 🙂. Ale na noc ju obcas zaviazeme, ale ruky a trup jej trci hore vonku, tak to musim este dekou zakryt.

nelika666
20. dec 2006

ja davam tiez vigantol do mliecka 😉
do poradne chodime kadzy tyzden - niekedy raz za 2tyzdne ak nie su tazkosti
a do perinky malu nedavam od dvich tyzdnov - stale plakala ked som ju tam zaviazala tak sme uz bez 😎

maryja - to ste riadne dlhy 😵

danii
20. dec 2006

ja davam malu do perinky najma v noci ked potrebujem mat istotu ze sa nepreguli ked ju polozim na bok aby si odgrgla. cez den je bez nej.

ako zistite ze babatko boli brusko? alebo ze ma zastavene vetry? vela kope nozickami, trepe sa?

my ideme do poradne zajtra, som zvedava co bude.... 😕

miselinik
20. dec 2006

Danii do poradne chodím po dohode s doktorkou doteraz 1 x týždenne a objednala nás teraz až po novom roku. Inak by sme chodili len raz za dva týždne, ale mali sme problémy so žalúdočkom, čo je našťastie už za nami.

danii
20. dec 2006

aha, lebo u nas bola pediatricka pred 2 tyzdnami a ideme zasa zajtra. takze sa chodi kazde dva tyzdne.... zasa som o nieco mudrejsia 😀

barbulka
20. dec 2006

my sme boli hned po prichode z porodnice a na dalsiu poradnu nas objednala az o mesiac 🙂

danii, nasu malu ked boli brusko, vela kope nozickami, skrca ich a dviha hore k brusku a stone pri tom 😀 ale nastastie to nerobi velmi casto, lebo mi jej je vtedy luto ako sa trapi, snazim sa jej pomoct tym, ze jej masirujem brusko a tlacim nozicky k brusku ...

my sme v perinke este cely den a aj v nej spime, ale tiez tam uz asi dlho nebudeme, lebo mala ju uz dokaze celu rozkopat a potom jej trcia nozicky a place, je z toho nervozna alebo co 😵 myslite, ze ju na noc mozem dat do spacieho vaku ? perinku sa este bojim jej dat ...

danii
20. dec 2006

barbulka, rozkope perinku? nemas ju zaviazanu? lebo aj moja dost kope a hadze sa, ale kedze je perinka zaviazana, nerozota sa. alebo asi nehovorime o tom istom. ja pouzivam taku tu klasicku bielu perinku/zavinovacku so snurovanim....

barbulka
21. dec 2006

ja mam take tie nove farebne rychlozavinovacky alebo ako to volaju, tiez sa zavazuju, ale neda sa to az tak na pevno ako tie klasicke perinky a ona ako kope, tak vykopne ten spodok a trcia jej nozicky 🙂

zuzu13
21. dec 2006

ahojte
nelika, malá berie fenistil a aj tak mala vyrážky. Teraz už 4 deň nepapá materské mlieko a tvárička je skoro čistá. Tak to bude pravdepodobne alergia na MM ☹ .
Lucia je bez zavinovačky cca od 2 tt lebo jej trčali nohy 😀 . Teraz kope (ako v bruchu), tak by to bolo nanič. Na rukách je len pri kŕmení 😀

maryja na zastavené vetry mám kúpenú vetrovú masť, natrie sa ňou bruško kolo pupčeka, ale malej dávam feniklový čajík, takže zatiaľ sme ju nepoužili. Švagriná si je nevie vynachváliť.

danii
21. dec 2006

barbulka, hned ma to napadlo, ze som myslela ine.... lebo v tej klasickej "naskrobenej" 😀 sa to nestane. je v nej pevne zaviazana

dnes sme boli v poradni 🙂 vsetko je ok, mala je zdravucka. pekne pribrala ale nenarastla. tak som sa zlakla, ci je vsetko ako ma byt, ale ma ukludnili 🙂

nelika666
21. dec 2006

zuzu aj my berieme fenistil uz druhy den a zatial ziadna zmena 😒 aj ja si myslim ze to ma z mliecka kedze aj kozmetiku som vysadila a stale nic 😖
takze ty uz vobec nekojis? ani nebudes?

maryja
22. dec 2006

Ja som vcera malej skusila dat ten feniklovy caj, moc mi ho nechcela pit. Spia vam deticky aj cez den? Moja je skoro cely den hore, spi tak 3 hodiny ale to az od pol stvrtej do pol siedmej. Do tej pol stvrtej mi spat nechce, neviem, ci kvoli tomu brusku... alebo jednoducho nepotrebuje spat. V noci spi aj 9 - 10 hodin s jednou prestavkou na kojenie.

zuzu13
22. dec 2006

nelika, mliečko si odsávam sby sa nestratilo. Rada by som jej dávala materské aj keď mi to nevydá na viac ako 1-2 razy do dňa. Je ho máličko, ale predsa 😅
Malej som začala tváričku aj telíčko natierať modrou indulonou a je to oveľa lepšie 😀

maryja, Lucka vstáva ráno okolo 7,00-7,30 napapá sa a potom reční, smeje sa. O 11,00 papá a spí cca 0,5 hod. doma a v kočíku aj 5 hodín, potom sa naje a zvykne ju to zlomiť okolo 19,00-19,30 zase na 0,5 hod. no a o 22,00 ideme do postele a spíme do rána 😀 . Niekedy sa zobudí okolo 4-5 keď je moc dočúraná 😅 tak jej dám papať a spíme.Takže keď potrebujem robiť tak malú dám do kočíka a šup na balkón a ak mám porobené tak sa prechádzame do zdivenia 😀

adetka
22. dec 2006

zuzu... prepac, ze sa vam sem pletie decembrovka... 😅 ... ale mojej kamaratke sa chlapec na tvaricke vyhadzoval kvoli alergii na kravske mlieko, ktore pila, ked kojila... tak prestala pit mlieko a vsetko bolo v poriadku...

ja iba tolko... hihih... uz som prec...

nelika666
22. dec 2006

adetka ja mliecko nepijem a aj tak sa mala vyhadzala - tak z toho to asi nebude 😅 😉

barbulka
22. dec 2006

maryja, no nasa mala je uz tiez 3 dni cez den hore, od tej osmej az do tej tretej, stvrtej... stale by sa na rukach nosila, zaspi len vonku v kociku, aj to len ked sa hybeme, ked zastanem spusti krik. ale v noci spi pekne 🙂

danii
22. dec 2006

barbulka, u nas je to tusim naopak 😀 ale na rukach by sa tiez nosila, najma ked ju neviem nijako utisit... to vydrzi aj hodiny

susane01
23. dec 2006

pekny podvecer vam prajem. tak ako si uzivate predvianocny vecer? asi pracujete na poslednych upravach. prajem vam aj babetkam stastne a vesele vianoce. 🙂 😉

barbulka
23. dec 2006

zuzu, dakujeme a napodobne 😀

nasa mala konecne zaspala, som ju nosila na rukach asi tristvrte hodinu, uplne mi strpli ruky, ale co by clovek nespravil pre to malicke stvorenie, ze ? 😝

barbulka
23. dec 2006

danii, v decembrovych babatkach si pisala, ze ste malu prihlasili na trvaly pobyt. to treba ? nikde som to v tych zoznamoch co treba vybavit nevidela napisane 😖

danciacik
24. dec 2006

Prepáčte, že sa vám do toho miešam, ale Barbulka treba prihlásiť bábätko na trvalý pobyt. Mne prišlo z mestského úradu predvolanie aby som sa dostavila a malú prihlásila.
Prajem Vám krásne Vianoce.

barbulka
24. dec 2006

aha, super, dakujem za info danciacik, prijemne vianoce 😵

newyorkgirl
25. dec 2006

ahojte, kocky ako sviatkujete? dufam, ze v pohodicke, my sme si malu dali aj ako darcek pod stromcek vcera 🙂

nelika666
26. dec 2006

new sviatkujeme veeelmi nezdravo 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre