Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
25. jan 2008

Mimakro, ako berie Hanku malý, hrá sa s nou, alebo sa biju, alebo je jej velký brat? Ci všetko dokopy? 😉
Marianka akoby dospela odkedy sa malý narodil, je zodpovednejšia, napr. ked prídeme z vonku, tak sa ona vyzlečie, potom malého, da mu dolu čiapočku, sálik, bundu, a on si potom hned lahne aby ho mohla vyzuť a vyzliecť nohavice, v tomto su zohratí, no dá aj nanho pozor a povie mi ked robí niečo zle alebo ho zoberie z gauča alebo z postele ked tam vyjde a ja jej to kážem ale zase sa biju, on ju kuše, ona mu cape po rukách a potom sa rozrevu obaja. No ale to patri k tomu.
Najhoršie je že už malý dočiahne na klučku a otvorí si všetky dvere, aj tie vchodové, ale som ho asi 5 krát vytrestala ked ich otvoril tak tam už nejde. A vyjde na lavicu /v kuchyni máme rohovu/ a chodí po nej, potom ked nanho skričím tak z nej zojde a vyjde na gauč v obyvačke, to ho bavi najviac.
Aj on vyhdzoval oblečenie a všetko zo skrin, ale zopár krát som ho vyhrešila a vytrestala tak to robí už ovela menej, alebo ked mi chce urobiť napriek. Ešte pred mesiacom som sa mohla aj roztrhať a neposluchol ale teraz už aj posluchne. Stači že poviem že sa idem obliecť a už mi donesie nohavide, alebo podprsenku, alebo ked poviem, že ideme niečo uvariť tak mi donesie muku. Co mesiac to je iný, akoby chytal trošku rozum len ho musím usmerniť čo smie a čo nie.
Na nočník nechce ani náhodou, sadne si tam a bleskovo vyskočí akoby ho to pálio a vyciká sa zásadne vedla nočníka na koberec alebo na zem. 🙂

livia76
25. jan 2008

Jeej konečne ste sa rozpísali a trošku som sa zasmiala musím uznať,že tie naše novembrovčatá sa nám vydarili 😵 . S neporiadkom u Lesie nemám problém, rozhadzuje len svoje hračky z krabice a sem tam ju napadne nejaké vhodiť aj naspať ,tak upratovanie nieje až taký problém .Keď varím,alebo upratujem hrá sa v ohrádke,zatiaľ tam pár minút vydrží. keďže začala chodiť neskôr, ešte balancuje . Najhoršie je, keď počuje za sebou naše kroky-to sa rozbehne a mne až vystupuje studený pot na čelo či netreskne na zem. 😉 Zajtra sa opať chystáme na Oravu domček je už vo fáze dokončovačiek, tak najbližšie dva týždne strávim maľovaním a vyberaním kachličiek 😝 . Takže sa na vás teším pa vo februári. 😀

mimakro
26. jan 2008

Zuzi. U nás je to so "súrodeneckou láskou" podobne. Chvíľu sa spolu hrajú a ochvíľu už: Ona mi robí zle a ona mi to berie, Hana! Nechaj ma, Neber mi okuliare(to najčastejšie) a X ďalších vecí. Ondrej sa na Hanku veľmi tešil a neubližuje jej, ani mu to nikdy nenapadlo. On bol rozumovo veľmi vyspelý(a aj je), s posluchom nebol nikdy žiaden problém. Nikdy si nerobil po svojom, čo sme mu povedali, to urobil. Teraz už samozrejme nie, teraz má rozum celkom svoj 😀 A tvrdohlavý je riadne, po tatkovi. 😉 Možno preto, že on bol taký, sa mi zdá Hanka hlúpučká. Niekedy doslova. Niečo jej poviem a len na mňa hľadí, akoby som hovorila po čínsky. Keď čítam, čo dokážu tie vaše ratolesti, mám pocit, že my sme neuveriteľne pozadu. Ale to je asi iba môj pocit. Druhí ľudia mi hovoria, že je šikovná(na robenie neporiadku až nadpriemerne). Najviac ma vyrušuje, že nerozpráva. Na všetko sa iba načahuje hmhmhm. A je z nej krpec. Dúfam, že sa to čoskoro pohne tým správnym smerom. Livia, vy sa chcete na Oravu presťahovať?

zuzi3
26. jan 2008

Neboj Mimakro, ani náš moc nerozpráva.
Ja si myslim že to je tým že je druhá a už aj ked nechceme, porovnávame a možno aj preto že Ondrejko vynikal v inom a tebe sa zdá že oproti jemu je pozadu. Aj náš niekedy mi hned rozumie a rýchlosťou blesku to aj urobí, napr. že ideme vonku, je pri dverách prvý aj s čiapkou a topánočkami, ale niekedy ked mu niečo kážem nech pozbiera hračky, tak sa na mna díva čo chcem ale ja som zistila že on sa len robí že ma nerozumie, lebo sa mu nechce.
Vaničku a stoličku na krmenie sme už odpratali, kupeme sa vo velkej vani a ked videl malu že sedi na klasickej stoličke tak aj on, tak ho tam posadím a papá ale nechce aby som mo krmila, chce jesť sám, tak väčšinou polievky jedáva sám, no tanier mu musím držať tesne pod bradou. No to ale trvá, ale aspon nepreberá, zje ovela vaic ako Marianka.

lucna
28. jan 2008

tak Dankovi sa ústa nezavrú. Najfrekventovanejšie slovo je TATA a to v rôrnych obmenách . Vie to tak sladko vysloviť, že až niekedy žiarlim.Na mňa si spomenie, až ked chce didi.Vystrája také kúsky, že sa nestačíme diviť. "Pomáha" odkladať a vyberať veci zo skrine, podáva štipce, ked vešiam prádlo. Ked sa zašpiní, už kričí, že má "ba" na rukách a opráši si ich, ked má špinavý cumel, tak povie, že má chu - chlp, ukáže, kde má uši, nos,ústa a najnovšie zistil, že si vie strčiť prst do nosa 😀 .a to nehovorím o tanečných kreáciách - točenie, beh po špičkách ,úklony vpravo a vľavo, krok-prísun. potom sa na tom zabáva a nasilu sa smeje, aby sme si ho všimli. Vie, že nesmie chytať rúru a sporák, aby sa nepopálil, tak chodí na ňu fúkať, aby nebola taká horúca.... 😀 Skrátka, nenudíme sa 😀 😀 😀
Pri jedení našťastie nie je prieberčivý.A čo sa týka nočníka, tak je to podľa nálady. Niekedy ho nedokážem posadiť, inokedy z neho dostať. Povie, že chce kakať, ale to už väčšinou má naložené 😒 .

zuzu13
28. jan 2008

aj Lucia je poriadna rapotačka...vie pekne a zrozumiteľne povedať veľa slov, vie ako sa volá on, jej brat aj rodičia,vie si pýtať piť, papať... je veľmi šikovná v rozprávaní ale aj v iných veciach...v poslednej dobe ju baví maľovanie omaľoveniek, tak si chvíľku pri nej oddýchneme 😀 veľmi rada pomáha tak ako Danielko 😀 rada spieva a tancuje...kolo kolo mlynské vie zatancovať a aj zaspievať kúsok, taktiež dínom, dánom....prišla na to ako sa má povyzliekať a snaží sa potom aj poobliekať...
vidno ako nám rastú...stávajú sa z nich zo dňa na deň šikovnejšie a tvorivejši detičky 😀

mimakro
28. jan 2008

Zuzu13. Tak to vyzerá, že Lucka bude mať 4 roky a pôjde do školy 😀 Omaľovánky začal Ondrejko vyfarbovať tak mesiac dozadu a pesničky a básničky ho začali zaujímať až po nástupe do škôlky, teda 5 mesiacov dozadu. Ibaže on má už 4 roky a nie 15 mesiacov! 😉 Hanka javí najväčší záujem o robenie neporiadku a jedlo. V tom fakt nepreberá. 23.februára ideme na ples. Dnes som si kupovala šaty. Ja som ani netušila, že veľkosť 40 je podpultová a keď aj niečo majú, tak ako keby to vytiahli zo skrine mojej babky. Ja som si síce kúpila, ale snáď v najdrahšom obchode v meste a tá cena... Doteraz mám z toho zlý pocit. Všetky moletky musia byť milionárky a nakupovať minimálne vo Viedni. Asi pred mesiacom som si kupovala rifle. No hrôza, ani pri pôrode som sa tak nespotila. Nie som chudá, ale ani obézna. Buď majú iba na anorektičky, alebo na slonov(niečo neforemné a obrovské). Módna vec na normálnu ženu a za normálnu cenu(rifle za 3000 a tričko za 1500 totiž nie je problém zohnať ani v mojej veľkosti) sa takmer nedá kúpiť. Aké sú vaše skúsenosti? Resp. je tu niekto, kto má takú veľkosť ako ja? 🙂

zuzu13
28. jan 2008

mimakro, no čo už...na pohotovosti doktorka nechápala, keď sa malá vyzliekla a povedala halo, halo...t. j. že ju má popočúvať...no a keď odložila fonendoskop, vyplazila jazyk ako svet aby videla hrdielko...je veľmi šikovná až mi je to divné--- 😀 😀 😀
s oblečením je to aj u mňa dtto...veľkosť 40/42 je naozaj podpultový tovar...a ak aj nejaký je tak je to presne tak ako píšeš...cena alebo modne trendy...namám si pomaly čo do roboty obliecť...aj dnes som bola v obchode pozrieť si nejaký "Top"...aby to bolo pod prsiami stiahnuté a spodok voľný, nech mi to zakryje to čo nemusí byť vidno 😅 no a najväčšie číslo mali XL/XXL no keď som to prirovnala, tak som iba chytila nervy...ak to bola 36 tak to bolo moc...predavačky som sa pýtala či nemajú väčšie a ona na mňa čumela ako na prízrak..."pani, veď to je XL/XXL"...tak som zase ušetrila 😠

lucna
29. jan 2008

Tak ani ja to nemám s kupovaním oblečenia ľahké. Niekedy to trvá aj mesiac, kým niečo nájdem za normálny peniaz a k svetu.tiež mám veľkosť 40. A ked chcem nejaké rifle....., tak to naozaj vyrábajú ken pre anorektičky. alebo len násťročné majú právo na bezstarostné nákupy.Strašne úzke na nohách, pás až pri zadku, a ak chcem väčšie číslo, tak musím pobehať celé mesto, lebo aj to najväčšie je neforemné a otrasné. Neviem, či som náročná, ale nie je mi jedno ako vyzerám. Neviem, čo robia buclatejšie baby, kde hladajú schopné kúsky.
Mimakro, aj ja by som išla na ples, ale nemáme kde dať Danka, lebo na ples idú všetci, koho poznám, len my sa zvýšime doma. Šaty by boli, len nie pestúnka. ☹ TAk možno o rok,... to je druhá sezóna , ktorú vynecháme. Stále sme s manželom chodili, lebo naši organizujú ples , ale nás nepustia rodičovské povonnosti, 😝 tak ked sa budeš zabávať, spomeň si na mňa 😀 😀 😀

Kde sa stratila newyorkgirl????

mimakro
29. jan 2008

NY asi vo veľkom podniká 😉 . Lístky na ples sú, šaty visia skrini, ostatné snáď zoženiem, ale nie som si ešte na 100% istá, či aj odídeme z domu. Zvládne Hanka noc bezomňa? To je otázka. Veru baby. Mám kamošku, ktorá váži 120kíl. Pekná baba, ale nosí "handry"(inak neviem nazvať neforemné veci z čínskeho obchodu ☹ ). Vtých televíznych zmenárňach poobliekajú baby, ale mali by ešte uvieť za koľko a hlavne, kde sa to dá zohnať. Ja si ani nemôžem dovoliť kúpiť nejaký módny výstrelok. Pokiaľ by som zohnala číslo na seba a hlavne aby mi to sedelo, tak by to vyšlo z módy 😀 Zuzu13-šetríme 😉 Včera som bola v obuvi kupovať Ondrejkovi papuče. Bola tam aj jedna mamička-chudá. Skúšala papuče dcérke a keď sa zohla, bolo jej vidieť pol zadku. Trapas! A ona bola v poho. Ja na toto žalúdok nemám.

danciacik
31. jan 2008

Ahojte kčky. Vy ste tu teda toho stihli popísať - ja to ani nestíham čítať. Ja som ešte stále chorá, takže sa snažím poctivo liečiť.
Naša tiež poctivo kecá, ale kopu jej nerozumiem.
Ja som sa včera pozrela do zrkadla a zistila som, že sa už začínam podobať na hrocha, tak u nás žiadny ples nehrozí.

zuzu13
31. jan 2008

ahojte,
danciacik, ty môžeš 😀 ...určite je z teba rozkošný tehu-hrošík 😀

danciacik
1. feb 2008

Hej Zuzu, tuším, že si zo mňa robíš srandu, čoooo? 😀 😀 😀
My to máme podelené. Podla manžela som totiž na začiatku tehotenstva horšík, v strede tehotenstva hroch a tesne pred koncom turbo hroch.

zuzu13
2. feb 2008

danciacik, srandu si nerobím, to by som si nedovolila... 😉

pezincanka
2. feb 2008

Lucna, ja som si sem odskocila z novembrovych babetiek 2007, teda mam o rok mladsieho synceka. Mam pre teba tip na nohavice, mne sa osvedcil, aj ked nie najlacnejsi, tak nieco cez 1000 Sk rifle som si kupila v Quelle. Ja som dost vysoka 178cm , a tam mali aj predlzene velkosti a to som si objednavala predlzene 44 a presne mi sadli podla tych ich udanych rozmerov. Ja som hladala hlavne nie bedrove a dost dlhe a podarilo sa to. V tom mesiaci som sice otehotnela a nosila som ich teda velmi kratko, uz sa na ne coskoro tesim, ze sa do nich zmestim.

A moj druhy tip je sekac. Od porodu som si tam kupila suknu za 150Sk, nohavice fakt super ako na mna site za 250 Sk, dve elegantne tricka (lebo potrebujem vacsi hrudhy objem docasne cislo 44-46) po 160 Sk. Musis mat sice stastie, ale ja ho mavam tak pravidelne, ze som oblecena odtial skoro od hlavy po paty v znackovych veciach za suuper ceny. Mam aj kabat, aj bundu odtial.

Mimakro, skussa obzriet po nejakom sekaci, bo tam mavaju aj vystrelky a za dobre ceny a aj velke velkosti casto. Ak nemate u vas, pozyvam vas do Pezinka 😵

newyorkgirl
2. feb 2008

ahojte kockyyy veru ja nestiham nic uz, teraz mame tatina z anglicka doma a riesime byvanie, bodaj by som podnikala tak ako pisete 😀 vo velkom, zatial je to v malom, pidi no ale vsak uvidiiiiime

danciacik ty si tehulka? tak blahozelaaaam sice neskoro, ale... 😵 😉

danciacik
3. feb 2008

ahojte kočky.
Newyorkgirl ďakujem 😉 .
Ja som teraz z piatka na sobotu v noci dostala silné kŕče tak som utekala na pohotovosť, hneď ma poslali na gynekologickú pohotovosť a tam ma hneď chceli prijať, ale odmietla som. TAk ma pustili domov - mám silný zápal a tie kŕče stále neprestávajú, tak beriem magnesium 500 mg. Takže žiadna sláva. 😖

mimakro
3. feb 2008

NYG. Riešenie bývania Ti nezávidím, to už našťastie máme za sebou. Pezincanka, po obchodoch veľmi nechodím, bo nie je kedy. Keď idem do mesta, tak mám vo vrecku veľmi dlhý zoznam. Dopredu si náplanujem trasu a lietam ako odtrhnutý plagát. Aj u nás je sekáč a keby sa veľmi snažím, určite tam niečo nájdem. V minulosti som tam nakupovala dosť často, ako píšeš-značkové veci za super ceny. Quelle poznám, aj neckermann. Majú aj väčšie čísla, to je pravda. Ples je ešte vo hviezdach. Keď Hanka zbadá, že otváram skriňu a obliekam sa, už spúšťa nárek. Možno jej dám nejaký oblbovák, aby zaspala. Prídu k nám naši, budú strážiť. Do albumu som hodila kostým, čo som si kúpila, tak daj te názory. Fotka nie je bohviečo a mňa odfiltrujte. Však sa ešte nejako primaľujem. 😀 Danciacik, prajem Ti, aby si sa čím skôr cítila lepšie.

zuzu13
4. feb 2008

mimakro, ty máš fakt veľ. 40/42??? 😕 vyzeráš štíhlo... 😉

mimakro
4. feb 2008

Zuz, to tá čierna farba 😀 Mám súmernú postavu a súmerne som aj pribrala 😉 Všetko na mojom by som bola ochotná prežiť, však nemôžu po svete behať iba modelky. Lenže to moje telo pripomína huspeninu ☹ Mala by som cvičiť, iabže sa neviem do toho donútiť. Občas si aj sám zopár cvikov a potom dlhšiu dobu zasa nič a tak. To poznajú asi viaceré (alibizmus, no fuj 😝 )

lucna
4. feb 2008

tak veru aj ja som lenivá cvičiť, ja plačem pred zrkadlom až na jar, ked si chcem obliecť niečo ľahšie, priliehavejšie..... a zistím, že akosi sa mi veci zbehli....
Tak u nás je už po plese...vypučula som si ako bolo... dúfam, že o rok budú šaty ešte nositeľné, aby som nemusela kupovať nové.

zuzu13
5. feb 2008

hahaha...cvičenie???čo to je? 😀 ja som táááák lenivá na cvičenie...ale tiež denne vyplakávam ako som pribrala, aká som "sadlo-maslo"...no ale skutek-utek...ale to sa zmení...od pondelka makám na sebe a hotovo... 😠

lucna
5. feb 2008

od ktorého pondelka????? 😀 žeby sme začali spolu? 😀

ria713
5. feb 2008
zuzu13
6. feb 2008

lucna od tohoto ...11.02. začínam cvičiť 😀 ideme z práce všetci, takže to mám akože v prac. náplni 😀

lucna
6. feb 2008

my máme zasa utorky v práci aerobik, ale to tam treba ísť.... 😝 , Možno párkrát zájdem- pre lepší pocit. TAK držím palce.

zuzu13
6. feb 2008

lucna, máme fitko 20m od kancelárie...takže ideme všetci...dúfam, že to vydržíme.... 😀

mimakro
6. feb 2008

Hurá. Davová psychóza 😉 Táto by mohla doniesť pozitívne výsledky. Tak žeby 11.2.? Inak Zuz, ako zvládaš prácu a starostlivosť o rodinu? Čo na to Lucka?

zuzu13
7. feb 2008

mimakro, pohodička...skôr by som povedala, že stíham viac ako keď som bola doma 😅 a Lucka? no každé ráno ma vybozkáva a keď prídem, hneď ide do tašky, že ham, ham 😀

lucna
7. feb 2008

Aj ja si pochvaľujem, ked môžem trochu vypadnúť z domu.Veľmi sa potom teším na Danka, už ma čaká na chodbe a pusinkuje. Pred odchodom mi zakýve a povie papa.Nemá problém. Niekedy sa mi však vôbec nechce ísť do roboty 😎 , ale tie 4 hodiky sa dajú zvládnuť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre