Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

nelika666
15. dec 2006

vam uz prisli peniazky? mne este stale nie.. 😒 ale by mohli este do vianov prist aby som stihla nakupit darceky 😀

tinka to je mi luto - tvojim drobcom zelam skore uzdravenie

aj vsetkym co ich trapi choroba

miselinik
15. dec 2006

Ahojte, dúfam, že ste aspoň vy oddýchnuté. Ja som mala v noci s malou plno práce. Dvakrát sa mi pogrckala a každú chvíľu som ju prebaľovala. A to vďaka mojej svokre a matke. Začali sa do všetkého starať a ja som skoro stratila nervy. Už mi bolo aj do plaču. Svokra dokonca stiahla aj doktorku k nám aby sa pozrela ma malú a ja som bola pritom u tej doktorky doobedu pre calciový sirupček a kvapky do nosa. Tak a to už u mňa prehnala. Manžel jej to potom patrične vysvetlil ale je to nanič. Aj tak robí všetko naopak ako to chcem ja. Aj teraz malá plakala a tak som zavrela dvere nech sa troška vyplače. Je nakŕmená, prebalená ale ona ju musí nosiť na rukách. Ak by som ju zabila tak mám poľahčujúcu okolnosť, že to bolo v afekte. Držte mi palce aby som to neurobila.

barbulka
15. dec 2006

miselinik, tak to Ti nezavidim, hlavne si to nenechaj, je to Tvoje baby, nech sa nestara ... my byvame so svokrovcami a tiez uz chytam krizu, kazdu chvilu ich mame nasackovanych v izbe a jojkaju nad malou a stuchaju do nej az kym sa nezobudi. a tie svokrine ,,mudre rady,, ... mne uz bolo minule tiez do placu. a to nehovorim, ze vobec nemame sukromie, keby aspon zaklopali ... budem musiet povedat manzelovi, nech im nieco povie, lebo by som bola nerada, keby tam vbehli uprostred sexu alebo nieco podobne 😀

zuzu13
15. dec 2006

ahojte, ste teda v "balíku" toľko peniažkov a za čo ste ich dostali???Pôrodné???

danii
15. dec 2006

miselinik, barbulka, tak to vam teda nezavidim..... ja nemam rada ked sa mi niekto stara do veci a uz vobec nie ohladne dietata. vsak nech to nechajuna vas, vy ste mamy. oni si uz svoje deti vychovali.....

barbulka tu situaciu co opisujes, to sa uz jednej babe stalo.... 😀 a dokonca im do spalne vtrhla svokra aj s navstevou..... 😝 vraj pozriet sa na malu..... 😠

danii
15. dec 2006

no fakt baby, ste prachacky.... aj mne to prid ze? lebo aj ja chcem byt prachacka.... ale vianocne darceky si uz asi za to nekupim..... 😀

barbulka
15. dec 2006

hm, super, asi budem musiet niekde najst kluc od dveri a budeme sa zamykat 😠

tento rok by sme chceli zacat stavat svoj domcek, tak dufam, ze sa nam ho podari dokoncit co najskor 🙂 neviete si predstavit, ake to je pre mna tazke, kazdy den sa niekomu prisposobovat, mne co som roky byvala sama v Bratislave - v meste a teraz tu musim pocuvat tie dedinske nazory ... nechcem nikoho urazit, ale jednoducho pre nas z mesta su niektore veci fakt divne 😝

oki, mala sa uz ozyva, ideme sa kupkat 🙂

danii
15. dec 2006

my sme uz okupkani a preto sme so spankom teraz problem nemali 🙂 je po nom vzdy taka unavena, ze sa ledva napapa....

barbulka to ti verim. naozaj ked si bola zvyknuta na uplne iny zivot, teraz sa ti tazsie prisposobje. najma ked si uz byvala sama, mala zabehnuty zivot... ale ked postavite ten domcek, bude to ine.

barbulka
15. dec 2006

a ako casto sa kupete? lebo my kazdy druhy, aj ostatne kamosky co teraz rodili, tak kupu ... ale svokra tu do mna stale huci, ze MUSIM kazdy den, ach jo ... nejak to uz hadam vydrzim 😀

nelika666
16. dec 2006

barbulka ja byvam na dedine od narodenia ale tie dedinske nazory mi tiez nesedia 😀
ale nasi uz vedia ze nic take predomnou vraviet nemaju lebo si to potom zliznu 😠 lebo ked chcem viem byt dost neprijemna 😅 😀

a ja kupem kazdy den ale od dvoch mesiacov chcem zacat kupat pomenej 😉

miselinik
16. dec 2006

Ahojte, neviete mi poradiť nejakú dobrú odsávačku na materské mliečko. 😅

aktak
16. dec 2006

urcite medela, ja mam elektricku a je super 😉

barbulka
16. dec 2006

neli, ked ja musim drzat ... lebo su to svokrovci 😖 ale riesim to tak, ze to nenapadne poviem manzelovi a ten im to povie, nastastie ma rovnake nazory ako ja 😀

miselinik, urcite Avent,ta rucna, vsetky kamosky co ju maju, ju chvalia. ja ju mam tiez, ale este som ju nepotrebovala pouzit, takze Ti neviem povedat. a vraj aj Medela je dobra 🙂

nelika666
16. dec 2006

barbulka esteze mas takeho manzela 🤐

nelika666
16. dec 2006

aj ja mam avent rucnu ale mne to nejak s odsavanim neide - mlieko mi tecie a akonahle zoberiem odsavacku nevytecie uz ani kvapka 😖 ale toasi nie je chyba odsavacky 😅

danii
16. dec 2006

neli, ja odsavam od uplneho zaciatku, mam totiz vela mliecka.
a zavisi to aj kolko mas mliecka ty, lebo ja som si najskor v porodnici pozicala od nich Avent rucnu, bola dobra, to je pravda, ale by som sa riadne namakala.... manzel isiel hned kupit tiez Avent ale elektricku a nedam na nu dopustit! 😉

danii
16. dec 2006

barbulka, my kupeme kazde dva dni....
ale kedze po kupeli dobre spinka rozmyslam, ze zacnem tusim kazdy den.... 😀 😀

palma
16. dec 2006

barrulka,nelika,ja kúpem od narodenia každý tretí den a je to super,malá ma kožičku ako zamät a ani riťulu jej nemastím.Nemáme ani jednu vyraštičku.Koža si vytvára taký ochrnný filter a zvyšuje sa imunita(ani len soplíky sme nemali).To tvrdia DR.Ja som takto spokojná.A čím bude staršia,tým častejšie budem kúpkavať,ale do jari určite takto.Ved sa aj tak tieto maličké storeniatka nejako extra nespotia a neumažú.Ked treba utiem vlhkou plienočkou a aj malá je spokojnučká. 🙂My máme dnes akurát 2. mesiace. 😉
😎 Oktobrovka 😎 .

newyorkgirl
16. dec 2006

neli, co na nas zabudli s tym "kocikovym"? vsak snad to dojde coskoro... 😅

barbulka
17. dec 2006

mudre knihy pisu, ze kazdy den treba zacat kupat, az ked babatko zacnete dokrmovat,t.j.v 4.-6.mesiaci 🙂 my sme tiez ok, ziadne zapareniny, vyrazky, nic, akurat na nozickach mala trochu suchu kozu, take supinky, ale som jej to natrela par krat s olejcekom a uz to ma dobre 😵

kocky, taka blba otazka, a poziadali ste o to ,,kocikove,,? a materska vam uz nabehla ? lebo mne to prislo v jeden den 🙂

nelika666
17. dec 2006

no to neviem ako to ma byt s tym kupanim - vsade inak pisu ale pravda je ze po kupani lepsie spinkame 😀

new dufam ze si na nas spomenu este toho roku 😀

barbulka vsetko vybavene - pridavky, rodicovsky prispevok aj jednorazovy a peniaze nikde 😕 😠

danii
17. dec 2006

aj nas drobcek spinka po kupeli lepsie, ale tiez uprednostnim kupanie kazdy druhy den

tak ked vy ste este peniazky nedostali, ja asi este tak skoro nemam ocakavat "vyplatu" ze?.... 😀 😀

nelika666
18. dec 2006

uz mi prisli penazky new.. asi nezabudli 😀

maryja
18. dec 2006

Nasa zas vnoci spala 7 hodin, a to sa i mne podarilo vyspat sa. Minulu noc tiez spala 7 hodin vkuse a ja som sa len prehadzovala, spala som hodinu. Mne este stale beha myslou porod a tak... teraz Vianoce, ze nemam nic upratane. My kupame skoro kazdy den, neviem, ci to ovplyvnuje spanok, ale je to taky ritual, na ktory ju chceme naucit.

zuzu13
18. dec 2006

ahojte čítam, že téma bola kúpanie. My kúpeme každý 2-3 deň a keď sa pokaká, tak riťku sprchujeme. Nemala žiadne vyrážky ale teraz má tváričku celú červenú, posiatu suchými vyrážkami. Celý deň mala peknú tváričku a keď som j nakŕmila mojim mliekom sa celá vyhádzala. Takže ideme skúsiť vylúčiť moje mlieko a uvidíme. Môj brat bol alergický na materské mlieko, tak to má asi v génoch 😅

susane01
18. dec 2006

ahojte, my kupeme tiez kazdy den ale som citala ze sa nemusi. mne peniaze este neprisli tak neviem ci zabudli alebo co sa deje. zajtra sa asi pojdem opytat na socialku co je lebo mne este ani materska nechodi. 😢

nelika666
19. dec 2006

zuzu mne dnes na poradni lekarka povedala ze kojene deti mozu mat vyrazky z MM - Tami tiez ma take suche a sa ich nevieme zbavit - ale dnes sme doniesli kvapky tak som zvedava ci zaberu - mamca vravela ze aj ja som mala take vyrazky po tvaricke takze to moze byt dedicne 😠

danii
19. dec 2006

baby, chcela som sa opytat, ako podavate kanavit a vigantol, na lyzicke? a predtym ju vyvarite alebo ako?
ozaj a kolko kvapiek vigantolu podavate?

susane01
20. dec 2006

ahojte, prajem vam aj babetkam dobre ranko a krasny dnicek. dani-kanavit pdavam raz za mesiac jednu kvapku a vigantol dve kvapky kazdy den.pdavam ho na lyzicke ktoru nevyvaram. 🙂

miselinik
20. dec 2006

danii mi kanavit dostávame v poradni a malej ho sestrička kvapne priamo do ústočiek a vigantol ten jej dávam ja raz denne 2 kvapky a tiež priamo do ústočiek. Doktorka povedala, že keď sa dáva na lyžičke tak viac zostane na lyžičke ako sa dostane bábetku do ústočiek. A malej to nerobí problémy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre