Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

kiwuska
23. máj 2008

ahojte, aj my pozdravujeme, jedenapolrocne deticky, my budeme mat 30. maja. Inac nocnik nemame v laske, nam sa podarilo spravit kopcek v roldore a tiez na posteli. je tam viac miesta ako na serbli 😀 chlapci rozumeju snad vsetko. rozpravaju tie zakladne slova plus francuzske r a najnovsie je slovo trrta 😀 . u nas v dome robili susedia nejake upray a tyzden vrtali, tak z toho vzniklo toto slovo a zas s krasnym francuzskym rr 🙂 🙂

mimakro
24. máj 2008

Super. Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom 😀

zuzu13
28. máj 2008

ahojte
mimakro, tak to ti verím...ani mne by nebolo do smiechu, ale v podstate je to jedna veľká sranda 😀
čo sa týka kiahní, ja som mala aj mangesl so synom...no a u nás v okolí je to tiež premnožené 😠
na očkovanie proti pneumokokom ideme, len musíme zohnať vakcínu, lebo sa stala podpultovým tovarom 😀
no a rozhodli sme sa aj pre očk. proti žltačke...takže toho bude dosť...
kiwuska, chlapci sú šikulky...v roldore sa to stratí 😀 😀 😀

livia76
28. máj 2008

mimakro 😀 Hanka je šikulka. Tak sme z dovolenky domka,v konečnom dôsledku bolo nakoniec fajn, ale hneď prvý deň pobytu sa nám stalo veľké nešťastie 😒 😒 Lesinka je ale našťastie v úplnom poriadku 😵.V Turecku sem tam chýba nejaké to zábradlie,čo sa pri našich stavebných zákonoch na Slovensku stať nemôže. Ale pekne poporiadku- malá sa zabávala pobehovaním po medziposchodí-ja som samozrejme bola pri nej a veľmi sme sa obe smiali- a zrazu som len videla, ako padá do 2,5 m hlbky, na spodu ktorej ju čakala kamenná dlažba 😕 a hrany shodníc. -Vždy som si myslela ,že som ostražitá matka,no s týmto môj ,, stavbársky" rozum nerátal.-Prosto medzi schodmi a stenou bola diera. Ja 5 cm od Lesinkinej rúčky-a nič som nemohla, len pozerať, ako mi dieťa padá dolu cez 20 cm škáru😔 Neviem čo,alebo kto to tak zariadil, ale nebuchla si ani hlavičku,ani chrbticu-len sa chúďa moje riadne zľakla a mala 2cm modrinku na lopatke.celú prvú noc sme strávili na pozorovaní v nemocnici 😕 Robili jej rtg chrbtice, končatín, CT hlavičky a nik z nás nechápal,ako to mohla prežiť a ešte aj bez poranení 😵 Už je to za nami , mám o ňu opať taký strach ,ako keď som ju doniesla z pôrodnice a stále pozorovala, či dýcha 😔 . Na managera hotela sme naliehali, aby tam dali nejakú zábranu no ani do nášho odchodu sa nič nezmenilo-diera ostala nechránená 😖 a to je tam kopec detí . Tak milé novembrovky 😉 prajem vám všetkým bezpečné dovolenkovanie-teraz z vlastnej skúsenosti viem ,že ostražitosti nikdy nieje dosť davajte na seba pozor 😵 Našťastie deti to neberú tak tagicky ako dospelí-Lesinka sa už na druhý deň smiala a vystrájala 😅

zuzu13
28. máj 2008

livia, som rada, že je malá v poriadku...sú to malé žihadlá a naozaj niekedy stačí zlomok sekundy a....
ja mám tiež veľký strach o deti a to už syn idem mať 14 r....ale vie pochopiť, že má vyplašenú mamu, takže je to OK... 😅

kiwuska
28. máj 2008

☹ livia, az som mala zimomriavky ked som to citala. chvalabohu, ze to tak stastne skoncilo a uz nech lesinku nic zle nestretne. ...a to tam bola ta skara. My sme v nedelu odprevadzali babku, Jakubko stal pri dverach a podotykam ze kludne, neposkakoval, nic. len zrazu mu vyletela nozka a on zahlavim narazil do ostrej hrany zarubne. Strasne to buchlo a on plakal. no a mne fakt prislo zle. Sice sme nesli k lekarovi, lebo po chvilke zacal vyvadzat ale sme ho kazdu chvilku pozorovali. Som sa spoliehala na manzela ze by to podchytil, kedze ma uz len jednu statnicu na medine. Fakt pri detoch treba mat oci vsade a ktomu este predvidat.

livia76
28. máj 2008

😵 ďakujem, veru ostražitosti nikdy nieje a nebude dosť 😒 Kivuška- Jakubko a Lesinka budú asi ,,TVRDOHLAVÍ" 😵 -chvalabohu-majú pri sebe dobrých anjelov. 🙂

livia76
28. máj 2008

V albume je na výstrahu foto kde naše chúdatenko spadlo 😔 😔

kiwuska
28. máj 2008

livi, pozrela som fotky, su krasne. ale pri tej poslednej.. no nechcem si to ani predstavit., rychlo som ju zatvorila

livia76
28. máj 2008

☹ aj mne je z nej zle 😕

mimakro
28. máj 2008

Livka moja, tak ja by som sa z toho asi do konca dovolenky nespamätala. A bola by z toho minimálne sťažnosť, ak nie aj viac. U nás sa stalo iba raz, keď sa Ondrejko hodil dozadu a spadol tak z postele. To bol zvuk. Našťastie mu nič nebolo. Odvtedy padol ešte veľakrát, ale vtedy to bolo hrozné. Hanka je rodený horolezec. Tak musím byť neustále v strehu. Nohy má ako frontový vojak. Dnes bola vonku iba v šatkách a stihla havarovať v tatrovke. V detskej samozrejme, nezvládli sme zákrutu. Inak Lesinka má rovnaké plavky ako Hanka. Ešte aj legionárku má k tomu. Dnes sme jedli prvý hrach z tohotročnej úrody. ten mi našťatie slimáci nechali 😀

livia76
28. máj 2008

mimakro,tam sa môžme ísť stažovať tak maximálne na lampáreň trošku inak to majú zariadene ako u nás 😒 ale jedno im musím uznať-nemocnica/privátna/ tip top chudáci naši lekári môžu o takom pracovnom prostredí len snívať-vybavenie-najsammodernejšie,sestričky a lekári usmiati a vľúdni. Snáď raz aj u nás bude taká starostlivosť o pacientov bežná. Jáj a tie plavky su fakt fajn aj my mame tú legionárku, len Lesinka je zásadne tak ako proti podbradníkom tak aj proti čiapkam a iným pokrývkam hlavy, takže u nás veľký úspech nemala. Chápem ,že Hanička ju asi musí mať na hlávke 🙂 a určite jej pristane. 🙂 Tie plavky sú celkovo veľmi milučké a hlavne funkčné/50 faktor/-odskúšali sme-funguje-teda chráni 😅 😅

zuzu13
29. máj 2008

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/rodicovsk...

to sa nám bude nakupovať, čo? 😀 😀 😀

pekný dníček 😎

livia76
29. máj 2008

zuzu 😀 😀 😀 😀 trefná poznámočka 😀 😀 😀 -idem si kúpiť novú peňaženku nech sa mi to tam zmestíííí 😨

zuzu13
30. máj 2008

livia, peňaženku nie...radšej mešec...aby si mala už aj na euro 😀

anma2
30. máj 2008

ahojte...mozem sa ku Vam pridat????

zuzu13
30. máj 2008

anma vitaj... 😉

zuzu13
30. máj 2008

máš zlaté baby...a super vekový rozdiel ... 1 rok...ako to zvládaš? 🙂

zuzu13
30. máj 2008

vložila som pár fotiek z dovolenky...kuk 🙂

anma2
30. máj 2008

ahoj...
zuzu dakujem....
zvladam to dobre teda aspon sa o to snazim 😉 😉 😉

margaret1
30. máj 2008

Ahojte nehnevajte sa, ze vam sem takto vtrhnem, ale neviete mi poradit? Objednala som si kocik z babetkova a apri objednavani som zadala platbu v hotovosti, no pisali mi mail, ze mam poslat uhradu potom mi odoslu tovar, neviete ako to mam uhradit, dakujem

livia76
30. máj 2008

margaret skus ešte raz otvoriť ich stránku v spôsoboch uhrady a platby, prípadne podmienky predaja to určite nájdeš. Ja som odtiaľ kupovala na dobierku a v pohode-ak nieč, tak ich popros o zmenu spôsobu platby. 😵

livia76
30. máj 2008

Anma vitaj 😉 dali ste dievčatkám krásne znejúce mená 😵

livia76
1. jún 2008

našim detičkám 🙂 🙂 🙂 prajeme všetko najlepšie 😅 😅 😅 k MDD 😵 😵 😵

mimakro
2. jún 2008

livka, Hanka nemá problém s nosením čiapok. Pred odchodom si vždy pýta čiapku a okuliare, to už je taký zvyk. Minulý rok si jedno aj druhé dosť strhávala, tento rok je to už OK. Plavky som kupovala presne kvôli UV filtru a kvôli tomu, že zakryjú čo najviac. Aj krém na opaľovanie používa iba 50+. Anma, vitaj. Aj medzi mojím manželom a jeho bratom je ročný rozdiel. Svokra mi tvrdila, že to bolo celkom fajn, no mne by asi narástli rožky 😀

mimakro
2. jún 2008

Zuz, kde ste boli na dovolenke?

livia76
5. jún 2008

No ja zas zajtra idem s Lesinkou na Oravu- kachličkujú kúpeľne tak idem ,, dohliadnuť" 😀 nech je to podľa mojich predstáv 😅
Zuzu-pekné fotočky. Chcela som sa ťa opýtať/ keďže si to tuším spomínala/ odkedy sa môžu dať deti očkovať proti žltačke? nechce sa mi to hľadať na nete tak využijem tvoju zbehlosť 😵

zuzu13
9. jún 2008

ahojte, bola som týž. chorá, takže som vás nečítala... 😀 ale už som OK, len dnes ráno zase Lucka začala sopliť...takže uvidíme čo z toho bude...dúfam, že nič, lebo máme ísť na víkend na dolniaky...a to by som bola nerada, keby bola chorá ☹
mimakro, na dovolenke sme boli v Portugalsku
livia, proti žltačke sa očkuje tuším od 1 roka...za vakcínu sa platí 1.000,- a preočkováva sa po pol roku /zase 1.000,- /

livia76
9. jún 2008

zuzu dík za info 🙂 .A k tomu Portugalsku-no krása 😵

mimakro
9. jún 2008

Hrach, čerešne, kaleráb - Hankina diabolská kombinácia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre