Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

livia76
10. jún 2008

Hanka vie čo je dobré 🙂 🙂 a zdravé 🙂 🙂

mimakro
12. jún 2008

Čudujem sa, že jej tráviaci systém to zvláda. Hrach už musíme pred ňou schovávať. A jej najnovšia zábava je varenie. Má to len jedinú chybu, že varí v záchodovej mise. Vareškami. 😝

livia76
12. jún 2008

😀 😀 Lesinka tiež poje piate cez deviate včera v priebehu jedne hodiny domiešala karfiol, salamku , kašu, kakaový rožtek, rajčinku, jahody, syr a hrozno, zapila jablkovým džúsom a bola spokojná 😀 😀 😀

danciacik
24. jún 2008

ahojte, páni ja som sa tu dlho neukázala, čo máte nového?

zuzu13
25. jún 2008

ahojte
danciacik, veru dlllllho si tu nebola...ako tehuľkuješ? už si blízko cieľa... 😀 ...
musím sa vám pochvaliť 😝 , Lucka je od soboty bez plienok, a táto noc bola druhá bez plienky...nechce plienku ani za svet...povie, že je už veľká 😀 😀 😀 dúfam, že jej to vydrží 😀 😎 🙂
idem pracovať, prajem pekný dníček 😉

livia76
25. jún 2008

🙂 🙂 Lucke gratulujeme-my na noc ešte nechávame 😉

zuzu13
26. jún 2008

ahojte,
livia ďakujeme...ďalší deň a noc bez plienky 😀 , ráno bola Lucka u mojej starej mamy s mojou maminou, cestovali autobusom, zvládla to na jednotku aj bez plienky, len nevie čo by bolo, keby "pustila" na sedačku v buse... 🙂 dnes som jej kúpila 5 ks nohavičiek, tak má čo nosiť 😀

mimakro
26. jún 2008

Lucke blahoželáme. My sme ešte stále iba v štádiu nácviku. Keď doma behá s holým zadkom, tak bez problémov ide na nočník, alebo ma dotiahne na záchod. Akonáhle jej skryjem zadok, pociká sa. Alebo si sadne na nočník aj s nohavičkami 😀 . Vonku ciká (aj kaká)ako havinko, aj keď jej tam dám nočník. Dančiačik, vitaj. Ako zvládaš tehuľkovanie a horúčavy? A kde je Lucna? Tá sa tu už riadne dlho neukázala. Aj sa chystáte na dovolenky?

danciacik
26. jún 2008

no ahojte. to sú horúčavy čo? Zatiaľ to zvládam. Manžel má novú prácu tak som 24 hodín denne s Larkou sama. Ale zvládnem ju ešte aj na rukách ponosiť.
Mimakro mi sme na tom s nočníkom presne tak ako vy.

lucna
26. jún 2008

no veru, dlho som tu nebola. Neviem kde mi hlava stojí...kúpili sme byt akurát balíme, lebo v sobotu sa sťahujeme 😝 😝 😝 . Neviem, kedy sa ozvem, lebo ešte musíme na novej adrese vybaviť internet.
PLIENKOVANIE- doma a u našich na dvore chodí Danko s holým zadkom, ale inak stále plienky na zadku. Vrieska ako divý, ked ho dám na záchod. Ale niekedy to oznámi, len je väčšinou neskoro 😠 Ale ten správny čas ešte príde. Pekne dovolenkujte, ozvem sa čo naskúr 😉

kiwuska
26. jún 2008

pekny vecer. aj my havinkujeme, a cikame po chlapcensky ale niekedz je problem trafit do nocnika. podarilo sa aj na stenu. ale to je v pohode. My sa naucime. 😀
mne sa podarilo skoncit *4 rocnik, manzel ma v pondelok poslednu statnicu. a uy to bude optimitickejsie 😉 krasne leto vsetkym maminkam a detickam 🙂

kubko
29. jún 2008

Ahojte novembrovky, prepacte, ze vam sem leziem. Ja som novembrovka 2007 a chcela by som sa vas opytat, kedy nosili alebo ci este len budu nosit vasi drobcekovia topanocky cislo 22. Dakujem a prajem vsetkym nadherne leto

mimakro
1. júl 2008

Ahoj Kubko. Hanka práve teraz, Ondrejko ako dvojročný.

mimakro
4. júl 2008

Už týždeň spracuvávam ríbezle a ešte čosi na jednom kríku zostalo. Dnes som spravila aj marhulový džem a ešte ma čaká zaváranie. Dve deti na krku. Pomooooooooooc! Nestíham ☹

kiwuska
4. júl 2008

ahojte, mimakro, mne staci ked som len asistovala pri vareni lekvaru, ked som nemala deti. Minuly rok mali nasi strasne moc marhul, pomhala som cistit a mamina varila. nastastie tento rok marhulka oddychuje a stacime len jest. lekvar a zavaraninny zostali z minuleho roku, 🙂 a v tom teple no nechcelo by sa mi pri sporaku stat. tak ta plne chapem. popozerala som aj nove fotky. ake kucierky sa hanke robia. drzte sa.
tak moj manzel skoncil skolu, buduci tazden ma promociu. trochu sa nam ulahci, ja este rok.
a nevar uz tolko 🙂

mimakro
6. júl 2008

Aj by som nevarila, ale môj manžel je žrút na džemy a zaváraniny. Marhule patria k najobľúbenejším a ešte aj zavárané jablká. Ale to ma ešte len čaká. Tak si vždy hovorím, že lepšie, keď urobím domáce, ako kupovať. Takto aspoň viem, čo do toho dávam. Aj finančne to vyjde lacnejšie. A manžel pomáhal. Inak by som to vôbec nestihla, pretože aj navariť bolo treba. Zatiaľ má Hanka vlásky kučeravé. Dúfam, že jej aj také zostanú. A akú školu študuje? A Ty? Tak blahoželám. Viem, aký je to fajn pocit, keď je už po štátnici.

kiwuska
6. júl 2008

dobre ranko, manzel medicinu, ja psychologiu. kompotiky chutia aj chlapcom. suhlasim s tebou ze domace su aj lepsie a urcite zdravsie viem ze mamina tam okrem cukru nedava ziadne konzervanty. takisto aj uhorky, to moj manzel zje aj flasku za den 😀. juj a mameradi broskynovy kompot. to zas moja baka dava dole aj supku je mnam. ked to takto pisem sa zda ze nic nerobim. ale minuly rok v lete sme boli este v garzonke a tam sa uz len vznasat dalo 🙂 🙂 . tak aaspon pomaham pri cisteni... 😀
a dakujem za blahozelanie.

danciacik
6. júl 2008

ahojte kočky,
Kubko, Larka tiež teraz nosí 22 ale to závisí podľa toho ako je robená topánočka. Botasky má totiž 24 a ešte jedny také do piesočku má 19 😉

zuzu13
7. júl 2008

ahojte, tak sa hlásim ...po týždňovej "dovolenke" som opäť tu...
ako vidím zavára sa o 107...aj ja som zavarila...trochu čerešní, jahôd...chystám sa ešte uhorky, čalamádu, mladú kukuričku... 😀 my úrodu nemáme, takže kupujeme...no a za tie peniaze....ďakujem ☹ 😠 ...

zuzu13
8. júl 2008

ahojky...
dnes máme 20 mesiacov 😀 😀 😀 všetkým 20-tkám prajem veľa zdravíčka 😀

mimakro
8. júl 2008

Zuz, blahoželááááááááááááááááme. Kiwuska, psychológiu nemusím, to manikdy ani nejak nebavilo. Ale o medicíne som uvažovala a doteraz banujem, že som si tam nedala prihlášku. Dosť ma lákala farmácia, ale tam ma nevzali a nakoniec som skončila ako biológ-vedec. Pekne to síce znie, ale veľa si za to nekúpim. ☹ Konečne som skoncovala s marhuľami, uhorky máme ešte z predminulého roka, aj ostatné zaváraniny (hrušky, broskyne, čerešne, člamády, cviklu). Zachvíľu dozrejú slivky a na jeseň budem ešte jablká. Zvyknem ich nasucho zavariť nastrúhané na veľkom strúhadle. To mám už hotové na žemlovku, alebo koláč (jablkové pyté je mňam). A ešte normálny kompót. Ja mám radšej čerstvo varený, ale manžel má rád aj zaváraný. A keďže mi so zaváraním vždy pomáha, tak mu zavarím, čo mu chutí. len škoda, že sa nedajú zavariť slivkové knedle s makom. To by nestačilo ani 100 pohárov 😀

zuzu13
8. júl 2008

mimakro, ďakujeme
slivkové knedle dávam do mraziaku...v zime chutia ohromne 😀
mne moc nezostalo z min. roku, takže zaváranie ma neminie...no a cvikly a uhoriek musím zavariť poriadne množstvo, nakoľko Lucia cviklu miluje/a ja tiež/...a uhorky celá rodinka 😀

livia76
8. júl 2008

🙂 🙂 no dievčatá vy sa činíte ja tento rok míňam prebytočnú energiu na našom stavenisku 😀 a stále nieje hotovo 😢 zaváraninky vyfasujem priebežne od mojej zlatej svokry 😅 . tak práááci česť.

mimakro
10. júl 2008

Zuz, cvikla letí aj u nás, ale našťastie máme. O uhorkách nehovoriac - uhorky ako hlavné jedlo a zvyšok obeda ako príloha 😀 Livia, keď sme prerábali, ani ja som nezavárala. Život je otázkou priorít. 😉 A keď dostaviate, prídeme skolaudovať, na Orave je krásne 🙂

zuzi3
12. júl 2008

Baby, chcem sa spýtať či už niektorá z vás navštívila Taliansko. Ideme tam na dovolenku a neviem ako to tam je s vodou a potravinami, napr. jogurty a podobne. Ideme dio oblasti Lido di Jesolo do hotela a vodu si asi na čajík budem kupovať ale napr. nejaké mliečne výrobky neviem či si tam môžem kupiť aby malemu neuškodili na bruško. Ale zase čo bude cele dni jesť? Ak ste niektoré navšívili Taliansko poradte. Díky. A ozaj, kde idete tráviť dovolenku vy?

mimakro
13. júl 2008

Zuzi, aj to je jeden z dôvodov, prečo nechceme ísť na dovolenku s malými deťmi. Ale na druhej strane, všetko čo je zabalené, je bezpečné (aj ovocie, ktoré sa dá ošúpať). Ja by som aj ten jogurt dala. Lubko má nejaké problémy s bruškom? Manžel má momentálne tri týždne dovolenky. Motá sa okolo domu - upravuje dvor, teraz ešte dokončuje podklad pod fasádu a tak. Ja zase zabezpečujem proviant - toť naša dovolenka. Ale čo by som ja chcela, však dovolenkujem už 5 rokov. 😀

zuzi3
13. júl 2008

🙂 No Mimakro a ja už vyše 6 rokov. Nám teda je!!! 😉
Lubko má, resp. mal reflux ale nevidno na nom nič, nevracia, len sme chodili na sledovanie ale už nechodíme, aj manžel to má, takže to má po nich, ked bol malý vracal, teraz vraj môže mať záhu ale nebadám na nom nič, je to jedák, meria 92 cm a váži 14 kg, velkosť nožičky má 26 takže je to chlap, ale inak s bruškom problemy nemáme. Len som ešte nikdy v zahraniči nebola tak sa bojím všetkého, nechcem aby zjedol niečo čo by mu uškodilo, on má velmi rád mliečne výrobky, tak som nevedela či mu to neuškodi, neviem či je v tom nejaký rozdiel ked to kupim tam, či sa aj tie mliečne výrobky vyrávaju na rovnaký spôsob.

mimakro
17. júl 2008

Skús si prečítať zloženie. Ale podľa mňa, ak niečo nesie názov "jogurt" tak musí spĺňať určité kritériá, podľa ktorých mu je tento názov pridelený. Taliansko je členom EÚ, tak to tam určite platí. V strehu by som bola v Egypte alebo v Turecku. Platí, že čím južnejšie, tým nižšia úroveň hygieny (Švédsko verzus Turecko 😝 napríklad). A čím ho chováš, že je taký veľký? 😀 Hanka síce váži skoro 13kg, ale meria len 84cm.

zuzi3
17. júl 2008

Mimakro, dávam mu hormony 😀 , ale nie, proste bude mať asi taku stavbu tela, ja nie som najštíhlejšia a aj manžel je chlapisko. Nevyzerá tučný, záhyby už dávno nemá ale to asi preto lebo je vysoký. Papá asi tak ako Hanka, má rad jedlo takmer všetko, len teraz začína byť akísi prieberčivy, ale aj tak zje raz tolko ako Marianka. Rano ked vstane tak leti otvoriť chladničku, noc je prenho dlhá bez jedla 😉 A ako spinkáte v noci, celu noc??? My vcelku v pohode, len raz za čas mu podám cumel, ale ked mu dam fenistil na noc, tak chuda spi ako zarezaný, no snažim sa dávať mu ho minimálne.

danciacik
18. júl 2008

Zuzi3 ja som bola v Lido di Jesolo síce už pred 5-timi rokmi, ale nezdá sa mi, že je tam nejaká veľká úroveň hygieny, takže na to si dávajte pozor, ale čo sa týka jogurtov tak myslím, že to by nemal byť problém.
Inak ako sa máte babenky? Ja sa už ledva gúľam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre