Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

danciacik
31. mar 2009

Katarinka - už som pochopila
Zuzu naša Larka je asi tak ako vy - veľkosť 104 a 14 kg. Ale Patrik je tiež riadny neviem síce koľko má cm ale nosí tak 86 a váži 9 kg 😀

mimakro
31. mar 2009

Fenistil a podobné antihistaminiká predpisujú lekári pri kašli, aby sa zmenšil opuch hrtana a priedušnice. Tak sa aj zlepší dýchanie. Pri ťažších prípadoch sa pichá hydrocortison (toto absolvovali už obaja krpci ☹ ). Inak Hanka má teraz 92cm a 14,7kg. Taká buchta (po mame 😀 ). A nohu má tak 24-25. To asi po tatovi, ten má teraz desinu. 😅

danciacik
31. mar 2009

Nám dali fenistil len raz aj to kvôli nejakým vyrážtičkám. Takže takéto poznatky som o ňom nemala. Ďakujem za vysvetlenie. 😉

zuzi3
31. mar 2009

Aj my sme jedávali fenistil dosť často, kôli laryngitídam, kedže, ked bol menší mal laryngitídu každý mesiac, tak ked začal chrípať, som mu davala fenistil pár dní a nemuseli sme brať hydrocortison, v najhoršom prípade som mu podala čipku rectodelt /hydrocortison/ ale to bolo asi len dva krát, takže sme nikdy nemuseli bežať na pohotovosť, od 18 mesaicov sme mali laryngitdu len raz, tak sa teším. Teraz často lekári radia dávať deťom fenistil kôli kašlu, no nie všetkým to pomáha. My sme teraz zdraví, akurát máme malo železa. Lubko meria 98 cm a vahu má 15,5 kg, topánočky kupujeme vel. 28, riadne "lyže", čo? 😨 to má po mne 😉

katarinka1107
1. apr 2009

no ahojte mamulky 🙂 Nam ten fenistil zakazdym zaberie pekne.Bara ho bravala dost casto tiez, ale potom sme nabehli uz aj na zodac, lebo bolo podozrenie na AB(astma bronch)Ale to potom uz mala aj inhalatora pod. Ale Jurko je uz dufam dobre, zacal to aj konecne papat. Nas Jurasek ma nohu 25, velkost nosi92- 98a vazi okolo16kg je to taky valach Juro 😀 A meria asi okolo95cm. No a nie je tucko, asi ma taku stvbu 😀 tela 😀

danciacik
1. apr 2009

ahojte.
Tak my máme za sebou hroznú noc - Patrik bol do polnoci hore a od druhej rána zase hore.
A aj Larka v noci 2-krát plakala. Budia sa vám detičky ešte v noci či len my sme výnimky?
Ja som dnes vážila Larku tak má 14,7 kg 😉

zuzu13
1. apr 2009

danciacik...neboj to prejde...Lucka sa nebudi...spava pekne...v podstate ona spava od narodenia ukazkovo 🙂

inak ahojte 😀 😅 😀

katarinka1107
1. apr 2009

no danciacik, my ako sme sa 2,januara prestali kojit aj prespime celu noc, ale sa stane , ze hladame bager, auto nakladne. Vaneskine auto(to je auticko susedky vanesky, kt ho pozicia v ten den Jurkovi)Takze to mame ako kedy . 🙂 Ale toto budenie Ti nezavidim, my sme mali par takych ale teda stali za to.Barborka vrackala, bolo jej zle a to v polhodinovych intervaloch a medzi tymi polhodkymi som kojilka Jurka, to bolo asi 15mes dozadu. Poviem Ti rano som nevedela cia som. 😝

danciacik
2. apr 2009

Mne Larka plačkala po nociach veľmi často - ona sa jednoducho zobudila, posadila sa na posteli a plakala a nedokázali sme ju utíšiť, občas zabralo keď ju muž zobral na ruky ale to ju tiež musel nosiť minimálne 10 minút. Napadlo ma či to nie je tým že je veľmi citlivá a všetko strašne prežíva. 😕

kiwuska
2. apr 2009

danciacik, aj nasi sa niekedy budia, ale vacsinou sa len presunu k nam. skus aby mala pred spanim klud, aby uz vecer nemala vela podnetov asi je citlivejsia a v noci to spracuva.

danciacik
7. apr 2009

Kiwuska no ja sa snažím, večer sa už len kľudne hráme - teda buď si kreslíme alebo listujeme knižku alebo si rozprávame rozprávky

mimakro
7. apr 2009

Hanka sa budila v noci málo (aj preto sa ako ročná dostavila od dojčenia) a teraz sa budí iba keď je chorá a prebudí ju kašel. Ondrejko sa budieva viac. Tiež začne z ničho nič plakať. Tvrdí, že mu nič nie je a fňuká ďalej. Myslíme, že to má z telky. On je veľmi citlivý (keď hreším Hnaku, aj jemu je do plaču). Zuzi, Lubko má nohu ako náš Ondrejko. Ibaže ten má už 5 rokov. To aby si sa fakt pripravila na tie lyže 😀

zuzu13
7. apr 2009

ahojte, tak Lucka ma 25-26...ako ktore...a zuzi3, vyzera to tak, ze bude mat taku nohu ako moj syn...dnes sme kupovali 46-tky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to nema ani 15r.

danciacik
7. apr 2009

Zuzu to teda ma dosť veľké číslo. A môžem sa spýtať, kde máš fotku?
Mimakro no ja dúfam že ju to už prejde.

danciacik
7. apr 2009

spia vaše detičky už v noci bez plienky? Lebo Larka bola už 5 nocí suchá tak asi budeme zachvíľu bez plienočky

katarinka1107
7. apr 2009

ahojte maminky.danciacik, teda ty mas sikulku. Nas Jurko najnovsie nosi plienky. Vycika sa a povie daj druhu. Meni to ako slipy. Aj tie som mu kupila , ze s Lokomotivou Tomasom a niiiiiiiiiiiiic. Teda on vie ze kam to treba , ale asi sa mu nechce. My sme nosili slipiky uz v septembri, a celkom to slo, ale teraz? on sa pocika a dam mu druhe potom zas nie, a tak to ide dookola. Ale bude tie plienky nosit, ze daj mi rybickovu. Barunka sa uz v jeho veku pytala 😔 . No byt ho za to nebudem . hadam to pojde.

zuzu13
8. apr 2009

ahojte, danciacik, foto som zrusila...bolo zimne...a letne este nemam...tak potom hodim 😀
co sa tyka plienok...tak o tyzden bude presne rok co je lucka bez plienok...den aj noc 😀 ...nebojte, za chvilku budu aj vasi bez plienok...musia prist na to, ze je to lepsie "bez " ako "s" 😉

katarinka1107
8. apr 2009

no zuzu ty mas Lucinku sikovnu, hold je to baba 😀 . Ale co dnes sme mali slipiky a cele doobedie v pohode. Nepotreboval plienku. Teraz spi a ma ju. Ale mam pauzu 😀 aspon chvilku

livia76
8. apr 2009

🙂 ahojte dievčatá,dnes som začala jarné upratovanie 😉 po 2 týždňoch na Orave si to viete predstaviť, čo tu manželík pripravil- ,,prachové ,, prekvapenia, nepovysávané , pračka perie už 2 dni v kuse 😵 😵 😖 atď.+ okná sa patrí umyť... 😨
Bez plienok sme tiež takmer rok 🙂 ani neviem u nás to učenie prebehlo hladko-trénovali sme, odkedy vedela sama sedieť. Tak držím palce.
Naša Lesula má nôžku č. 22 😀 😀 to má po mne 😵 ja mám 36 😵

livia76
11. apr 2009

😉 prajeme pekné sviatky, hlavne super rodinnú pohodu 😵
My sme dnes boli ráno na pohotovosti, Lesula mala 2-hý deň 38 teploty 😕 inak ju nič nebolelo 🙂 , radšej sme šli-takže po roku máme antibiotiká 😒 uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Snáď nič vážne 😵

zuzu13
12. apr 2009

prajeme vsetkym krasne sviatky jari..dievcatam vela vody{nie vonavky}nech su zdrave po cely rok, chlapom trosku vodky{nech nepiju vela cely rok} 😀 😀 😀 ...

chorobkam skore uzdravenie 😉

danciacik
12. apr 2009

aj my prajeme všetkým krásne sviatky.
Páni no ako ste to zvládli že už rok? Máte šikovné detičky.

livia76
12. apr 2009

Zuzu 😀 😀 😀 😀 😀 peknéééé 😵

katarinka1107
12. apr 2009

aj my prajem krasne sviatky , zajtra si radsej oddychnite 😀 .

kiwuska
13. apr 2009

pekny vecer, ideme spinkat po narocnom dni. bolo krasne pocasie. vela sme boli vonku. chlapci sibali ostosest. celkom sa im to pacilo. potom idem oddychovat a zajtra dopisujem diplomovku. uz dokoncujem.
inac v noci plienky maju a cez den zvacsa uz nie, 🙂

katarinka1107
13. apr 2009

no kiwuska,vsetko nech dobre dopadne s diplomovkou, inak pekny vecer damy. Konecne je tu kraaasne pocasie 🙂 🙂 🙂 🙂

livia76
14. apr 2009

🙂 kiwuška, tak prajem veľa energie 😀 nech si šup-šup hotová 😵
My sme sviatky preležali v 38 teplotách v posteli-hrúúúza Lesula má angínu 😕

livia76
15. apr 2009

☹ prd angínu- virozne afty 😒 chúdatenko nechce ani pusu otvoriť, tobôž piť a jesť 🙄 snáď po 5 dnoch zaberú antibiotiká , keď jej pusinu vytieram reve ako tur až ma srdce bolí ☹ držte prosím palce, nech sa to zlepšííí 😉

zuzu13
15. apr 2009

liv, boze, malinkej prajem skore uzdravenie, dospely ma co robit s aftami, nie to dieta....moje zlatko...posielame pusinku... 😉

livia76
15. apr 2009

zuzu 😵 ďakujeme konečne dnes nemáme aspon teplotu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre