Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

barbulka
1. jan 2007

hm, az sa mi to zle cita, ja mam 10 kg navyse 😖 stale chodim v tehu rifliach. najviac ma stve brucho, ale este sa bojim robit brusaky s tou jazvou po sekcii ...

danii, aj Tvoja mala je uzasna, tie vlasy, normalne nechapem, ta moja ma len take blede paperie 😀

newyorkgirl
1. jan 2007

barbulka, nestresuj sa, ani ja sa nie, ci 5 ci 10 navyse, moj manzelik je happy ze mame krasne babeno a co na tej vahe tak nezalezi, ono to casom zide, ja sa chodim aspon moooc prechadzat s kocikom, to vraj pomaha a vaha sa straca 😀

aj vase babence su pekne babulky a dakujeme za pochvalu! sibalka to je a poriadna veru, aj teraz tu vymysla 😎

nelika666
2. jan 2007

ani neviem ako som to dokazala - kilecka este nejake mam len ich nejak nie je vidno 😅
ved ono to zmizne postupne 😉

danciacik
2. jan 2007

Ahojte kočky. Keď ste pri tých kilečkách. Ja som sa dnes nasúkala konečne do nohavíc, ktoré som nosila predtým tak som happy. 😉 Kilečká navyše ešte sú ale oni zmiznú. Viac ma štve popraskané brucho. 😖

barbulka
2. jan 2007

new, ved hej, manzel mi kazdy den hovori, ze som najkrajsia mamina na svete 😀 no, ale potom sa pozriem do zrkadla ... 😲

danciacik, vyskusaj contractubex, je to na jazvy aj na strie 🙂 ja sa s tym mazem ...

kocky, akej farby maju vase babatka oci?

danciacik
2. jan 2007

Barbulka, a pomáha to?
Naša má veľké tmavo modré oči, ale ževraj sa to do roka môže zmeniť.

miselinik
2. jan 2007

Naša malá má sivo modré oči ale tiež som počula, že sa to ešte môže zmeniť. Ale naša ich má po ockovi. No ale je to teoreticky jedno.

nelika666
2. jan 2007

aj tami ma ocka sivo - modre po ockovi 😉

barbulka
2. jan 2007

hm, aj nasa mala ma sivo modre oci. az do roka sa to moze zmenit ? som myslela, ze to bude skor. no to som zvedava, manzel ma modre oci a ja hnede, co z toho nakoniec prevazi 🙂

danciacik, vraj to je najlepsia mast na jazvy aka na svete existuje, v USA sa predava pod nazvom Mederma ... ale treba si to poctivo natierat 2-3 krat denne, zatial sa mi dari, takze sa necham prekvapit, este je asi skoro ocakavat vysledky 😀

aktak
2. jan 2007

chcem sa vas spytat (u nas decembroviek je nejak mrtvo 😀 ) ci si myslite ze je ok ked nas drobcek kaka aj 4 krat za den a to poriadne (rozumej odpredu dozadu a zlava doprava na celu plienocku nekedy), papka vela, brusko ho uz boli menej (uz nemusime ani trubicku pouzivat ani kvapky davat)
myslite ze je to v poriadku take caste kakanie? inak je to zlte a trosku smradlave, a ja nejem skoro nic z tych veci co by som nemala, len kusok cokolady obden

bellasandra
2. jan 2007

Aktak-mne tak Emka kakala doteraz,teraz uz trosku menej.A zevraj je to v poriadku.Kojene deti kakaju aj po kazdom papaní 🙂

danii
2. jan 2007

ano. deticky ktore su dojcene mozu mat v kazdej plienke nakakane 😉 a od zltej az po zelenu farbu je to tiez ok 😉

aktak
2. jan 2007

hm, no tak to je dobre, lebo spolu s cikanickou to su plneee plienky 😅 prave placka ze ho boli brusko a tlaci tak ho podporujeme aspon verbalne, a masirkujeme nech sa mu ulavi

danii
2. jan 2007

baby, co robia vase deticky ked nespinkaju, nepapaju, .... len tak lezia a pozeraju? lebo ta moja nelezi, vresti..... 😖
a zasa hodiny kym zaspi sa mi ju na rukach nosit nechce, tak vresti.... 😖

nelika666
3. jan 2007

no tami lezi v lehatku a cumi s cumlikom v puse vacsinou 🙂

newyorkgirl
3. jan 2007

nasa tiez lezi v lehatku a pozoruje hracky, co sa jej hybu, ked sa aj ona hybe, cize ked rozhadzuje ruckami a nozkami a potom lezi aj pod hrazdickou, ta je na baterky a zvieratka sa hybu, ale uz do nich bucha aj ona, tak si ich vie rozhybat a potom sa z toho vytesuje 🙂 no a potom sa unavi ako teraz a chce buvat, len akosi nevie zaspat, tak ja musim stale davat cumlik, ktory ona vypluje 😒

nelika666
3. jan 2007

new ja v takomto pripade zapnem vibracne a ona zaspi v lehatku 😀

barbulka
3. jan 2007

neli, tak to mas dobre 😀 nasa ma tiez cumlik, ktory stale vypluva, niekedy mam pocit, ze to robi naschval, aby som sa jej venovala 😅
a poslednych par dni mrnci kazdy vecer, od osmej do jednej a po tom zalomi a spi az do rana, dnes az do osmej 😎

newyorkgirl
3. jan 2007

neli nam ani vibracne nepomaha, ale uz zaspala, konecneeee, som zvedava na ako dlho...

nelika666
3. jan 2007

barbulka ale pospi aspon tych 7hodin - my sme v noci hore aspon 2x v horsie dni aj 4x a viac
u nas nastastie pomaha vibracne 😉 ale tiez nie vzdy 😠

miselinik
3. jan 2007

Danii naša malá len niekedy len tak leží, pozerá a smeje sa sama pre seba a niekedy si vyžaduje našu pozornosť. Ale to jej zapnem CD Claidermana a ona po chvíľke zaspinká. No a v noci to je každé 2,5 až 3 hodinky budenie na papanie. Niekedy mám pocit, že nad ňou aj zaspím. No ale potom pekne vyspinká. Len dneska v noci sme mali troška bolesti bruška a pretrváva to doteraz. Máme vetry a nepomáha ani masáž ani ležanie na brušku. Už som jej dala aj kvapky, takže uvidím ako to bude pokračovať ďalej. Zajtra ideme do poradne, tak som zvedavá koľko sme pribrali.

zuzu13
3. jan 2007

ahojte,
dani Lucka leží a rozpráva, vykrikuje, smeje sa. Je v kolíske, nad sebou má kolotoč s hračkami a okolo plyšáky. Prebaví sa aj sama 😀
miselinik, skusila si masť PUPIK - vetrová masť? Pomáha na bolesti bruška.
...Claederman - super výber...milujem tú hudbu a hlavne mesačnú sonátu. Lucka je tiež odchovana na hudbe 😀
My sme boli dnes u lekárky, lebo malá je zase chorá. Pribrala za necelé 3 týž. skoro kg, takže sme na 6 kg hranici 😅

nelika666
3. jan 2007

zuzu a to ste ako dokazali tolko pribrat? waw - 6kg? Tami teraz prekrocila hranicu 4kg 😅

zuzu13
3. jan 2007

no dokázali, papkáme pekne, spinkáme ...

nelika666
3. jan 2007

waw 😕 😀

maryja
3. jan 2007

my mame zajtra 6 tyzdnov, ideme k detskej na kontrolu a niektory dalsi den na kontrolu noziciek. Som zvedava, kolko mi vazi. Naposledy som bola pred 3 tyzndami, to mala len o 150 g viac ako pri porode - 4600g, tak mozno to uz prekrocilo i 5 kg. Moja malicka dneska celkom pekne spinka, inak ona ked nespi, tak vyzdaduje pozornost, po nakojeni, ked nezaspi, ale dokaze aj 30 minut len tak si kukat naokolo. Posledne dni zacala vnimat svet okolo seba, ale pod kolotocom, ktory i hraje mi nevydrzi - iba tak 10 minut. Ale uz sa aspon dokaze nan pozerat. Nuz tiez neviem, co s takymi malickymi detickami robit, ked nespia a nepapaju. Stiedam polohy. Chvilu pod kolotocom, potom si ju zoberiem do kuchyne v sedacke, potom k pocitacu v sedacke, potom ju chvilu ponosim a potom zas kojim a tak dookola.

zuzu13
3. jan 2007

nelika Tamarka je zlatučká... ale porovnaj si pôrodnú váhu... pribrala v podstate toľko koľko Tami 😀

miselinik
3. jan 2007

zuzu13 diky za radu. Zajtra si ho kúpim a vyskúšam. Možno pomôže.

zuzu13
3. jan 2007

pomôže 😀

miselinik
3. jan 2007

Neviete mi poradiť? Malej som našla na rúčke malý neviem či to je vriedok ale je to napuchnuté červené a naplnené tekutinou a okolo toho je taký suchý prstienok. Vyzerá to ako by sa popálila ale o tom by som vedela. No nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre