Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
28. apr 2008

Ja som mala taký plán, že v sobotu pôjdeme s našimi na Vapeč. Lenže mne žiaden plán nevychádza, tak som pekne čušala doma. Nikto totiž nebol ochotný sa o mojich potomkov postarať (ani manžel, keďže mal vlastný plán ☹ 😠 ). Včera sme boli na meninovej oslave a môj manželík 😠 sedel pri počítači. Vonku bolo krásne, tak sme aspoň s deckami otestovali mestské pieskovisko. A dnes som zase doma. Aj zajtra, aj pozajtra... Hanka spí, takže treba navariť, ožehliť, vyvesiť bielizeň. Ešte som aj prechladnútá, v hlave mi hučí ako v úli. Ohromné. Niekedy sa cítim zrelá na psychiatrickú liečbu. Vanilla, u nás s autom je to tak, že čakáme, kedy sa zamestnám, aby sme mohli získať nejaké financie na kúpu nového. Keby sme mali príjem neobmedzený, tak manžel by chcel Nissan. Nejaký terénny, any neviem ako sa volá. Alebo Hummer, hnusnú plechovú škatuľu. Takže zostane iba pri snoch. Naše terajšie autíčko šlape ako hodinky, ale je to fakt autíčko. Nabaliť seba aj dve deti je už dosť náročné. A možno vyhráme 😀

livia76
28. apr 2008

Mimakro-to s tými nevydarenými plánmi poznám ☹ ja naplánujem,a drahému niečo do toho príde -ale sem tam sa naštvem a vyberiem sa s malou sama. A autá- 😀 😀 😀 mali sme NISSAN-primera- krásna, veľká priestranná limuzínka-ale nestačilo 😀 😀 teraz sme na tom tak, že ja mám Chevrolet aveo a manželíček Renolt KANGO-pre rodinku s deťmi-paráda-nieje to síce výstavný kus,ako nissan predtým, ale toho miestááá.-to je teraz pre nás dôležité. Pred domom nám ešte stojí malilinké TICO-mužova,, ako hovorí motorka,, staré miniautíčko, ktoré mu prirástlo k srdcu-má ho odjakživa-a asi navždy 😵 😵 😵 .Na záhradu sa s ním ide parádne 😀 😀 😀 😀
Mimakro-držím palce-k tej výhre 😉

kiwuska
28. apr 2008

tak sme sa vratili z Tatier. bolo tam krasne ale trosku zaberacka na taky kratky cas. balenie, vybalovanie, a zas balenie a vybalovanie. ale boli sme s chlapcami na Hrebienku, aj v bellevue v bazene. Prvykrat co sa kupkali vo velkej vode. Janko v pohode, kubkovi sa to zo zaciatku nepacilo. a pocasie nam vyslo super

livia76
28. apr 2008

No Kiwuška- paráda 🙂

mimakro
29. apr 2008

kiwuska, super. Že si sa na to vôbec odvážila 😉 Ja som bola na dovolenke iba raz za tých 6 rokov manželstva. Ondrejko mal vtedy 20 mesiacov. Boli sme na Smrekovici vo Veľkej Fatre. Vojaci tam majú zotavovňu. Ja si pamätám len fúru balenia a potom vybalovania a prania, každý večer sama na izbe (manžel bol s kolegovcami vonku) a sama s malým na piesku. Žiadne spoločné obedy a večere, lebo sa nedalo aj Ondrejka strážiť aj sa v kľude najesť. Ešteže raňajky sa dali. Takže už nikdy viac. Naším snom je spraviť raz severný okruh - Nórsko, Švédsko, Fínsko, Laponsko, Island, Estónsko, Lotyšsko. A ja by som aspoň raz v živote išla na nejakú pláž s bielym pieskom, žeby Bora Bora? Livia, fakt už len vyhrať 😀. A ešte som zabudla, že tip na auto Audi Q7 😀 Livia, renolt Kangoo má aj kamoš a nevie si vynachváliť. Všetko tam naprace aj svoje tri deti. On má malú stolársku firmu, tak ho fakt využije. Čo tam po imidži. Hlavná vec, že splní účel. Švagrinej bývalý frajer má mazdu, nejaké kabrio. Super sa v ňom vozí, ale do kufra nevpraceš ani väčší nákup. A ako vaše detičky a škôlka? Ja som sa nedávno dozvedela, že by som Hanku v pribehu budúceho školského roka mohla dať. Budú u nás otvárať novú triedu pre malých. Neviem, ako sa mi podarí s učením na nočník, zatiaľ odoláva 😒 Ale učiteľka len mávla rukou, že ju prebalia. No myslým, že do konca roka by som mohla byť úspešná v tomto smere. Takže nad škôlkou reálne uvažujem. A čo vy?

livia76
29. apr 2008

Škôlka zatiľ u nás nehrozí -nieje treba ja nie som na materskej už od Lesinkinych 2 mesiacov-s manželom robíme spolu -teda ja ani nie-je môj šéf 🙂 /rodinná firma/ tak som s malou stále. Nočník si osvojila hneď v 13 mesiacoch 😅 ani s tým nebola robotka. Hanka sa to naučí v škôlke keď uvidí ako to robia ostatné deti -no nie. Ani sa ti nečudujem, že máš chuť ísť do robotky- 😀 😀 niekedy je to doma na zbláznenie -čooo.Chlapi to chápu, len keď sú s deťmi sami viac ako 3 hodinky 😀 😀 😀 😀 😀

livia76
29. apr 2008

Dovolenkové balenie -to je na infarkt-ale my sme sa natrénovali,keď chodíme na Oravu každý mesiac 😝 . S Lesinkou sme boli v októbri v Turecku a v máji sa tam chystáme znova-dúfam že nám to vyjde je to paráda. Aspon zas pár dní nebudem musieť variť. No a zas tam určite priberieme od toho ničnerobenia a dobrého jedla-a to máme ísť v júni na svadbu a to som chcela dovtedy dať dole aspoň 7 kg 😨 😨 V sobotu zas odchádzame na Oravu-idem malovať náš domček/konečne/ tak aspon tam sa budem trošku hýbať 🙂

mimakro
29. apr 2008

Jáj, rodinná firma 😉 . A v čom podnikáte? U nás nehrozí a budem rada, ak ma niekto ako matku dvoch detí zamestná. Chudnutie mi nespomínaj. Doobeda som si pozerala fotky z výšky. Jajkala som vtedy nad tým, aká som tučná. A to som ešte netušila, čo ma čaká ☹ Ale čo iné som mohla čakať, keď som iba jedla a menej sa hýbala? Mala by som to zmeniť, len sa do toho nemôžem dokopať.

livia76
30. apr 2008

Manžel má s bratom sro-čku-podnikajú v telekomunikačných službách-no samé ,,počítačovanie" 😅 Ja som ,,stavbárka" ale teraz manželova ,,asistentka" 😉 .Fotky z výšky ani nespomínaj-presne ako ty-vtedy som jojkala keď mi kostým č.36 začínal byť malý, teraz som vďačná že už mi je dobrá 40 😝 😀 😀 😀 😀 a kedy sa dopracujem aspoň k 38 to fakt netuším. Môj drahý je taký zlatý, keď mi povie-čo vymýšľaš, takto ti to pristane-len škoda, že ja vidím v zrkadle 😨 že nepristane 😒
Mimakro, nemaj boja, jasné že ťa zamestnajú 😵 -len aby ti to ešte nešlo na nervy 😅

danciacik
3. máj 2008

Ahojte. Jeeeej vy ste tu toho popísali, už sa budem musieť polepšiť a nakuknúť tu častejšie.

lucna
5. máj 2008

Lesinke prajeme Všeko najlepšie k meninkam 😀 😀

mimakro
5. máj 2008

Aj my sa pripájame. Všetko naj 🙂

livia76
6. máj 2008

Lucna, Mimakro Lesinka vám pekne ďakuje 😵 😵 😵

liliandax
7. máj 2008

ahojte zienky 🙂
kedy mali (budu mat) vase ratolesti 1 a 1/2 roka? 😉 .. my sme mali vcera 😵

mimakro
7. máj 2008

Až 23.5. Medzi poslednými.

kiwuska
7. máj 2008

a my to budeme asi uzatvarat, 30.5
lil a livia blahozelame detickam

liliandax
7. máj 2008

kiwuska - dakujeme 🙂 a tiez blahozelame livii 😉

mimakro
10. máj 2008

Ktovie, čo robí Zuzu? Nebodaj na nás nezabudla 😕

livia76
11. máj 2008

No fakt ZUZU ako sa má Lucka? 😅
Naša lesia má rok a pol 22 .5.-jaaaj ale to letííííííííííííííí 🙂 🙂 🙂

livia76
11. máj 2008

😀 😀 😀 😀 ...a aby som nezabudla- prajem vám všetko najlepšie k dňu MATIEK 😀 😀 😀 😵

zuzu13
12. máj 2008

ahojte, nezabudla som na vás...to by som si nedovolila 😀
boli sme na dovolenke a doma máme pokazený PC, takže sa dostanem na net len v práci...no a tam je zase dosť práce...takže to tu sem tam sledujem...musím si prečítať čo máte nové...
Lucka mala 1 1/2 r. 8.5....je z nej baba ako svet...rozpráva všetko a pekne zrozumiteľne, stále sa učíme nové pesničky, básničky, čas nám letí veľmi rýchlo...
idem ešte pracovať, dúfam, že sa sem ešte stihnem pozrieť
zatiaľ pá pá

zuzu13
12. máj 2008

no stihla som vás prečítať...
takže autíčko...no my sme s manželom zaľúbení do octavie 4x4...ale na dovolenke sme mali prenajaté VW golf a vozenie to bolo parádne...nikdy by som si nepomyslela, že v takom malou aute, je toľko miesta...takže máme už dva sníčky...ale kúpu budeme riešiť až po splatení hypotéky...takže o 18 rokov 😀 😀 😀

mimakro
13. máj 2008

Zuz, vitaj. Tak to sme rady, že nás sleduješ a budiž Ti odpuštěno. 😀

mimakro
19. máj 2008

Naša Hanka si dnes len tak povedala, že bude mať teplotu. A keďže už dávno nemala, tak rovno 39,3°C. Inak jej nič nie je. Zápal švindlov?

livia76
19. máj 2008

Mimakro,snáď len zúbkzy 😀 .a ja zase balím,zajtra odchádzame na týždeň do teplých krajín 😵

mimakro
20. máj 2008

Livia, vzhľadom na momentálne počasie Ti úprimne závidím. Ale aspoň nemusím polievať záhradu 😀 Včera som zistila, že sa tam objavil krtko. Ide ma šľak trafiť. Všetko mi podryl. A čo nezvládol on, dorazili slimáky. Tak som sa tešila na nové zemiačiky s kôprom. Však mi ho zožrali, pažravci. Hanke už nič nie je. Je to ten zub. Štvrtá stolička jej ide už asi mesiac a nie a nie vyjsť. Hádam to už teraz pôjde.

zuzu13
21. máj 2008

ahojte
livia, tak krásnu dovolenku 😀
mimakro, som rada, že mi bolo odpustené 😀 😀 😀

mimakro
22. máj 2008

Zuz. Tak to som rada, že si rada. Postretol ma nečakaný úspech. Hanka sa včera prvýkrát celkom sama najedla (ryba, zemiak, zelenina). Dnes sa zase sama napila z obyčajného pohára (kuk album). To má ale natrénované. Vo vani majú kdejaké umelé poháre a vtedy stále popíja. Ondrejko sa z pohára naučil piť ako 2,5 ročný, ona mala 6 mesiacov. Aspoň že to. Záchod nič, ale občas ju chytí, že nechce plienku. Aj chodí sama cikať na nočník a potom sa pozabudne... Predvčerom sa vykakala na gauč 😀 Viac ju to baví na záchode, lebo vidí, že aj my tam chodíme. Hádam, že do 2 rokov bude bez plienky.

zuzu13
23. máj 2008

čafte 😉
mimakro, už to teraz pôjde ...začne sama papať aj polievky a na WC ?...počkaj kým bude teplejšie a určite sa jej zapáči viac byť bez ako s plienkou...
Lucia sa pekne pýta na WC (šerblík sa jej neráta, lebo to v ňom nerobí "čľup" 😀 ), doma už plienku nenosí...von ešte nemám odvahu... 😅 ale rátam že do konca leta to zvládne...
Hanka musela byť zlatá keď sa vykakala na gauč 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Včerajšej 1,5-ročnej kočke Lesinke blahoželám a Dnešnej oslávenkyni Hanke tiež blahoželám 😀 😀 😀

mimakro
23. máj 2008

Ďakujeme za blahoželanie. No mne tá nádielka na gauči veľmi smiešna nebola, ale potom som si obzrela aj Hanku a aj na čele mala. Tak to už mi smiešne bolo. No čo už. Pomaly ju navykám na škôlku. Keď ideme pre Ondrejka, aj ona zájde medzi deti. Možno si aj tam zvykne. Ani sa nečudujem, že sa Lucka už pýta, keď vie pekne rozprávať. Ešte ju nedáš do škôlky? Inak v okolí sas začali objavovať ovčie kiahne. Dúfam, že Ondrejko domov nedonesie. Ja som ich ako dieťa nemala a teraz by som už nerada. Aj ste dali očkovať proti pneumokokom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre