Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

janula_nz
2. júl 2008

nasi su uz tyzden bez strechy 😅 my sme boli vkonku lebo decka su doma zle, znudene. inak klasika ako kazdy den. na obed domov a potomzase von

janula_nz
2. júl 2008

ako ste dopadli na kontrole?

lucik77
autor
2. júl 2008

lebo sa strašne potil. To som mu mohla vlásky umývať skoro každý druhý deň. A mal ich už dlhé....
Ja som bola tiež do 2 rokov stále na koleno. VIeš aký je zlatý???

lucik77
autor
2. júl 2008

na kontrole super! Už pôjdeme posledný krát a to až o rok!

janula_nz
2. júl 2008

ja som dala min. mesiac kristiana strojcekom vykosit a taky mi bol cudny, musela som si zvykat, ze nema tie jeho dlhe huste vlasy . ale uz je to ok,je fesak aj takto 😀

lucik77
autor
2. júl 2008

som si vlásky odložila. A ako držal ako hluchý dvere, keď ho švagriná kosila...

lucik77
autor
2. júl 2008

kedy sa chystáš do Šurian?

janula_nz
2. júl 2008

to kristian veru nie. on musel byt postojacky a to som aj ja bola cela od vlasov 😝 no odlozit ich to ma nenapadlo veru 😨 tiez sa velmipotil, on ma hustejsie vlasy ako laura a to ona ich ma uz riadne dlhe

to je dobre, ze ste ok. a uz moze aj chodit alebo este mate s tympockat?

lucik77
autor
2. júl 2008

už chodíme za jednu ruku. Podľa mňa to nebude dlho trvať a bude chodiť sám.

janula_nz
2. júl 2008

ja teraz ani nie lebo v sobotu ideme na dovolenku do tatralandie s deckami. nasi tam budu spat v rodicovskom dome lebo auto si berieme my 😀 ale ten vikend potom by som aj mohla ist, to mareka nebudem mat lebo mam dovolenku a on ide do domova na dva tyzdne. potom sa mozeme dohodnut a stretnut sa 😉

janula_nz
2. júl 2008

ja neviem co mam vymyslat laure. ona sa tak nudi doma uz 😒 velmi je sikovna a vnimava a vsetko uz vie a to ju potom nebavi robit. uz aj goralky s ihlou navlieka, pekne kresli a vymalovava fixkami, peciatkuje, basnicky sa rychlo uci aj 60kusove puzzle posklada za par minut. ja som zufala lebo neviem co jej mam vymyslat. ☹

lucik77
autor
2. júl 2008

OK, lebo tento víkend nemôžem ani keby som chcela. Máme brigádu, idú nám ťahať múry 😉

Ozaj Kristiánko má dudel? A nebudí sa v noci?
Lebo ja dávam dudel len pri zaspávaní, cez deň vôbec a chcem ho od toho odnaučiť. No a v noci už nepapá, ale občas sa námstane, že ho nájdem po sediačky alebo sa preberie a len čo dám dudu, znova zaspí.

lucik77
autor
2. júl 2008

Téééda, Laurika je ale šikovná.....a čo tak materské centrum? Tam by ju zabavili.

janula_nz
2. júl 2008

kristian nema dudel, som mu aj skusala dat a povracal sa mi dvakrat z neho 😅 ale teraz mu idu vsetky zuby naraz, tak strasne slinta a niekedy ukradne detom cumel cez den a s nim chodi. ale ked mu dam vecer na spanie, tak nechce.

mne ho prineisli , ked nemal ani 5mes a uz vtedy celu noc prespal a nebudil sa. v tomto je zlatucky. zato laura dudluje aj za neho este teraz, ked zaspaava 😝

babu218
2. júl 2008

A ten puder len na ranu po cisarskom alebo aj tam dole na zositu ranu?Inak teraz som vyklepana lebo mi vcera doktor povedal ze sa otvaram,som v 34tt.dufam ze sa nic nestane.

lucik77
autor
2. júl 2008

jani budem končiť, lebo mi blbne net. Len čo napíšem príspevok, tak mi píše výpadok pripojenia a píšem to od znovu, tak hádam sa zajtra tento PC spamätá...dobrú noc

janula_nz
2. júl 2008

aj som tam chodievala , ked som mala len ju a velmi sa jej tam pacilo. teraz akosi s troma detmi nestiham, je to od nas dost daleko.

od septembra ide na anglictinu, vyskusame lebo ma velmi dobru pamat. aj nema chce len anglicky pozerat, neviem co ju to napadlo 😅

janula_nz
2. júl 2008

dobru nocku ajtebe luci. ja pojdem asi pomaly tiez , dam lieky kristianovi a sup pod perinku 😀

dobru nocku 🙂

lucik77
autor
2. júl 2008

ešte odpíšem: tam dole 😀 nebolo treba, lebo tam tie štichy zrastú, ale po cisárskom Ti ich vyberajú pinzetou, tak aby sa rana rýchlo hojila a zasušila, tak preto ten púder.

jani, tak ten dudel u nás do 3 rokov nehrozí....ja som v tomto tvrďas. Čím neskôr u detí začneš niečo nové praktizovať, tým to ide ťažšie. Pár dní si poplače a potom bude dobre.Teda nikdy nehovor nikdy, ale určite to čoskoro začneme skúšať.

a teraz už fakt dobrú!!!

lucik77
autor
2. júl 2008

nezrastú...vstrebú sa. HAUK a brú... 😀

janula_nz
2. júl 2008

laura donedavna nemala len jeden dudel a to som rada, ze uz ma len ten jeden 😝 aj som parkrat skusala, zahodili sme cumel ale co nasledovalo potom bolo fakt hrozne ☹ tri dni vydrzala horko tazko , stale plakavala a nespala ale co bolo najhorsie, strasna nervacka z nej bola ☹ tak som sipovedala, ze pojde od septembra do skolky a tam sa odnauci lebo det i mat dudel nebudu. teda dufam 😔

maja22
2. júl 2008

babu, ešte papuče som ti zabudla napísať 😀 😀 😀

deina
3. júl 2008

No veru, aby si tam nechodila v cizmach ako ja. 😀 Ale teraz v lete asi aj tak behas v sandaloch, ze? Babu, musis teda lezat, ked sa otvaras? Mne sa maly narodil v 33tt, v NZ je skvele novorodenecke oddelenie, vypiplu tam aj 500 gramove deticky. Ale samozrejme, vzdy je lepsie vydrzat do toho 38tt ako byt aj na to naj najlepsom novorodeneckom, drzim palce. 😉

Baby, nas maly je teda hrdina. Boli sme u imunologicky na odber krvi - brala mu sestricka krv z rucky, ani nezdbadal, kedy ho pichla, dalej sa usmieval a az ked to dlho trvalo, tak zacal protestovat, ale to bolo skor preto, ze som ho drzala a on sa musi hybat, dlho bez pohybu nevydrzi. 🙂 Dokonca aj s hladom vydrzal.

janula_nz
3. júl 2008

misko je teda uz riadny chlap, ked mu nevadi ani brat krvicku 🙂 ja som si teda vytrpela svoje pri laure, esteze som zobrala dedka so sebou na odber a on ju drzal lebo ked som videla ako jej beru krv, uz som bola mimo a museli ratovat mna 😅 ja som teda tiez dobra, co?

babu218
3. júl 2008

No ja pojdem do tej porodnice zbalena ako"Mikulaš",ani neviem ako sa odnesiem s tolkymi vecami.Najviac ma stve ze som na to vsetko sama lebo moj drahy manzel ma blbu pracu a chodi domov na den,max.dva za tyzden.Bojim sa toho vsetkeho.

Deina a ty si preco porodila predcasne?Tiez si sa otvarala alebo?A ako to na teba prislo?

janula_nz
3. júl 2008

tak ma napadlo, ci ste si davala niektora deti nafotit v atelieri 🙂 chcela by som dat kristiho na prve narodky nafotit profesionalne. ak ano, koho by ste mi odporucili v nz? 😵

babu218
3. júl 2008

Ja este len babo cakam ale asi si uz deti velmi nedavaju fotit do atelierov ked uz skoro kazdy ma doma super digitalne fotaky ale neviem mozno davaju.Teraz je v NZ uz viac atelierov tak neviem ktory je aky.

deina
3. júl 2008

Katika sa fotila s malym u Toth Lehela a myslim, ze bola spokojna. Len je vraj dost drahy. 🙂

Ja by som sa tiez chcela nafotit s malym aj s manzelom, asi az v auguste, ked bude aj nas ocino doma a najlepsie u mamy na zahrade. Kamoska ma nejakeho znameho fotografa, tak uvidime, najprv musim vidiet jeho fotky.

Babu, neotvarala som sa, ale placentu som mala predcasne dozretu, tak preto. Odtiekla mi plodova voda v 33tt a potom som tam dva dni lezala, davali mi inekcie na vyvin pluc a o dva dni som porodila cisarskym.

babu218
3. júl 2008

To vie doktor zistit pri normalnej poradni ci mam predcasne dozretu placentu?Ci to kontroluju alebo to zistia az ked je problem a neskoro?

deina
3. júl 2008

Pri beznej kontrole sa to nezisti, ale je to vidiet na prietokoch. V ten den som bola este aj v poradni a vsetko bolo vporiadku, prietoky som uz nestihla (budem musiet chodit skor v druhom tehotenstve), mala som tam ist v pondelok a maly sa narodil v sobotu. 🙂 Zistili to, az ked rozpitvali placentu. 😝

Ale neboj sa, nie je to nieco, co sa stava casto. U mna to suviselo s mojou chorobou - mam blbu imunitu, preto sa to stalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre