Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

h0blinka
27. jún 2008

niejako mi vynechava pismenka 😀 😀

katarina26
27. jún 2008

Ďakujem, zajtra pôjdem po obchodoch, zháňam nejaké nohavice, tak hádam niečo objavím. Prajem pekný deň PA

tinusi
27. jún 2008

Janula, ja som sa tiez rozhodla, ze sa to naucim a teraz sa s tym po veceroch borim... konecne sa mi podarilo stiahnut prvy kit... tak skusam. Mam gimp, ale viac sa mi paci photofilter - no ten sa mi podarilo stiahnut len v anglictine a hoci po anglicky viem, dost ma to otravovalo, kedze navody su v cestine...
My sme noc v pohode prespali... akurat ked zacala hrmavica, tak som zatvorila okno a smazili sme sa vo vlastnej stave...

adrioska
27. jún 2008

Baby Vy byvate tak blizko? ja byvam tiez na Nabreznej blizko CK...oproti nam je ten park....no teda... 🙂 Deina a okolo Vasho cinziaku chodievam do Billy...🙂 ...inak mate pekny cinziak, v nasom o zateplovani nechcu ani pocut...
Katarina26 ahoj...kukam, ze sme v rovnakom tyzdni...mne dala doktorka tiez prvy termin na 5.11., teraz mi posunula podla prvych pohybov na 2.11....
ale ja mam take tusenie, ze sa narodi 3.11.-je to opacny datum mojho datumu narodenia...hihi 😀
Katka este nevies, ci budete mat chlapceka alebo dievcatko?

serafinka1
27. jún 2008

adrioska mám pocit,že bývame v tom istom paneláku. aj my máme oproti to ihrisko a o zatepľovaní a farbení ani počuť.

lucik77
autor
27. jún 2008

no to by bola sranda....susedky a ani o sebe neviete 😀 😀 😀

serafinka1
27. jún 2008

Ahoj Luci ako sa máte,už ste zdraví?

adrioska
27. jún 2008

Serafinka, my byvame v 91 a Vy? Zeby sme sa obchadzali? 😉 🙂

adrioska
27. jún 2008

Baby mne je zase tak blbo ako v 1. trimestri...co tak zrazu...zeby mi uz tlacilo babo na zaludok? ☹

sue33
27. jún 2008

ahoj Adri,
to ešte hádam nie. Mne bývalo blbo skoro celé tehotenstvo. 😒 . Môže to byť aj z toho tepla. Mne v tomto teple vôbec nechutí jesť, to sa musím nútiť keď chcem aby mala malá dosť mliečka.
Ja som bola PN s rannou nevoľnosťou celé tehu. Ale nechcem ťa strašiť, tebe to určite prejde 😀

adrioska
27. jún 2008

Ahoj Sue,
neboj nestrasis ma, ja viem, ze su aj ovela horsie pripady...len nechapem, co tak znovu, ked uz som bola OK. Aj rano som isla do poradne a ledva som kusok rohlika do seba natlacila. A musim tiez jest, lebo maly je vtedy nejaky nepokojny, akoby viac kopkal... 😀
Ale lutujem vsetky baby, co trpia nevolnostami cele tehotenstvo.
Inak teraz to uz preslo, teraz citim prazdny zaludok, ale predchvilou mi vadili vsetky potravinove vone, co som zacitila...ble.. 😝 ...idem si dat kusok rozku... 😀

janula_nz
28. jún 2008

ahojte dievcence. no my zase horuckujeme vsetky deti 😢 a to marek len vcera dobral antiotika a uz ma horucky. odkedy prisiel z nemocnice a toje uz aj tri tyzdne ak nie mesiac, je stale chori. a laura mala rano 40ky a kristian 39 horucky ☹ ja som uz fakt zufala z toho, z coho to je, ked aj vonku je teplo, ani studene nejedia, ani kupat sa nechodime, aj tak je vzd y niekto chori a potom to dostanu od neho ostatni 😒

lucik na nasom dome dnes bude plno ludi, maju brigadu na streche 😅 keby sme neboli chori, tak sme aj my v suranoch ale nie na nasom dome ale v rodicovskom dome, to je len kusok od nasho domu

tinusi ja mam tiez gimp a mordujem sa uz par dni s tym. stiahnut si viem co potrebujem ale neviem to pouzivat. uz som si to aj rozzipovala konecne po dvoch dnoch ale zase neviem dat do pozadia fotku a aby tam ostala. vzdy mi zmizne odtial. a zmizlo mi aj jedno okno na gimpe a ked idem podla navodu akoho tam treba dat, tak mne to vobec neukazuje , ja nemam take volby 😨 😨 ako vidim, cele som to pomrvila uz ☹

marfusaklimca
28. jún 2008

Ahojte babenky! maminky, ktorým chodia deti do ZŠ-poraďte mi...ja chcem dcéru premiestniť na nejakú inú ZŠ školu, len neviem na akú 😒 ..na netových stránkach majú všetky ZŠ velmi pekne spravené stránky, všetky sa snažia o dobré vzdelanie atď atď...lenže ja by som chcela od vás počuť názory na školy..doteraz chodila do ZŠ u nás v dedine, ale tam nechcem, aby sa vrátila 😖 .
Najskôr som rozmýšlala nad Devínskou, potom som čitala o Mostnej.. (kvoli blízkosti autobusky by mi to vyhovavalo), ale chcem vedieť viac o týchto školách, prípadne o iných..
Vrúcna vďaka!!!!!

serafinka1
28. jún 2008

Ahojte

Adrioska ja bývam v 16 takže ja som na druhej strane. Hned za tým kriklavýim penelákom

janula_nz
28. jún 2008

marfusaklimca ja co pocuvam tak velmi chvalia hradnu ZS. a to som pocula uz od viacerych znamych. 🙂 ja dam deti na bethlena lebo tam byvam a je to jedina ZS, ktora dostala peniaze z euro fondov. tak neviem ci ma aj nieco viac ako ine skoly

marfusaklimca
28. jún 2008

Janula, a kde sa nachádza Hradna???
Ach jaj, som zvedavá ako to doriešim..
Diena, aj ty si učila na nejakej, že??

deina
28. jún 2008

Marfus, ucim na G.Bethlena a myslim, ze je to dobra skola (ak bude v jazykovej triede). Aj tie eurofondy k tomu prispievaju, takmer v kazdej triede su pocitace, aj na prvom stupni, takze deti sa s nimi odmalicka ucia zabavat, to sa mi paci a paci sa mi aj vybavenie. O Hradnej som tiez pocula, ze je dobra, ostatne neviem. Preco chces Paulinku premiestnit?

Jej, takto blizko seba byvame? 😀

Janula, ty si bola s niektorym z deti v alergolocigkej ambulancii, ze? Co tam budu robit Miskovi? Dufam, ze mu nic nenapichaju, nechcem, aby na nom experimentovali. Vlastne tam nie velmi chcem ist, ved mu nic nie je. 😠

marfusaklimca
28. jún 2008

deina, ja chcem dať Paulinku preč z viacerých dôvodov, a jeden z nich je aj jazyk- ide do 4 roč. a doteraz nemali žiadny jazyk, bo nemal kto učiť, nemajú u nás učiteľku..teda majú nemčinárku, ale žiaľ tá nevie naučiť absolutne nič a deti ktoré sa dostávajú dalej do školy sú zúfalé, lebo nevedia sa zaradiť napr. na strednej škole. Tam už vyžadujú aby vedeli viac, ale naši nevedia nič..je to smutné. A ak by som si mala platiť učiteľku, ktorá by doučovala Pauli jazyk, nie je to realne na viac ako rok- dva..

marfusaklimca
28. jún 2008

Deinuš a kde sa tá "tvoja" škola nachádza?? Vyberám aj podla vzdialenosti od autobusky..aby to nemala ja neviem napr. cez celé mesto..atď atď 😉

deina
28. jún 2008

Nuz neviem. Na G.Bethlena su triedy jazykove a nejazykove, pricom tie jazykove su take tie lepsie triedy, do ktorych sa deti vyberaju a tie nejazykove su dost... tam su ti ostatni. 😖 Deti sa ucia cudzi jazyk hned od prveho rocnika, v tretom zacinaju s vyukou vaznejsie, viac slovicok aj gramatiky, dovtedy su to skor hry a pesnicky. Mozno je sikovna a dobehla by to, aj keby si ju dala do jazykovej triedy. Myslim, ze Klaudina Simi prestupila na tuto skolu a jazyk nevedela poriadne, ale sla do jazykovej, lebo bola dobra ziacka a dobehla to. Ale kebyze nevezmu Paulinku do jazykovej triedy, tak by som ju radsej na G.Bethlena nedavala. Aj preto, ze jazykove triedy su zvyhodnovane. 😖

marfusaklimca
28. jún 2008

Deinus vdaka za dalšie info..Pauli je šikovná u nás v škole sa nudila, (pri rôznych testoch sme zistili, že patri medzi nadanejšie deti, to ale neznamená že na jazyky 😎 ), a čo ti budem hovoriť o škole na dedine 😖 ..mesto je mesto- viac možností..neviem sama čo robiť, nie som na 100% rozhodnutá, ale viac menej by som chcela, aby šla do NZ do školy..

deina
28. jún 2008

G.Behlena je nedaleko Billy a novej trznice, takze dost daleko od autobusky... 😒 Sice tam ide mestska doprava, ale ze ako casto, to neviem. Ak je vsak sikovna, myslim, ze by ju vzali do jazykovej triedy, potom by to bol dobry vyber skoly. Ale aj Hradna ma dobre meno, hoci zase najma jazykove triedy. Mostna je asi najblizsie k autobuske prip ani Devinska nie je daleko.

janula_nz
29. jún 2008

deina ano bola som uz s viacerymi na alergologii. najprv pojdete k doktorke , ktora sa ta bude vselico vypytovat a potom mu odoberu krv, to je trosku horsie. ale doktorka je velmi mila, aj sestricky, tak by ste to mali zvladnut 😉 a neboj sa, ziadne ihli mu napichovat nebudu, to sa asi detom nerobi. zoberu mu viac krvi lebo mu budu robit rozne vysetrenia. len problem je v tom, ze az na september , oktober davaju terminy lebo jedna ide na matersku a od septembra ma zastupovanie, tej chodime my a ta druha haramiova ma dovolenky a tak.

lucik77
autor
29. jún 2008

ahojte!
serafinka ďakujeme za opýtanie, už sme zdraví. Len odkedy sme prišli z nemocnice tak je malý umrnčaný ak nie je po jeho. A všimla som si, že mi nechce zemiaky v akejkoľvek podobe (teda fest ho napína). Doteraz bolo všetko OK, tak neviem, či to má nejaký súvis s pobytom v nemocnici.

No a my dnes oslavujeme... ja akurát uspávam malého a zároveň to tu predýchavam, lebo mám nenormálne nervy. Svokrovci prišli neskoro, jedna švagriná bez partnera (uprednostnil kšefty pred oslavou), ďalšia pre istotu ani neprišla, lebo vraj máme zlé vzťahy.... To je síce pravda, ale ja som ju nevolala na moje narodky, ale na 1narodeniny jej synovca 😒 Jej IQ sa mi potvrdilo, akurát nemôžem pochopiť, že ona ako čerstvá matka 3 mesač.dieťaťa nerozmýšľala nad tým, že mi to bude ľúto. Ešteže tu je brácho so ženou a mojimi krstniatkami a naši.

janula to mi je ľúto detičiek a aj Teba, to musí byť riadna bezradnosť, keď Ti horúčkujú všetky deti naraz. Želám skoré uzdravenie! A radšej mi zavolaj, ak pôjdete do Šurian, lebo nie vždy za dostanem za net, tak by som bola rada, kebyže sa stretneme.

stvura
29. jún 2008

Baby, viete mi poradit nejakeho dobreho pediatra v NZ, najlepsie niekde v okoli autobusky, aby som to nemala s malym daleko?
Diky

tinusi
29. jún 2008

Ahoj babulienky,

ja konecne oddychujem. Dnes cakame navstevu, tak som trochu upratovala... vcera sme boli u svokrovcov a tak som to musela zmaknut dnes.
Luci, nic si z toho nerob... hlavne, ze ludia, s ktorymi si rozumies prisli... nasilu to aj tak nema cenu. Ked nemaju zaujem, tak nemaju... ☹

Janula, asi ti zmizli vrstvy - skus Subor/Dialogy/Vytvorit novy dok/Vrstvy. Aj ja som ich prvy krat omylom zatvorila... ale vsak sa ucime...
Fotka by ti nemala zmiznut - ale treba si asi uvedomit, ze pracujes naraz vo viacerych oknach. Jedno je to, ktore bude vysledkom, ostatne su pomocne.

maja22
29. jún 2008

Lucik, chápem ťa, predýchaj to... Matúškovi je to zatiaľ snáď jedno... 😉 🙂

ewinah111
29. jún 2008

lucik vsetko naj Matuskovym prvym narodkam 🙂 ,kasli na svagrinu ak neprisla jej chyba aspon vam tam nekazila vzduch uz ked sa nemate v laske tak ozaj nemas co lutovat,ved maly to este tak nevnima 😉 .som zvedava na tvoj vytvor -myslim torticku,,potom prosim zverejnit tvoje dielo 🙂 .

deina
29. jún 2008

Janula, vdaka, to zvladneme. Dufam, ze tam nebudeme chodit casto, ved maly je vporiadku, tak neviem, co vymyslaju. Ani nikto v rodine nie je alergik (nepocitam moju alergiu na ustipnutie vcelou, potravinove alebo pelove alergie nema nikto u nas). Uz som sa bala, ze ho tam budu testovat. Mame termin na 3.jula, uz davnejsie sme objednani - k Haramiovej.

Lucik, verim, ze ti to je luto, ale ona za to nestoji. Dolezite je, ze prisli ti, ktorych mas rada.

Blizko autobusky nepoznam ziadne lekarky - su tam vobec niekde lekari? Teda su, nedaleko je moj reumatolog, ale detski lekari v tej budove neordinuju. 😖

lucik77
autor
29. jún 2008

Ďakujem za povzbudenie, fakt mi to pomohlo. Oslava nakoniec aj tak dopadla výborne a hlavne som videla ako sa malý tešil darčekom a keď je on šťastný, tak aj ja. Ešte raz ďakujeme 😉
Baby ja som teraz plná emócií, tak dúfam že sa nenahneváte, keď sem napíšem, že Vás mám rada! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre