Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

monica25
19. nov 2008

roli ledva spal hodku....som unavena....on uplakani...skoro cele poobedie preplakal...cat-zajtra ostavame doma,ma sopliky a nexcem aby to chytil aj brianko..... 😔 ked si naplanujeme stretko,tak vzdy jedno z nasich deti ochorie........................
zatial horucku nema......,no uvidime do vecera...

pojdem pozriet tak tam.... 😉 ,ked vyzdravieme.....

deina vy to ako mate brat?????tie lieky????

renika
19. nov 2008

kati, tento víkend určite nie, lebo Maxim chrchle 😒
a Jaja super vysvetlenie tvojej neprítomnosti tu 😀 A tých 500 strán nezávidím 😖 Brrr! Držím palce veľmi veľmi 😉

renika
19. nov 2008

a moni, podľa mňa sa Michal vráti k Lucii, teda je to zrejmé z deja, ktorý teraz prebieha..jedine, že by to zamiešal niekto, napr. Katika 😀

katika1
19. nov 2008

jasné, že ja zamiešam karty 😀
chudák roli polly 😝
a maxi je tiež chorý? 😕
bože s vami sa stretnúť to ja ťažšie ako s prezidentom 🙄

renika
19. nov 2008

neviem či chorý, ale v piatok začal kašľať a keďže boli tri dni voľna pred nami, tak sme išli k dr. pre istotu. Tá povedala, že dýchanie má čisté, všetko je ok a stačí sirup na kašeľ. Keby sa to zhoršilo, dostal by horúčky, nádchu, tak nasadiť atb, máme jej zavolať ako je na tom. Ale nebolo treba atb, lebo každým dňom kašle menej a menej a dnes za celý deň som ho počula zakašľať asi 5x. Ale aj tak. Radšej o týždeň, teraz ešte nie na návštevu. A najviac ma potešilo, že nedostal nádchu. Neznášam mu ich odsávať 😔

monica25
19. nov 2008

cavte

tak my mame sopliky a aj horucku..........ma plny nostek...,nestiham m uto odsavat....spi taku hodku a uz 3x zaplakal........
kaslat zatial este nekasle....a zajtra musim ja k dr.dufam,ze to nebude nic vazne detsku tam nemame zajtra poobede 😔

renika
19. nov 2008

moni ☹ Hrozné niečo, neznášam nádchu 😔 Čo si mu dala do nošteka? Nasivin, libenar alebo iné? Skoro sa uzdravte..

monica25
19. nov 2008

reni-diky...dala som mu libenar a nurofen....vzdy spi bez dudlika a teraz ho ma v ustach,ked sa mu tazko dycha a ma plny nostek..... 😔

tinusi
19. nov 2008

Ahojky,

konecne som vas docitala, cez vikend sme boli na dedine u svokrovcov a podnikla som kopec navstev kamaratiek... bolo fain, ale konecne sme doma... matkovi davam veselo vselijake prikrmi a tak vsetky veci hned putuju do prania.... a to ho pri papani zabalim do bavlnenej plienky... no ale on vzdy nieco vypluje alebo grgne a grckne prave ked mu ju zlozim... 😠 😠 😠
Inak v poho, akurat tato noc bola tiez taka onicom, lebo vkuse chcel byt zaveseny na prsiach...
A baby, ja ked vas tu citam tak som taaaakaaa rada, ze uz mam po skole... v lete to uz budu 4 roky... kokos, jaka stara korytnacka je uz zo mna!!!!

katika1
19. nov 2008

moni chudačik.. má to isté čo riško.. len my sa z toho už mesiac a pol nie a nie dostať 🙄
ale to teraz aj tým ochladením otrsným bude, že budú chorlavý 😔

ozaj a viete kde je jaja??? V kine.. na sexe 😀 v meste teda 😀 mrcha a mna nezavolá 😀

monica25
19. nov 2008

kati-my sme to mali pozicane cez vikend mne sa to lubilo...milujem sex v meste 😀 videla som aj serial....vsetky serie 🙂

monica25
19. nov 2008

kati-pozicaj si to je to fajn...,komedia,,,,,,,,,,,,,,, 🙂
zas bol hore roli idem si k nemu lahnut.....uvidime co bude zas v noci...

dobru noc....a nech mame tie nase deticky zdrave.....

katika1
19. nov 2008

Riško tu bol už dvakrát.. prišiel do obývačky a šepkal maminaaa maminaaa 😀 tak som ho zobrala do postele a ma chytil z celej sily a zaspal.. moje zlatinko 😵 strašne ma teraz potrebuje pri sebe, ked mu idú zubiská 😝
dobrú noc 🙂

jaja4
19. nov 2008

Joooo, film bol supeeeer, dobre som sa nasmiala 😀 vrelo odporúčam!
Reni, ved už som sa musela začať brániť, sa tu furt do mna obúvate, že nemám čas kvôli deťom, ale občas je to aj kvôli nim ozaj 😖 Tu mám napríklad fotku ako ma dnes Katka držala za pulover, ked som odchádzala do kina:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ach, ten smutný kukuč ☹

deina
20. nov 2008

Monica, mame do brat az od januara (ked bude mat rok), tu kapsulu otvorit, vysypat na lyzicku s vodou alebo cajom a tak dat, kazdy druhy den. Lebo ma nejaku cast imunity slabsiu, ale vraj nic vazne, v tomto veku je to normalne.

monica25
20. nov 2008

cavte,tak dnes som bola u dr.babo je otocene dole zadkom..... ☹ musim robit take cviky o 2 tyz.mam kontrolu a hned aj ultraz.ci sa to zmenilo,ak nie tak ma caka cisarsky.....dlchsi pobyt v nemocnici a ....neviem ake to je....bolestive potom,vsak clovek je rezany.... renika ty si rodila maxima cisarskym ake to bolo????opises mi to prosim ta.....
bolo by to horsie aj koli rolimu... ani dvyhat ani nic....dlchsie sa to hoji...
toto tehotenstvo je nevhodne......................... 😢 😔 😢 ,nemozem si to uzit a som unavena ,podrazdena...

roli ma stale sopliky....horucku cez den nemal.......ale sopliky hej,a dnes som ho zas musela zobrat zo sebou....svokra si sla na vianoce prsten kupit........
idem varim cestoviny.....,ale este sem kuk..

deina-my sme mali to iste,na posilnenie imunity....,ale inak sme to brali 😉

renika
20. nov 2008

moni, to ma mrzí, že drobček je dole zadočkom ☹ Ale je ešte šanca, že sa otočí. Ja som nezažila normál pôrod, tak zase neviem aké je to po ňom. Cisársky mi robili v utorok poobede a v nedeľu na obed sme išli domov. Ako sa chodí po pôrode?
teraz si podráždená, unavená ako každá žena ku koncu tehu. Hneď ako uvidíš maličkého povieš, že to tehotenstvo bolo vhodné! Som si istá 😵

monica25
20. nov 2008

reni-ale ake to bolo???ako dlho ta to bolelo...kedy ti dovolili vstat,babo ti donesu hned???
po normalnom p.ides po 4 dnoch domov....
sanca je ze sa otoci,este asi tak 2 tyz.potom uz bude babo velke aby sa tocilo...,nebude mat miesto,uz sa len hybat bude...........aspon tak to viem,a tak mi to vysvvetlil aj moj dr..........

renika
20. nov 2008

tak v utorok poobede vybrali Maxa, zobudila som sa na izbe na treťom. Tiekla mi infúzia, brucho bolelo 😔 Malý nikde, to bol hrozný pocit. Nemôžeš vstať, takže som len čakala, kedy pôjde nejaká sestrička okolo, aby som ju mohla požiadať, nech mi prinesie malého. Už som predtým písala, že im to dlho trvalo...Ale to bolo asi tými problémami, ktoré on mal. Inak sa asi preberieš a bábo ti hneď prinesú. Keď som ho uvidela, už ma nič nebolelo. To bolo niečo nádherné, však to poznáš. Keď dokážeš vstať, chodíť a ísť sa osprchovať, tak ideš na izbu, kde máš už drobčeka nonstop. Teda na takú izbu, kde ide mamička hneď po normálnom pôrode. Ja som na takú izbu išla vo štvrtok. A veeeeeľmi som sa tešila, že konečne budem s malým. Na tej izbe bez neho len čakáš, keby ti ho prinesú a hneď ho nesú späť. Je to blbé. Keď bol so mnou, rýchlejšie potom ubehol deň, stále som len na neho pozerala, on vkuse spal 😵 V nedeľu, keď som prišla domov, tak ma to už nebolelo, normálne som chodila. Ale teda mne pomohlo, že Maxim vkuse spal aj doma, ja s ním a nabrala som silu veľmi rýchlo, fakt sa dalo pri ňom oddýchnuť. Ale ty to budeš mať iné, lebo Roli je maličký, budeš potrebovať pomoc aspoň tie prvé dni, keď prídeš domov. Ale bolí to fakt len pár dní, potom už nie.
Ale možno ti je to nanič a porodíš normálne, keď sa drobček otočí 🙂

monica25
20. nov 2008

reni-diky..a to z maximkom mi je luto 😔
no uvidim este mam 2 tyz.ako som pisala a xcela som len vediet ake to asi je. a co rana???da sa ju "zakrit" zo spodnym pradlom???

renika
20. nov 2008

jasné, že dá 😀 Ukážem ti ju, keď sa najbližšie stretneme, dobre? 😀 Tie najnižšie bikiny, ktoré na trhu predávajú si v pohode môžeš obliecť a jazvu vidieť nebude! Robia ju tak nizúčko 😉 V lete sme boli na dovolenke a mala som miniatúrne plavkové nohavičky a nebolo nič vidieť. Ten rez sa volá bikiny rez 😵
aké cviky máš cvičiť na otočenie bábätka?

monica25
20. nov 2008

ok reni som zvedava 😀
miniaturne plavkove nohavicky 😵 😵 😵

len jedne cvik v podstate...rano,naobed a vecer...na 10 min.si mam lahnut tak aby mi hlava a aj nohy vyseli dole a len brucho mam mat na niecom rovnom...taky "mostik",este som to nevymislela ako to spravim, zajtra rano zacinam.... 😅

deina
20. nov 2008

Niekde som citala, ze je dobre babu svietit baterkou. 😉 Mozno je to blbost...

Mna vyhnali na nohy po cisarskom na druhy den, myslela som, ze sa to v zivote nezahoji, bolelo to riadne, ale kazdy den to bolo lepsie a lepsie, na ten piaty den uz pohoda.

renika
20. nov 2008

ešte si sa mala spýtať, že ako máš 10 minút ležať cez deň pri Rolim 😀
asi si daj dve stoličky pri seba a cez ne si ľahni 😅
držím veľmi palce, nech sa otočí!

renika
20. nov 2008

aj mňa na druhý deň 🙂 Asi tak sa to robí, každá musí na druhý deň vstať na nohy a ísť sa ospršiť

renika
20. nov 2008

deina a máš pravdu, ten piaty deň je už najlepší, na ten som veľmi čakala 🙂

renika
20. nov 2008

nová riaditeľka chce Maštalíra? Katika to si videla? 😠 😀

monica25
20. nov 2008

reni-diky.... 🙂
bola by om radsej, ked by som mala normalny porod,strasne to boli ☹ ,samotny porod ani nie,len tie kontrakcie predtym,ale brala by som radsej tuto moznost...,len a len koli malinkemu rolimu nech som cim skorsie pri nom doma a "fit" 🙂
ja si to ani neviem predstavit,ze budem bez neho...v kuse je pri mne 😔

reni-roli mi bude asistovat pri cvikoch....a uz chodi 😀 obcas sa este potkne,neudrzi rovnovahu,ale uz chodi sam,bez toho aby sa pridrziaval a nestvornozkuje uz tolko dal prednost chodeniu 😀

deina
20. nov 2008

Co nanho vybehla ta nova riaditelka? Nepozerala som poriadne.

Super, sikovny je Roli, ved on vie, co ma kedy robit. 😉

renika
20. nov 2008

moni to je super, aj Maxim chodí už normálne v priestore, nedrží sa a je taaaký podarený. Ale vidím na ňom, že sa ešte sústreďuje, aby udržal rovnováhu. Ale už aj nosí hračky alebo iné predmety v ručičkách a chodí s nimi 🙂 A on ešte aj štvornožkuje, ale menej o dosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre