Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
19. dec 2008

a budeš robiť Darinke aj zdravú tortu?

tinusi
20. dec 2008

Ahojte, ako sa vam dari?
Reni, gratulujem, viem, co prezivas... ja som raz mala skusku 22.12. - bola to vtedy sobota a skuska bola o piatej vecer....

reklamka233
21. dec 2008

ahojteee

renika
21. dec 2008

čauko
tinusi, tak to si mala ešte horšie ako ja! Ja som v piatok skončila a dnes sme boli na mega nákupoch, všetko sme nakúpili konečne a teraz to idem baliť. Ale straaašne veľa ľudí si to necháva na posledné dni pred Vianocami 😝 Keby som mala predtým čas, tak určite ideme skôr a nie až dnes. Tooooľko ľudí... 😝

seraf, myslela som dnes na teba 🙂 Napečené? Prajem Vám zajtra peknú oslavu! 😉

deina
22. dec 2008

Caute baby, peciete vsetky, ze je vas tu tak malo? My sme mali v sobotu stretavku, vlastne som bola prvykrat vonku vecer 😀 , no parada. Jej, ako ma hlava boli...

katika1
22. dec 2008

ahojte! Reni spravila 😎
a tebe gratulujem!
aj darinke!!!
a seraf na tvojho muža mám zopár otázok 😅 asi ti čoskoro zavolám 😀
monča je ešte celá
a tean sirup vyskúšam, lebo som nachladnutá aj ja aj Rišiačik
on má teploty a kašle a mna straaašne bolí hrdlo

catrin23
23. dec 2008

ahojte, vsetkym prajeme prijemne sviatky, vesele vanoce a vela darcekov pod stromcek 🙂

moni, dajte vediet ked ides na to 🙂 drzime palce nech je vsetko ok a tesime sa na babatko/

katka, brianko a denis....

serafinka1
23. dec 2008

Ahojte,oslava dopadla super, Darinka sa tešila darčekom, dostala ich strašne veľa ... no ale veď si aj zaslúžila, veď bola taká dobručká.
Na Vianoce máme všetko pripravené, tak už môžu prísť, no len ja som trošku nakapatá, hrdlo ma bolí.

OK Katika, kľudne zavolaj a ďakujeme za gratulácie.

Monice držíme palce, nech sa jej narodí zdravý synček a nech sa veľmi netrápi.

Všeetkým Vám prajeme prekrásne Vianoce v kruhu najbližších, veľa zdravia,lásky a hojnosti a šťastný Nový rok.

Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nutka
23. dec 2008

😉 ......pokojné Vianoce vam prajeme my traja z Ohaja..... 😉

tinusi
23. dec 2008

Krasne sviatky vsetkym vam aj vasim detickam a polovickam... 😵 😵 😵

tinusi
24. dec 2008

Ahojte, vsetky poctivo pripravujete veceru... hmmmm...

Len sa chcem spytat - nepouzivate niektora Hami mlieko? Mam 40,- skk zlavu v dm na Hami 2 alebo 3. Plati to do konca marca...Tak ak ano, tak darujem...

renika
25. dec 2008

ahojteee sviatkovačky 🙂
kati, ako vám je? Už lepšie? Gratulujem ku skúške! A ďakujem za gratuláciu od teba 🙂 Už mi to pripadá tak dávno čo som bola v škole a to bolo len pred pár dňami. Ja keď sme takto všetci doma, tak ani neviem aký je deň...

všetci určite krásne sviatkujete, ja mám taaak rada toto obdobie. Predtým ten zhon nenávidím, ale teraz tieto dni sú krásne. Maxim si stromček vôbec nevšíma, dnes sa po prvýkrát dotkol jednej ozboby, ale hneď bežal preč. Proste žiadny záujem. Tak nemusíme dávať vôbec pozor, čomu sa teším.

moni, napíš aspoň jedno "a", aby sme vedeli, že si ešte doma 🙂

a s tými plnými bruškami sa sem tam dokotúľajte aj pred pc a ťuknite si do klávesnice!

katika1
26. dec 2008

čaute.. reni je nám trolinku lepšie, teda Riškovi, mne je naprd aj po atb
a dnes to chytil aj veľký Rišiak
Ani Riška neláka strhávať stromček, on ho chodí len okukávať a hladkať a hovorí, že stromček bliká a vymenuje všetko na nom - gula, stužka, anjelik.. 😵 a z darčekov sa strašne tešil. taký bol zlatý
dnes som mala najkrajšie prebudenie - dogúľal sa ku mne, lahol si na moj venkúš, chvilku sa na mna kukal a potom mahladkal po tvari a hovoril moooooje 😵 😵 😵
ja ho tak lúbim 😵
dnes ku nám príde na pár dní moja neter z Lc tak sa tešššššššíííííííím 😵
monča je iste v celosti, ked mi nepíše 😉 ešte majú pokazený notebook 😉

renika
26. dec 2008

čau Kati, to je dobre, že je lepšie Riškovi. Potešila ma tá správa 🙂 A tebe keď ani po atb nie je lepšie ☹ To musí byť fakt na prd by teraz chorá. Ja zdravá som mala dosť všetko nachystať, pripraviť, zorganizovať.. Možno silnejšie lieky by ti zabrali. Ale teraz ani k dr. nevieš ísť, že? Len na pohotovosť, ale tam by som ja išla, až keby som umierala. Raz som bola s tými rebrami a stačilo mi na celý život. A včera, keď som v správach videla, že akí doktori tam ordinujú 😖

riško je zlatíčko, ako pekne vie dať najavo, že ťa ľúbi 😵 To Maxim ma schmatne za líca, vyštípe ma, pustí a to bol prejav toho, že ma ľúbi 😅 Potom sa blíži s otvorenými ústami na mňa ako keby mi išiel dať pusu a on mi zahryzne do nosa 😀 A zakončí to tým, že si jeho líce dá na moje. Toľko. Žiadne hladkanie 😔

aha, tak moni má pokazený notebook! Ja som myslela, že v rámci šetrenia sa, ako jej to odporučil dr. nechodí už ani sem 😀

a porob foto s tvojou krásnou neterou a tvojim krásnym synom!!! 😵

mirka.b
26. dec 2008

ahojte. viem že sa to teraz veľmi cez sviatky nehodí, ale viete mi prosím poraďiť nejakého dobrého gynekológa? chcem od mojho odiť, myslím že som vychytila toho najhoršieho v nz.

jaja4
26. dec 2008

Ahojte baby,

šťastné a veselé aj ja prajem.
Katke, Rišovi a Riškovi veľa zdravia, nech sú fit čoskoro.
Kati, písala mi Orsi, vraj tá naša chľastačka prichádza do úvahy až v januári. No mne je to jedno, ja mám iba skúškové, takže môžem kedykoľvek 😉

Reni, ten tvoj Maximko má nejaké s/m sklony, ale on ešte z toho vyrastie 😉 prajem krásne sviatky

renika
26. dec 2008

jaja, aj teba tu vidieť? 🙂 Závidím ti, že iba skúškové. To ja vtedy ledva žijem 😝

jaja4
26. dec 2008

no reni, týžden pred Vianocami som mala zápočtový a mala som priemerne 2 zápočty na deň, tak mi nebolo všetko jedno, ale skúškové trvá mesiac, takže času dosť 😉 i ked mám tento semester až 7 skúšok, nejak to hádam prežijem. Budem musieť.
Aké máte Vianoce? Pohoda, klídek, tabáček? Darčeky potešili?

tinusi
27. dec 2008

Joooj, my mame krasne Vianoce... tesime sa ... drobec vsade obdivuje stromceky a svetla... najradsej by si zo stromceka vsetko vzal. Esteze mame nerozbitne gule. Vymyslel si taku hru, ze gulu treskne o zem, ona skace ako pingpongova lopticka, ked mu ju podame, tak ju zasa hodi o zem a caka na nu...

renika
27. dec 2008

jaja, áno máme pekné Vianoce, darčeky úplne super, každý je maximálne milý a dobrý 🙂 Akú máš peknú fotku v pase 😵 Stále ju zmeníš na lepšiu a lepšiu! To si pamätám, keď si si dala prvú fotku a Katika, že si basista 😀

Teraz som dopiekla zákusok mňami mňami. Zajtra príde návšteva na obed a potom si zahryhneme zákusok. Nieže by sme nemali dosť napečené, ale to sú skôr také sucháre ako linecké, perníky, vanilkové rožky. Dobre som sa najedla tej plnky a teraz tu fučím, je mi zle 😝 A teraz pozerám, že je ako málo hodín, ani som nemala prehľad o čase, keď som piekla. Riad sa umýva v umývačke 🙂

tinusi, dobrá zábava 🙂 Maxim sa tvári, že stromček neexistuje

jaj ešte som chcela - ja som zatiaľ tento semester napočítala 12 skúšok. Ale mali sme už aj viac. Ako u debilov 🙄

deina
27. dec 2008

Ahojte. 🙂 Misko vcera zhodil stromcek u svokrovcom, ale inak vpohode, bala som sa, ze nan bude furt pricapeny, ale nejako extra ho uz nelaka. Televizor je stale zaujimavejsi. 😝

Ale inak pohoda, prijemne, krasne Vianoce, maly darceky odignoroval, baliaci papier ho zaujimal viac, dostal avent pohariky, ale nejaky nadseny z nich nie je (najprv sa ale strasne hneval, ked som mu s jednym davala vodu, az neskor som prisla na to, ze vnutri ma taky kryt, ktory treba dat dole, inak to vobec netecie 😀 ), zato z jedla je uzasne stastny - zlupne vsetko, co vidi, jedol s nami pri stole - knedle, lokse, zemiakovy salat (bez majonezy, taky prenho urobeny), chleba, piskoty... ten bude zase vypaseny, no ale inak by tam neobsedel, kebyze nema pred sebou nejake jedlo (aspon na hranie kusky chleba).

renika
27. dec 2008

my nemáme uviazaný stromček, až včera som si to uvedomila, keď sa ma na to spýtala svokra. Ale ani nie je treba

deina, aj Maxim teraz začal veľa papať, je to pomaly malý tučko. Tiež som urobila zemiakový šalát zvlášť pre neho s bielym jogurtom. A chutil mu 🙂 Sedel tiež s nami pri stole vo svojej stoličke. Najskôr spapal oblátku, potom šalát a potom vkuse ukazoval na všetko, že mňam mňam, tak som mu dala na pult stoličky mesiačiky mandarínky, hrozno a piškóty a pekne tak vydžal, kým sa navečeriame 🙂 Inak by tiež nevydržal.

deina
27. dec 2008

Presne, ked papa sam (napr piskoty), tak sa s tym pekne zahra a vydrzi. Inak by to bolo same "papa papa" (jedlo) a zuril by. Strasne vie zurit. 😀 Taky maly nervak, ked nieco nie je tak (najma s jedlom), ako si to on predstavuje.

renika
27. dec 2008

Maxim to isté 😀 Hore na stole vidí ovocie a doslova sa zavesí na stôl, tam visí a kričí, až kým mu nedám mandarínku, jablko alebo to je jedno čo. Toto ešte donedávna nerobil. Dobre sa rozpapal, chodí spať s úplne plným bruškom. A to som sa volakedy sťažovala, že nechce papať 😅

deina
27. dec 2008

Tak s tym, zeby jest nechcel, sme mali problem asi tyzden (ked sa narodil) a potom mu trvalo este asi tri tyzdne, kym sa rozpapal a potom... potom sme ho uz museli brzdit. On by bol schopny jest s kazdym, nastastie teraz to uz vybeha (vystvornozkuje).

Mne sa tak ale tak nechce spat. Neskoro som si dala tabletku a teraz mam kopec energie. Ale krpcovi sa nieco zle sniva, obcas skrikne zo sna. 😕

katika1
28. dec 2008

ahojte
deina mať tak tvoj problém že sa mi nechce spať 😀
aj riško sa zavesí na stol a žobre 😠 😠 a brzdím ho ako viem, ale velmi sa nedarí
inak mne je už dobre, len sa nakazil aj nastarší člen a ten je teraz chorý 😝
reni dík za návštevu 🙄
jaja ok tak v januari, mne je jedno 😎

renika
28. dec 2008

ahojte
kati a kedy sme mali prísť???
Dnes sme boli na prechádzke s Maxom a tuším je každý deň zimšie a zimšie 😝 Ani neviem, že koľko môže byť vonku, lebo nos má červený po troch minútach. Koľko ste s deťmi vonku v tieto dni? My si každý deň pobyt vonku skracujeme 😒
kati, pozdravujeme Riša a nech sa rýchlo uzdraví! Hlava rodiny je už zdravá, to je hlavné 😀
deina, prezraď aké tabletky berieš, že máš po nich kopec energie 🙂

fodorka33
28. dec 2008

ahojte,deina mozem sa opytat,preco sa ti maly narodil tak skoro?ja som teraz v 34 tyzdni pomaly....

deina
29. dec 2008

Antimalarika. 😀 Kebyze chcem, mozem ist aj do Afriky, ale inak je to na ten moj syndrom, lepsie ako redbull. 😅

Fodorka, ja uz naozaj neviem, co sa stalo. Mohlo to byt aj mojou chorobou (mam problemy s imunitou) alebo aj tehotenskou cukrovkou prip nejakou infekciou, nepoznam pricinu. Moj stary gynekolog vravel, ze to bolo sposobene placentou, ktora prestavala fungovat kvoli tej mojej imunite, lenze novy mi povedal, ze to sa z mojej karty vycitat neda, bohuzial. Takze neviem. 😖

deina
29. dec 2008

Ale preco sa pytas? Mas nejake problemy? Ak by sa aj pytal na svet skor, neboj sa, tu v NZ je vyborne novorodenecke pre predcasne narodene deticky, su tam skveli ludia okolo Dr Bauera, uzasni. Myslim si, ze aj vdaka nim sa Miskovi dari tak vyborne. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre