• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Novozámčanky II

14. januára 2017 
niezeby som mala nejake problemy,len mam blby pocit....do poradne idem az 5 po vyse troch tyzdnoch,lebo moj zensky ma akusi pridlhu dovolenku :frowning2: ..tak strasne som zvedava co mi povie..mam taky pocit ze maly je prinizko,no ale neviem neviem..uz nech je piateho....
29. dec 2008 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nestrachuj sa zbytocne, mozno je len nejako tak otoceny, ze ho teraz akurat dole citis.
29. dec 2008 o 12:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.. reni pozvali sme vás už pred dvomi mesiacmi a doteraz ste si nenašli čas :rolling_eyes:
fodorka, neprivolávaj sa katastrofy, tehotenstvo je krása, to čo príde potom je katastrofa :grinning: :grinning: :grinning:
ale nie prepáč :wink:
29. dec 2008 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kati a kedy? Mala som skúškové vlastne hneď ako ste sa nasťahovali. Teraz ste boli chorí. Neboj, my sa k vám chystáme, ale fakt to cez skúškové nejde, soboty mám zabijácke vtedy, lebo hlavne soboty mám skúšky a čo o 16stej.
A neodpovedali ste mi, že koľko ste vonku s deťmi!

fodorka, užívaj si ešte tieto dni a nestrachuj sa :slight_smile: Krásneho Valentína budete mať :slight_smile:
29. dec 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
reni ked sa chce, všetko sa dá :wink:
nechodím s ním von na prechádzky, len tak na 15 min aby si on pobehal
29. dec 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kati, no zajtra by sme napríklad prišli, aj dnes sme len tak lážo plážo doma. Ale ako je na tom Rišo s chorobou? V stredu je Silvester, potom Nový rok takže to nič a najbližší víkend tiež môžeme prísť. Tak povedz ty, že kedy. My hocikedy môžeme. Potom v januári už to bude ťažšie, lebo budem mať zase veľa skúšok.

čo je s Monikou? Rodí už?

čo plánujete na Silvestra?
29. dec 2008 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My chodime na prechadzky, asi tak na hodinu. Zima detom nevadi, ked su zababusene, vraj len vietor vadi. Tvari sa spokojne, nestazuje sa. A vraj je vyborne na imunity chodit s detmi von aj v zime, aj ked len na hodinku.

My ideme na Silvestra k nasim, ti idu na ples, takze tam budeme my, sestra s chalanom a este jeho brat s kockou.
29. dec 2008 o 16:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nerodila niektorá z vás cisárskym s dr.Stankom?
29. dec 2008 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deina, aj my na hodinu teraz. Ešte pred týždňom sme chodili na dlhšie. Buď sám behá alebo je v kočíku. Podľa toho, či idem s ním do obchodu alebo k našim alebo či sme len v záhrade.

jarus, moja spolubývajúca v nemocnici rodila cisárskym, ktorý jej robil Stanko, mala komplikovaný cisársky, museli jej dať transfúziu a Stanko ju chodil každý deň pozerať. Po zašití sa jej rana celá roztrhla a museli jej tam dať cvoky, robil to všetko Stanko a bol veľmi zlatý ako ju chodil pozerať, pýtal sa ako sa má a tak. A keď bola na vizite jedna dr. tak povedala, že keby tam nemala takého skúseného dr. ako Stanko, tak nevie ako by to dopadlo..
29. dec 2008 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....

moni este nerodi, zajtra maju prst k nam... vcera mi volal jej muz, tak som sa zlakla ze uz rodi :sweat_smile:

ja som rodila normalne u stanka, a mozem len chvalit :wink:

vcera sme sa vratili z tatier, bolo super, maly sa tesil zo snehu, skoda ze sme boli len tak kratko :frowning2:
29. dec 2008 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za názory, čaká ma cisársky rez, ale aj so spinálom....chcem to vyskúšať aj takto, tak som zvedavá :slight_smile:
29. dec 2008 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa narodila 30.januara :slight_smile: :wink: prajeme vela stastia :wink:
29. dec 2008 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarus, tiež prajem nech všetko dobre dopadne! Super, že budeš pri vedomí :slight_smile: Aspoň si to vychutnáš, budeš počuť bábo zaplakať. Z Nitry prídeš rodiť do NZ?

catrin, díky za info :slight_smile: Pozdrav ju prosím ťa odo mňa, že na ňu stále myslím :slight_smile:
29. dec 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute... my budeme na Silvestra doma... ja sa vsak obavam tych delobuchov... ako ste to riesili vlani? Neplakali vam deturence? Tu sa to strasne ozyva a byva to hroza... :frowning2:
29. dec 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, budem rodiť v NZ....už sa trochu bojíííím
29. dec 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinusi, tak my s tým problém nemáme, že by to tu bola hrôza, tak sme to nijako neriešili. Skôr ti poradia mešťanky :slight_smile:

jarus a máš aj presný dátum?
29. dec 2008 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajtra idem k Stankovi, tak mi snad už nejaký dá :slight_smile:
29. dec 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je sranda vedieť, že kedy sa ti narodí dieťa presne na deň a na hodinu, nie? Už si zbalená do nemocky? Potom daj vedieť, keď budeš mať termín, budem ti držať palce :slight_smile:
29. dec 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarus, u nas sa robi uz aj cisarsky v spinalke? To je uzasne. :sweat_smile: Ja som bola v narkoze a potom ma chytili komplikacie z kateteru a pod, brr... (zapal pluc). Spinalka musi byt uzasna, vidiet hned svoje babo. :dizzy_face:

My sa zdekujeme k nasim na Silvestra, tu si to neviem predstavit.
30. dec 2008 o 08:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ano, mám to tak dohodnuté....prvú dcéru som mala v úplnej narkoze, ale v Nitre, ale teraz chcem byť pri tom :slight_smile: dnes som bola na poradni, zatiaľ je to ok, mám prísť 15.1. a potom mi už povie presne, kedy sa to vykoná...ale mám tie dva týždne ležať a hlavne vydržať :grinning: sestrička mi vravela, že do nemocnice v NZ budem potrebovať vecičky pre bábätko na celý čas pobytu!!! bude mi stačiť kufor???
30. dec 2008 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: Ale jasne, ze bude, ved to su take malilinkate vecicky.

To uz bezne robia takto spinal? Mozes si vybrat, ci chces narkozu alebo spinal?
30. dec 2008 o 12:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
celkovú narkozu som už mala a teraz som povedala doktorovi, že chcem takto...ale nie len tak bezdôvodne...mám dosť veľký problém s budením....
30. dec 2008 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarus, neboj, budeme drzat palceky... a ta spinalka mi pride super, az na to, ze tak ako pri epiduralke, pichaju ti injekciu do chrbta. Svagrina rodila so spinalkou, a dodnes ma problemy, lebo odvtedy ju priserne bolieva chrbtica a v mieste vpichu mava mravencenie. Ale to ta nechcem plasit, len vsetko ma svoje pre a proti. Ked mas problem s budenim tak u teba je to jasne. Pisem to hlavne pre baby, ktore by snad podlahli nejakemu superosialu v prospech spinalky...
30. dec 2008 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, ktoré ste rodili nedávno v NZ poraďte koľko vecičiek a akých ste si vzali do nemocnice pre bábätko?
30. dec 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si vzala len to najnutnejsie, no doma som mala pripravene nahradne veci - tie by mi manzel priniesol, keby bolo treba. Mala som jednu kosielku, jedno body, svetrik na cestu domov, ponozky, rukavicky, asi 6 bavln.plienok - do jednej som mu balila nozky - takze ak budes mat dupacky, tak nemusis mat tolko. Ciapky dve - ale len preto, ze som nevedela, aku velkost. Dupacky na cestu domov - prip.overalik. Ja som rodila v aprili - to uz bolo celkom teplo, takze teraz treba asi teplejsie....
30. dec 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Reni, dakujem za komentár k tým mojím fotkám. Obávam sa, že keby som sem chcela dať svoju ešte krajšiu fotku, musela by som predtým podstúpiť menší skrášlovací chirurgický zákrok :grinning:

Inak všetkým vám prajem veľa zábavy na Silva a PF 2009!
31. dec 2008 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ráno, všetkým...sestrička na poradni mi hovorila, že budem potrebovať veci pre bábätko na celý týždeň, v pôrodnici v NZ. Je to tak?
31. dec 2008 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na cely tyzden asi len vtedy, keby ste museli zostat dlhsie, inak sa tam po cs zostava tusim styri dni, ze? A keby nieco, oni tam oblecenie pre deti maju, len nie je take peknucke ako domace. :wink:
31. dec 2008 o 08:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Jarus, ja som rodila pred necelymi troma tyzdnami.Stacilo mi tam pre malu 5 kusov body, ponozky, rukavice, ciapka, plinky a vlhcene obrusku. Ostatne veci, co som mala pre malú zbalene som ani nepotrebovala.
31. dec 2008 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojteee :slight_smile:

Happy new year 2009!

jarus, mne cs robili v utorok a domov som prišla v nedeľu. Ten pobyt v nemocke je po cs dlhší. Pri normálnom pôrode je to štyri dni, ak je všetko ok. Ja som počítala tak, že na každý deň budem potrebovať nové body s teplákmi alebo dupačky. Ale nebolo to tak, lebo po cs ho obliekli do nemocničného, pretože predtým si nikto nepýtal odo mňa veci pre malého a potom, keď som spala, tak sa mi v taške nehrabali. Takže do oblečenia, ktoré som ja priniesla som ho obliekla až keď ma s ním preložili na izbu. Pribal si aj ako baby píšu - rukavičky, čiapky, látkové plienky, jednorázové plienky, vlhčené obrúsky a na ranu po cs je dobré si dávať detský púder, tak si zbaľ aj ten. Pre malú budeš potrebovať aj osušku po kúpaní a ja som mala aj deku, lebo keď prišli návštevy a niesla som ho ukázať v tom ich vozíku, tak mi ho kázali sestričky prikryť dekou, aj keď bol zabalený v perinke.
1. jan 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok