Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

fodorka33
29. dec 2008

niezeby som mala nejake problemy,len mam blby pocit....do poradne idem az 5 po vyse troch tyzdnoch,lebo moj zensky ma akusi pridlhu dovolenku ☹ ..tak strasne som zvedava co mi povie..mam taky pocit ze maly je prinizko,no ale neviem neviem..uz nech je piateho....

deina
29. dec 2008

Nestrachuj sa zbytocne, mozno je len nejako tak otoceny, ze ho teraz akurat dole citis.

katika1
29. dec 2008

ahojte.. reni pozvali sme vás už pred dvomi mesiacmi a doteraz ste si nenašli čas 🙄
fodorka, neprivolávaj sa katastrofy, tehotenstvo je krása, to čo príde potom je katastrofa 😀 😀 😀
ale nie prepáč 😉

renika
29. dec 2008

kati a kedy? Mala som skúškové vlastne hneď ako ste sa nasťahovali. Teraz ste boli chorí. Neboj, my sa k vám chystáme, ale fakt to cez skúškové nejde, soboty mám zabijácke vtedy, lebo hlavne soboty mám skúšky a čo o 16stej.
A neodpovedali ste mi, že koľko ste vonku s deťmi!

fodorka, užívaj si ešte tieto dni a nestrachuj sa 🙂 Krásneho Valentína budete mať 🙂

katika1
29. dec 2008

reni ked sa chce, všetko sa dá 😉
nechodím s ním von na prechádzky, len tak na 15 min aby si on pobehal

renika
29. dec 2008

kati, no zajtra by sme napríklad prišli, aj dnes sme len tak lážo plážo doma. Ale ako je na tom Rišo s chorobou? V stredu je Silvester, potom Nový rok takže to nič a najbližší víkend tiež môžeme prísť. Tak povedz ty, že kedy. My hocikedy môžeme. Potom v januári už to bude ťažšie, lebo budem mať zase veľa skúšok.

čo je s Monikou? Rodí už?

čo plánujete na Silvestra?

deina
29. dec 2008

My chodime na prechadzky, asi tak na hodinu. Zima detom nevadi, ked su zababusene, vraj len vietor vadi. Tvari sa spokojne, nestazuje sa. A vraj je vyborne na imunity chodit s detmi von aj v zime, aj ked len na hodinku.

My ideme na Silvestra k nasim, ti idu na ples, takze tam budeme my, sestra s chalanom a este jeho brat s kockou.

jarus1
29. dec 2008

Ahojte, nerodila niektorá z vás cisárskym s dr.Stankom?

renika
29. dec 2008

deina, aj my na hodinu teraz. Ešte pred týždňom sme chodili na dlhšie. Buď sám behá alebo je v kočíku. Podľa toho, či idem s ním do obchodu alebo k našim alebo či sme len v záhrade.

jarus, moja spolubývajúca v nemocnici rodila cisárskym, ktorý jej robil Stanko, mala komplikovaný cisársky, museli jej dať transfúziu a Stanko ju chodil každý deň pozerať. Po zašití sa jej rana celá roztrhla a museli jej tam dať cvoky, robil to všetko Stanko a bol veľmi zlatý ako ju chodil pozerať, pýtal sa ako sa má a tak. A keď bola na vizite jedna dr. tak povedala, že keby tam nemala takého skúseného dr. ako Stanko, tak nevie ako by to dopadlo..

catrin23
29. dec 2008

ahojte....

moni este nerodi, zajtra maju prst k nam... vcera mi volal jej muz, tak som sa zlakla ze uz rodi 😅

ja som rodila normalne u stanka, a mozem len chvalit 😉

vcera sme sa vratili z tatier, bolo super, maly sa tesil zo snehu, skoda ze sme boli len tak kratko ☹

jarus1
29. dec 2008

dakujem za názory, čaká ma cisársky rez, ale aj so spinálom....chcem to vyskúšať aj takto, tak som zvedavá 🙂

catrin23
29. dec 2008

ja som sa narodila 30.januara 🙂 😉 prajeme vela stastia 😉

renika
29. dec 2008

jarus, tiež prajem nech všetko dobre dopadne! Super, že budeš pri vedomí 🙂 Aspoň si to vychutnáš, budeš počuť bábo zaplakať. Z Nitry prídeš rodiť do NZ?

catrin, díky za info 🙂 Pozdrav ju prosím ťa odo mňa, že na ňu stále myslím 🙂

tinusi
29. dec 2008

Caute... my budeme na Silvestra doma... ja sa vsak obavam tych delobuchov... ako ste to riesili vlani? Neplakali vam deturence? Tu sa to strasne ozyva a byva to hroza... ☹

jarus1
29. dec 2008

ano, budem rodiť v NZ....už sa trochu bojíííím

renika
29. dec 2008

tinusi, tak my s tým problém nemáme, že by to tu bola hrôza, tak sme to nijako neriešili. Skôr ti poradia mešťanky 🙂

jarus a máš aj presný dátum?

jarus1
29. dec 2008

zajtra idem k Stankovi, tak mi snad už nejaký dá 🙂

renika
29. dec 2008

to je sranda vedieť, že kedy sa ti narodí dieťa presne na deň a na hodinu, nie? Už si zbalená do nemocky? Potom daj vedieť, keď budeš mať termín, budem ti držať palce 🙂

deina
30. dec 2008

Jarus, u nas sa robi uz aj cisarsky v spinalke? To je uzasne. 😅 Ja som bola v narkoze a potom ma chytili komplikacie z kateteru a pod, brr... (zapal pluc). Spinalka musi byt uzasna, vidiet hned svoje babo. 😵

My sa zdekujeme k nasim na Silvestra, tu si to neviem predstavit.

jarus1
30. dec 2008

ahojte, ano, mám to tak dohodnuté....prvú dcéru som mala v úplnej narkoze, ale v Nitre, ale teraz chcem byť pri tom 🙂 dnes som bola na poradni, zatiaľ je to ok, mám prísť 15.1. a potom mi už povie presne, kedy sa to vykoná...ale mám tie dva týždne ležať a hlavne vydržať 😀 sestrička mi vravela, že do nemocnice v NZ budem potrebovať vecičky pre bábätko na celý čas pobytu!!! bude mi stačiť kufor???

deina
30. dec 2008

😀 Ale jasne, ze bude, ved to su take malilinkate vecicky.

To uz bezne robia takto spinal? Mozes si vybrat, ci chces narkozu alebo spinal?

jarus1
30. dec 2008

celkovú narkozu som už mala a teraz som povedala doktorovi, že chcem takto...ale nie len tak bezdôvodne...mám dosť veľký problém s budením....

tinusi
30. dec 2008

Jarus, neboj, budeme drzat palceky... a ta spinalka mi pride super, az na to, ze tak ako pri epiduralke, pichaju ti injekciu do chrbta. Svagrina rodila so spinalkou, a dodnes ma problemy, lebo odvtedy ju priserne bolieva chrbtica a v mieste vpichu mava mravencenie. Ale to ta nechcem plasit, len vsetko ma svoje pre a proti. Ked mas problem s budenim tak u teba je to jasne. Pisem to hlavne pre baby, ktore by snad podlahli nejakemu superosialu v prospech spinalky...

jarus1
30. dec 2008

dievčatá, ktoré ste rodili nedávno v NZ poraďte koľko vecičiek a akých ste si vzali do nemocnice pre bábätko?

tinusi
30. dec 2008

Ja som si vzala len to najnutnejsie, no doma som mala pripravene nahradne veci - tie by mi manzel priniesol, keby bolo treba. Mala som jednu kosielku, jedno body, svetrik na cestu domov, ponozky, rukavicky, asi 6 bavln.plienok - do jednej som mu balila nozky - takze ak budes mat dupacky, tak nemusis mat tolko. Ciapky dve - ale len preto, ze som nevedela, aku velkost. Dupacky na cestu domov - prip.overalik. Ja som rodila v aprili - to uz bolo celkom teplo, takze teraz treba asi teplejsie....

jaja4
30. dec 2008

Reni, dakujem za komentár k tým mojím fotkám. Obávam sa, že keby som sem chcela dať svoju ešte krajšiu fotku, musela by som predtým podstúpiť menší skrášlovací chirurgický zákrok 😀

Inak všetkým vám prajem veľa zábavy na Silva a PF 2009!

jarus1
31. dec 2008

dobré ráno, všetkým...sestrička na poradni mi hovorila, že budem potrebovať veci pre bábätko na celý týždeň, v pôrodnici v NZ. Je to tak?

deina
31. dec 2008

Na cely tyzden asi len vtedy, keby ste museli zostat dlhsie, inak sa tam po cs zostava tusim styri dni, ze? A keby nieco, oni tam oblecenie pre deti maju, len nie je take peknucke ako domace. 😉

kika86
31. dec 2008

Ahoj Jarus, ja som rodila pred necelymi troma tyzdnami.Stacilo mi tam pre malu 5 kusov body, ponozky, rukavice, ciapka, plinky a vlhcene obrusku. Ostatne veci, co som mala pre malú zbalene som ani nepotrebovala.

renika
1. jan 2009

Ahojteee 🙂

Happy new year 2009!

jarus, mne cs robili v utorok a domov som prišla v nedeľu. Ten pobyt v nemocke je po cs dlhší. Pri normálnom pôrode je to štyri dni, ak je všetko ok. Ja som počítala tak, že na každý deň budem potrebovať nové body s teplákmi alebo dupačky. Ale nebolo to tak, lebo po cs ho obliekli do nemocničného, pretože predtým si nikto nepýtal odo mňa veci pre malého a potom, keď som spala, tak sa mi v taške nehrabali. Takže do oblečenia, ktoré som ja priniesla som ho obliekla až keď ma s ním preložili na izbu. Pribal si aj ako baby píšu - rukavičky, čiapky, látkové plienky, jednorázové plienky, vlhčené obrúsky a na ranu po cs je dobré si dávať detský púder, tak si zbaľ aj ten. Pre malú budeš potrebovať aj osušku po kúpaní a ja som mala aj deku, lebo keď prišli návštevy a niesla som ho ukázať v tom ich vozíku, tak mi ho kázali sestričky prikryť dekou, aj keď bol zabalený v perinke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre