Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ericica
13. jan 2009

kuk aj na tu polku melona .....a aj to zenske telo a prsia 🙂 potom napiste ako ste sa dohodli kedy pojdete pa 😵

serafinka1
13. jan 2009

Ahojte...
dodatočne gratulujeme Miškovi k 1 narodeninám. Vyrástol z neho krásny chlapček.

Ericica krásne torty, touto technikou čo robíš aj Ty robí jedna baba z NZ. Ale ten melón je fakt úchvatný, až mi slinky tiekli. Kde v Tvrdošov.bývaš? Ja pochádzam pôvodne tiež odtiaľ, do NZ som sa presťahovala.

ericica
13. jan 2009

serafinka ja si ta uz pametam raz som ta videla pri zmrzline kocikat....mast taky oranzovy kocik nie???
ja byvam na hlavnej oproti langosom....a preco ste odtialto odisli????ja som neni odtialto ale od sale len som sa sem prestahovala....a ty byvas kde v nz????serafinka diky za pochvalu ten melon mi pomahal robit manzel mi sme obaja cukrari....aspon mame sladky zivot 😵 😵 😵

ericica
13. jan 2009

nikto tu neni????,a ja neviem spat straaaaaaasne ma boli moje zlomene koleno 😖 zajtra bude urcite snezit aj minule ked ma bolelo tak na druhy den snezilo.....ja som asi chodiaci barometer 😀 😀 😀 tak dobru noc 😵

stvura
14. jan 2009

Ahoj zamcanky, hladam nejaku maminu na spolocne kocikovanie, uz som cela znudena. S malym som vonku od desiatej-jedenastej vkuse tri hodiny. Momentalne ma skoro 5 mesiacov...budem rada spolocnosti. 🙂

deina
14. jan 2009

Seraf, dakujeme. 🙂

Tak kedy do toho MC? Nam doobeda vyhovuje, vedeli by sme prist okolo jedenastej az pol dvanastej, ked sa krpec vyspi. No ale ked tam davaju aj chrumky, Risko bude mat konkurenciu. 😀 Ved sa tam ti dvaja pobiju o jedlo! Takze zajtra niekedy?

ericica
14. jan 2009

deina aj mne vyhovuje doobeda .....moja spi poobede takze poobede mi to vyhovuje len od stvrtej 🙂

deina
14. jan 2009

Mne spi aj doobeda, ale okolo pol jedenastej sa zobudi, naje sa, potom zabojujeme (narvem ho nejak do zimneho oblecenia) a hned mozeme ist.

serafinka1
14. jan 2009

Ericica v lete som mala ešte oranžový kočík, teraz mám červený Bumbleride. Nabudúce keď ma uvidíš, kľudne ma oslov. No a prečo som sa presťahovala do NZ? Manžel tu pracuje, ja som tu pracovala tiež a je to tu lepšie. A ja som tam aj tak dlhé roky už ani nebývala. Ale chodím tam každý týždeň aj niekoľkokrát za rodičmi.

tinusi
14. jan 2009

Baby to som snad jedina spokojna so sestrickami na sestonedeli??? 😕
Ja som s nimi nemala ziaden problem a ked som nieco chcela, tak som o to neprosila, proste som poziadala. Napr. s tym mliekom sa tiez vykrucali, ale v prvu noc maleho prikrmili bez mojho vedomia. Aj na druhu noc nevedel od hladu zaspat, tak som si isla vypytat umele mlieko a ked sa sestricka pytala, ci mam povolenie od lekara, tak som povedala ze nie. Zacala sa vykrucat, ze to by nemala a tak... ja jednym uchom dnu, druhym von a poziadala som ju, nech mi ukaze, ako mam maleho nalyzickovat. To uz sa jej nepacilo vobec, ale len zamrmlala, ze ako ho budem lyzickovat, ked nebude papat 20ml ale 200ml... ja som zasa nereagovala, ale myslela som si svoje: a to, ze ked bude maly papat 200ml, tak uz budem mat mlieko... a tak aj bolo. Nakoniec ho nakrmila ona - ved aj tak potreboval len par lyziciek...
Ale toto nepovazujem za problem, taketo "light" veci som tiez riesila, no cakala som, ze to bude horsie. A to som bola dost nabrusena vadit sa do krvi, ked budu hnusne... ale nebolo treba. Vsetko som riesila po svojom bez ohladu na to, co vraveli. A ked sa pytali, tak jasne, jasne.... ako ste povedali... 😀 😀 😀 Ale snazili sa byt mile, to sa musi uznat. Navyse, praca s ludmi byva vzdy velmi narocna...

katika1
14. jan 2009

čaute 😵 malý Danielko je prekrásny 😵 😵 😵 a pre mna ešte viac lebo je velký ako bol riško a tiež preto nie je tak novorodeniatkovsky dokrčený, aj riško mal takú normálnu nepokrčenú tváričku ako aj danielko 😵
jáj a musím sa pochváliť malý dnes povedal vetu - a to že Zima je vonku 😀 😵 doteraz to bolo len zima je a podobne- dve krátke slová..allebo jedno dlhé a dnes už tri 😲

majulienka32
14. jan 2009

tinusi.. mozem sa ta opytat. mam si zobrat do nemocnice aj zavinovacku pre malicke? dovolia mi ho dat potom do svojej?
co sa tyka sestriciek tak kazdy co som zatial pocula ich tam chvali, tak budem zvedava na ten pristup.. 🙂

deina
14. jan 2009

Fotku nemas, Kati? Risko je sikula. 🙂

Mne sa sestricky zdali celkom okay, ale ja som bola s malym na "druhej strane" - niektore boli zlate, niektore ok, zopar aj o nicom, ale dalo sa. Zase nas ani nemali za co buzerovat, boli radi, ked tam boli mamy s detmi a nemuseli sa o ne ony tolko starat. Frfali na jednu, ktora nechcela prist k dietatku - ale chuda malinky, on to aj zle znasal, ze je tam sam, neprospieval ako deti, ktore boli s matkami.

tinusi
14. jan 2009

Inak, do mc by sme isli aj my... ked pojde niektora z vas... tiez sa mi tam nechce len tak byt... navyse, ked matko je este len take drobatko... inak, vsimla som si, ze sa naucil svoje prve slovo (hovori toho viac, ale len tak nahodne si dzavoce - toto vsak hovori umyselne) a to: "mnam" niekedy je to len mam, inokedy mnam bez makcena, ale je to podarene...
Dnes som sa umyvala v kupelke a kedze nechcel otat sam, vzala som ho tam so sebou. Ako sa tak kremujem, pocujem maleho :"mnam, mnam". Ano, Matko mňam, mňam... potom mi zaplo, kuknem na neho a on uz sa napchaval mydlom - nastastie v obale... 😀 😀 😀

tinusi
14. jan 2009

Maju, ked si vezmes svoju, dovolia ti ho tam dat... ale ja som pouzivala tu ich... niektore maju take pekne pestre, ine su take tie starodavne... akokolvek, netreba ti ju tam.

katika1
14. jan 2009

tinusi aj riškove prvé slovo bolo mnam 😀
nemám foto nenapadlo ma to
ale je to zmenšenina roliho 🙂
tinusi som ti akurát chcela písať sms či nepojdeš do mc tiež 🙂
majulienka zavinovačku nie 😉 všetko také dajú

tinusi
14. jan 2009

Risko je chlapak... on celkovo rychlo rozpraval, vsak Katus.... a to jeho chodenie zo zaciatku - a la koho si stopnem... to nemalo chybu...
Katus, dakedy vas musime prist kuknut... ked uz budes mat po skuskach a ked nam bude bez problemov startovat auto... a potom hadam odcinim aj tie palacinky... 😀 😀 😀

tinusi
14. jan 2009

Ozaj a na kedy ste sa teda dohodli?

majulienka32
14. jan 2009

diky babulky a co sa tyka porodu vsetci lekari su v pohode? o koho ste rodili?

katika1
14. jan 2009

tinus ano jeho chodenie a la načo mi je mama 😀 ale už je viac na mne závislý 🙂
neviem na kedy ešte sme sa nedohodli.. ale inak ak bude počasie ako dnes ja nepojdem, my tu nemáme cestu ale zrkadlo a na mojom aute je 2cm vrstva ladu 😝
tinus už mám po skúškach tak by ste veru mohli dojsť
maju ja som rodila u stanka a spokojnosť.. až na dve veci teda 😝 ale to je jedno

deina
14. jan 2009

U nas bolo prve slovo papa (jest). 😅 Ti nasi chlapi by len jedli, co?

Tak teda kedy do toho mc? Kto pride?

tinusi
14. jan 2009

Ja som rodila u Bezakovej a som velmi spokojna... aj ked ona nie je taka milucka ... ale zato je profesionalka... vdaka nej mal matko apgara 9 aj ked mal okolo krku a pliecka pupocnik...

ericica
14. jan 2009

katika co boli tie dve veci az som cela nazhavena lebo ja som rodila tiez unho a nemozem sa stazovat????ked bude taketo pocasko nepojden ani ja lebo mal do kocika dam len tak tak stale chce ist peso a kym sa tam dostaneme na takejto ceste tak budu znova vianoce 😀 keby sme isli v piatok tak to mam v pohode to by ma zobral mangel.....

ericica
14. jan 2009

ale mne to je vlastne jedno ja sa prisposobim.inac dnes budem robit tortu pre jednu slecnu (lienku )potom hodim foto 😉

renika
14. jan 2009

čaute baby
práve čítam na nete, že sa dnešná skúška prekladá z dôvodu poľadovice 🙂

kati, ja som chcela vidieť Danielika, škoda, že si neurobila foto. No ale veď Moni príde čoskoro domov, tak snáď vydržím dovtedy. Maxim bol veľmi mini, keď sa narodil, ale po pokrčení ani stopy 🙂

my nejdeme do centra, doobeda nám to nevyhovuje

Riško je veľmi šikovný, darmo, druhý István 😀 Fakt má talent na rozprávanie!

ericica
14. jan 2009

serafinka aj ja by som sla rada byvat do NZ ale je tazke nahovorit manzela ,inac som mu ukazovala tvoju foto a nepozna ta 😒 spat k tomu byvaniu my byvame u svokry ale tento rok si idemevsetko prerabat ale veci sa dost komplikuju a uz som mu navrhla aby sme odtialto vypadla lebo svokru moc nemusim 🙄

ericica
14. jan 2009

renika ani ty si neni priamo zo zamkov????

renika
14. jan 2009

erica nie, nie som
preto mi to nevyhovuje ísť do centra pred obedom. Keďže Maxim vstáva veľmi neskoro a kým sa naraňajkujeme, prídeme do NZ, tak môžeme ísť naspäť, lebo chodí spať o pol 12stej

ericica
14. jan 2009

no ved jasne....a ak smiem vediet odkial si???? moja spi tiez do pol deviatej a uz o jednej ide znovu spat takze mne by to vyhovovalo tiez poobede ale dokedy su to vlastne otvoreny??????

klaudi68
14. jan 2009

Ahojte
dodatočne gratulujem k prvému ročiku Miškovi a aj Darinke 😵

Ja sem velmi nestíham chodiť len sem-tam sem nakuknem.
Pred vianocami bola Viki chorá a musela brať aj antibiotika a dostala od nich takú hnačku, nechcela jesť a aj piť len máličko, celý deň som ju len kojila. Vtedy som bola velmi rada, že ešte kojím, lebo ináč by sme museli ísť do nemocnice a to presne na štedrý deň ☹

No a tie Erikine (ericica) torty sú nielen pekné, ale sú aj mňam mňam 😵 Od kedy tu bývame, tak sme už všetci mali narodeniny a všetky torty mi piekla Erika. Každá bola iná, ale všetky boli výborné 😵

Do mc my teraz nepojdeme, lebo v týchto mrazoch nechcem brať Viki v bugine a s druhým kočíkom neviem či sa zmestíme do autobusu, nakolko vela krát ide odtialto taký autobus, čo vobec nemá miesto pre kočík ☹

Tinusi, nie si jedina spokojná so sestričkami na šestonedelí. Ja som tam už bola 3x a nemám sa na čo sťažovať, tak ma prekvapuje o čom tu všetky píšete 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre