Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
11. feb 2009

Tak prajeme všetkým detičkám aj maminkám skoré uzdravenie. Dobrú noc.

katika1
12. feb 2009

čaute čaute, tak už som to chytila aj ja od malého a ledva žijem.. dnes s ním musel spať chlap a ja vedla, lebo už som bola fakt ko.. a dnes som vyspatá!!! taký divný pocit 😀
ale takto ma hrdlo ešte nikdy nebolelo 😔 a dnes idem pre atb aj sebe aj riškovi 😝
charli to fakt ešte nemala teplotu? to u nás pri každom zube, aj chorobe
ale imunologička vravela, že sa mám tešiť, že máva teploty.. že to znamená, že mu dobre pracuje obranný systém
a tvoja slanina!!!!!!!! 😨 😕 baby poskladáme sa jej na zrkadlo??????!!!!!!

charlinka
12. feb 2009

Ahojky, tak vidím že všichni prdolkové jsou nemocní, charlotte je ok ale má rýmu takže určitě zustaneme doma dneska. hruza co budeme delat to je strašná nuda pro tu malou raketu.
Katika nevíš prosím tě číslo na tu soukromnou školku kam chodil riško poprvé? Ted chodí na slovenskou ulici ne?
Já nevím s tou teplotou, my jsme nikdy až tak nemocní nebyli, myslím si, že charlottka má velmi dobrý imunitní systém, a na to určitě nemusí mít horečku. Kromě rými a kašle se nám všechno vyhlo a určitě si to odskáčeme ve školce.

katika1
12. feb 2009

charli, to máte šťastie 😉 inak aj riško je chorlavý hlavne od jasličiek, minulý rok nebol ani raz chorý - no iba jednu virózu zvracaciu mal
nemám na nich číslo už 😔

deina
12. feb 2009

My sme sa akurat vratili z ochutnavky - krpec sa tam dobre najedol. 😀 Boze, toto dieta by zjedlo snad aj klince, strasne mu tam vsetko chutilo, vsetko preliezol, obchytal, no moje nervy, aspon nemam sancu pri nom priberat. No a maly cestou domov zaspal a este stale chrni. 😕 Divne, doobeda uz v poslednom case nespal, teraz urcite nebude chciet spat poobede. 😠

renika
12. feb 2009

ahojte
v prvom rade chcem všetkým chorým detičkám popriať skoré uzdravenie! Kati, aj ty sa daj rýchlo dokopy, lebo my ženy nemôžeme byť choré, potom postojí celý svet 😝

dnes aj Riki ide do Šalvie, keď pôjde z BA, dúfam, že to bude stíhať sa tam zastaviť..

trošičku si teraz užívam, že sa netreba učiť na skúšky, na každý deň máme nejaký program. V pondelok sa chodíme hrať ku kamoške, ktorá má dcérku o dva mesiace staršiu, vo štvrtok chodia oni k nám 🙂 Je to super, deti sa už poznajú, Maxim sa teší, keď mu poviem, že príde Saška 🙂 Ale neviem prečo, občas ju bije 😔 Saškin ocko ju poučil, že keď ju bude Maximko biť, nech ujde. A minule ju bil a ona ušla 😀 A najradšej sa hrajú v kúpeľni 😀 V sprchovom kúte, Saška hlavne vo vani normálne oblečení. Sú zlatí strašne. V stredu chodíme pozerať babky, v utorok moju mamu do práce, v piatok k tatovi do práce...Soboty som v škole, začali už prednášky 😒 A hneď 6. marca nám dali prvú skúšku v letnom semestri, lebo potom sú štátnice, tak skúšky budeme mať skôr 🙄 Takže veľa oddychu nebude, no čo už. Teraz sme dostali materiály od profky na tú skúšku a keď tak pozerám, tak sa môžem začať učiť, je toho veľmi veľa.

teraz varím, Maxim spinká, našťastie sme všetci zdraví

a včera som bola na mini stretku so spolužiačkami so strednej 🙂 Prvýkrát som bola v Ajaxe, ale sa mi tam vôbec nepáčilo 😝

deina, ktorá značka mala ochutnávku? Ja viem tak, že Hami. Alebo nie?

deina
12. feb 2009

Ano, Hami. Aj Nutrilon, ale ta pani, ktora to mala na starosti, nemohla prist, lebo jej v noci ochorelo dieta.

muriel293
12. feb 2009

baby nechodí niekto z vás s potomstvom doktorke Hrachovskej na Bitúnkovú? My sme tam boli zajednať že nech nám ošetruje malého ale vôbec neviem aká je,každá kamoška inú poradila a nepoznám ich

serafinka1
12. feb 2009

Ahojte, ano Charlinke sa poskladám s radosťou na to zrkadlo.

Reni má to HAMI a Nutrilon a 17.3. to bude mať HIPP.

ericica
12. feb 2009

ahoooooooojte baby 😉
tak dnes sme boli u pediatricke a predstavte si mala ma zapal priedusiek ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
tak ma sprdla kde som bola doteraz ona chudatko tak kasle a sa je to aj vykasliava ☹ a vcera vecer mala aj horucku a nostek ma stale plny takze vysavacka fici na plne 😝
dostali sme antibiotika,probiotika aj kvapky proti kaslu 😲 a ked sme isli spat poobede zase sme mali horucku ☹ uz mi ide toto hnusne pocasie na nervy nech uz je letoooooooooo 😨 😝

ajla
12. feb 2009

ahoj ericica...no my máme to isté,boli sme u doktorky, v noci mal malinký záchvat kašlu, tak som sa hrozne zlakla.boli sme u dr a tiež bereme sumamed atb,a sirupčeky a ja nevjem čo všetko možne ešte.zahlienený je celý chudačika ani jesť nechce...nemohli to chytiť nahodou v tom centre????no ak kebyže mi môj krpec dovolí odsávať noštek bez obrovského revu, bola by som moooc happy...

ericica
12. feb 2009

ajla my bereme klacid a kvapky tusin lebo mne sirup nechce a kvapky jej vpasujem do dzusu...predtym v pohode vypila a teraz ani za boha 😒 aj atb.mi vypluva a musime sa bit .keby si videla ako odsavame my 😝 dvaja drzia a ja odsavam ale jej to aspon ulahci dychanie ,aj teraz spi od pol deviatej co je u nas zazrak ale stale je hore a dusi ju od kasla 😨 😨 😨

ajla
12. feb 2009

no jasne ani nehovor...horor...

serafinka1
12. feb 2009

no nezávidím Vám a ajla ty si už konečne kúp vysávačovú odsávačku, s tým to ide ako po masle. 😉

serafinka1
12. feb 2009

Inak Ajla ukazovala som Vladinovi tú sukňu na brušné tance a vééééééééľmi sa mu páčila. Budeme veľmo pekné. 😀 😀 😀

ajla
12. feb 2009

fiha už sa moc teším na ňu som zvedaváááá...no zajtra trlime ráno do lekárne pre odsávačku, bo totok 0bodov.teraz som kupila takú že novú otrivin odsávačku, ale prdlajs.tak je asik jedno pri ktorej bude vrieskať, nie??? 😀

adrioska
12. feb 2009

Muriel ja poznam Hrachovsku este z detstva a teda poviem Ti uprimne nic moc...bola som u nej, ked zastupovala doktorku alebo ked mala pohotovost a bola taka chladna a odmerana...mi pripadala ako ladova kralovna... 😖
a citala som o nej aj tu na modrom konikovi staznosti, tak neviem...vraj sa moc nestara a tak...podla mna si to este premysli...my chodime s malym k doktorke Pitonakovej, ona je v starej poliklinike vo dvore a sme zatial spokojni...je mila, ochotna a aj sestricku ma strasne zlatu.. 😉

charlinka
13. feb 2009

Ahojky jak jsou na tom všechny nemocnátka? No já jse m zkusila u charlottky jednu fintu. Asi před rokem jsem ji zkusila dát odsávačku zapnutou do ruky at si s ní pohraje, dávala si jí na tvář a pak si dala i do nosu a těšila se že si odsává nos. Ted už smrká, ale včera jsme odsávali a furt si chtěla sama odsávat. takže možná by drobcom pomohlo kdyby to brali jako hru. ale ne u každého to muže fungovat.
Ajla vysavačová odsávačka je super, ty ostatní nefungujou vubec a trvá to déle a ještě při tom riskuješ že mu poraníš nos, jak to dlouho trvá. S vysavačem je odsáto za pár vteřin.
No já scháním školku pro malou ale zatím bez uspěchu. za měsíc tu máme zápis, ani se mi nechce věřit že už pujde na svuj první zápis do školky ☹ vždyt před chvíli se narodila 😀

serafinka1
13. feb 2009

Ahojki no Charlotka je už veľká slečna, už bude škôlkárka. Gratulujeme. No Charli tak je asi čas na druhé baby, nemyslíš? 😉

catrin23
13. feb 2009

ahojte....

vsetkym detickam rychle uzdravenie!!!!! 😉 my sme nastastie ok, maly mi akurat spi konecne 🙂

Janula, v tejto zime menej chodime von kocikom, zvykneme asi tak raz za tyzden, a potom iba pred dom niekedy. ale ani vas som davno nevidela.

dnes sme boli u babky, no taka kosa a vietor je vonku ze nas skoro odfuklo 😲 😲

Moni, dojdite aj nabuduce, budeme sa tesit. danielko bol taky dobrucky, len aby mu to ostalo. aj brian bol taky, ze len spinkal a pozri teraz, no hroza ked sa rozculi. obaja sa s rolim doplnali 🙂)) 😀

ajla
13. feb 2009

ahojte baby,mám na predaj pampers active baby,60ks/9-20kg/ za 9eur.kupila som malému ale jemu nesadli, lebo sa od nich vyhádzal.tak ak budete mať niekto záujem,napíšte ja Vám ich nikde prinesiem..diki

charlinka
13. feb 2009

Serafi no nevím nevím. M. je tak zaneprázdněný že ani není moc čas na to druhé baby 😀 To už spíš jedna z vás tady budete mít za chvíli druhé a to máte mladší dětičky než já🙂

ajla
13. feb 2009

hupsss niekde prinesiem🙂))

serafinka1
13. feb 2009

a ktorá? To už vieš aj presne, či len tak dumáš?

ericica
14. feb 2009

ahooooooooj 🙂
co mate nove malej sa uz o nieco polepsilo len hroozne kasle a kazde rano vstaneme s horuckou 😝
uvidime co povie pondelok dr???
my sme mali ist dnes na stretko juloviek ale som sa rozhodla ze nepojdem s chorym dietatom aj ked som sa na to moc tesila 😨 pojdeme niekedy v lete...
muriel este si stale v celosti??? 😀

charlinka
14. feb 2009

Ahoj Seraf, dumám 😀
Eri super že je prckovi lépe 😉

catrin23
15. feb 2009

ahojte...
este ste vsetci chori??? dufam ze deticky sa maju dobre 🙂

my sme dnes boli vonku pred domom na 10min, no taka zima bola ze nas skoro odfuklo... kedy uz bude teploooooo 😨

katy, mas doma tie vzorky tych suprav?? ako bolo na plese?

ericica
15. feb 2009

catrin citas mi myslienky aj ja som sa chcela kati spytat ako bolo na plese?? 😀
nam je uz lepsie ale mala este kasle a ma sopliky....zajtra ideme k dr som zvedava co povie 😕

tinusi
15. feb 2009

Ahojte, my sme konecne doma, boli sme na tour de family... a konecne sa tesim na domaci stereotyp. A Matko ani nehovorim... ked ho vsetci oslovovali a vsetci chceli na ruky, tak bol riadne nervny...
najviac sa mu pacilo u babicky a u dedka. Ti, osemdesiatnici, sedeli na svojich oblubenych miestach ani sa nepohli a on sa im spaciroval po byte ako kral. Nikto ho nerusil, nikto od neho nic nechcel. Vzdy ked siel okolo babky (mna pouziva pri chodzi ako drziak za jednu ruku) tak jej dal servus. To som normalne nechapala... vidi ich raz za mesiac a bol u nich ako doma. 😀 😀 😀

charlinka
15. feb 2009

Ahoj, eri i my skočíme zítra ráno k doki. chci jet ve čtvrtek domu do čech tak chci vedět jestli je to fakt jen nachlazení. Poprvé pojedu sama, no bude sranda hihi. 5-6 hodin s malou v aute. ale koupili jsme včera přenosné dvd,(také jak máte vy), jde ovládat i z předního sedadla, takže se nemusím nahýbat, tak doufám, že se malá nechá uplatit noddym nebo nemom. Jinak ten noddy od vás je u nás hit number 1 😀 😀 Celej den si spívám tu uvodní písničku...už jede noddy...tra lala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre