Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ericica
18. feb 2009

cat mne odporucila dr zancku sebamed ze je to vsetko prirodne za zaidna chemia.....no ja som to asi prehanala aj s avivazou lebo ja som nikdy nesetrila lubim ked mi vonia po celom byte pradlo a odniesla si to chuda mala 😢 z

katika1
18. feb 2009

ahojte 😵 nečítam dozadu, tak ak niekto niečo chcel, sem s tým 🙂 chodím do školy tak nestíham toho vela 😝
ide niekto zajtra do materského???????????

catrin23
18. feb 2009

ahoj kati... ja som chcela ci mas vzorky tych suprav, ale chcela by som aj nieco dievcenske, nemusia byt teplaky, mozu byt aj satocky, alebo nieco pekne...

eri aj ja niekedy dam viac avivaze, teraz mame tu lenor sensitive (tam kde je ta rodinka na obrazku) a ta je supeeeer vonava 🙂 my sme pouzivali oilatum, ale to od narodenie, to bolo iba do kupela. az neskor asi od roka som zacala pouzivat ten johnsons, aj sebamed som mala raz a tiez dobry

ericica
18. feb 2009

ahoj kat a ja ze kde si sa stratila tak ty uz biflis??? 😉 ja si prosim ten kontakt co si mi slubila a este aj kontakt na psiu kozmetiku lebo gine uz nevidim do ksichtu 😀

tinusi
18. feb 2009

Ja by som isla do materskeho centra... viem, ze som to posledne dva razy flakala, ale polepsim sa... kto este ide?

serafinka1
19. feb 2009

ahojte, no my určite do MC nepôjdeme, naposledy keď bolo tak veľa detí pokope, boli z toho všetky choré, nás to našťastie minulo, ale nejdeme riskovať, je tu chripkové obdobie a tak netreba pokúšať.

tinusi
19. feb 2009

Serafi, mas pravdu... u nas nie je nikto chory tak ani nevnimam, ze je chripkove obdobie...
Takze dnes MC rusime?

ericica
19. feb 2009

ani my nejdeme rebuske sa uz sice polepsilo ale mne zas pohorsilo takze nebudem pokusat 😒
pojdeme ked sa vycasi 😉
serafi nedojdes v sobotu do tardosu??? 😉 dojde aj ajla 😵
katíííííí kde si sa zase stratila????

serafinka1
19. feb 2009

ericica neviem. Viem že tam ajla ide, no ja neviem čo bude zajtra, nieto ešte v sobotu. Záleží aký program bude mať manžel. 😉

serafinka1
20. feb 2009

Baby čo si myslíte, kedy je správny čas naučiť deti na wc. Darinka mi na nočník nechce sadnúť. kým je oblečená tak v pohode si posedí, ale keď ju vyzlečiem, tak mám doma paviána. Rozmýšlala som nad tou mäkkou redukciou na wc, len neviem či nie je ešte skoro. Aký máte nato názor?

ericica
20. feb 2009

serafi podla mna si dieta samo urci cas na zacatie s cikanim mimo plienky 😉
moja tiez nechce ale v lete uz budem skusat ona ti sama da najavo kedy ved uvidis 😵

monica25
20. feb 2009

cavte 😎
seraf-aj ja som to raz citala v jednej mudrej knihe o detckach,ze oni sa budu pytat ked su pripravene a u kazdeho dietatka to je individualne a netreba ich nutit ...aj ja to xcem vyskusat odnaucit rolanda od plienok cez leto...uvidim ako sa nam bude darit...

monica25
20. feb 2009

aj male dievcatko na kt.som davala pozor malo 20 mesiacov....a jej mama mi "prikazala",ze ju mam odnaucat..no ona si na nocnik nexcela sadnut...vzdy mi povedala ze xce pisat al.kakat ked uz to spravila do nohavic....
tak sme to vzdali...a ona o taky mesiac-necely sa pytala sama na nocnik nosila ho za nami a strhavala si plienku...najprv sa z nocnikom "zoznamila"az potom sa pytala.....

erika3011
20. feb 2009

Ahojte dievčata, chcem sa vás opytať, dá sa v NZ zohnať kočík Implast Bolder??? Som z Levic a tuto neni šanca ☹

serafinka1
20. feb 2009

Ahoj erika, neviem asi nie, ale ved si ho objednaj cez net http://www.kocikovo.sk/product/implast-bolder-4...

erika3011
20. feb 2009

serafinka dakujem..no cez net objednavať nechcem.. už som sa z toho poučila... 😒

serafinka1
20. feb 2009

No skúsim to s tým odnaúčaním od leta aj ja, uvidíme čo nato Darinka. 😀

catrin23
20. feb 2009

ahojte...
seraf, aj davam maleho na nocnik, ale ani za svet tam nevydrzi. uz sa mi 3x takto vycikal na podlahu 😕 😅 🙄 ale do serbla ani za svet. tiez si tam posedi obleceny ale inak nechce...

serafinka1
20. feb 2009

Erika
no ja si väčšinu vecí objednávam cez net a je to v pohode, ale samozrejme, je to Tvoja osobná vec. 😉

ericica
20. feb 2009

serafi 😉 aj ja si vsetko kupujem cez net od kniziek az po origos oblecko ,a ked budem mat druhe baby tak aj kocik si objednam odtialto 😀 uz mam aj jeden vyhliadnuty 😝
ale je to kazdeho osobna vec ,takze tak..... 😵

serafinka1
20. feb 2009

aký pošli link

catrin23
20. feb 2009

serafi, a zvyknes aj posielat na dobierku, ked nieco predavas?

serafinka1
20. feb 2009

ano, ale menej, radšej uprednostňujem platbu vopred na účet.

catrin23
20. feb 2009

seraf, mas ip

ericica
21. feb 2009

aj ja uprednostnujem platbu vopred na ucet,ale posielam aj na dobierku pockaj seraf idem najst 😉

muriel293
22. feb 2009

ahojte ženy tak už som sa rosypala v piatok trinásteho...zvláštny dátum ale tak dúfam že šťastný...pôrod bol otras-trvalo to hrozne dlho nechali ma trápiť desať hodín a už v poslednej chvíli mi dali infúzku,som nevládala tlačiť takže malý sa narodil pridusený!!! Našťastie je ale všetko v poriadku,trochu je nervóznejší ale mám pocit že tu doma sa už kľudní,cvičíme vojtovu metódu na stuhnuté svalíky,ide mu to dobre....jediné čo ma trápi sú asi tie nočné koliky keď jačí ako pavián a len pridáva a pridáva a nie a nie ho utíšiť je to pravidelne každý večer pred polnocou a dlho to trvá,som z toho zúfalá tak ak máte na to nejaký osvedčený recept tak prosím napíšte lebo ma to trápi aj jeduje...
Ešte som chcela,že papáme nutrilon bohužiaľ najprv som nemala mlieko a teraz keď mám nechce spolupracovať a ani mu moc nechutí odsaté! Tak sa chcem opýtať keď papá nepravidelne dajme tomu po troch niekedy štyroch ale niekedy aj dvoch hodinách treba ho budiť na pravidelné papanie alebo mám vyčkať kým sa zobudí sám a vypýta si keď mu treba??? 😅

catrin23
22. feb 2009

ahoj muriel, v prvom rade ti gratulujem k martinkovi...
to je strasne ako tie zeny nechaju vytrapit a potom ked uz je neskoro, tak vsetci rychlo rychlo...
mne tiez nechcel mliecko z prsnika, naucil sa v nemocke na flasku a tak mu to aj ostalo. najprv som ho budila kazde 3hod. to bolo asi tyzden, ale potom mi kazdy vravel, ze naco ho budim, on ssi sam vypyta... a tak to aj bolo, ked vstal, vtedy jedol... a mne to aj vyhovovalo. nebola som nastavena aspon na budik, kazde 3hodiny. 😝 tak vela stastia prajeme, dufam ze si skoro najdete vlastny system ako budete papkavat...

muriel293
22. feb 2009

catrin
vďaka za rady,si moc zlatá, no hej tam v nemocke žiaľ nemajú čas na toľko detičiek,našli sa síce sestričky čo kŕmili vyslovene iba striekačkou ale kazili to tie druhé fľašou a malý je tiež už fajnový že chytá len fľašu!
Už mi aj bolo povedané že ak sa mi to mlieko riadne nerozbehlo doteraz tak už z toho nič nebude takže tak...
Na tie koliky som si kúpila čajík ale ani ten sa mu nepáči tak už som rozhodnutá vyskúšať tie infacol kvapky že čo to spraví či to pomôže....no dúfam že áno
Inak mali ste pravdu že kým je v brušku tak si to mám vychutnať,fakt je že pôrod oproti starostlivosti o takého prcka je teda nič 😝 Ale mať ho je krásny pocit... 😉

katika1
22. feb 2009

ahojte 🙂 muriel no ved sme to hovorili 😀 ale to je jasné, že je to skvelý aj ked vyčerpávajúci pocit 🙂
každopádne na tvojom mieste by som ho nebudila 😉
renika s tebou sa čo stalo, že už sem vobec nechodíš?
eri už ste zdraví? moni cez týžden dojdeme ak možme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre