Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
2. mar 2009

neviem, v KN ich nemajú, v Gyori som nebola, tak netuším.

maja5
3. mar 2009

ahojte prepačte že som sa sem vopchala ale chcela by som sa opytať o 3tyždne idem rodiť do NZ ako to tam chodí v nemocnici čo si zobrať pre seba a pre dietatko? je niekto kto tam teraz rodil? a ako je to s kojením pomôžu na začiatku sestričky alebo nie sú moc ochotné? dakujem za odpovede. 🙂

charlinka
3. mar 2009

Ahoj, ta tříkolka za kočárek je super. Catrin ty vždycky neco najdeš dobrého na webu 😀

Maja, to je individuální s tema sestřičkama. nejaké jsou fajn, jiné se moc nezajímají. Doufám, že budeš mít štěstí na dobré sestřičky. Do porodnice si vezmi jen oblečení pro mimčo, pokud nechceš aby ti ho oblékly do toho svého oblečení, plínky pro mrnata, huggies i pampers delají pro ty nejmenší, vlhké ubrousky pro mimi, pro sebe župan, drogérii, přezuvky, já jsem mela jedny do sprchy pogumované a jedny na chození, ručník, sanitární veci, mužeš i noční košili jestli chceš svoji, myslim že i teplomer by jsi mela mit sebou. A já už si moc nepamatuju, ale jsou tu holky co před malou chvílkou rodili tak určite napíšou. 😀
Jak to že jsi se rozhodla rodit tu v NZ???

Tak dneska jsme byli na zápise ve školce na Bitunkové ulici. jsem ji nemohla odtamtud odvézt, nejdřív se stydela a pak si tam krásne hrála, ale stále koukala jestli tam sem. Asi to brala jako MC, a ne jako školku. Vlezla si hned nekomu do postýlky 🙂 Mají to tam velmi pekné a i učitelky jsou milé a příjemné. Mají i vláček na zahrade, jezírko, telocvičnu a co se mi líbi že jsou zapojení do projektu bio potravin.

monica25
3. mar 2009

ahojte... 🙂

maja-tak pre seba kozmetika,zupan nocnu koselu mozes nosit ich aspon si "nezaspinis,neznicis"svoje...ja som rodila zaciatkom jan.kazda sme tam nosili nemocnicne kosele a kazdy den ich nosili ciste mohla si sa prezliect kolko krat si xcela...boli na chodbe....ale pre istotu si zabal aj svoje....
pre babo-plienky utierky....body,tenka ciapka ,rukavicki dupacky al.nejake supravy....to uz je na tebe....proste oblecko....
perinku davaju nemocnicnu pre babo.....
na "siroko"sme bait v nemocke nemuseli takze latkove a ortopedicke si mozes nechat doma...a nic ine ma nenapada...kozmetiku pre babo nepotrebujes vsetko dava nemocka...
ak ma nieeco napadne napisem...
puder-pre seba na osetrovanie rani....vlozky
😀
ja som si brala jednorazove nohavicky a tampony do podprsenky tiez..........

uvidis,ake budu sestricky........ ked som rodila prve babo boli celkom ochotne...teraz po 2x ani nie....no uvidis hadam ako prvorodicke pomozu a zalezi od toho aka sestricka tam bude...,ale pomoct ti musi....aj ked vetsina z nich je neochotna....uvidis mozno budes mat lepsie skusenosti ako ja..........
ale ako kojit ti ukazu......
a vela vody-po porode budes strasne smedna,aj ked budes kojit..... 🙂
ak ma este nieco napadne napiem....

monica25
3. mar 2009

a inac sa mame dobre akurat roland ma nadchu tak sa bojim aby to deti nedostali.....
danielik rastie,roland vyvadza ale su zlaty....
minule som "zvisila hlas"na maleho rolanda a zacal plakat....a siel k malemu danielikovi a polozil i hlavu k jeho hlave a tak plakal...,chudacik som ho lutovala...,ale zas bolo to strasne zlate ako lezal pri nom...
uz i ho ani nevsima,len obcas mu kradne deku al.cumlik ked si nevie svoj najst 😅 ..a. ho pusinkuje... 🙂
a konecne zacal spinkat moj roli maly 😵 😵 😵 minule uz viackrat sa t stalo,ze zaspal o 8 a vstal az o 4.30....vypil mliecko a spal dalej,ale zas ranop je skoro hore okolo 7 -7.30....to mu zapnem rozpravku a ja i este chvilu oddychnem..... 😅

monica25
3. mar 2009

hej prezuvky som zabudla napisat aj ja som mala jedni gumene do sprchy-tie si urcite zober,a na "chodenie"jedni....toal.p.a uterak...teplomer sme nemuseli mat 😉

deina
3. mar 2009

Charli, co znamena ten projekt o bio potravinach v skolke?

deina
3. mar 2009

Ozaj, co piju vase deti? Aku vodu? Ja este stale davam krpcovi tomu naturu, lebo sa mi nechce prevarat vodu z kohutika (lenivost, no...) - ale ked uz mal rok, moze asi pit aj neprevaranu z kohutika, ze?

ericica
3. mar 2009

ahoooooj 😉
no maji ja som to mala take iste ako moni pri porode,boli aj dobre sestry ale aj mrchy 😖 ale isla by som zase do NZ rodit to urcite 😀
ahoj charli tak ako????leni posluchala u nas je zapis do skolky 11.3 asi ju zoberem ak chcem aby mi chodila na to adaptacne od januara,sice bude mat len 2 aj pol roka ale uz ju asi dam na 4 hod.rano a spat ju donesem domov...
potrebujem aj ja chvilu pre seba aj teraz mam 5 toret od rana pecem a neviem kde mi hlava stoji 🙄 aj varit som musela aj s malou na vzduch no co uz je toho vela a cely marec mam taky plny 😝
na vikned robim zase melon ale tento spravim iny potom hodim foto a budem mat aj trojposchodovu na stojane koncom marca vsak aj to odfotim 😎
charli v sobotu poobede ideme do gyoru len sami dvaja s muzom nejdes???????????? ze vraj maju dobre zlavy ....napis
deina aj moja pije tomu a ako malinovku jej davam tu tomu ochutenu .mam ju rada lebo je bez bublineik a cukru....inac vodu jej davam artezku nasu je vyborna 😝 😝 😝

deina
3. mar 2009

Artezku som zvykla kedysi pit aj ja. 😅 Ale u nas nie je zrovna pitna, obsahuje arzen, takze uz ju nepijem, este by som tu rada pobudla. Vacsina ludi ju neznasala, vraj smrdi, no co ja viem, mne chutila.

maja5
3. mar 2009

ahojte velmi pekne dakujem a rozhodla som sa preto lebomojou doktorkou je Bezáková a ona rodí len v NZ a u iného by som nechcela rodiť ale uvidíme. 🙂

muriel293
3. mar 2009

ahojte,ako žijete? dneska bolo krásne teplúčko tak sme sa prechádzali,malinký už začína byť taký zlatý vnímavý už to neni len spinkajúca ,papajúca a kakajúca bába 😀 Zvykli sme si na seba,našli sme si režim a už nám to celkom fajn ide... 😀

monica25
3. mar 2009

ahoj muriel...vsak som ti pisala,ze si zvyknete jeden na druheho a budedte tvorit dokonaly par 😀
ja akurat kojim tak tukam s jednym prstom.... 😅

monica25
3. mar 2009

uz si zmen pas..... 😵

monica25
3. mar 2009

deina-roli pije tiez dojcensku vodu-este stale....... 🙂

catrin23
3. mar 2009

ahojte....
deina, ja davam malemu aj z vodovodu neprevarenu ked velmi musim 🙂 a inokedy zas revaram 🙂

moni, kupil roland ten kolok? dendo neviem kedy dojde. teraz je na ceste do dublinu, ide k branovym, a let do ba je len zajtra a neddelu, tak nevim.ale som hovorila ze ideme do hu a je nazhaveny, tak mozno doleti zajtra 🙂

charli, ja ssom posadnuta tymito vecami,co su na nete. a hlavne ked vidim tie ceny v uk, a nema mi to kto kupit, kamosku nechcem otravovat, a denis nema cas. teraz som nasla malemu ferrari, tak musim spracovat denisa, nech to objednam, a asi mi to budu vediet autom doniest... to uz bude darcek na 2 roky 😅

na bitunkovej robi moja byvala ucitelka zo skolky a mozem ju len chvalit 😉

monica25
3. mar 2009

CAT-hej ta 3kolka je super...ale tie linky co si mi posielala predtym s toys r us mi neotvorilo.....

a ke dmu robim caj tak aj ja s vodou z vodovodu....
hej kupil a zajtra tam ide 🙂 a diky za info 😉
roland sa tesi na denisa si mysli,ze ide s nami bude sklamany ked denis neprileti do sob. 😅

catrin23
3. mar 2009

no neviem preco to neslo otvorit :( uz ani neviem co som tam posielala 😅

muriel293
3. mar 2009

jaj ten môj pas! 😀 😀 😀 Zabijem sa keď nemám na to čas? 😀

ericica
3. mar 2009

ahoj 😉
deiny pocula som ze v nz je daka zla 😝 😝 😝 ale u nas je dobra aspon dufam ked my nic neni 😀 a mala pije vodu malo ona pije tu ochutenu tomu alebo rajec bylinkovy uz davno kupujem ju na kartony 😀 a tu nasu artezku si velmi chvalia tak ja neviem ale teraz ako si o tom deiny pisala tak nebudem ani ja malej davat 😝

catrin23
3. mar 2009

baby, mne sa z tej artezky dviha zaludok, mne to smrdi 😅

moni, tak som bookla teraz letenku, zajtra idem na letisko... 😅 tak potom sa ozveme 😉

ericica
3. mar 2009

cat ta co je u nas nema ziadnu vonu a pach tak ja neviem 😲 ale aj v novom case pisali z v nz je s nou daky problem... 😝

charlinka
3. mar 2009

http://www.biodoskol.sk/adresar/skola/materska-...

Deina tohle je link na tu školku. Oni jsou zameřený na přírodu a i jídlo pro deti se snaží vařit s bio potravin.

Muriel, nemáš náhodou červeno černý kočárek???

Catrin já bych taky kupovala na uk stránkách. Např. jsem dneska našla digitální tepolomer kde se měří teplota v uchu, poznám to, používala jsem to v uk, za dve vteřiny máš zmeřenou teplotu ale bojím se kvuli záručnímu listu, kdyby se neco stalo tak jak a kde to nechám opravit.
Já jsem ráda nakupovala přes ebay. dali se tam sehnat super vecičky.

Eri malá byla ve školce zlatá, a i učitelky jsou super. i my tam máme známou, tak proto jsem ji nechala tam a slyšela jsem na bitunkovou vesmes samou chválu.

charlinka
3. mar 2009

Eri já bych hned šla, ale martin zase nebude dom a starý mají plány takže v sobotu mi nemá kdo pohlídat, jinak bych jela hned. ale všechno tam okoukej a potom pojedeme sami dve na nákupy, bez chlapu a bez krpcu 😀 😀

monica25
3. mar 2009

cat-ok 🙂

catrin23
3. mar 2009

charli, tusim som ten teplomer videla aj na sk strankach, teraz neviem. a je aj taky ze prilozis k celu a za 2sek odmera. to by som potrebovala ja, lebo my ked merame teplotu tak horor 🙂
ja som to ferrari nasla na ebay,a chcem to objednat do irl znamym, a autom by to doniesli, tak uvidim...

monica25
3. mar 2009

waw aj ja xcem take ferrari 😵 😵 😵
u nas tiez meranie teploty je horor,ale mame jeden teplomer kt.zmeria za 10 sekund tak stym ako tak sa da....

serafinka1
3. mar 2009

ahojte, ja som kúpila min. týždeň v euronics taký teplomer, že priložím to na čelo a do 2 sekúnd mi ukáže teplotu. Stál 20 eur. A teším sa že ho mám, už nemusíme bojovať s teplomerom do zadku. A Darinka mi sama nastaví čelo a čaká na signál. 😀 . Aj sama si vie zmerať teplotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre