Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
4. jún 2009

A mozno budes mat babetko, ktore rado a vela spi a vyspis sa. U nas bola so spanim pohoda od zaciatku - najprv sa budil 2x za noc, raz som vstala ja, dala mu mliecko (nebol kojeny) a raz manzel, striedali sme sa, takze sme sa vedeli vyspat. Neskor vstaval iba 1x a asi od 5.mesiaca prespal celu noc - len odkedy presiel na jeden spanok, je z neho ranostaj. Ale nevadi, hlavne, ze v noci pekne spi.

dida81
4. jún 2009

Tak ano, tj tiež určite velmi doležité, že prespí celu noc. 🙂 😉
Tj asi lepšie /ak ked je obcas hore o 6h./ako "buntošit" celu noc. No ved uvidime aké bude nase babco... hihi... 😵
Ja som pred pár rokmi robila v Rakusku a starala sa o jednu maličku 2 ročnu a ona obcas aj o 5,hod. ráno.
Už som bola o 9 unavená... ☹ hehe.... Ale, necháme sa prekvapkat.. 😎 😎

monica25
4. jún 2009

cavte 🙂
deina-my sme maly velky problem zo spanim 4 mesiace roli pekne spinakal.....potom ako by seklo a kazdu hod.bol hore...bolo to tazke 😔 hlavne ked som bola tehu potom postupne zacal spinkat lepsie....no a prespi mi celu noc odkedy ma braceka.......som sa bala ze ake to buded vstavat k 2 detom....no a roli ked v noci vstane sa napije sam cajika a spinka dalej ,obcas ani neviem ze je hore len rano najdem prazdnu cajikovu flasku 😅 okolo pol 5 ma mliecko a spinkame ..no kedy Ako obcas do 7...8 a stalo sa ze potiahol aj do 9..a vecer teraz chodi spat okolo 9 a poobede spi 2-3 hod. 🙂 ako kedy.....sa uz tesim,ze sa zlepsil......oproti tomu aky bol...

no a roli mal 16 mesiacov ked sa danielik nar.zo zaciatku to bolo tazke ale teraz je tom cim dalej lepsie a lepsie.... 🙂
no a kocik nemusi ani on ...chvilu kym sa hybe potom uz je z neho nervozny....pyta sa von,uz len nech sa nauci ist spravnim smerom a bude ok..... 🙂

serafinka1
4. jún 2009

Ahojte
Moni Ty si musela Roliho odstaviť od kojenia? Mne lekár povedal, že je to na mne, že niekedy ženy rodili vkuse niekoľko rokov niekoľko detí a prežili. Len že si budem musieť zvýšiť príjem energie - viac jesť, ale to pre mňa problém nie je. 😀

devita
4. jún 2009

ahoj Serafi..nie je sranda byt tehu a kojit prve dietatko..moja kamoska bola na tom rovnako a to babo ktore cakala pocas kojenia malo 900gr a narodilo sa nacas

monica25
4. jún 2009

cavte
seraf-ja som ho odstavila.....lebo ma to" znervoznoval o bolo mi to neprijemne" ze na mne vysel kazdu hod.v noci....chvilku nam to trvalo,ale zvykol si.........

no a tiez som dakde citala,ze to moze vyvolat predcasni porod....,a ze to neprospieva babatku...,neviem.....

monica25
4. jún 2009

seraf-a gratulujeeeeeeeeeemmmmmmmmmmeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

dida81
4. jún 2009

Devita- prečo neviete pohlavie malinkého? Nechcete? Alebo sa neukázalo? 😉
Vidím Serafinka, že už tu máme aj prvé babo r.2010!Super! 😎 😀

deina
5. jún 2009

Seraf, tak gratulujem a neboj sa, uvidis, ze to dobre dopadne - neskor budu deti radi, ze maju mensi vekovy rozdiel a budu sa moct pekne spolu zahrat. 😉

devita
5. jún 2009

dida veru babo lezi v takej polohe ze ma pupocnik medzi nozkami a lekar nemal odvahu mi to jednoznacne povedat,tak sa uz teraz nechame prekvapit,aj dcerku som mala takto a pri synovi mi to az v osmom mesiaci vedeli povedat,ale nevadi,hlavne nech sme zdravi

dida81
5. jún 2009

Aha,,, no vidis a ja "naivka" si myslim, že možno v takom 20.tt mi povedia co to bude.... 😀 Ale v pohode, ja viem, že obcas sa to nedá... Tak ano, prekvapko bude tiež krasne, najma ak už mas doma jeden parik ako pozerám... 🙂 🙂
Ja by som to už najradsej vedela teraz, aj ked mi je to jedno, presne ako vravis, hlavne nech sme zdraví...

tinusi
5. jún 2009

Jeeeej Serafi, vy budete mat babo??? Gratulujeeeem!!!! To je super....
A mne zasa prisla hnusna mrcha... 😖 ... aj ked, vsak sa nikam neponahlame, ale tak uz to na mna prislo, ze by som velmi chcela...

ema.nz
5. jún 2009

dida:mne to na "velkom" ultrazvuku v 20tt nepovedali,vraj nebolo vidno 😕 ale v 21tt som bola u Havlasa na 4D a on nam to vtedy povedal 😵 aj nam to bolo jedno....aj ked manzel stale vravel,ze to bude dievcatko,ze vie co robil 😉 😀 ...a vyslo to...ja som vzdy v kutiku duse dufala,ze to bude baba 😉 😵

catrin23
5. jún 2009

jeeeeeeeeeeeeeej seraf gratulujeme 🙂)) ja som si to ja myslela, ked si sa pytala na tu sedacku 🙂 😉 a 30.januara som sa narodila aj ja 🙂))

..mne stanko povedal ze asi chlapcek a havlas mi to potvrdil na 100%.. a asi v 35-36tt, ked som uz bola v nemocnici mi stanko zahlasi, ze bude to dievcatko 🙂 😅 skoro som odpadla, uz sme mali vsetko modre nakupene, ale to sa len sekol 🙂

katika1
5. jún 2009

ahojte ..
seraf gratulujem 🙂 ale si písala, že manžel nechce, prehovorila si ho? 🙂
Kati na fb ma neignoruj
😠 😉

catrin23
5. jún 2009

kati ved som ti uz odpisala, ale uz si bola offline...kde si usla??? kecala som s kamoskou tak som ani nevsimla ze si pisala prepac...

ericica
5. jún 2009

ahojte 🙂
seraf zo srdca gratulujemeeee a dufam ze sa coskoro pridame aj my 😀
kedy to oslavime????? 😵
klaudi vidis ty len spomenies ze ma nevidis v dedine a uz sa aj stretneme a k tomu aj dvakrat za den 😀 😀 😀
katika ako si na tom buduci tyzden s casom????

charlinka
5. jún 2009

Serafi gratulujuuuuuuuuuuuuuuu 😉
Kati doufám že se nezlobíš s tím dneškem, ale já to jinak vubec nestíhám. zítra si pro malou přijedou takže do nz zase nedojedu, doufám že to nevadí, to je hrozný se mnou. doufám že se zítra stihnu pár otázek naučit. závidím těm co to mají za sebou.
Eri jak se vám vede??? vy už jste v létě taky chtějí zarábat na bábetko no ne???

serafinka1
5. jún 2009

Ahojte babule, ďakujem všetkým za gratulácie. Už sa vyrovnávam s tým, že ma toto tehotenstvo tak trošku (trošku viac) zaskočilo.
Katika je pravda, že manžel chcel iba jedno dieťa, no nakoniec on bol ten, čo ma v tom podporil a psychicky podržal. Prerevala som 2 dni, kým som sa z toho dostala a zato vďačím najmä jemu a potom aj jeho rodičom.

deina
5. jún 2009

Ale teraz je to uz lepsie, ze? Zacinas sa pomaly aj tesit? Alebo este je to prilis cerstve? Lekar co vravel?

klaudi68
5. jún 2009

Serafinka gratulujem 😵 Neplánovali ste ešte bábo, že ťa to zaskočilo? No ja som na tom bola pred dvoma rokmi tak isto, tiež ma to zaskočilo, keď mi test ukázal dve čiarky 😕
Kojíš ešte Darinku? Ja som vtedy s kojením prestala okolo 10 tt, mala som velmi citlivé prsia a keď sa ma Zolko dotkol, bolo to velmi nepríjemné, mala som z toho taký blbí pocit ☹ tak som sa rozhodla že ho odstavím, veď už mal 3 roky a už tretí mesiac chodil do školky a ešte bol stále kojenec 😀

ema.nz
6. jún 2009

klaudi:ty kokos,ze kojit do 3rokov 😕 to je nadherne,ze si tak dlho vydrzala 🙂 normalne mi nedalo aby som ti nenapisala....

ema.nz
6. jún 2009

serafinka:sestra zostala s dcerou tak tehotna,ze ani nevedela ako 😕 a na maleho cakali 2roky a chodili po lekaroch....a potom sup maly mal 2,5 roka ked sa narodila mala....a poviem ti,ze sestra bola uplne hotova,ked je vysiel pozitivny test...a svagor hned,ze no co tak budeme mat druhe babo 😅 😅 ....zelam ti krasne tehulkovanie a uvidis vsetko bude ok a aspon ti spolu odrastu 🙂 😵

catrin23
6. jún 2009

ahojte...

seraf, tes sa ze mas takeho skveleho manzela, a podrzal ta... a to je super ze darinka bude mat surodenca. a nebude ani velky vekovy rozdiel...a ani sa nenazdas a uz budes coskoro kocikovat 🙂 pri malej ti to rychlo ubehne...

charli, jasne ze sa nehnevam, len som ti nejako potom nestihala ani odpisat vcera, lebo som upratovala a uspavala maleho. chceli sme len tak s bepou dojst, lebo sme uz unudene v tomto skaredom pocasi. 🙄 tak sa drz na skuskach, vela stastia 😉

catrin23
6. jún 2009

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

pre buduce maminky... celkom dobre to vyzera 🙂

serafinka1
6. jún 2009

Ahojte

Deina, lekár vravel, že je všetko vporiadku, tak sa už začínam aj tešiť, hoc stále tomu nedokážem uveriť a ani si to celé predstaviť.

Catrin: Neviem si predstaviť kočíkovanie aj s Darinkou, neviem ako doriešim kočík. No asi to budem riešiť až keď bude malé na svete.

Klaudi: Ano ešte stále kojím a neviem dokedy budem, prsia mám sice citlivé, ale Dadka je opatrná.

ajla
7. jún 2009

ahojte🙂) hmm serafi nie tyy...to ja tomu este stale nevjem uverit nejako🙂 ale hadam krpec bude posluchat a my si uzijeme hadam nie poslednu našu spoločnú dovolenku 😀 ,....aa mozno na tej dalšej budem s balíkom chodiť ja hehehehehehh....good luck...
inak dnes v tej doline ponikov bolo velmi prijemne...kačičky behali medzi nami radko ich chcel strašne naháňať 😝 a koníky tam boli a všelijaké zvieratká..zajtra sa ozvite...puss

charlinka
8. jún 2009

Ahoj, i charlotte byla včera s babkou a dedou v té dolině poníku, že to bylo docela pěkný, dokonce i soutěžila v běhu přes překážky a vyhrála dvě papírové medajle 😀

ajla
8. jún 2009

hehehe no super, my sme sa zatial len pozerali, ale hadam buduci rok uz budeme akčný aj my🙂)

catrin23
8. jún 2009

a to kde bola ta dolina??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre