Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ewinah111
7. júl 2008

ja neviem tu nic nepocut 😨

deina
7. júl 2008

Tak to bude prievan. 😀

ewinah111
7. júl 2008

beriem spat,lebo pri pohlade z okna to vyzera na riadnu vychricu,ibaze mame dobre okna takze neviem o diani z vonka ništa 😀

deina
7. júl 2008

My mame otvorene okno v obyvacke, takze nieco pocujem...

serafinka1
7. júl 2008

Babu ja som na bradavky používala mastičku od Aventu Nipple moistiture, je fakt fantastická a na rozdiel od calciovej masti ju nemusíš pred kojením zmývať dolu, takže nemáš žiadne starosti a má úžasné hojivé účinky. Mne osobne veľmi pomohla.

babu218
7. júl 2008

Super Serafinka asi si kupim tu.

Inak ani meno Tobias sa mi extra velmi nepaci ale uz len nejake meno mu musim dat.
Zo srandy mojmu malemu drobcovi v brusku cela rodina a kamarati hovoria Arpad.Len aby mu to neprischlo.

maja22
7. júl 2008

ahojte baby, trochu prispejem...
Ja som malého začala prikrmovať až od ukončeného šiesteho mesiaca - držala som ho na rukách, po čase to začalo byť dosť nepohodlné, tak mi tu na koníku jedna mamička poradila stoličku antilop:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/de...
- dokúpili sme aj pultík - dokopy vyšla na nejakých sedemsto korún, ale je super, lebo je celá z umelej hmoty, čiže sa skvele dá umyť saponátom, má bezpečnostný pás a Marekovi sa hneď zapáčila... ale to už vedel sám sedieť...
Chodítko - bola som proti tomu, ale známi nám jedno darovali - Marek mal sedem mesiacov, keď ho začal používať a ako písala tinusi - pomohlo to najmä mne - malý lietal po kuchyni ako divý, zabavil sa a aj som mohla popri ňom niečo urobiť a využívali sme ho i pri jedení, lež sme nezakúpili spomínanú stoličku... potom nám to dr. zakázala, lebo tým, že Marek je drobec, nedočiahol na zem, tak chodil po špičkách... odložili sme chodítko - cca po dvoch - troch mesiacoch používania, až potom sa naučil loziť a lozí dodnes, zdá sa mu to lepšie, ako chodiť.. 😀 Ale inak bolo to chodítko stabilné - zn. chicco, keby nebolo pre neho také vysoké, možno by sme ten problém s chodením po špičkách nemali, neviem..

maja22
7. júl 2008

tinusi, povedz mužovi, nech nestresuje, bábo musí občas aj plakať, každý máme dobré aj zlé dni a ono nevie dať inak najavo, že mu niečo lezie poriadne na nervy... 😀 😀 😀 aj náš malý sa od úplného malinka radšej nosí na rukách, ako v kočíku, veď tak má lepší výhľad... 😀 a panadol sa má dá dávať až keď teplota vystúpi nad 38,5 stupňa, aby si dieťatko mohlo robiť protilátky... tak ho druhýkrát môžeš upokojiť - to mám od dr., to nie je môj výmysel... 😉 🙂 🙂 🙂

renika
7. júl 2008

ahojte. My máme tiež chodítko, nechceli sme kupovať, ale ako väčšina, tak aj my sme dostali. Ešte v ňom nebol. Dr. povedala, že keď sa bude vedieť sám v ňom postaviť tak, že bude celými chodidlami stáť na zemi, tak ho tam môžeme dávať, inak to neodporúča. Tak uvidíme, kedy sa k tomu dopracujeme.

teraz kúpeme aj my každý deň, ale dosť dlho sme kúpali každý druhý

babu a meno Damián sa vám nepáči? Keď už chcete nezvyčajné 🙂

ja som klobúčiky na kojenie používala len v pôrodnici, doma už nie. Maxim mi nevedel v pôrodnici chytiť bradavku, tak sme skúšali cez klobúčik. Ale keď sa to naučil, tak som už kojila bez toho.

babu218
7. júl 2008

Ja ked nejake meno navrhnem manzelovi tak ma hned zrusi,totalne sa nevieme dohodnut.Raz som mu aj Damiana navrhla a zhrozene sa na mna pozrel a nieco zamrmlal.Ale aj tak to nakoniec bude na mne.

Pozerala som na nete tu avent masticku na bradavky a tusim uz nevedia co maju za to pytat.

maja22
7. júl 2008

Ja som Mareka kúpala raz - dvakrát do týždňa... Keď bolo veeeeeľmi horúco, tak tiež... Ale už asi mesiac sa sprchuje aj dvakrát za deň.... Keď sa poka..á, keď je od piesku, keď je spotený... Napr. predtým, keď bol menší, som mu po kakaní umývala len zadoček, ale teraz sa mi v tej vani tak vrtí a chytá kohútik a sprchu a všetko, že aj tak je celý mokrý. tak ho rovno vyzlečiem, a ošpliecham... 😀
Babu, Marek sa narodil 1. júna, ale keď boli veľké horúčavy, jemu bolo aj tak chladno vnútri, museli sme ho dávať von zohriať.. 😀 Asi je po mne, tiež mám rada teplúčko... Tak uvidíš. Dva mesiace bol v perinke, ale i potom býval oblečený - dlhé rukávy a keď sa mi zdalo moc teplo, mal len ponožky a namiesto pančušiek mal nožičky zavinuté do bavlnenej plienky... Vonku býval v kočíku viac odhalený ako v dome... Prídeš na to, či sa potí, alebo je mu zima, alebo tak akurát..

renika
7. júl 2008

máš pravdu, tá je drahá, ale naozaj dobrá. Ale vraj v DM je tiež dobrá od babylove, stojí menej ako polovica z avent. Baby písali, že sa tiež nemusí zmývať a pomáha.

ja keď som išla rodiť a opýtala sa ma sestrička, že ako sa bude volať bábo, keď bude chlapček, tak som povedala naše pripravené meno Maxim, lebo sme vedeli podľa uzv, že to má byť chlapček. A potom sa spýtala, že keď to bude dievčatko, tak ani neviem aké meno som zapotila, vôbec sme nemali pripravené pre dievča. Keby sa na uzv zmýlili, tak neviem ako by sa teraz volala naša dcéra 🙂

maja22
7. júl 2008

Renika, aj ja som zostala mierne zmätená, tiež sme čakali Mareka 🙂 🙂 🙂 Ale keďže je po ockovi, tak som zapotila moje meno... 🙂

renika
7. júl 2008

a on sa narodil v novembri, tak to išiel z pôrodnice ako cibuľa naobliekaný, tak som sa bála, že prechladne

renika
7. júl 2008

maji a kedy plánujete druhé mimčo, ak plánujete?

maja22
7. júl 2008

Keď sa náhodou nezadarí do jesene, tak začiatkom zimy chceme ísť na to... 😀

maja22
7. júl 2008

prečo? vy už plánujte?

babu218
7. júl 2008

Ja sa s vami lučim babule,uz sa mi dáko drieme.

renika
7. júl 2008

babu, dobrú noc. Teraz spomínam na to ako sa mi spalo s takých veľkým bruškom 🙂

renika
7. júl 2008

maji nie, neplánujeme 🙂 Inak dnes mi svokra hovorila, že keď sa naučí Maxim loziť, tak sa neskôr naučí chodiť. Lebo niektoré deti nelozia vôbec a snažia sa potom skôr postaviť. Marek sa stavia pri nábytku? Alebo len lozí?

babu218
7. júl 2008

no hrozne aspon mne osobne,Otacam sa z boka na bok ako taky slon.

renika
7. júl 2008

babu, presne to som mala na mysli 😀

maja22
7. júl 2008

Marek sa stavia už tak dávno, že som zabudla, kedy to bolo prvý raz.. 😅 Aj chodiť vie - teda ak ho držíme za ruky, resp. už len za jednu, tak je "suverén"... Už pár krokov prešiel aj sám... Dva dni po sebe skoro stále chodil tackavým pohybom - ale zlatým 😀 - po dome, na tretí deň si čosi zmyslel a zasa len štvornožkuje... Ja neviem, možno mu vadilo, že padá, možno sa i udrel, ktovie... Ale odvtedy aj keď dva - tri kroky urobí, potom zasa ide na na zem... Každopádne, je tak oveľa rýchlejší a dostane sa skutočne všade, lozí si veselo aj po schodoch... Hore, dole o už ide horšie.. 😀

renika
7. júl 2008

musí to byť veľmi zlaté 😵 Maxim ešte nelozí, dá sa na štyri a pohupuje sa, ale ešte nevyštartoval vpred. Tak chcem, aby už lozil

maja22
7. júl 2008

Malého to učil švagor... Kľakol si pred neho, že: Marek, takto, poď.... 😀 😀 😀 Tak neviem, či sa to MArek naučil vďaka nemu, alebo to bolo prirodzeným vývojom... 🙂 🙂

renika
7. júl 2008

my sme kúpili takého chrobáčika v dráčiku, natiahnem ho a pustím. Vtedy sa Max veľmi snaží ísť za ním, ale nevie to ešte. Asi je na to slabý. Ale dostane sa všade, aj za chrobáčikom, len nie lozením, ale plazením - to mu ide. Pošli sem toho švagra, nech to naučí aj Maxa 😀

maja22
7. júl 2008

Spýtam sa ho? 😀 😀 😀 Ale neboj, to príde, ešte ho bude plný byt... 😀 Ako sa tak dívam, tak vo vaničke mu je super.. Náš už vymýšľa, len by špekuloval, neobsedí... 🙄

renika
7. júl 2008

vo vaničke je najlepšie. Môže mať zlú náladu, hocičo mu môže byť, vanička to vyrieši. Dnes som nechápala, keď si začal ponárať tvár pod vodu. Sedel a stále išiel tvárou bližšie k vode, až sa ponoril a hneď vynoril a smial sa. A ja s ním 😀

maja22
7. júl 2008

To je super 🙂 . Marek má síce vodu rád, ale nevie sa v nej hrať....Svoju vaničku má vloženú vo veľkej vani, tak len vymýšľa, ako dočiahnuť to či ono, občas sa šmykne, strepe sa, ale keďže ho hreším, tak radšej je ticho, len okále má veľké, vyplašené... 🙂 Takže v poslednom čase kúpanie obmedzujeme a viac sa sprchujeme..

deina
8. júl 2008

Ako ste sa tu vecer rozpisali. 🙂

Nemate niektora facebook? To len tak ma napadlo, pridala by som si vas k friends.

Lucik, byva vela ludi u tej neurologicky? Uz nemala volny termin na prednostne objednanie, ideme tam o dva tyzdne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre