Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ericica
13. nov 2009

no reni to je teda silna kava 😲 🙄
ja by som taketo zeny-matky zoparkrat prefackala 😠

monica25
13. nov 2009

reni som si to precitala.......
to uz co je za kravu 😠

aj moj sen bol vzdy mat jedneho syna, mam dvoch...,OK ani ja som nebola dost dlho vyrovnama s tym,ze cakam druhe dieta si to priznam prislo to necakane,neplanovane ( o to vetsu radost mi prinasa teraz) 😵 ,
ale ma nikdy nenapadlo ze by som ho dala na adopciu......

serafinka1
14. nov 2009

Maximkovi dodatočne prajeme všetko naj naj k narodeninám. Inak predošlé meno bolo Dalibor.

Eri máš IP

deina
14. nov 2009

Aj ja prajem Maximkovi vsetko najlepsie k narodeninam. 😵

Mne sa Dalibor velmi pacilo ako meno, pasuje k Darinke a je take ine, nie velmi pouzivane. Len si tusim spominala, ze by mal blizko meniny a narodeniny, ze?

Moni, zatial ako tak zvladame... prechadzky su ok, Misko aj predtym vela vladal chodit, v tom problem nebol, ale teraz uz konecne ide aj pekne pri mne a tym spravnym smerom. 😅 Som tomu rada, takto nemusim nic ku kociku dokupovat (buggypod napr alebo skejt), vladze krpec. Len doma je to obcas tazsie, obaja sa akoby bili o pozornost - minule Misko zle znasal, ked som krmila Matka a nemohla sa mu venovat, stal pri mne, reval, tahal ma prec, no hroza, flasu mi bral z ruky, neviem, co ho to pochytilo, nerobieva to.

ema.nz
15. nov 2009

deini:ty co tu strasis v taku nocnu hodinu 😅 a inak ako sinkaju drobci???

tinusi
15. nov 2009

Ahojte maminky...
holky, ake povinnosti mam voci zamestnavatelovi, ked pojdem na matersku z rodicovskej? Jasne, musim mu to oznamit, ale co este? Mam tiez poziadat o rodicovsku dovolenku ako pri prvom babu??? Pradte prosim...

serafinka1
16. nov 2009

Ahojte všetkým čo poznáte z plávania z Patiniec Kiku, tak včera o 20:45 sa jej narodila Karolínka s mierami 3 kg a 48 cm. Rodila spinálkou.

Ano Deina, jeden z dôvodov je aj ten a manželovi nahučali do hlavy, že je to české meno a proste začal mať námietky a tak sme preberali a preberali a vyšiel Riško. Tak ale do januára je ďaleko , no ja pevne verím, že to už zostane.
Tvoj Miško je úžasný, keď takto pekne pri Tebe chodí, nemusíš si kupovať bugypod. Aj Darinka chodieva pri kočíku, keď sa jej už nechce sedieť, drží sa kočíka a ide pri mne, neodbehuje, no ale cestu do obchodu si neviem predstaviť bez bugypodu, takže ja si ho zabezpečím a potom sa uvidí.

ema.nz
16. nov 2009

ahojte 😉

ja som sa dnes po dlhom case stretla s catrin a jej Brianko je fesacisko 😵 😵 a videla som aj Danielka,tak to je uz riadny chlap 😵 popri mojej Eme 😝

monica25
16. nov 2009

deini-to je super uz cim dalej tym to bude len lepsie a lepsie... 🙂

ema-my uz nosime velkost od 18 do 24 m. 😅 (este niektore veci od 12 do 18 m.)

deina
17. nov 2009

Tinusi, oznamis, ze si tehotna a oni ti uz matersku vybavia. Ale musis sa potom odhlasit z rodicovskeho (na Matka), ked nastupis na MD, nemozes poberat aj matersku, aj rodicovsky a potom, po skonceni MD sa prihlasis na rodicovsky (ale uz na druhe babo).

Ked som tu v neskoru nocnu hodinu, tak odsavam. 😉

ema.nz
17. nov 2009

moni: 😝 tak my body 6-9 ale nohavice su nam stale dobre 3-6 😅

catrin23
17. nov 2009

ema dakujeme... 🙂) aj ema je velmi krasna, nevadi ze je malinka, nasi chlapci ju ochrania 🙂)
aj my sme nosili minuly rok malinke cisla, a dokonca aj toto leto sme mali kratase 3-6, 6-9 🙂)))))))))))) a to uz mal brian skoro 2 roky
😀
seraf, ja som vcera isla od nas az na stanicu s malym danim monikinym a brianko vedla mna...takze pol cesty na rukach a pol vedla mna 🙂) ale celkom pekne vydrzal, na to ze isiel prvykrat taku dlhu cestu peso...
a gratulujeme kike k malinkej, vela stastia zdravia prajeme...

catrin23
17. nov 2009

a este som zabudla pochvalit daniho, cely den bol velmi dobrucky. pekne sa hral, papal, spinkal. Take deti by som prijala aj tri naraz 😀 😉

ema.nz
17. nov 2009

catrin:ja ti na den poziciam moju Emu a hned si tie tri deti rozmyslis 😝 😀 😀

jaj a ja som blba ja som nepochvalila Danielka 😅 samozrejme,ze aj on je fasaaaaaaaaak 😵 😵 😵

serafinka1
17. nov 2009

Deina znamená to, že keď ja o necelé 2 týždne idem už na materskú, tak sa musím zároveň už aj odhlásiť z rodičovskej? alebo stačí, keď sa mi narodí malý.

monica25
17. nov 2009

ema-dakujeme 🙂

cat-prinesieme aj nabuduce 😵 😵 😵

renika
17. nov 2009

Ahojte baby,
ďakujeme za gratulácie, oslavovali sme v nedeľu, tortu robila Erika, pridám aj foto...

Eri, torta bola úžasne dobrá, mňamky a tvoja dcérka je nádherná a krásne sa podelila s Maxom o cukríky, je zlatá veľmi 🙂

moni, taký veľký je Dani??? Aj Roli bol taký?

seraf, o chvíľu rodíš 😵 😵 😵

monica25
17. nov 2009

reni-dani je veeeeeeeeelmi dlhy... 🙂 roli bol taka gulka 😀 ale,uz aj on sa vytiahol velmi narastol aj on nosi niekt.veci od 3 do 4.... 😅
dani uz teraz nosi pulovre niektore po rolim kt. on nosil ako 17 mes.(dnes som mu dala jeden pulovrik kt.mal on ked sme prisli domov z nemocky 🙂...)
a v podstate obi2 su vetsi na svoj vek 🙂

deina
18. nov 2009

Seraf, myslim, ze uz ked ides na matersku, uz vtedy sa musis odhlasit. Nie som si ista, kedze u mna MD zacali dnom porodu.

Moni, ty to tak perfektne zvladas, dve male deti. To vsetko stihas? Ja nestiham takmer nic, Matko je uplne iny ako bol Misko, ten cele dni spinkal a papal a to bolo vsetko, ale Matko je velmi nepokojny, vela place, ked nie som pri nom, no zavislak...

katika1
18. nov 2009

Ahojte 🙂
ja vás obdivujem všetky v dobrom, čo máte dve deti 😵

Ja som Daniho a Roliho a Brianka nevidela už dávno.. ale Moni podla mna Roli nebol drobec, on bol vždy vysoký 🙂
A fešáci sú všetci 🙂

reni ten link.. no comment 🤐

ericica
18. nov 2009

kati aj ja obdivujem maminy z dvoma detmi a vobec ale vobec si neviem predstavit ake to bude ale uz sa na to tesim....hadam to zvladneme ked to nasa maminy zvladla s troma detmi 😀

monica25
18. nov 2009

deini-ja som si to vytrpela pri rolim ked bol babetko,a v podsate kym bol malinky a uz sedel v kociku len zastal kocik a uz mrncal nestacilo si ho posadit na kolena ale ho vlacit a on bl dost tazky 😅 a cim bol vetsi tym bolo lepsie ked sa naucil plazit,chodit...,zas potom behal hore dole ja zanim s kocikom,sranda 🙂 ale uz to mam za sebou bola som zufala z toho,ale uz teraz je dobre 🙂 ,....takze dakujem bohu ze maly dani je taky dobrunky......

katika1
18. nov 2009

veru eri 🙂 no moja síce nie, ale zvádlo to vela žien 😉
Akurát odišiel Duri 😀 😀 😀

deina
18. nov 2009

To je super, Moni. Ja to mam naopak - Misko bol vzdy anjelik, dobrucky, prve dva mesiace len spal a papal. A potom spal, papal a ked bol hore, hral sa. Je pravda, ze papal strasne vela, kym nedostal A.R. mlieko, ale aspon medzitym spal. Mates by len jedol a jedol, on ani nespi, teraz nachvilku odkvacol (doslova, uz musel byt totalne unaveny), ale aj to len tak, ze mne na kolenach. A popritom mam este odsavat mlieko... no asi sme dospeli do casu, ked s tym koncim a prejdeme na UM, lebo takto bohuzial nemam cas sa venovat ani jednemu, ani druhemu. To radsej dam UM, aj ked mi je to strasne velmi luto. Lenze nestoji to za to, ked potom zo mna nic nemaju.

ericica
18. nov 2009

deiny v tom s tebou uplne suhasim....a mliecko ti nestaci alebo ti maly nevie sat z prsnika????
ja som mala s malou same problemy pri kojeni dve laktacne krizy a uz ma to dost hnevalo to vecne revanie tak sme po pol roku dokojili 😒
moni ty este kojis danielka???
kati duri sa vytesuje a biela mu sadne 😉

ema.nz
18. nov 2009

ahojte 😉

catrin:kuk tu su nejake fusaky a maju 105cm 😉 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=336436 len ich este najst na slovensku 😅

ema.nz
18. nov 2009

tento sa mi zda,ze som dnes videla jednej babe v meste http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27077377&tab=6

ema.nz
18. nov 2009

a v tomto som mala aj ja stastie mala mi 3mesiace len jedla a spala 🙂 ale za to teraz si to vynahradzuje 😝 este kojim ale uz len v noci,vecer a rano pije UM...ved tie noci to uz bol otras 🙄 😔

deina a to ti verim,ze ta to uz nebavi...ja som si odsavala len 3x a stacilo 😖 keby som to mala robit stale tak by som s tym velmi rychlo prestala...ved ja som mala pocit,ze len kojim a prebalujem a to mala skoro vobec neplakala 😅

monica25
18. nov 2009

eri-nie uz nekojim 10 mesiacov som kojila a tiez uz mu to nestacilo sa jedoval tahal prsnik a nic...takze sme presli na UM a teraz je ok 🙂 aj ked si myslim ze staci,xcela som aj tak len do roka....takze ani moc mi to nejak nevadi ze sme sa odstavili takto o 2 mesiace skor,je to menej bolestive a uz na to aj zabudol 🙂

roli bol tiez dobry doma(ked uz bol vetsi ked uz sedel) kde mal hracky sa zahral...aj vonku kym sa hybal kocik...len ked bol babo bol narocnejsi vsade kde sme ho dali sa mu rychlo zunovalo a noci boli otrasne..... 😔
ale kym bol novorodenec zas spinkal a papal....on sa "pokazil"ked sme boli v nemocke koli vysokim neustupujucim horuckam ked mal 4 mesiace....
a rad sa nechal navlacovat 🙂
by som skor povedala ze nakoniec nie ani zly ale narocnejsi bol..... 🙂

catrin23
19. nov 2009

ema presne ten som kukla co si hodila samostatne, ten je pekny, ale ja som uz vyplatila ten quinny, tak dufam ze neolutujem 🙂 a dakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre