Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
23. jan 2010

Aha, vidim, nejaky Topaz, na obrazku su krasne tie golfky, asi sa jej spytam, v com bol problem. Mozno jeden vadny kus...

deina
23. jan 2010

U nas v NZ nerobia pre deti nic take ako napr hudobka a pod? Viem, ze tu mame anglictinu pre deti od 3 mesiacov, ale tak to zrovna nechcem, ale rada by som Misula niekam zapajala, tak malo je s detmi najma teraz v zime. 😒

ericica
23. jan 2010

kila ahoj a vitaj ako ze ta nepoznam 😲 😲 😲 ¨juj sa tesim aspon budem mat s kym kocikovat
alebo ty si len odtialto a byvas v komarne???

kika86
23. jan 2010

Baby neisli by ste s nami niekedy niektora von?

ericica
23. jan 2010

kika kebyze byvam v nz tak sa k tebe pridam kazdy den 🙂

kila
23. jan 2010

Ericica kočíkovať asi ťažko budeme, my bývame v Komárne. 😀 A ja ťa tiež nepoznám. 😅 Ale máš doma krásnu kočku! 😉

deina
23. jan 2010

Kika a kedy chodievas von? My dooost skoro, okolo pol desiatej a ideme dost pomaly, lebo krpec musi vsetky auta obzriet (a nesmieme ist popri O2, lebo tam stravime pol dna).

Inak kolko tehuliek tu teraz mame. 🙂

kila
23. jan 2010

Deina veru aj ja mám skúsenosť že strašne veľa báb s ktorými som predtým tu na MK tehuľkovala je zase tehu alebo už majú druhé. 🙂 Ty ako zvládaš 2 malé deti? 😅

ema.nz
23. jan 2010

ahojte

kika:my mame skoro rovnako stare baby 😉 a kade byvas???

deina
23. jan 2010

Uz je to lepsie, Kila. Zaciatky boli tazke, tie prve tyzdne dost hroza, maleho trapila kolika, nespal, vela plakal. Uz sme si ale nasli nejaky ten rezim, koliky ustali, je to ovela lepsie. 🙂 A mam asi velke stastie v tom, ze Misko neziarli. Sice ho chyta vzdor, ale tak ako kedy, vacsinou je znesitelny. 😅

kila
23. jan 2010

Ani ja netuším ako to zvládnem. Keď sa malá narodila nestíhala som vôbec nič, ani sa najesť, a že ako to bude teraz s 2 deťmi nechcem na to ani myslieť. 😅

serafinka1
23. jan 2010

ahojte

Reni, to nie ja som fičala na FB, ale môj manžel. Cisarák som mala v spinálke, bolo to super. Všetko som plne prežívala, a keď mi malého vybrali, bol to neuveriteľný pocit, slzičky mi vyšli od radosti, keď som ho počula zaplakať. Bolo to drobátko drobunké, švagrinka sa pomýlila vo váhe, mal o 10g menej čiže 2450g a 46 cm. Bol menší ako keď sa Darinka narodila.
Keď mám porovnať spinál a prvý pôrod - plná narkóza tak jednoznačne som za spinál, skôr som sa zotavila, večer som už mala mliečko, cítila som sa veľmi dobre, mala som chuť hneď vstať a ísť. No neskôr samozrejme tie bolesti prišli, ale tak dalo sa. Ale oveľa skôr som sa zo všetkého dostala.

Vo štvrtok nás pustili domov, no máme doma rušno. Hoci je Oliverko veľmi dobré dieťa, ktoré spinká a papká a kaká, aj Darinka si vyžaduje svoju pozornosť a niekedy neviem čo skôr. Musíme si ešte nájsť svoj rytmus. Zatiaľ sa snažíme ako sa dá a veľmi mi pomáha môj manžel.

V nemocke som bola na nadštandartnej izbe, chodil tam za mnou manžel, dokonca raz som tam mala aj Darinku, tá sa tak maznala s malým, krásny pohľad. Neuveriteľné, ako hneď zaregistrovala, že to už nie je bábika a bola k nemu mimoriadne nežná. Teraz ho vkuse hladká, bozkáva, opatruje a pomáha mi. Mám naozaj zlaté deti a dúfam, že im to takto aj zostane. Milujem ich oboch nadovšetko.

catrin23
23. jan 2010

Matka! Este raz gratulujeme!To je super ze vsekto prebehlo v uplnom poriadku a ze Oliverko je zdravy! Darin ka musi byt velmi zlata,ked ho tak opatruje! 🙂 mala sikula 🙂 Prajeme vsetko len to najlepsie 🙂

ericica
24. jan 2010

ahojte seraf ked som si citala tvoj prispevok az mi slzy vysli 😢 dojimave 😵
normalne som sa vcitila do tvojej koze ako to asi budem prezivat ja 😵
velmi sa tesim ze oliverko je dobre babo a zelam vam len a len to najlepsie....ak sa ti chce napis mi do ip podrobnejsie ako to cele ubehlo ?aky bol k tebe stanko a ako si sa ty citila ,,,mna to zaujima ale samoška len ak mas chut 😵 😵 😵
kila ja nepochadzam odtialto ale poznam vela tvrdosovcanov bo tu zijem uz vyse 10 rokov preto som sa potesila novej tvaricke 😀

catrin23
24. jan 2010

deina, ema...este toto sa mi celkom lubi alebo taketo podobne
http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/cPath...

kila
24. jan 2010

Ericica a ja zas približe 10 rokov žijem už v Komárne, takže sme sa minuli o vlások... 😀
Serafinka gratulujem a prajem vám veľa zdravia! 😵

kika86
24. jan 2010

Ahojte,

Ema, my byvame pri Terne 😉
Deina, chodime von bud okolo desiatej alebo potom po tretej, ked sa laura zobudi.

ema.nz
24. jan 2010

catrin: 😀 😀 uz mi neukazuj kociky 😝 😀 😀

kika:my pri Milleniu 😉

serafinka:to e sper mat doma takeho maleho drobceka 😵 😵 a urcite si rychlo najdete nejaky rezim a bude dobre 🙂

deina
24. jan 2010

Serafinka, este raz gratulujem. 🙂

Kika, aky kocik mas? Ked ta uvidim v meste, nech ta viem spoznat. Doobeda byvame vonku okolo pol desiatej, bledomodry concord fusion a Misko chodi peso. 😉

Catrin, pekny kocik, vyzera dobre. Mne sa z trojkoliek paci tato: http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

devita
25. jan 2010

Ahojte mamulky..prisla som vas aspon letecky pozdravit...vidim babatka pribudaju..to som rada....mne mala rastie uz ma 7mesiacov a 6 zubkov no a dalsie dva na ceste,zatial sme zdravi.

ema.nz
25. jan 2010

hehe devita mpja ma 13mesiacov a ma este len 9zubov 😅 takze nas o chvilu predbehnete 😝 😉

kika86
25. jan 2010

Ema, ze 9 🙂 Laura ma stale len 2 😀 Ale uz jej konecne lezu vrchne zuby.

Deinus, my mame taky oranzovosivy kocik, nieco ako Verso. A nas spoznas aj podla toho, ze Laura mava vascinou sivooranzovu bundu, aby ladila s kocikom 😉

monica25
25. jan 2010

ema-rolimu vysiel 1 zub ked mal rok presne na jeho narodky a aj to hore nie dole 😀
a aj dani ma "len"6 zubkov 😉

seraf-este raz gratulujeme 😵

dida81
25. jan 2010

Ahojte, 🙂
Serafinka- moooc gratulujem , želám vela zdravia a tešime sa na fotečky malého drobceka. 😀

Ema- pri kocikovani som ta už par-krát stretla... myslom, že si to ty. Určite, no ja sem nechodim moc casto, ty si mna asi neregistrovala... kocikovala si s kamarátkou, co mala kocik camarelo Q12 modry... 😀 😀

deina
25. jan 2010

Nuz, ja teda neviem, kolko zubov ma Misulo, snad vsetky. Prve mu sice vysli az takmer v 9.mesiaci, ale potom to slo rychlo, na 1.narodeniny uz bol dost zubaty. 😅

Kika, ked ta uvidim, prihovorim sa (dufam, ze to budes ty).

dida81
25. jan 2010

Ahoj Deini- ako sa máte? My OK, mame zajtra dva mesiačiky... 😀

dida81
25. jan 2010

Kika86- ja by som sa rada k tebela,,, ja tiež nie som origoš NZ, bvam tu len rok a pol a kocikovat chodim vacsinou sama... no my chodime skor- Jakubko je ešte malinky,, no aj s Deinou sa dohadujeme na jari... a ja bývam pri autobusku ... /asi daleko od teba ☹ /
Dnes ani nejdeme von ...sa mi zda moc zima a Dr.vravela, že len do -5 st.C sa ma chodit s malým babom...
Dam ho na chvilu na balkon... ale ja to zorganizujem , ked bude teplejsie .. napisem aj tebe aj Deine a stretneme sa. OKI? 😀 😀 😀

ema.nz
25. jan 2010

dida:mala si kopnut 😝 😀 ja chodim jak slepe kura 😅 a urcite som to bola ja a teraz som kuk aky mas kocik a kamoska ma ten isty len tmavsi 😉 nestretli sme sa nahodou na podzamskej???lebo som hovorila kamoske,ze taky kocik ako ma ona 😉

ema.nz
25. jan 2010

dida:a aj som od macochy 😕 ☹ 😠 aj ja som vacsinou vonku sama 😔

dida81
25. jan 2010

Ema- ano, presne tam a ten kocik 😉
Na buduce sa prihovorím. Aj ty viac kukaj 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre