Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

dida81
19. apr 2010

Viem,,vlastne to závisi aj od motnost, nie? Pod 3kg- je hypotonocký novorodenec a nad 4kg je hyper...

Je nove MC - viete? Minule , ked som kocikovala- tak pozeram, že MC . Ešte to len robili, no nové priestory su super. 😀

dida81
19. apr 2010

🙂 Tak nakoniec vyhral tento : http://www.babytrend.sk/bumbleride-Sportovy-koc...

(najprv sa mi až tak velmi nepacil,,, no už sa mi aj páci a najma je lahulinky, rozmerovo v pohode do nasho výtahu a ložko na ležanie ma velkéééé ,, co je super) U ostatných favoritov ma odrádzalo práve uzke a krátke ložko. Kubko sa rád rozvaluje.
Ešte farba - bud cierna, alebo zelená ... MM chce čiernu,, no mne sa páci i tá zelena...
Ved pojdeme ho kuk naživo a uvidim, či sa nam bude stále pácit. (ale asi až do BA, bližsie som ho nenasla)

deina
19. apr 2010

Dida, si teraz dala dve dokopy - hypotrofia a hypertofia a potom hypotonia a hypertonia. To prve je o hmotnosti (pod priemer a nad priemer) a to druhe o svalovom napati - znizene alebo zvysene. Ono sa ta hypo/hypertonia sledovat musi, pretoze sa moze objavovat len tak ale aj ako priznak napr detskej mozgovej obrny - ta sa v prvom roku vacsinou nediagnostikuje a detsky mozog je tak tvarny, ze vojtovkou a cvicenim sa vobec nemusi rozvinut, da sa ju "vycvicit" (samozrejme, nie vzdy).

Ten je krasny. 🙂 Inac jeden z mojich favoritov, lenze nema otocnu sedacku, tak preto nie. Aj zeleny, aj cierny, oba su krasne. Mozno by som brala cierny a do neho dala usit farebne podlozky, tie by si mohla menit a mas zakazdym iny kocik. 😉 Kedysi ho mali hore nad DMkou. Jedna moja znama ho ma ako dvojickovsky, cierny. A tusim ho predavaju v Komjaticiach, mal by tam byt priamo dovozca. Idem najst...

dida81
19. apr 2010

Diky Deini,,, idem to preštudovat...Komjatice? Ved tam pojdem dnes...hihi 🙂

...a priznám sa to som nevedela,,ja že sa bavime o jednom a tom istom.. 😅

dida81
19. apr 2010

Waw... Deina- ty si uplne supeeeeeeeer.. Zajtra tam ideme .... to som ani necakala,, že to bude tak rýchlo.Momentálne ten čierny- lava nemaju,, ale tj jedno.My chceme vidiet tvar a objednaju ho.Mame aj tak ešte čas, ved Kubko ešte nema ani 5 mesiacov..
Zajtra mame aj ockovanie...dufam, že po nom budeme oki...

deina
19. apr 2010

Tak drzim palce, nech je ockovanie ok. 😉 Daj mu pripadne C vitamin pred aj po, napr Cebion, vraj to pomaha lepsie zvladnut ockovanie.

A co si tam volala? Ze vies, aky maju, nemaju.

dida81
19. apr 2010

A to C-čko mam kupit pre deticky nejaký? A dat mu to ráno,, alebo dnes vecer?

Jasne,, už som tam volala a dohodla sa s nimi... tak uvidim aspon ako sa mi bude pácit v skutocnosti...

deina
19. apr 2010

Idealne davat aj tyzden pred, ale mozes mu dat dnes a potom rano pred ockovanim a po ockovani. 🙂

deina
19. apr 2010

Cebion sa vola ten pre deticky.

dida81
19. apr 2010

Diky Deini- o chv.pojdeme von, kupim to. 😉

kika86
19. apr 2010

Ahojte kočky, tak konecne tu mame pekne pocasie 😵

Neviete mi nahodou poradit kde su v NZ nejake knihkupectva? Okrem toho pri DM, v Aquarku. Dakujem 😉

A dnes som stretla prvykrat konikarku, Emu 🙂 Len ona ma asi nespoznala 😅 🙂

deina
20. apr 2010

Este jedno je na tej istej ulici, kde je Kiosk a stara trznica. 😉 Nedaleko Slovenskej sporitelni. A potom je tu jedno pre deti, oproti starej ucnovke, neviem, ako sa ta ulica vola. Blizko centra, nedaleko je Technopromt.

tinusi
20. apr 2010

Ahoj holky,

dakujeme za gratulacie, veru, leti to ako voda. Trochu sme si zaspominali na to, ake to bolo pred dvoma rokmi. Dufam, ze aj teraz to bude take bezproblemove a hlavne nech je to uz cim skor. Chodim si po svete ako tank a vsetci ma strasia, ze budem prenasat... 😠 No ale aspon je pekne a mozme byt s Maťulinom vonku 😎 😎 😎 Inak, velmi lacno sa daju kupit knihy cez Gorila.sk. Vacsina knih, ktore sa mi pacili v riadnom knihkupectve som tam nasla aj o 3 eura lacnejsie - a postovne uctuju len 1 euro.

ericica
20. apr 2010

tinus uz som si myslela ze si v nemocke si sa dlho neozvala 🙂 🙂 🙂 daj hned vediet 😵

deina
21. apr 2010

Nemate niektora odskusane, ci sa vtrepem do Saturu s kocikom? 😀 Tie dvere sa zdaju byt uzke.

ema.nz
21. apr 2010

ahojte ja len na skok 😝

eri:tvoja rebuska je na zozratie 😵 😵 uz nech je aj moja Ema taka velka...

tinusi:este stale 2v1 😉

kika:ja som si ta vsimla mas taky oranzovy kocik???a bolo to blizko DM???y knihkupectvo ako pise tinusi Gorila.sk nad 40€ je postovne zadarmo a knihy som mala doma za 3dni 🙂 kupovala som 4 a kazda z nich bola lacnejsia o 5€ ako tu 😎

tinusi
21. apr 2010

Eri, chcela som najskor stiahnut fotky z oslavy - inak, oslavovali sme skoro cely vikend, lebo kazdy prisiel ako mohol... ale aspon sme to v malom byte ustali. Torta bola naaadherna a veeelmi chutna. Naozaj klobuk dolu. Matko sa jej neskutocne tesil, stale sa na nu len dival a hovoril nam, ze komin je "pa". Este aj dnes otvaral chladnicku, ze kde je traktor 😀 😀 😀 Pritom, torta ledva vydrzala do nedele, tak sme ju zlopli ako nic... 😵 😵 😵
V nemocke som bola dnes - na prietokoch, inak uz druhy krat som mala take stastie, takmer vobec som tam necakala. To skor u Langovej je to v poslednej dobe dost zle - lebo ma napr. dovolenku alebo predtym som bola po sviatkoch - vtedy je to tam o nervy, vela ludi pride mimo poradia, napr. len pre recept - a to uz zdrzuje.
No a ked sa rozpadnem, tak sa urcite ozvem... uz sa toho neviem dockat...

kika86
21. apr 2010

Ahojte kočky, dakujem za info okolo tych knihkupectiev 😉 Nakoniec som tu hladanu knizku zohnala a laure sa dost paci, aj ked ona by ju najradsej rozthala 😅 🙂

Ema, hej hej, taky oranzovy kocik mame (ale aj modru buginu 🙂 ). Aj som ta chcela ohlasit, ale bola si tam s nejakou kamoskou, tak som nechcela rusit 😉

deina
21. apr 2010

Dida, tak co? Bola si kuknut ten Bumbleride?

A dnes som bola poobede v meste a opat som nikoho znameho nevidela...

dida81
21. apr 2010

Cafte 😉

Tinusi- moc si ma nepotešil,, že sa u Lang.caka,, bud. týžden mam ist na vyšetrenie... 😒
(drobec ide so mnou,,, nemam ho dopol. kde mat,,, to bude zááábava, ked tam ešte aj cakat budeme) ☹

Deina- kuk som ho nebola... trapni boli... 😠 vcera bol mm doma,, chceli sme tam ist, bo oni su tam len cez týžd. a aj to len do 16h. V pond. sme sa dohodli, že v poho,,, nech prideme.. a v ut. že nie, nech nechodime,, bo nakladaju tovar a nema sa nam kto venovat. A ani nemali farby, krote sa nam pacili.. tak som sa vykaslala na to a objednala inde!
A vraj tovar bude v juni a mali už len cervený. (tak som obj. čierny- lava) 😉

ericica
21. apr 2010

ema no ako odychla si si????mala zaspala mamine????nebola zla??? 🙂 diky je zlata po mamine 😀 😀 😀
tinus ty ma neplas uz som myslela ze si v nemocke.....juj ten moj matko ale bol zlaty....hlavne ked dal nasej korytnacke papat kinderko 😀 😀 😀 ale bola sranda.....uz sa na vas tesim nabuduce 😉

RENIKE ZELAME VSETKO NAJLEPSIE K DNESNYM KRASNY NARODENINAM 😵 😵 😵 vela lasky a stastia....cmuk odo mna a Rebusky 😵 😵 😵

ericica
21. apr 2010

jaj ema a zabudla som ti povedat ze v maji ideme pre kocik konecneeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
zoberieme si ten oranzovy kompletik ja v super stave a hned v ten den skocime aj do zoo s malou....sa velmi tesim na vyletik....
potom hodim foto 😉

ericica
21. apr 2010

dida posli foto som zvedava na ten tvoj kocik 😉 😉 😉

ericica
21. apr 2010

jej akurat vidim ze si uz hodila link je pekny hlavne ta farba sa mi paci....aj si ho skusala lahko sa nim manipuluje???

dida81
21. apr 2010

Eri- ta farba je pekna,, no nakoniec zvitazil cierny.
Neskusala, nikde ho nemaju, to dovažaju z USA. Vraj sa s nim manipuluje veeelmi lahucko.
Je lahky - 9 kg a zároven priestranny.

a ty si sa pre aký rozhodla?

renika
21. apr 2010

Ahojte baby,
eri, veľmi pekne ďakujem.

počujte baby, tento piatok, sobotu a nedeľu je výstava Bocian v NR. Keby ste niekto chceli ísť, máme dve vstupenky. Jedna platí pre dve osoby. My sme sa rozhodli neísť, vstupenky sme dostali, tak ich rada posuniem. Ak by ste ich niekto využili, ozvite sa, prinesiem ich do NZ.

deina
22. apr 2010

Renika, vsetko najlepsie k narodeninam. 🙂

Dida, kedy budes mat ten kocik? Krasny je.

Erika, Casualplay ste kupili?

ericica
22. apr 2010

reni mas IP...
deina ano casuaplay taky tehlovej farby v kompletnej vybave a zaciatkom maja ideme pren ...uz sa velmi tesim 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre