Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

valigurka
17. sep 2010

@deina a kde je MC? nikdy som nebola, ale v takomto pocasi sa asi staneme aspon obcasni navstevnici

hiva
17. sep 2010

dakujem baby 😉

kila
18. sep 2010

Čaute! Ako sa máte? Viete že som porodila? 😀
My sa máme fajn, Tomáško je malý anjelik a Réka ho má najradšej na svete, takže žiadne problémy nemám s deťmi. Tomáško väčšinou stále len papá a spinká, takže on je naše zlatíčko, hoci posledný týždeň mu začali bolesti bruška a to dosť silné, veľmi sa strápi. Dojčím, prekonali sme už aj menšiu laktačnú krízu, no ale vtedy som mu len dala častejšie jesť a teraz pekne papá každé 3 hodiny. Dojčenie Tomimu ale veľmi nejde, pretože pri jedení ústočkami "cupká", prehltne obrovské množstvo vzduchu, nevie chytiť poriadne bradavku a ja neviem čo s tým. Ale na poradni keď mal 1mesiac už vážil 4,3 kg a merial 56 cm, takže rastie ako z vody. Réka je z neho nadšená, pusinkuje ho, hladká ho, pomáha pri prebalovaní a kúpaní, dáva mu svoje hračky, vie ho aj zabaviť ako mu rozpráva o všeličom, je radosť na nich pozerať. Keby mi niekto pred pôrodom povedal že budeme mať doma takúto idylku, neverila by som. A keďže malý "stále" spí mám kopu času aj na Réku. Rodičia nám veľa pomáhajú, svokra na nás varila celý mesiac, teraz už varím aj ja a moji rodičia zvyknú zobrať Réku k sebe na víkendy, takže vtedy žehlím a upratujem.
Fotky:https://https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kila/album/t...
A pôrod bol tiež bez problémov. Ráno o piatej som sa zobudila na bolesti a s tým že sa to už začalo. Oznámila som to aj manželovi, ale s tým, že zatiaľ sa nikam neponáhlame. Potom bolesti oslabli, ale stále som ich cítila, začal sa deň, mala som kopu roboty okolo Réky, ešte som išla s Rékou sama autom do mesta vybavovať veci a na poštu a na ihrisko... a keď Réka išla spať poobede tak som prekontrolovala tašku do pôrodnice. Nevedela som dokedy sa mám trápiť s týmito bolesťami, s Rékou som nič také necítila alebo som to len asi nezaregistrovala. Večer o ôsmej som povedala manželovi, že tak to už bude naozaj ono a čoskoro asi ideme, s takýmito bolesťami sme išli s Rékou už do pôrodnice. O deviatej som ešte uložila Réku spať. Chcela som ale počkať kým mi odtečie plodová voda, lebo nechcela som aby manžela poslali zase domov. Plodová voda mi odtiekla o 21.30, to som už mala 5 minutové bolesti, tak svokra zostala s Rékou a mi sme bežali do pôrodnice. To som sa už ale mala veľmi zle a ledva sme došli do nemocnice. Vyplnili sme papiere, o 23.00 ma vyšetril lekár, bola som otvorená na 3 cm. Manžel bol so mnou. O pol hodinu som povedala pôrodnej asistentke, že ja už musím tlačiť, tak ma hneď presunuli na sálu a o 10 minút bol malý na svete. Manžel bol taký šťastný že mu bolo úplne jedno ako sa bude malý volať, tak dostal meno ktoré som mu vybrala ja. 😀

lucida
19. sep 2010

Ahojte mamicky,som z nitry a ideme na Suriansky jarmok v piatok,chcem sa spytat,ci neviete o nejakom peknom mieste na okolí,nejaký ranc,alebo nieco pekne na pozeranie.
Dakujem ak sem este niekto mrkne🙂

deina
19. sep 2010

@kila, gratulujeeeeeem, nevedela som. 😵 😵 😵 Nadhera, vela zdravia zelam, nech sa deticky nadalej maju takto radi.

@lucida, nebola som tam, ale skuste: http://www.dolinaponikov.estranky.cz/stranka/ko... Aj ked mozno je na to este malinka...

deina
20. sep 2010

Videli ste, ze Concord bude mat golfovy kocik?

ema.nz
21. sep 2010

@deina no ale nesla by som do neho 😝 🤐

deina
21. sep 2010

Tak ty si s Neom nemala bohvieake skusenosti, ja som bola s Fusionom spokojna. Bohvie, aka kvalita bude toto. 🙂

ajla
21. sep 2010

Ahojte Dievčatá,nevjete náhodou kto robí 4D okrem havlasa v NZ????

deina
21. sep 2010

@ajla, Stanko (teda presnejsie Renckova ho robi) a este aj Korcok ml na Bitunkovej ulici. 😉 Stanko je o nieco lacnejsi ako Havlas a Korcok neviem, nebola som unho. Ked porovnam 4D u Havlasa a u Stanka (Renckovej), tak je to jedno, oboje trvalo hodinu a oboje sa mi pacilo.

deina
21. sep 2010

Chodite niektora na zumbu?

ajla
21. sep 2010

@deina hej?bo ja co som videla obrazky tak havlas nema dobry scan,ja som bola tiez u havlasa ,tak skusime tu rečkovu, nemas deini nahodou kontakt na nu???

deina
21. sep 2010

Pockaj, mam, to zavolas Stankovi a sestricka ta objedna, idem kuk cislo. Ja som mala super fotky od Havlasa.

deina
21. sep 2010

@ajla, 035 64 30 231 a sestricka ta uz objedna. 😉 Dokonca robi aj cez vikendy, my sme tam boli tusim v sobotu. Tu je jedna fotka od Stanka, od Havlasa uz asi v pocitaci fotku nemam.

ajla
21. sep 2010

dakujem ti moc,skusim tam zavolat🙂))pekny den

deina
21. sep 2010

@ema.nz, zevraj aj Casual bude mat novy golfac, nevies aky? Ja chcem nejaky peknucky na jar, tak obzeram, obzeram... ale zatial som nic nevybrala.

ema.nz
21. sep 2010

@deina ja uz nesledujem kociky 😉 som spokojna s nunou 😎 😵 zatial 😀 😀

roza632
21. sep 2010

cawte baby neviete ci je v zamkoch nejaky bazar s kocikmi chcela by so kupit trojkolesovy kocik s nafukovacimi kolesami neviete mi prosim poradit dakujem

ericica
21. sep 2010

@ajla ahoj moja ty si tehula 😲 😲 😲 inac aj ja som bola u renckovej ak chces nejake infosky skoc ku mne pokecame....a boli sme spolu a nic si nehovorila tyyyyyyyyy 😀

deina
22. sep 2010

@roza632, neviem o nicom, ale ved kukni na nete, najdes kopec krasnych kocikov. Napr:

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/kq3y/spo... Bumbleride Indie

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/t34k/jan... Jane Slalom

roza632
22. sep 2010

dakujem deina su pekne ale aj trochu drahe musim hladat nieco lacnejsie pozerala som aj na bazosi a ty mas aky kocik pacia sa ti trojkolesove

deina
22. sep 2010

Ja mam stvorkolesovy, Hartan R1, nemecky kocik. A daju sa zohnat aj lacnejsie, to som dala len na ukazku, aj zjednavat mozes, napr ten prvy Bumbleride, tak zan je podla mna 300 eur vela. Ale ja by som trojkolku sa asi bala kupit nejaku lacnu, bala by som sa, ze nebude dost stabilna, taka znacka Jane alebo Quinny alebo aj tento Bumbleride, to by som sa nebala.

roza632
22. sep 2010

aj ja mam stvorkolesovy ale nezmesti sa mi do kufra ked idem do mesta tak zato chcem ten trojkolesovy len do kufra aj ked ideme na nakupy aby som ju nemusela na rukach nosit a obycajnu bugynu nechcem

deina
22. sep 2010

Na to by sa ti akurat nejaka bugina hodila, nieco taketo: https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/tk1q/pre...

stvura
22. sep 2010

@roza632 v Tvrdosovciach je dobry bazar....
Apropo, kocky, neviete o nejakej socialne slabsej maminke? Prezrela som veci co som podostavala uz "finalne" a spravila dva balicky co urcite nebudem potrebovat, takze by som ich rada darovala. Su to veci od narodenia cca do 2,5 roka pre dievcatko. Co mozno pravdaze v najkratsej dobe...nakolko som v 40tt...

roza632
22. sep 2010

a kde v tvrdosovciach nemaju tam nejaky telefon maju tam aj trojkolesove kociky a nevies v akych cenach

ericica
22. sep 2010

@roza632 ja som z Tvrdosoviec...pockaj poslem ti na tu pani link ...ja som tam bola ma kociky za dobre ceny ale polske ak ti to nevadi........ale musim pockat tusim par tyzdnov kym ich dodaju....

ericica
22. sep 2010

@stvura ty si este cela???

stvura
23. sep 2010

@ericica no ja tusim budem rodit az o rok...ziadne naznaky ze by sa malej chcelo von.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre