Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
20. jan 2011

@nienna, pre teba? Poznam dve, obe su fajn. Bazova na Bitunkovej a Ockayakova (tusim tak sa vola) na Podzamskej.

tinusi
20. jan 2011

@deina, velmi, velmi zaujimave. Skoda, ze som o tom nevedela skor. Kto ste boli dajte info... mavala som velku doveru voci ockovaniu, no dostalo sa mi do ruk par materialov a aj par podnetov od ludi, znalych problematiky a tak som teraz viacmenej skepticka voci vakcinam... no a lieky - to je podla mna metla ludstva 21.storocia. 😒

liwka
20. jan 2011

Ahojte, kocky. mozem sa k vam pridat? som MK pozitivna uz takmer 2 roky, no byvali sme v SC, takze kocikovanie som riesila tam. Teraz sme sa vratili spat, takze hladam mamicky z okolia na pokec, kocikovanie, no najma na dobre rady, pretoze co sa tyka detskych obchodov, lekarov a podobne, nemaam sajnuuuu, co kde je. 😉

kaja73
20. jan 2011

@tinusi ja som tam bola,bolo nas cca 18.manof hovoril zhruba 1 hodinu-všeobecne info o očkovani a neočkovani.Potom bolo diskusia,zamerali sme sa hlavne na pravny aspekt neočkovania.Mal tam napredaj aj knihy.ja som si kupila Hirteho Očkovani pro a proti.Už som aj niečo prčitala a je to super kniha.Vrelo odpručam každemu,kto chce byt objektivne informovany.Nie je to tendenčna kniha za ani proti,ale fakt fakty a zaujimave postrehy a informacie z pera nemeckeho pediatra.Ak ta zaujima niečo konkretne ,tak sa pytaj.

adrioska
21. jan 2011

Ahojte baby,
ani ja som nebola na tej diskusii, skoda, prilis neskoro som sa to dozvedela a uz som mala ine plany na den. ☹

@kaja73 skusim si tu knihu objednat na narodky... 😉
Ja som si uz tiez precitala nejake veci ohladom ockovania a tiez ako vravi Tinusi som voci nemu skepticka, najradsej by som uz maleho nedala vobec ockovat, resp. dala mu len tie naozaj velmi dolezite ockovania ako napr. proti tetanu. Kaja je este nejake ockovanie, co je tiez takto dolezite? A co take ockovania, ako napr. ked ide niekto do Afriky, tak mu odporucaju ockovat sa proti malarii a co ja viem akym chorobam este, co u nas nie su rozsirene...aj tie su zbytocne? Nieze by sa ma to tykalo, ale ma to zaujima...No asi by som mala viac otazok,ale teraz mi vsetko nenapada...
Ale ak vies este o nejakych materialoch...co by sme si mohli prestudovat, tak daj prosim info... 😉 Viem, ze je tu na MK aj diskusia, ale chodim tam len sporadicky, takze...

adrioska
21. jan 2011

@tinusi aj s tymi liekmi mas pravdu...namotali sme sa na ne poriadne a uz je tazko cesty spat. ☹ Ja tiez radsej siaham po prirodnych liecivach, ale ked ma nieco boli, tak si hned davam ibalgin, lebo som si zvykla, ze po nom mam zakratko pokoj od bolesti. 😒

tinusi
21. jan 2011

S tou Afrikou, bratova kamoska bola v lete v Keni a hoci bola ockovana, dostala tyfus! Vraj preto, lebo raz si vodu neprevarila dva krat, ale len raz. Znie to divne, no neviem.
Ja sa vyhybam liekom ako sa len da. Ked ma velmi boli hlava, moj muz za mnou chodi s detskym panadolom v odmerke, ze nech si dam aspon to 😀 . On je zasa liekmi posadnuty. A je aj stale chory, stale ho nieco boli, ma kopec problemov. Myslim, ze to ide ruka v ruke s tymi liekmi. Kazdy z nich ma kopec neziaducich ucinkov a to sa len nabaluje potom. A dalsia vec, moj muzik je zvyknuty na pohodlny zivot, ziadne odriekanie toho, co mu chuti. Takze hoci vie, ze napr. po cibuli mu nebude dobre, aj tak sa napcha a potom zaje ibalginom. A o tom to je.
No a nase hadky su stale o tom, ze ja nechavam deti trapit sa, lebo im nechcem dat liek od bolesti, ked su trochu umrncani... alebo ked hned nebezim k lekarke za kazdy soplik alebo kaslik... 😀 😝 ...

adrioska
21. jan 2011

No moj muz by tiez hned pchal maleho nurofenom, len co zamrnci... 😀 ...tiez sme sa uz kvoli tomu trosku pochytili. Ja som ho malemu davala, ked uz vyslovene plakal od bolesti, ked som videla, ze naozaj ho to velmi boli (zubok).
Inak vcera v noci som sa este hrabala v tych ockovaniach a zistila som, ze ani ockovanie proti tetanu nie je zivotu potrebne...mala som mylne info.

deina
21. jan 2011

Keby nieco, tak tetanovka sa moze vzdy dat aj po uraze, nie je az take dolezite davat ju preventivne. 😉 Ja som voci ockovaniu dost skepticka a teraz sa chystam na to, ze ziadne MMR ockovanie nebude a tuna v Nemecku by ma za to nemal nikto stihat (aj ked ocividne tunajsi lekari tiez radi ockuju 😝 ). Zaujimave je, ze vsetci nasi znami, co sem prisli pred nami, naockovali vsetko, co sa dalo - aj kiahne, aj meningitidu C - nic tu sice nie je povinne, ale vsetky ockovania su zadarmo.

dida81
21. jan 2011

Ahojte , no rozhodne zaujimava tema...
Osobne som tam nebola...

@liwka -vitaj , rada poradim, co sa obchodov týka i lekárov , ked budem vediet. Ale aj ostatne baby určite ochotne ako ich "poznám"
😉

andrea2603
21. jan 2011

ja dávam očkovať len povinné, aj to mám vždy výčitky, či dobre robím 😕
@liwka Mia má toľko mesiacov, čo moja Liv 😵

kaja73
21. jan 2011

Vidim, že tu problematika očkovania zaujima viacere, tak si ozaj prečitajte tu knihu od Hirteho,čo pišem vyššie.Je to vyborna kniha a každy kto chce vediet o problematike viac by si ju mal prečitat.Myslim že sa mnohym po prečitani otvoria oči.Je pisana jasne,zretelne s odkazmi na studie.A je pisana človekom z odboru-pediatrom.

dida81
21. jan 2011

aj ja dávam očkovat len povinne ... a taaak to nemám rada ..
Ale ja naivne dufam, že snad vedia co robia... I ked viem, že su to riadne humusy .. 😝

deina
21. jan 2011

Zaujimava kniha je aj od Johna Virapena: Vedlajsi ucinok: smrt. Nie je to presne o ockovani, skor o tom, ako funguju farmaceuticke firmy (a ozaj vsetky tie lieky a vakciny a rozne pomocky sa nerobia zo starostlivosti o nase zdravie). Hirteho som si objednala, budem mat co citat. 😅

liwka
21. jan 2011

dakujem, baby 🙂
momentalne by som potrebovala poradit nejakeho zubara pre malu. bud v Suranoch alebo v NZ.
@andrea2603 pekne meno si dala dcerke 😀
a ste tu niektore aj z okolia Travnice? zeby sme sa aj osobne stretli? 😉

dida81
21. jan 2011

@liwka -už chces ist s malou k zubárke? Lebo ja som pocula, vraj do roka musi dieta abs. prehliadku, no volala som mojej zubárke a ona , že je to hlupost ... že netreba.

stvura
21. jan 2011

@liwka ja som dala maleho na Mostnu k tej detskej zubarke, kamoska ma maleho na Devinskej u zubarky...obe mi doprucili kocky z okolia, zatial som spokojna, aj ked sme boli u zubarky len na vstupnej.

liwka
21. jan 2011

prave preto som chcela, lebo som tiez pocula, ze treba ist okolo roka. mame vonku 4 zubky, ziadne problemy, len kvoli tej prehliadke by som sla.aj ked, pravdupovediac, si neviem predstavit, ako by malej udrzali usta otvorene

lubinka26
21. jan 2011

@mamuli ktore hrackarstvo na podzamskej myslis? a nevies dokedy budu este fungovat?

liwka
21. jan 2011

@stvura napis, mi prosim mena tych lekarov. az sa rozhodneme ist, tak budem vediet, koho mam hladat 😉 dakujem

lubinka26
21. jan 2011

@nienna ja chodim k Ockajakovej (Bajzova mala dovolenku, ked som potrebovala rychlo tabletky) a mama s bratom k Bajzovej. Ockajakova je oproti papiernictvu na podzamskej v tej novej budove a Bajzova sa teraz niekam stahovla z Bitunkovej.

stvura
22. jan 2011

@liwka mi sme u Huseinovej, kamoska u Vargovej...kazdu niekto chvali a niekto zatracuje, ale prevazuju kladne odporucenia. 🙂 ...ale isli sme az ked mal maly komplet chrup... 😉

mamuli
22. jan 2011

@lubinka26 Lubi, myslim to hračkarstvo - na prizemi - v budove, kde je na prvom lyžiarsky obchod a army shop, potom su hore tušim koberce. Vedla je teta drogeria. Je to blizko kde sa podzamska križuje s m.r. stefanika. Včera som chcela kupiť ešte vibračne lehatko, ale mali už len ružove ☹ .

lubinka26
22. jan 2011

@mamuli super, dakujem, viem kde to je. kolko stalo to vibracne kresielko? zial, dostanem sa do NZ az v utorok... dufam, ze tam este nieco budu mat.

kaja73
22. jan 2011

@deina Virapena už mam prečitaneho-aj to je fajn,ale Hirte sa mi viac pači.Daj vediet ked ho prečitaš 🙂

lubinka26
22. jan 2011

baby, neviete kde v NZ predavaju matrace aj do kolisky? potrebujem velkost 90x40.

deina
22. jan 2011

@kaja73,ok. Ale kym sa k nemu dostanem... objednala som si ju k mame na Slovensko, tak mozno o 2-3 tyzdne mi ju niekto prinesie (ma prist k nam sestra so svojim chalanom).

K tym endokrinologickam este... nedam dopustit na Ockajakovu. Bola som u nej sice len raz (no mozno 2x), ale ta zenska je uzasna. Po 7 rokoch behania po lekaroch vratane "kapacit" ako primar imunologie v BA sa mi len pozrela do papierov a hned povedala, co mi je. A mala pravdu. 😅

dida81
22. jan 2011

@lubinka26 - no ja som bola tento týžden v tom hrackarstve a už tam toho vela nemali.. už také vyrabovane bolo..
Ohladom matraca sa spýtaj v Pre deti, vieš kt.obchod myslim?

lubinka26
22. jan 2011

@deina tiez som s nou spokojna. na prvykrat mi odhadla spravnu vysku hormonu. sice sme potom museli pridavat, ale to bolo priberanim. ale ma dost neprijemnu sestricku, ale k tehotnym su super obe dve 🙂
@dida81 vazne? tak v utorok tam ani nemusim ist, co? keby aspon to vybracne kresielko bolo.... viem, kde je obchod Predeti, kupovala som tam vankus na kojenie 🙂

dida81
22. jan 2011

@dida81 -tak zase neviem, co sa týka kresielka, to tvrdit nebudem,,, len poličky už mali také prázdnejsie ... Pre Jakubka som tam ani nič také (co nemame 😅 ) nenasla . Tak zase , ked pojdes okolo za zastavenie sa nič nedáš. 😉
Len tá akcia už trva dost dlho a ja som sa o nej dozvedela až tento týžden ...

Ozaj , ty si nakoniec od Lang.odisla? Ku komu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre