Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

cellesta
14. okt 2012

keby ste niektora hladala opatrovatelku k detom z nz, tak sa hlasim. blizsie info cez ip 🙂

xnatali
18. okt 2012

Maminky, Novozamcanky ci z blizkeho okolia, ak mate zaujem, MC Nezbedko ma pre Vas v ponuke kurz satkovania alebo kurz cvicenia mamiciek/oteckov s detickami. Viac info najdete na nasej stranke. Ak mate zaujem predavat na zivej burze veci po svojich detoch a hracky alebo ste sikovnicky a nieco tvorite, ohlaste sa nam, chceme do konca roka zrealizovat este jednu burzu "Burzovnicek Z druhej ruky" a "Burzovnicek Sikovne ruky" - pravdepodobne by sme spojili oboch burzovnickov v jeden termin, este uvidime.

timety13
18. okt 2012

chystá sa niekto na porod este tento tyzden? 🙂
nadstandardnu izbu kedy treba zaplatit? pri príjme, alebo pri odchode?

mamina2010
5. nov 2012

ahojte maminky (tie kt. ste rodili teraz nedávno), viete mi poradiť, čo všetko si treba vziať so sebou a pre dieťatko do pôrodnice v NZ? Rodila som pred troma rokmi, zoznam vecičiek som posunula ďalej a už sa mi nevrátil ...a všetko si už nepamätám ...ďakujem 🙂

xnatali
5. nov 2012

V skupine "DROBCEKOVIA" - kurzu Cvicenie mamiciek/oteckov s detickami, ktory pre Vas pripravilo Materske centrum Nezbedko NZ - uz mame prihlasene 3 mamicky na 4t kurz. Kurz spustime, ked bude 5 prihlasenych mamiciek, ak by ste mali zaujem, viac info najdete na www stranke centra. Nepridate sa? 🙂

makrelka1
12. nov 2012

Ahojte novozamcanky, potrebujem vediet ci este existuje obchod s kocikmi KINDREBUNKER.
Kupila som kocik mam ho v zaruke a po predajni sa zem zlahla, presla som cely net aj tel.cisla. a nic.prosim poradte mi.
Som z Cadce a nemoyem sa tam sama vybrat, kocik som kupila cey net. Dakujem vam pekne

xnatali
13. nov 2012

Ahoj @makrelka1, obchod uz kamenny vobec nemaju. Skusim sa opytat jednej znamej, cinema aktualne cislo na majitelov.

xnatali
13. nov 2012

@makrelka1 trvaly pobyt by si si mala vediet zistit cez mestsky urad (aspon myslim)...

hiva
21. nov 2012

@1katkas myslim ze tie zabrany na skrinky maju v DMke pri Aquariu... tusim som ich tam videla 😉

1katkas
27. nov 2012

@hiva dakujem za radu pozrem to v dmke 🙂

nelinka79
5. dec 2012

ahojte
chcem sa spytat ci niektora nemate skusenosti so sukromnou skolkou kvietok .. dakujem

deina
5. dec 2012

@nelinka79, toto by zaujimalo aj mna, konkretne pocet deti na 1 ucitelku a samozrejme, aj cena. Su vsetky deti spolu alebo maju vytvorene triedy podla veku? Hadam nam niekto odpovie, kto tam ma dieta...

A este k ostatnym skolkam - ako je to s integraciou deti v statnych skolkach v NZ? Mate skusenosti, zeby bolo v niektorej skolke dieta integrovane napr aj s asistentom?

Nuz a cirkevna skolka - odlisuje sa od statnych len tym, ze je teda krestanska alebo aj niecim inym? Napr mensi pocet deti a pod.

nelinka79
5. dec 2012

@deina viem ze sa tam plati okolo 280 eur mesacne .. ja by som chcela vediet aky maju ucitelky pristup k detom, kolko ich je v triede , co robia asi tak cez den , ci maju aj ine aktivity ...

deina
5. dec 2012

@nelinka79, 280 eur je na kolko hodin? To je vratane anglictiny, nevies? Ich stranku si asi videla, ze? www.kvietok.eu

nelinka79
5. dec 2012

@deina to som sa s nimi bavila asi pred rokom , pochopila som to tak ze to je mesacny pobyt v skolky nieco ako skolne strava pomocky atd a tusim to bolo aj s tym anglickym jazykom. len my nie sme zo zamkou a tak by som chcela vediet aj nazory inych mamiciek ako je to v skutocnosti. so skolkou kam chodi teraz mala nie sme moc spokojny a tak premyslame znova nad inymi moznostami

tomika
10. dec 2012

Mamičky z NZ,vedeli by ste mi poradiť?Nie som z NZ,ale potrebujem isť na nákupy,moju 3,5 mesačnu dcérku plne kojim cca každé 2 hod cez deň-takže aj ona musi isť somnou.Je nejaké miesto v centre kde ju možem v klude nakojiť??Alebo reštaurácia alebo kaviareň kde by som kludne zložila veci vybrala cecek a nakojila ju??Bože,budem vyzerať jak cigánka 😖 😖 .Ale ináč si to neviem zariadiť-manžel pride domov až na sviatky,musim si urobiť nákupy sama 😒 ..Ale vatšinu veci som objednala cez internet,ale su nejaké veci ktoré musim už nakupiť..

andype
10. dec 2012

Ahoj, ja byvam v meste, ale neviem o ziadom misete kde by si mohla verejne kojit. :( Jedine, niekde v skusobnom kabine, ak ti dovolia predavačky, ale tam nemás najvacsi klud. Prid hore k nám 🙂

tomika
11. dec 2012

@andype dufam že maličká tie nákupy prespinká,no ked nie-tak zájdeme do cukrárne-kde su aj také boxi na sedenie a myslim že tam ju možem nakojiť 😀 Zevraj v zahraniči takéto problémi nie su,že v mestách su na každom rohu prebalovacie miestnosti,všade pristup aj s kočikmy,..V NZ iba v tescu..

nika251
13. dec 2012

@tomika Ahoj. Vyries to tak, ze sa utiahnes do nejakej restauracie mimo obednych hodin, daj cez seba latkovu plienku - cize sa zakryjes, odvrat sa od ludi a koj. Ja som to tak robila, nikto sa nestaral, nikoho som nerusila....

gabuci
14. dec 2012

@tomika a keby si išla so svojou mamou ked má voľno na aute a v najhoršom prípade by si sadla do auta nakojiť malu?Ja som voľakedy to aj tak robila,dokonca ked sme išli aj na jarmok do Šturova tak som jej dala papať v aute,aj som ju tam prebalovala,(muž mi kuril ostošest 🙂 a potom sme išli fajnovo s kočiarom 😉

moon1979
14. dec 2012

@tomika
kludne si sadni aj v kaviarni niekde do rohu, prehod si cez plece látkovú plienku a daj drobcovi papať, nie je to nič nehorázne a spoločensky neprístupné nakojiť dieťa keď si vonku ... vôbec si z toho nerob nejaké stresy

tomika
14. dec 2012

@gabuci
@moon1979 dakujem mamičky 🙂 ,dnes sme nakupovali o 106 🙂 .
Gabuci-išli sme autom,malá pekne spinkala.Nakupili sme v meste,išli sme do cukrárne-tam som ju nakojila,aj som ju pekne mohla vyzliect-su tam také boxi,prebalovať nebolo treba-chvalabohu.Mala by si vidieť ako sme išli s autom 😀 konštrukcia kočiku sa nezmestila do kufra tak sme dali na predné sedadlo,vaničku do kufra a malá sedela vo vajičku,ja smou vzadu.nákupy medzi nohami.Bol studeny vietor,museli sme brat kočik,nemohla som ju brať len vo vajičku.Ale všetko mám čo som potrebovala 😝 ešte drobnosti-to už kupim u nás.A Kristinka je ako anjelik-celkom iná ako som mala syna.Snim by som asi takto nenakupila 😀 ,iba nervy by mi odišli 😀 .

claudibaby
3. jan 2013

Ahojte maminky, snažilky, babenky z NZ a okolia....Chcela by som sa Vás opýtať či náhodou niektoré nechodíte alebo nepatríte k MUDr. Tomášovi Stankovi alebo MUDr. Michaele Renčkovej a ak áno rada by som vedela Vaše skúsenosti a referencie?Ďakujeeeeem

mam18_4
3. jan 2013

@claudibaby Ahoj, ja môžem len odporučiť. Obaja sú dobrí, ja patrím k dr. Stankovi, ale často ma vyšetrovala dr. Renčková (už sa volá Stanková). Majú totiž ambulanciu spolu. Rodila som sekciou, ktorú robili obaja, ale nemala som ich zajednaných, náhodou mali službu. Celá starostlivosť bola aj je super.

claudibaby
3. jan 2013

@mam18_4 Ahojky, veľmi pekne ďakujem za referencie, ja zatiaľ patrím k MUDr. Martinovi Korčokovi, ale asi chcem zmeniť tak preto hľadám toho najlepšieho.... 🙂

wercsi83
4. jan 2013

@claudibaby , Ahoj, ja som v 18 ke hľadala dobrého gyn doktora. Obvodná mi odporučila MUDr. Stanka, tak chodím k nemu od začiatku. Chcela som niekoho kto má ultrazvuk a chodí operovať resp. k pôrodom. Nemôžem sa sťažovať. Len veľmi potichu rozpráva. Teraz už pomaly budem rodiť a celé tehotenstvo navštevujem jeho ordináciu. Pre tehotné majú väčšinou utorky vtedy tam je aj jeho manželka. Tak to ide rýchlejšie. Ale teraz keby som si mala vybrať určite jeho ordináciu ale MUDr. Michaelu Renčkovú, Stankovú. Sestričky sú tiež fajn. Ordinácie je vybavená tiež špičkovo, ale to asi väčšina ordinácii. Len odporúčam.

claudibaby
4. jan 2013

@wercsi83 Ahojky, ďakujem veľmi pekne za názor a prečo by si radšej volila jeho manželku ak to nie je tajomstvom?

lenuska311
4. jan 2013

@claudibaby ja by som isla k Halmesovej po prvej robi v nemocnici co oni dvaja uz nie...a po druhe je to mila a myslim si ,ze v nz TOP "PANI" doktorka....bars by boli vsetci taky.....ma ambulaciu v starej nemocnici

adrioska
4. jan 2013

Mamicky, v starej nemocnici v tej starej budove uz nie je ziadny lekar? Vsetci, co tam ordinuju, su v tej novej budove?

ivka1004
6. jan 2013

ahojte chcem sa pridat budem mat druhu sekciu vraj planovanu kolko dopredu ju naplanuju alebo az po termine?vsade rozpravaju inac tak by ma zaujimalo ake stym mate mozno niektora skusenost dakujem vam cicky a drzte sa :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre