Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
11. jún 2008

Luci ešte si tu?

ewinah111
11. jún 2008

ozaj adrioska ako ste na tom s tymi menami pre babo????uz ste nebodaj uzavreli aj nejaky kompromis 😀 😀 .ale asi Boglarka to nebude ,ze??? 🙂 nehroziiii 😉 😉 .chystas sa potom aj na 4 D??

tinusi
11. jún 2008

Ahoj babulky...
vitajte vsetky nove...
Reni, Bezakova bola primarka v Zeliezovciach, ale tam zrusili porodnicu. Svagrina tam rodila pred 3,5 rokmi.
Lucik, toto je fakt svinstvo od tych lekarov!!! A este ked maju objednane deti!
Charli, gratulujem ku skuske! Tvoja radost mi pripomenula den, ked som urobila statnice... hmmm... to bola ulava! 😵

tinusi
11. jún 2008

Ozaj holky, manzel potrebuje zmenit zubara, neviete poradit nejakeho dobreho v NZ?
D. 😝

huncut
11. jún 2008

Adriosa, veľký UZV robí Korčok mladý, neboj..
Lucik zdieľame spoločné názor na toho staršieho, tiež pri zašívaní po pôrode kebyže nemám nohy vyložené asi ho niekam kopnem.. a stále opakovl, "pani, držte zadok dolu" ale kto by ho držal keď on nie aby používal nožnice pri šití, ale niť trhal ručne 😠 a viete si predstaviť tú bolesť zakaždým, keď trhol niťou...a k tomu si ešte drzák na mňa na brucho ukladal nástroje.. 😒

deina
11. jún 2008

Adrioska, mne robil utz v nemocnici v 20tt mlady Korcok a ten je fajn, bol velmi zlaty. Aj manzelovi vsetko poukazoval a vysvetlil. Nachvilku sa tam objavil aj stary Korcok - strach a hroza, ten chlap vyzera fakt strasidelne - ale ten nerobil nic. 🙂 Raz mi prisiel aj na vizitu, tak som sa dopredu bala, ale bol vpohode.

Tinusi, ja chodim k Tomkovej a je dobra, sukromnicka, nemusi sa u nej dlho cakat. Predtym som chodila k Lakovi, ale to bol masiar. 😨

Serafinka, mne ta mrkva celkom ... nieze chuti, ale je to mrkva, neochutena, no da sa... 😝

serafinka1
11. jún 2008

Deina a už si to dávala Miškovi?

adrioska
11. jún 2008

Lucka dakujem, zatial je tehu v pohode, rastie mi brusko a absolvujem tie povinne veci, co treba. Este som stale vypisana sice, ale uz sa do roboty nevratim, minule ma tak nastvala sefka, ked som si tam vybavovala veci, ze ak Panboh da, tak sa tam 3 roky "neukazem"...😠
Ewi, nestras, Boglarka to urcite nebude... 😀 ...este sme sa nedohodli, ale zatial aj je casu. Ked sa dozviem pohlavie, tak sa asi uz dohodneme... 😉 Na 4D neviem, ci pojdem, mame v rodine lekarnicku, ktora mi povedala, ze je to zbytocne, ak mi doktorka aj z normalneho UZV vie povedat pohlavie a vraj to vyvojove poruchy alebo choroby neukaze ( a ja som myslela, ze hej, preto som chcela ist... 😒 )
dakujem baby, ze ste ma upokojili...Vy ste tam predtym aj volali, ked ste isli na ten UZV, dnes mi to uz niekto zdvihol, ale to bola nejaka pani, co zastupuje sestricku a nevedela mi nic povedat...povedala, ze to robia v piatok, ale gyndoska mi povedala, ze v stvrtok, piatok...no ale asi tam pojdem teda pre istotu v piatok...

deina
11. jún 2008

Serafinka, davala, aj mu chutilo. Tento tyzden som mu trosku dala, ale velmi z nej puka, tak vcera a dnes dostal iba zemiak - ale ten sa mu nepaci, nechuti mu tak ako mrkva. 😖 Ale zatial to neriesim, vsak on sa nauci, ma casu dost (ma 5 mesiacov).

Adrioska, niezeby som ta chcela strasit, ale ten 4D ultrazvuk podla mna ukaze vela. Mali sme v marcovkach babu, ktora mala v 20tt na uzv vsetko vporiadku a o dva-tri tyzdne nato jej na 4D zistili zavaznu poruchu. 😢

renika
11. jún 2008

tinusi, ja chodím k Habarovej, je veľmi dobrá 🙂

serafinka, áno bábätkám sa dáva všetko neochuté, tak preto to nám dospelákom nechutí, ale im áno, lebo oni ešte nepoznajú také chute ako my. Už si jej dávala mrkvičku? Ja som začala presne na 6m

deina a čo bolo potom s tou babou? Aká to bola porucha? Ja si tiež myslím, že 4D ukáže veľa. Si pamätám ako som sa bála, keď som tam išla, že či bude všetko v poriadku a my sme sa až tam dozvedeli pohlavie, lebo v 20tt nám to nevedeli ešte povedať, nedalo sa to vidieť a do 30tt by som sa od zvedavosti zbláznila

huncut, náš Maxim nemá ani polovicu z vláskov Sofinky

serafinka1
11. jún 2008

No dnes som jej to skúsila dať, tvárila sa veľmi kyslo, ale viac jej to chutilo, keď si to sama dávala do pusinky 😀 , bola síce celá od toho, ale aspoň dačo spapala. Zajtra jej uvarím polievočku.

huncut
11. jún 2008

Reni, ďakujem, veru je to vlasaňa 😵 väčšinou sú také vlasaté dievčatá, chlapci menej, teda aspoň ja mám také skúsenosti...
no Maximko je zlatý?

jarkap
11. jún 2008

Ahoj Luci, nemala som šťastie ťa stretnúť a teraz to ani tak skoro nebude možno už budem aj ja s kočíkom. V utorok som bola na prvej poradni v nemocnici a hneď mi lekárka oznámila že vo štvrtok musím prísť aj s vecami. Ja som celkom rada chcem aby mňa aj malú konečne niekto poriadne vyšetril. Zajtra pred odchodom ešte pôjdem povedať sestričke čo si o nej myslím, keď som sa sťažovala že mi veľmi opúchajú nohy stále vravela že to nič nie je. Teraz zrazu v Štiavnici je to dôvod na hospitalizáciu no iný kraj...

deina
11. jún 2008

Reni, napisem ti do IP, nech nestrasim tehulky. 😉

Serafinka, aku polievku chces malej uvarit? Nasmu krpcovi mrkva chuti, zjedol by celu flasku, len este nevie ako na to a tak zje malinko, nenutim ho zjest vsetko. Ved nech sa najprv nauci na lyzicku, nechcem mu to davat do flasky. Ale pravdou je, ze ked ma zeleninu, je sytejsi a pokojnejsi, bez nej dost vyvadza. Asi mu uz fakt nieco chybalo.

deina
11. jún 2008

Jej, Sofinka ma uzastne vlasiska! 😵

serafinka1
11. jún 2008

Deina, najprv som chcela zeleninovú, čo mi dala recept doktorka, ale rozhodla som sa,že jej spravím mrkvičkový vývar, nech viem spozorovať reakciu, lebo nové druhy zeleniny a ovocia sa majú pridávať až po 3-4 dňoch. Tak uvidíme.

deina
11. jún 2008

Len tak, ze uvaris mrkvu a tu vodu, v ktorej sa varila, jej das? Z flasky alebo lyzickou?

serafinka1
11. jún 2008

tu je recept: 3 stredne veľká mrkva, 500 ml vody pre dojčatá. Dobre očistenú a umytú mrkvu nastrúhaš najemno a varíš vo vode 30 min. Scedíš a ak je potrebné, doplníš prevarenou vodou do 500 ml. Ničím nedochucovať.

serafinka1
11. jún 2008

a lyžičkou jej to budem dávať

deina
11. jún 2008

Sice take tekute nie je tazke davat lyzickou, to ma ako ked mu davam napriklad sirup alebo kvapky. Aj mrkvu celkom dobre zje, ale napriklad zemiak mu uz nejde, asi je to prenho huste.

deina
11. jún 2008

A za tym este mlieko alebo uz nie?

serafinka1
11. jún 2008

no ja ju ešte dokojím

serafinka1
11. jún 2008

Ty si nedostala od doktorki takú knižku receptov?

deina
11. jún 2008

Nie, ale mam to specialne vydanie Mama a ja, tam nejake recepty su. Mne len hovorila doktorka, co a ako, ale skusam vsetko mozne.

serafinka1
11. jún 2008

to mám aj ja a ešte som to ani neprelistovala, dobrý nápad, Veď už by som sa mala tomu venovať.

lucik77
autor
11. jún 2008

ahojte!

mám novinku! SOm ostrihaná 🙂 No na tom by nebolo nič zvláštne, ibaže ja mám celý svoj život polodlhé vlasy, mňa jednoducho nebaví robiť si s nimi vôbec nič. No a dnes išla švagriná na melír a volá mi, či neprídem....a tak ma nahovorili na pážací účes. Som zvedavá, čo si z toho budem robiť ja, keďže toto neni moja parketa, ale hádam to nejako zvládnem 🙂 😀

nutka
11. jún 2008

ahojky...
zapajam sa do debaty ako som krmila Samka ja......

asi budem "vypiskana",ale ja som Samkovi nedavala kazde tri dni novy druh zeleninky alebo ovocia......my sme papali vsetko pekne odzaciatku a len popucene vidlickou...sem tam rozmixovane...ale to len polievku kremovu.A papkal uz aj vyzivky odzaciatku.jablvovu,marhulkovu...a tie co moze podla mesiacov.....

a varila som mu zvlast,a ochucovala to petrz.vnatkou...snazila som sa varit aj podla tych receptov z knizky ,ale sa mi to zdalo komplikovane,tak som vzdy vsetko varila v jednom hrnci vo vode,masko aj zeleninku dokopy a na dva dni,to bolo jednoduchsie....a par krat som to aj vyhodila,lebo to bol cisty grc po ochutnani...a vtedy ma zachranili masove vyzivky....nas samus spapa vsetko a hlavne vela,tak to nieje problem.
a teraz uz basti vsetko s nami.... 😀

nutka
11. jún 2008

...Lucik,daj foto do albumiku...alebo si ta dojdem kuknut do Surian??? 😀

renika
11. jún 2008

lucik, super 🙂 Pridaj foto, nech sme v obraze. Ale ako teba poznám, tak sa ti to iste hodí

serafinka, tiež som to postupovala tak, že nový druh zeleniny som zaviedla vždy na 4tý deň. Zatiaľ všetko spapal, len cukina mu nechutila, ale spapal aj tú. A dokonca aj špenát mu chutil 🙂

renika
11. jún 2008

nutka ahoj. Bola si s triednou? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre