Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

janula_nz
31. aug 2008

serafinka mne chalani toto robili este donedavna. a hlavne kristian. ten chleba nemusi doteraz jest. aj ked je hladny, tak ho nechce.on je grcajuci, on to hned da von. on by najradsej mixovane jedol, toho sa vie najest. ale uz ma rok, co mu ja budem mixovat nie? 😠 trvalo to dlho ale asi prisiel nato, ze bud to zje alebo bude hladny a teraz sa snazi aj take tuhe jest.

renika
31. aug 2008

u nás nie je problém, že by sa jedlom drhol. Keď má nejedací deň, tak nezje s kúskami ani pomixované. Ale chlieb má veľmi rád. Ten by jedol od ráno do večera

janula_nz
31. aug 2008

tie deti su kazde ine. niektore zje vsetko a bez problemov, ine nie. laurika nemusi jest vobec. cely den neni vobec hladna. ked do nej nedam nasilu alebo neskryknem, tak neje 😠 najnovsie jej dam nejaku sladkost malu, ked zje vsetko. no toje hroza

serafinka1
31. aug 2008

mne je jedno či mixujem alebo nemixujem, jednoducho to nechce. Tvári sa akoby jedla kyselinu. zadrhnúť sa tým nemôže, lebo jej dávam aj tekuté, ale tak robí, akoby mala guču neviem čoho v puse a potom kašle, vypľúva to a zahadzuje. Ked jej dam prsník, tak hltá ako divá.

serafinka1
31. aug 2008

18-teho máme poradňu som zvedavá, čo mi povie doktorka. Ved som do nej ešte nič poriadne nedostala. Samé blbosti ako výživa, piškóty a nejaké ovocie. 😖

janula_nz
31. aug 2008

tak ona nie ze neje, ona chce len mlieko

renika
31. aug 2008

serafi, presne ako u nás ☹

serafinka1
31. aug 2008

ano chce len mlieko.

serafinka1
31. aug 2008

mňa už deptá, ako mi iné baby hovoria, ako im detičky pekne jedia a moja nie a nie. Síce tie deti nie sú kojené, ale krucinál prečo to je tak. Koľkokrát som si už aj poplakala, tlačila to do nej nasilu a výsledný efekt bol taký, že sme revali obidve. ☹

renika
31. aug 2008

kamarátka mi povie, toto mu urob, moja malá sa toho nevedela dojesť, tak jej to chutilo. Urobím a o chvíľu to ide do koša 🙄

janula_nz
31. aug 2008

a ked jej ho nedas, co bude robit? myslim tak, ze bude hladna, bude odmietat normalnu stravu a nedas jej ani mlieko...podla mna by si to mala vyskustat takto. bude rev, mozno jeden , dva dni ale uz bude vediet, ze nema inu sancu. bud sa naje alebo bude hladna. mne to tak fungovalo

renika
31. aug 2008

serafi, nič iné si neželám, len aby spapal normálne to, čo má. Nemusí sa prepchávať, len nech sa naje aspoň 200ml. Ale to sa asi nepodarí

serafinka1
31. aug 2008

Dnes som jej navarila obed, ešte stále nejedla. Som zvedavá, ako dopadne dnešné jedlo, asi takisto v koši ako po iné dni. Somálci by sa pri nás najedli.

renika
31. aug 2008

serafi, tu sa smejem, ty opisuješ presne naše situácie. Dnes som mu navarila a ešte nejedol. Bol unavený, umrnčaný, tak som ho dala spať o jednej a ešte stále spinká. Potom ho čaká obed a mňa nervy

janula_nz
31. aug 2008

serafi ale nesmies ustupit. ona velmi dobre vie, ze takto ta donuti dat jej mlieko...ja som marekovi aj nos zapchavala aby nieco zjedol a nic...cely den bol hladny, reval o dusu aleked nechcel tak mal smolu. on mi ani mliekonechcel, uplne sa vzpieral. dokonca mu robili testy na nechutenstvo a kadejake ale nic nezistili. a teraz ssa naje...sak ja ho necham hladneho...co bude priebercivy. v domove manapisane teraz, ze je vyberavy v jedle. no u mna zje vsetko 😅

serafinka1
31. aug 2008

Janula myslela som aj nato, ale bojím sa, že potom budem mať problémy s mliekom. Čo keď bude odmietať potom prsník. Susedka si tiež nevedela dať rady s malou, v 8 mes.urobila rázny krok s tuhou stravou, nedala jej mlieko a tým potom malá zareagovala tak, že už nechcela vôbec jej prsník. A potom plakala, ako jej to chýba.

lenže u nás je aj to problém, že večer mi zaspáva len na prsníku.

serafinka1
31. aug 2008

renika to isté, teraz spí a čakám kedy sa zobudí. Má tu fantastickú polievku, zemiaky, mäso hmmm a čo z toho bude... necháme sa prekvapiť.
Ale mohli by sme to vyriešiť tak, že raz prídeš Ty ku nám, spravím obed pre oboch, potom my k Vám a tak nebudeme musieť variť každý deň a vyhadzovať, ale každý druhý deň a vyhadzovať 😀 😀 😀 😀

janula_nz
31. aug 2008

ja neviem akoje to s kojenymi detmi. ja mam tu vyhodu, ze tito su na umelom mlieku. .. ale ja sa veru nehram...laura mi tiez nejedla a aj preto som odisla od byvaleho, lebo mi dotoho rozpraval. ze ked nechce jedno, mam jej dat druhe, ked to nechce, tak dalsie..a ja mu nato, nezje jedno,nech je hladna. a uz boli hadky atd. az som sa zbalila a odisla od neho 😠 ja nemam inu robotu len pre decko 3druhy jedal varit? no sak by som dosla o nervy...nechce, nedam jest...a takto nam to funguje. ked nieco chce robit, najprv jedlo a potom moze aj kreslit aj neviem co

renika
31. aug 2008

serafi, ja by som sa hanbila za Maxa, že čo on robí, keď má papať ☹ Najkôr ho naučím jesť a potom sa na také niečo odvážim. Teraz som ho bola pozrieť, spinká s vypučeným zadkom 🙂

janula_nz
31. aug 2008

vy to nejete po detoch? ja ked nieco zvysilo, ja som to zjedla. ved je to take dobre 😅

renika
31. aug 2008

janula, ale s takými bábätkami ako máme my sa to ešte nedá. Že keď niečo chce robiť, ak nech sa najskôr naje... Ale ty si rázna, počúvaj? Ja taká neviem byť na Maxa

serafinka1
31. aug 2008

no mne sa práve zobudila idem servírovať a chytať nervy.
Potom sa ozvem kde skončilo jedlo 😖

renika
31. aug 2008

po tých výstupoch a nervoch už nemám chuť. Ide to do koša

renika
31. aug 2008

serafi, ok ozvi sa. Držím palce veľmi veľmi. Darinka papaj!!!

janula_nz
31. aug 2008

reni ak nebudes razna, nepojde to. hovorim,s laurou som mala problem od malicka. aj ked bola mala. ja somju nechala cely den hladnu. a potom zjedla...si predstav, ze by mi to robili vsetci traja teraz. ranilo by ma 😝

ja neviem ci robim dobre alebo nie ale teraz nemam s chalanmi ziadny problem , co sa tyka jedenia. maju respekt a vedia, ze budu hladni ak nezjedia co je navarene. marek mi odmietal ajovocie. nezjedol ho na desiatu, dostal na obed. ked nie ani na obed, tak olovrant . az to nakoniec zjedol lebo bol hladny 😅

serafinka1
31. aug 2008

No takže rekordných 5 lyžičiek polievky, ale aj to je úspech. bolo v nej všetko, mäso, mrkva, karfiol, kaleráb. Potom som jej dala zvlášť zemiak aj ten spapala, ale iba kulilinček. Možno zabralo to, že videla, že aj tatko papá to isté s ňou.

serafinka1
31. aug 2008

no ale tie ksichty pritom, tak tie stoja za to. 😀 😀 😀

renika
31. aug 2008

Maxim ešte stále spinká 😲 Od jednej...

serafi, no nie je to žiadna sláva tie lyžičky, ale pri deťoch ako máme my, sa tešíme aj tomu 😅

janula_nz
31. aug 2008

ozaj. ked vam deti nechcu jest, neskusali ste multivitaminove kvapky? ono to zabera. ja davam laure pikovit ale ten je az od jedneho roku. do jedneho roka su cebion ci taknejako sa volaju tie multivitaminy...je to aj na nechutenstvo

serafinka1
31. aug 2008

Jani to nebude nechutenstvom to je problém kojených detí.
Teším sa aj 5 lyžičkám,lebo viem,že zostali v nej no teraz je už zase hladná a chce len mlieko. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre