Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

adrioska
27. mar 2011

@henulienka my sme tam boli v lete, ale chodia tam s detickami aj v zime, takze vodicka je tam asi dost tepla. A je tam aj detsky bazenik. Skus viac pozriet na ich stranke, lahko si najdes cez google. Je to tam pekne, ciste, dobre vybudovane. 😉

henulienka
27. mar 2011

@adrioska Ďakujem, stránku som pozerala, len som chcela niekoho osobnú skúsenosť 😉

stvura
28. mar 2011

@deina ale skolka pri nas zrejme zmeni majitela...uz sme podpisovali peticiu, primator sa vykrucal ako sa len dalo, zahmlieval vsetko co sa povedalo...no a vyzera to tak ze velkomozny slubil ze sa nezrusi...ale o tom nebola rec, maminy nechceli aby sa stahovala...no a deti na Mostnej skole uz vedia ze tam bude skolka...tolko asi v skratke...tak sa velmi tesime, lebo priestory su fakt velmi "krasne a idylicke". (osobne by som tam svoje dieta nedala ani len do skoly). S tym MC neviete daktora pomoct? Uz mi prisla odpoved z unie MC...
V kratkosti Vam posielam, co treba k zalozeniu MC.
1. NADŠENIE - Ak mate chut urobit nieco pre mamy vo vasej obci zadarmo -
dobrovolnicky, urobili ste prvy - najdolezitejsi krok.
2. PRIESTORY - Musite poobzerat po priestoroch - najlepsie v spolupraci s
vasim mestskym uradom - cez odbor socialnych veci alebo cez poslancov zo
socialnej komisie.
Dalsou moznostou je skusit spolupracu s cirkvou a poslednou
(najzlozitejsou) moznostou je prenajat si priestor za prijatelnu cenu. Musite ratat s tym,
ze kazdy mesiac potrebujete zohnat peniaze na najomne bez ohladu na zdravie
vasich deti, pocasie, sezonu atd.
3. OZ - Zalozte si obcianske zdruzenie (podrobnosti v prilohe) a vymyslite
si nazov vasho MC. Na zalozenie OZ musite byt aspon 3. Nezabudnite na
vedenie uctovnictva.
4. PROGRAM - rozmyslite si, aky program bude zaujimavy pre mamy vo vasej
obci. Rozpravajte sa s mamami na ihrisku. Mozete si pomoct aj kratkym
dotaznikom...
5. WEBKA - najrychlejsia forma sirenia informacii, ktora vam zabezpecuje
navstevnost vasho MC. Najdite si sikovneho dobrovolnika, ktory vam ju
urobi a bude aktualizovat alebo vyuzite faceboook.
6. UMC - stante sa clenom UMC a vyuzivajte vsetky formy pomoci pre MC:
skolenia, vzdelavanie, informacie, PR a propagácia vašho MC na webke umc, v časopise,
rady od "skusenych" lideriek MC....

valigurka
28. mar 2011

@stvura - tak ja mam tiez nejake znamosti na MU - skusim.
- uz som zakladala OZ - takze viem ako na to 😉
web grafiku pripravit viem 🙂
a tak najdolezitejsie je ziskat nejaky priestor...
a potom to pojde lavou zadnou :D

stvura
28. mar 2011

@valigurka 🙂 super, skus...ja nie som domajsia 😨

dida81
28. mar 2011

@valigurka
@stvura baby, dnes sme sli s kamoskou okolo toho MC, co sme spominali, že nefrči na ulici pri gymnaziu a ono vraj funguje. Som sla dnu sa popýtat, že utorky funguje , ale ze sa možme ist pohrat aj teraz... /doobeda/ No nesli sme, bolo dobre pocasie.. ale take divne to tam je ... nepripadalo mi to ako MC .... neviem ...ziadne hracky som nevidela /mozno mali schovane/ .. len gauce a fotelky... 😝 Ale možno je to tam super,,,,,,,, bol tam niekto?

stvura
28. mar 2011

@dida81 ahoj, mi sme pisali ze funguje, len nefunguje na starom mieste kde bolo (pri socialke)..funguje tam na rohu, no je to teraz 2/3 kaviaren a 1/3 herna pre deti, prakticky je to kaviaren s detskym kutikom. V utorky tam zvycajne chodievame viacere doobeda, maju akurat dvojhodinovu prestavku. Je to dobre, no ked sa zide viac deti tak sa tam tlcu a nie je miesta. Hracky su vzadu na stene ako je zachod a v predu su hracky pre velike deticky, no vela hraciek z povodneho centra chyba (boli aj dvoje choditka, kociky, zeleznica, nafukovacia lod a podobne).

dida81
28. mar 2011

@stvura tak asi preto mi to nepripadalo ako klasicke MC, kedze je to i kaviaren...

lubinka26
31. mar 2011

ahojte. chcela by som sa naucit viazat satku. neviete, ci sa niekde v NZ robia take kurzy? dakujem

deina
31. mar 2011

@lubinka26, o kurzoch neviem, ale uviazat satku ozaj nie je tazke, to chce len cvik. Vyhladaj si videa na youtube.com, je ich tam kopec, ja som sa takto naucila viazat.

lubinka26
31. mar 2011

@deina vyhladala som si. ine ani posledne dni nerobim, len to studujem, ale bojim sa vsak, ze tam dam zle malu. 2x som ju tam dala a zaspala. ale to bola taka jednoducha poloha. dnes sa jej uz nepacila. klasicku kolisku viem uviazat, ale neviem ju tam strcit :( mame "vecerny plac" ☹ a nic nepomaha, preto som siahla po satke, ale ako vidim, aj na toto treba vysoku skolu...

morzsi
1. apr 2011

ahojte mamičky novozámčanky !

dlho som nemala dieťa a mne sa z detstva nezachovlai skoro žiadne fotky . povedala som si že raz ked budem mamina budem si dieťa fotiť aj v ateliéroch .

takže kupila som malej nádherné šatičky len nemáme topánočky tak sme išli do mesta potrebovali sme niečo lacné pekné na fotenie oblieť zopár krát .

ako je zámčan oproti na rohu tureckej otvorili čínske centrum a pani majtelka zakazuje mamičkám chodiť dnu s kočíkmi . ja som vošla s kočíkom aj topánky som malej vybrala a chcela som eštge kupit boexerky polovičke ale pani majitelka začla po mne vrešťať že jej zašpiním predajnu lebo moje dieť je udajne spinavé pritom malá mala v ruke iba prázdnu oplátku - kornutok .
pripadala som si ako keby my mamičky ktoré používame kočíky chodíme po predajniach akjo zlodejky ktoré si do kočíka poukladaju vzácny čínsky tovar.
nakoniec mi majitelka odmietla predať topánky pre malu ked som s ana ulici rozčulovala že prečo si mám nechať na ulici dieťa i kočík tak mi drzo tykala z poza pultu tykala že mám byť TIHO !!!
zvedavá som mile mamičky či my slováci keby sme išli do číny a chceli by sme tam podnikať či by aj ich vláda bola tak ustretová a ohladuplná ako je naša určite by sme ťahali velmi rýchlo rovnu čiaru na slovensko .
nakoniec mi majit

morzsi
1. apr 2011

@melanche ahoj ak chces možem povedat kamoške ona je detská sestra stanicná z nov. odd poradi z praxe

morzsi
1. apr 2011

@hiva ja by som k havlasovi nešla mám ososbnu skusenosť keby som tam zostla malu nemám nikdy ambulancia na komárnanskej v byv . elektrosvitskej školke radšej by som išla k langovej , halmešovej alebo riškovi

stvura
2. apr 2011

@morzsi wow...no to je sila...ja som tam predtym bola este za stareho majitela s kocikom a nebol ziaden problem...tak aspon viem ze tam nemozem vojst (maly si tam vybral nejaky vlacik)...takze smola, vlacik nebude, lebo malu teda neodparkujem vonku....tiez Havlasa nemusim, u langovej som spokojna 😉

adrioska
2. apr 2011

@morzsi Ja som tam tiez bola a na dverach bol listok: "Kociky nechavajte na ulici" (nieco v tom zmysle)...ale ja som to precitala, ze "nenechavajte" 😀 😀 ...no ale nie to som chcela povodne...bola som tam s muzom aj s malym, ked som mu zhanala jarnu vetrovku. Vosla som dnu, muz zatial cakal vonku aj so syncekom. Ked som nasla, co som chcela, tak som ich isla zavolat, aby som to mohla malemu preskusat. Manzel mi nahnevane ukazuje na listok na dverach. Ja som nechapala, ze preco nechce ist (kedze som listok precitala nespravne 😀 ). Potom mi to doslo, ale aj tak som trvala na tom, ze nech idu dnu, vsak mu to musim preskusat, bez toho nekupim a von nemozem zobrat tovar, ved hned zacnem pipat. Tak na moje naliehanie vosiel aj s kocikom a predavacka (NECINANKA) mu dovolila, boli sme skoro pri dverach a nikto nic nepovedal. No ale keby niekto nieco povedal, tak by som im hodila tie kabaty do tvare a palila odtial prec. Bola by som zvedava, ktora mamicka im necha kocik vonku... 😠 ...najma, ked niektore maju kociky za 700-800 eur aj viac...a keby po mne ziapala, este by som jej povedala, ze OK, pojdem ku konkurencii, lebo v inych "cinskych" obchodoch nemaju s kocikmi ziaden problem (mne zatial nikto nerobil) a to som ich pochodila dost...takze mamicky nenechajte sa a ked vam nedovolia s kocikom, tak odtial chodte prec a kaslite na nich. A vobec, aku spinu im tam narobi nejaky kocik, ked uz snehu niet...takisto zaspini kocik ako aj chodiaci clovek... 😖 🙄

gabuci
3. apr 2011

No kočík s bábätkom by som určite nenechala vonku.Zase dieťa na ruke a takto nakupovať,ešte skúšať niečo...pritom ešte v dnešnej dobe medzitým kočík môže hocikto ukradnúť.to by tam mohli zmeniť.Obchodník by ma byť pre zákazníka.Ja som robila dlho v obchode/vlastné skúsenosti,nemohli sme tak vrešťať po zákazníkovi/.V tom obchode som bola pred týždnom,mojej slečne/13 r./som kúpila tričká.Ked sme išli k pokladni,tá čínanka akurát odskočila ale velice sa ospravedlnovala,že hned príde.Potom som sa jej pýtala na tovar ,či vymenia.hovorila,že hej,len milionkárt upozornila nestačí bloček ale aj tá vysačka čo je na tričkách.To sa mi zdalo smiešne.našťastie som sa nemusela vrátiť,veci dcérke sadli.Dostala to k narodeninám.Ináč moja známa bola tam skôr,ona tvrdila,že majiteľka či kto,tá v pokladni dosť bola taká drzá aj ku predavačkám.Nejaké veci sa mi tam páčili,no kebyže idem s dieťaťkom a mám nechať vonku kočík,asi by som išla inde.Však aj priestoru maju dostatok,nie ako pri autobusovej,vrajj a to je ich obchod.

jaja32
3. apr 2011

Ahojte, tiez sa s vami podelim so skusenostou v obchode. Bola som kupit dcere topanocky a isla som do predajne v NZ, kde mali dost siroky vyber topanok detskych znaciek. Chcela som kupit snurovacie a predavac - majitel mi povedal, ze maju len tie co su vylozene. Bol tam jeden par a ostatne boli na lepenie, co som mu povedala, ze im moc neverim. Predsa som nasla pekne fialove ale na lepenie. Povedala som si, ze uvidim ake budu na nozicke a mozno nakoniec kupim, ked ine nemaju. Opytala som sa ci maju aj nasu velkost a on, ze maju ale ved ja nechcem na lepenie. Premlcala som to a este raz sa opytala ci mi ich teda da a on, hned ci kupim ved som ich nechcela. Este raz som sa opytala ci sa v predajni nedaju odskusat topanocky aj bez toho ci kupim alebo nie. On si len svoje: kupite? To ma uz nasrdil, tak som odisla a medzi dverami som mu este povedala, ze tam uz radsej nikdy nevkrocim a ani nebudem odporucat, tak ako mne odporucili jeho super obchod.

morzsi
3. apr 2011

ahojte kočky

včera asi okolo obeda prišla moja polovička s tým, že od babky ked odchádzal prešiel sa k čínanovi
majitelka - kt. je v pokladni tam nebola aôle sedel jej tam asi manžel . a zoltán sa ho opýtal že aký problém má so mnou a s jeho dcérou. majitel začal koktať a zolo mu povedal ani slovensky ani madarsky ani hotentótsky ...
a tak potom mu zoltán povedal v číne žeriete hŕstku ryže potkanov a nakladaných hadov a ty tu ideš hovoriť na moje dieťa ze je špinavé pozri sa na seba nauč sa po slovensky aby si mohol zo zákazníkom hovoriť a aby si nemal taký problém že potiahneš rovnu čiaru do číny a tak sme sa rozhodli chodiť do deichanu resp. do kiku a ani v iných čínkych obchodoch sme nemali žiaden problém vojsť s kočíkom lebo v paitok som išla z nesvád a zastavila som sa u čínana pri autobusovom a mohla som vojsť s kočíkom dnu a nebol žiaden problém a nakoniec som aj malej kupila topánočky na fotenie . a v tom zas máte dievčatá pravdu že mnohe mamičky maju kočíky za 800 a viac eur lebo aj danielka mala 843 eurový kočík a to stála iba hlboká verzia a športovu a autosedačku som nekupila .
mala mala totiž inglesinu clasicu - a tento kočík bol jediný v meste ( v broskynovej farbe ) potom ešte jedna pani mala modrý a dalšia v bledohnedom prevedení a bol ešte jeden tmavohnedý ale zančka silvercross. takže určite
by som si tento drahý kočíkj nenechala na želanie čínskej kravy vonku na ulici aj s dieťaťom ktoré sa mi vdaka Bohu narodilo po 20 rokoch

lubinka26
4. apr 2011

ahojte, predavaju niekde v NZ manducu? dakujem

martinag
4. apr 2011

@lubinka26 ahoj, ja mam toto - uz to nepouzivam, mala vie chodit a vsetko mame blizko, chystam sa to predat. Bolo to suprove 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10690333&tab=0
Mozem pozicat na vyskusanie 🙂

lubinka26
6. apr 2011

@martinag dakujem pekne, ale toto mi moj drahy nosit nebude, tak pojdem do tej manducy radsej 🙂 ale si zlata 🙂

tinkag
6. apr 2011

@jaja32 a kde je ten obchod v NZ ??? By som ho niekde poslala ... 😠

gabuci
6. apr 2011

@tinkag aj ja som zvedavá ktorý to bol ten obchod.Ináč už ma neprekvapí nič,drzosť,neochota...skôr ochota.Mám už väčšie dcérky,režili sme už prvé sveté príjmanie.Potrebovali sme vybrať šaty.Aj sme vybrali v Kolárove.Veľmi zlatá pani,vyšla nám v ústrety,nechala vyskúšať viac šiat,podľa potreby tie šaty upravila.Dcérkina spolužiačka mla šaty z NZ.Neviem z ktorej požičovne si vybrali,ale...jej mama hovorila ,že išla do jednej požičovne.Pýtala sa na tie šaty,či si ich môže pozrieť.Bola sama,pre niečo iné,tak si myslela ked prešla pred tou požičovnou,po ceste sa zastaví a pozrie aké sú.No majiteľka jej povedala,kde má dcérku,nech sa pozrie ked ju bude mať so sebou.Ona pekne podakovala za taký skvelí prístup,za ochotu a povedala,radšej sa idú pozrieť inde.Však človek za svoje peniažky ani nemôže poriadne si vybrať,vyskúšať,rozmyslieť si ktoré chce.Ona si myslela,pozrie aké majú,ked sa jej páči,tak prinesie aj dcérku.
Asi je to aj topánkami tak.Netreba skúšať,netreba sa rozhodovať o ničom,len si zaplatiť a hotovo.To je dnešné obchodníctvo žiaľ,češť výnimkám.

delilah1
6. apr 2011

ahojte dievčatá, tak tie obchodové story sú fakt sila... aj ja som to tam videla napísané, takže po pôrode tam už asi nezavítam - nevadí veď číňanov je v zámkoch habadej - keď nechce zarobiť tak jej ani nedám - puchtla jedna...
ja som tam bola so sestrou pozrieť jej topánky na leto - také dreváky, lebo ona mi tvrdila, že sa bojí si ich vyskúšať, lebo tá číňanka od kassy na ňu zazerá - tak ja bruchatá jak slon som sa tam navalila a odskúšala spolu s ňou polovicu vyložených topánok - nič nepovedala, ale jej pohľad som viackrát zacítila ... a to som sa nijako neobmedzovala - topánku som hodila na zem a tak som do nej vhupsla, lebo ani neviem či tam nejaká stolička na skúšanie bola... no a pri platení sa ma tá číňanka pýta, že citujem: "taka velka brucho a taka topanka???" tak som sa iba usmiala a povedala, že ju do toho nič 😀 moje brucho, moje nohy... 😀 samozrejme topánky neboli pre mňa, ale to jej na nos nebudem vešať... takže toľko...
a teraz moja otázka na vás - prosím o radu - termín pôrodu sa mi závratne blíži a ja stále nemám vybratého pediatra pre nášho synátora, tak sa vás chcem popýtať, že ku komu chodíte a aké máte skúsenosti??? prosím, každá rada mi pomôže... odporúčajú mi niekoho v starej poliklinike - neviem meno...

stvura
6. apr 2011

@delilah1 no ja budem menit za Lorandovu...len dobre som na nu pocula a aj cennik poplatkov ma celkom schodny (v porovnani s Hrachovskov ku ktorej teraz chodim ma skoro polovicne ceny).
To s tymi topankami dobra sranda...ja teda do obchodu kde neviem vojst s dvoma malymi detmi nechodim....ked cinsky, tak ten Fujimax ci ako sa vola na konci Letomostia, tam vojdem s kocikom, maly sa krasne prehra pri pultiku s hrackami co tam maju, predavacky su vsetky super, ziadny cinan sa tam teda nepotuluje.... 😎

jaja32
6. apr 2011

@tinkag ja mesto NZ extra nepoznam, ale je to ulicka oproti OD Zamcan a cez cestu je Gymnazium. Neviem kde sa daju v meste kupit dobre detske topanocky, tento mi poradili.

tinkag
6. apr 2011

a ten obchod este nezrusili ??? Tam bol taký magor, som tam nerada chodila, lebo on bol veeeľmi múúúdry, a radil mi totálne iné ako som si ja predstavovala. My kupujeme v Deichman-e, sem-tam v Reno-aj ked maju drahe, alebo ak mozem poradit - tak teraz na Podzámskej otvorili novú obuv-u, aj kabelky tam predavaju. Kockam som kupila pekne poltopanky - balerinky - kozene za 11,90,-. Alebo ten čínsky dole - Fuj-max (ci ako sa to pise) na Letomosti, su tam mile predavacky (aspon ku mne su v pohode). A minule sme boli v Tescu a vzadu je lekaren - mali tam suprove topanocky - sice trosku drahsie, ale moja len teraz zacina chodit - tak jej by som aj obetovala, uz som jej vykukala suprove sandalky tam.
V starej poliklinike je tusim - Komaromyova - ze vraj je dobra, ale je starsia.
Ja chodim ku Dr. Suchej - ona je sice telovychovna, a ma rodinaciu oproti Hypernove. Ordinuje v utorok rano a potom iba v piatok. Ale od 7 do vecera do 20 hod. jej hocikedy mozem napisat sms-ku alebo zavolat, ak mam nejaky problem. Ale kedze ja mam uz 3 deti, tak uz viem co mam robit a u nej sme fakt len minimalne 😝 Ona ma inak ordinaciu v Zemnom. Lorandova je tiez dobra 😉

jaja32
6. apr 2011

@tinkag veru nezrusili a ten "magor" tam este zostal

andrea2603
6. apr 2011

@jaja32 ahoj. ty sa ani neozveš? 😉 . To ma mrzí, že som ti zle poradila a že si nenakúpila. Mne tiež pripadá taký ... no neviem nájsť vhodné slová 😅 , ale ja idem a poviem, čo chcem a on donesie 😀 Dokonca som bola teraz milo prekvapená, lebo zač. marca som kúpila Lenke botasky a po 2 týždňoch nosenia sa jej vpredu urobila prasklina, tak som išla reklamovať a on hneď, že to nebudeme zbytočne zdržovať, lebo to sa nedá opraviť, tak nech si vyberiem iné 😵 A pôjdem pozrieť tam na Podzámsku, čo tu @tinkag poradila, tam som ešte nebola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre