Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurorag
5. aug 2013

dievcata, chcem sa vas opytat, ake mate skusenosti s bilingualnou triedou na ZS Hradna? doporucujete?

deina
25. aug 2013

Nemam osobnu skusenost, ale vraj je to jedina ZS v Zamkoch, ktora anglictinu nauci. Ale dieta uz pred nastupom do skoly asi musi nieco vediet.

deina
25. aug 2013

Poznate niektora niekoho, kto by mi prelozit lekarsku spravu z nemciny do SJ? Nemusi to byt uradny preklad.

lumarque
15. sep 2013

Ahojte, neviete, kde bz som si v okoli mohla dat vylisovat jablka na must? dakujem

lumarque
15. sep 2013

@aurorag to s tou hradnou by yaujimalo aj mna. Ake mate stere deti?

deina
17. sep 2013

Ahojte, viete doporucit dobru detsku ocnu lekarku?

aurorag
17. sep 2013

@lumarque nakoniec sme tam nasu nedali. je prvacka teraz. robia sa tam psychol. testy na vyucbu jazyka. co poznam rodicov, velmi si to pochvaluju, ale nakoniec mi to nedoporucila kamaratka ucitelka. vraj bilingualna vyucba jej je na figu, ak nechce odist dalej studovat alebo pracovat do zahranicia. ako to mame pri 6 rocnom dietati vediet? tak sme radsej dali rozsirene vyucovanie angliny v klasickej skole.

pistinka2
1. okt 2013

mile Novozamcanky, syn mi dovrsi v marci tri roky a zaujima ma, akm je mozne ho v NZ umiestnit do skolky - moze byt aj sukromna (kolko sa plati a referencie). Predpokldama, ze ak by som bola opat tehotna dovtedy,´statna skolka ho len tazko vezme. Vdaka

semela
29. okt 2013

Baby, mohli by ste mi poradit nejakeho dobreho pediatra?

alzbet124
29. okt 2013

@semela mi chodíme k dr. Korčokovej Monike, je v Starbecu...a má aj suprovú sestričku 🙂 My sme veľmi spokojní a ATB dáva len naozaj, keď už iné východisko nieje... 🙂

semela
29. okt 2013

@alzbet124 a nevies ci chodi pozriet novorodenca domov?

alzbet124
29. okt 2013

@semela no to neviem, lebo keď sa malá narodila, tak ešte robila dr. Hogenbuchová a my sme boli tam...ale idem s malým za chvíľku k alergologičke, je tiež v Starbecu, tak sa môžem ísť pozrieť alebo aj spýtať...ale marí sa mi, že asi za poplatok ide...

alzbet124
29. okt 2013

@semela bola som tam, ale až poobede, ale pozerala som ich cenník a návšteva pacienta doma do 18,00 hod je spoplatnený sumou 10,00€, ale o návšteve novorodenca tam nebolo nič písané...poprípade, keď budeš chcieť, môžem ti poslať číslo 🙂
a inak, poradne a novorodencov volajú od určitej hodiny...od 11,30 hod...

semela
30. okt 2013

@alzbet124 jeej dakujem, si zlata. Jja sa tam niekedy zastavim, asi bude lepsie riesit to osobne, este raz dakujem🙂

janett84
5. nov 2013

ahojte,prosim vas,viete mi niekto poradit dobreho detskeho gastroenterologa a urologa?dakujem

anetka85
5. nov 2013

baby,ak máte niekto skusenosť niekto s plaveckými jasličkamipri Ajaxe,napíše nazory..dakujeme 😉

pistinka2
7. nov 2013

Ahojte, viete mi niekto sukromne napisat, ako sa teraz pohybuju poplatky pre gynekologa za porod? Viem, ze je to osemetna otazka, ale ked je nase zdravotnictvo tak neskutocne hlupo nastavene, ze clovek musi rieisit kadejako za chrbtom taketo veci... Vdaka

klaudi001
7. nov 2013

@semela
ahoj, tiez sa prihovaram za dr.korcokovu, nema chybu. a chodia von pozriet babo, u nas bola sice sestricka, ale pomohlo mi to velmi. mna prepustili v piatok po 10,00 a uz o 13,00 bola u nas sestricka, ale zalezi to aj od stavu dietata.

delilah1
7. nov 2013

@janett84 urolog je dobry dr. lorand - ja som u neho bola ako tehotná a on aj sestrička boli super. k detičkám neviem, ale aj nás to čaká - prečo tam idete vy?

delilah1
7. nov 2013

@janett84 gastro je v nz iba dr. polomova

janett84
8. nov 2013

@delilah1 dakujem...maly ma vysoke horucky,okolo 41,ale len jeden den do tyzdna a uz sa to opakovalo 2x...bola som za dr a moc je zevraj v poriadku,tak mi urolog asi nepomoze 😒 skusim pockat,ci sa mu to este objavi,lebo nam to zacalo po ockovani,tak to mozno prejde,len sa bojim,aby nemal nejaky zapal v tele...

delilah1
8. nov 2013

@janett84 aha myslela som, že máte "pipikovy" problem... my pôjdeme kvôli predkožke ale ešte tomu dávam čas...

alzbet124
8. nov 2013

@janett84 ahoj...aj ja odporúčam dr. Lóranda...malého operoval, síce dávnejšie, ale je super...perfektný a trpezlivý prístup k deťom 🙂
a podľa mňa je dobrý aj dr. Oláh, kedysi bol v starej nemocnici, ale teraz neviem, kde ordinuje a či ordinuje...u neho sme zas boli na ambulancii...

akdarka
20. nov 2013

Caute, budem par dni v NZ a chcem sa opytat ake su tie 2kaviarnicky pre deti v meste.ak mam dobre info, ze su 2. Jedna je tam blizko kruhaca pri nemocnici a jedna na bitunkovej?..nech mozeme niekam v tomto pocasi zapadnut s krpcom. Dakujem 🙂

dorotka2013
2. jan 2014

Ahojte zamcanky 🙂, skúsim sa ešte tu opýtať či nemáte skúsenosť s Dr.Danysom? Ja k nemu chodím ale kedže oni ordinuju dvaja som z nich dosť zmätena, neviem či by som nemala vymeniť a keď áno tak koho by ste odporučili? Ďakujem Vám...

mariannan
2. jan 2014

@dorotka2013 Ahoj ja som k Danysovi chodila niekolko rokov,...mam svoje zazitky..ak budes chciet napisem...ide o to,ze stary Danys je uz dedusko a sice odbornik ale uz na to nema nervy...mlady je pohodak,mozes sa otvorene spytat..ibaze nikdy nebudes vediet komu vlastne ides a dohoda s pani Giskou - sestrickou je horsia ako dohodnut stretnutie u Obamu...ja som stastna,ze som od 1.12.2013 u dr.Halmesovej,mozem len a len odporucit,pomohla mi velmi,neriesila,zesom unej par dni...pravdepodobne mi zachranila maternicu alebo skor dalsie pripadne tehu!

dorotka2013
2. jan 2014

@mariannan ďakujem, napísala som ti do IP, aj ja mám zo starého zlý pocit :(

seemani
2. jan 2014

@dorotka2013 nájdi si iného aj ja od neho diem preč

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre