Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

vuci
11. okt 2011

Ahojte,
ja som tu nová, chcela by som sa informovať o jednej veci.
chystám sa na 4D ultrazvuk do NZ. informovala som sa u pána DR. Havlasa, uňho to stojí 65 eur, ale kamoška včera bola u pani DR.Halmešovej v NZ. (u nej to stojí 35 eur)
má s ňou niektorá z vás skúsenosť čo sa týka 4D?
dajte vedieť, dakujem veľmi pekne

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henulienka
11. okt 2011

@dianap aj Stanko robí, ale neviem koľko to u neho stojí...

vuci
11. okt 2011

ahojte, dakujem za info.
ano, naozaj robí aj pani doktorka Halmešová, už som jej vola, že u nej to stojí max. 30 eur.
Pán Stanko nerobí toto vyšetrenie, ale konečne sa mi podarilo dovolať do jeho amb. a sestrička povedala, že tam v tej budove robia dve doktorky toto vyšetrenie, a pani dr. Renčková robí toto 4D vyšetrenie. sestrička nevedla poskytnúť podrobnejšie info, aleže mi doktorka zavola ked bude v ord. tak som zvedavá.
dokonca som medzitým zistila, že aj dr. Korčok robí v NZ toto vyšetrenie, ale uňho to stojí tiež 60 euro.
nechápem prečo sú takéto velké rozdiely?!

jajka377
12. okt 2011

@vuci ahoj no dr. Renčková je v ordinácii spolu s dr. Stankom a je neskutočne zlatá. Ak sa stane - čo sa ľahko môže stať - stalo sa to aj mojej segre teraz, že mimi sa nechce otočiť a ani ukázať a jednoducho spí 😀 😀 😀 , tak ti dajú druhý termín. Nieže za to zaplatíš dosť veľa peňazí a nič nevidíš 😒 Spravia ti aj okolo šesť záberov drobca a dvd trvá okolo 20 - 25 minút. Stojí u nich okolo 50eur. Ja som bola maximálne spokojná a segra tiež.

stvura
12. okt 2011

@dianap
@vuci robi aj dr. Stanko (teda on mi iba otvoril dvere, robila ho Renckova), ja som bola u neho minuly rok a bola som spokojna, tusim to stalo do 50e ak sa dobre pamatam, takze tiez lacnejsi ako Havlas. No a skutocne sa nikam neponahlali, nakolko malu nebolo vidno som tam bola aj pol hodiny (v BA co som bola predtym s malym to bola 10 minutova bleskovka). Rozdiely su kvoli zatazeniu na peniazky u niektorych lekarov 😉

stvura
13. okt 2011

Zamcanky a kocky z okolia...halo, halo...buduci rok na zaciatku roka sa predsa na velku spokojnost a moju osobnu radost uskutocni kurz laktacnych poradkyn v NZ, takze vsetky co mate zaujem si to premyslite, bolo by super ak by sme naplnili kurz (23ludi) a porozpravali sa tri vikendy o dojceni, problemoch a tak... 😉 🙂

zuzana2580
14. okt 2011

Ahojte baby....sa chcem spýtať,kam chodíte so svojimi detičkami k zubárovi/ke ???? Hľadám nejakú,pre moju malu by bolo naj,keby je to žena,chlapov ona nejak nemusí.....
Inak ďakujem za radu....už som bola u Dr. Halmešovej...som nadmieru spokojnáááá,neskutočne zlatá to žienka..prístup...všetko podrobne vysvetlila,nemala som pocit,že som len zmluvny partner posťovne a hlavne som sa necítila ako na hlavnej stanici....bola som tam skoro hodinu :D :D :D aj sestrička Martuška je zlatá 😉

fairynika
14. okt 2011

caute baby je tu niekto aj zo surian??kto chce chodit kocikovat??mna strasne nebavi chodit sama po meste a rada by som spoznala maminy co maju podobne stare deturence ako je moja malinka 🙂
@zuzana2580 aj ja rozmyslam ze zmenim doktorku a halmesova stale berie novych pacientov??mne bola pri porode a bola som uplne nadsena skvela zena to je.. 🙂

zuzana2580
14. okt 2011

@fairynika ano berie...ona ma uz sukromnu ambulanciu a plati sa ročny poplatok 15 eur... 😉

fairynika
14. okt 2011

@zuzana2580 diky za info 🙂

stvura
14. okt 2011

@zuzana2580 ja chodim na Mostnu s malym, som spokojna, velmi mila pani...ma take exoticke meno Husseinova, je prijemna, pekne sa s dietatom rozprava. Bola som ked mal dva a teraz v troch rokoch znova na kontrole. Ordinaciu ma hned ako vojdes cez hlavne dvere, za sklenenymi dverami dolava, chodia k nej i dospely...
Ja uz ostanem u Langovej, i ked Halmesovu som mala pri porode a bola som velmi spokojna...hadam neodide buduci rok a odrodi mi este jedno...tusim ten rocny poplatok ma kazdy, platila som ho aj u Havlasa, aj u Langovej platim.

zuzana2580
14. okt 2011

@stvura ďakujem zistím si t.č. a zavolám či berie nových 😕

zuzana2580
14. okt 2011

baby a chodite niekto sem ?? http://www.mdent.sk/ 😕 😕 😕

stvura
14. okt 2011

@zuzana2580 hej, chodim sama so sebou, nakolko jedine ona je v NZ paradentologicka. Ak mas vela vela zbytocnych peniazkov si ich priprav, lebo je neunosne draha (za jedno vysetrenie s ukazkou umytia zubov som platila 50e, vysetrenie trvalo 20min a dala mi dve medzizubne kefky v hodnote 2.5e spolu). Co do pristupu inac ok, ziaden problem, i ked neviem ako k detom, na dospelych je dost prisna.

babula108
14. okt 2011

ahojte co sa tyka toho 4D ako ste tu pisali ja som bola u Havlasa je pravda, ze sme platili 62 eur ale taka ochota aku on prejavoval tak taku som este zatial u ziadneho lekara nevidela a dokonca sice maleho bolo dobre vidiet a nespal skôr by som povedala, ze bol dost aktivny povedal nam nech prideme este raz a urobi zadarmo dalsie obrazky lenze on nespravil len obrazky ale aj nove videa co som bola prekvapena a podotykam znova zadarmo. Takze niekedy je mozno lepsie priplatit si a byt kludna a spokojna s vysledkom. Ja som k nemu dokonca po tom 4D aj prestupila lebo mi ako lekar vyhovuje zatial velmi. Mate s nim niektora skusenosti? Lebo ja som teraz v 26tt a chystam sa na prvu poradnu k nemu 19 oktobra sice uz ma raz vysetroval lebo som spinila ale na statstie bolo vsetko v poriadku.

mili9
14. okt 2011

@vuci Pochádzam z NZ,asi pred rokom som sa presťahovala do Prešovského kraja.Som momentálne v 16týž.,dve deti som rodila v NZ a toto tretie sa chystám do Košíc a keď pozerám na tie ceny,som rada,že som tu.Chodím do súkromnej ambulancie a za 4D foto,video a za prítomnosti otecka sme platili 15eur .Naozaj som prekvapená z cien v NZ 😨 ☹

mandreaa
16. okt 2011

Ahojte, ja som bola na 4D u Havlasa v juni, a bola som maximalne spokojna, je to velmi prijemny lekar. Je pravda, ze u neho je to 4D najdrahsie, ale zase on je ten, co to tu v NZ robi najdlhsie. A prave preto sme sa pre neho rozhodli, lebo si myslim, ze ma najviac skusenosti a vsetko nam pekne povysvetloval. Ja si myslim, ze jedna vec je mat v ambulancii 4D, ale druha vec je vediet s tym aj pracovat, a mat s tym skusenosti. Takze ja by som si urcite znovu vybrala Havlasa, aj ked je najdrahsi 🙂

stvura
16. okt 2011

@babula108
@mandreaa no tak to ste mali stastie.....ja po negat. skusenosti by som k tomuto panovi lekarovi do ambulancie nevkrocila (neochota vysvetlit problem, opakovat test, vysetrovanie pooperacnej rany v cakarni - nie som hanbliva, ale co je moc je moc). Ale ked k nemu i chodite i ako pacientky, zrejme mate casu ajajaj, lebo mna vzdy nechaval cakat aj tri-styri hodiny v cakarni, hoci vedel ze pracujem a vlak do Ba nechodi kazdych 10 minut a okolo obeda uz vobec nie. 😀. Zrejme uz dom dostaval, ked ho uz peniaze tak nemotivuju (predtym i prevrtat patu kvoli nim 😀)

mandreaa
16. okt 2011

stvura no tak to je fakt neprijemne, ze s nim mas takuto skusenost. Ja k nemu nechodim, len na 4D som bola u neho. Ja som volakedy chodila k Stankovi, a veru aj tam sa zvyklo cakavat dost dlho, co je teda dost neprijemne. A teraz ked mame uz doma 2 deti, tak si neviem predstavit, ze by som u lekara cakala 3-4 hodiny 😒

babula108
16. okt 2011

@stvura no tak ja k nemu chodim nielen na 4D teda bola som zatial u neho len raz a na buduci tyzden idem na poradnu tak som teraz z toho trosku v soku a v neistote ci som urobila dobre ked som k nemu presla. Ale tak odvtedy sa mozno zmenil. Aj ked s tym cakanim to asi zostalo po starom asi preto,ze mu tam chodi strasne vela zien. Ja som u neho sice zatial cakala max hodinku a to som isla len tak bez ohlasenia na vysetrenie. Takze zatial spokojna som ale neviem dokedy.

vuci
16. okt 2011

@stvura dakujem ti pekne za info asi pôjdem aj ja k Rečkovej... tá sa mi zdá momentálne, že je celkom v poho. 😎

stvura
16. okt 2011

@mandreaa ved prave, ja som bola u neho ako tehotna s prvym, no cakat tam s detmi by som si teda nemohla dovolit. Teraz som u Langovej a to je uplne ina kava...vsetko detaine naplanovane, nikdy som necakala dlhsie ako 10 minut, vsetky kontroly som absolvovala s malym syncekom, uplne super, sestricky vzdy postrazili, dokonca i vo vnutri bol, max. spokojnost (skoda len ze nerodi pani doktorka).
@babula108 drzim palce, hadam sa to za tie 3r zmenilo, ja som odisla po triple testoch, nakolko mi ich najprv odmietol zopakovat, potom zopakoval, no s takou nechutou...takze polovicu tehu som uz bola u dr. Langovej.

babula108
16. okt 2011

@stvura to je nahoda ja som presne takto a tesne po glukozovom teste odisla od Langovej na bezne prehliadky to nie je zla doktorka ale ked ma riesit nejaky problem tak na to zial nema alebo ma malo praxe. Ja som odisla najskor od Vargovej ku Langovej zotrvala som u nej dost dlho na to aby som zistils,ze mi absolutne nevyhovuje. poviem len tolko ak vam lekarka povie, ze ked vam nechodia kramy uz skoro rok tak ze to nevadi vraj je to v poriadku a dokonca ked som teraz v tehotenstve spinila a volala som jej co mam robit ci nemam radsej prist tak mi povedala po dlhom cakani samozrejme na linke nech pockam do rana ak by to bolo horsie tak mam potom prist. A k tym sestrickam ano ak sa objednate tak to cakanie mozno nie je take ako u Havlasa ale ked nestihaju tak aj sestricka vie byt riadne neprijemna. Zazila som na vlastnej kozi takze viem. A este jedna vec mi hrozne vadi tie jej akoze vonne sviecky ja som sa tam isla z toho pogrcat. Ale tak ked tebe vyhovuje tak ti prajem s nou len dobree skusenosti aj ked viem,ze v poslednej dobe od nej odislo strasne vela zien.Tak vela stastia.

lubinka26
16. okt 2011

@stvura zaujiiiimave. ja som od Langovej doslova utiekla a to som toho naozaj vydrzala doooost. a pokial viem, tak od nej veeela zien odchadza. velmi sa zmenila... skoda jej 😖
Renckova je super, urcite odporucam 🙂

babula108
17. okt 2011

@lubinka26 no o tej som tiez pocula len dobre veci a keby sa dalo ja by som chcela u nej aj rodit ale neviem,ci sa to da nejak vybavit hlavne ked chodim k inemu lekarovi ale neviem ci sa Havlas s nou nepozna lebo Stanka pozna ten sa zase pozna s touto doktorkou.

stvura
17. okt 2011

@babula108 no tie sviecky som ju poprosila nech ich nezapaluje ked tam idem 😉 ...hej, vadi mi to, lebo mi je zle od zaciatku tehotenstva. Ale u Havlasa bolo neustale nafajcene a to mi vadilo podstatne viacej (ja som velmi alergicka na fajciarov) - aj som mu tam tycku hodila a vobec mu to nevadilo 😒 ...hehe. Este som ich neprijemne nezazila, vies, ja som chodila cely cas s malym a to by som u H. teda nemohla, lebo moj maly by neobsedel tam cakat dve hodky, to by bol otras nielen pre mna, ale i pre neho. To s tym riesenim problemu som mala presne to co pises i ty...vobec nevysvetlil preco vysiel zle triple test, nemal sa k opakovaniu, hoci mohol, potom len sucho skonstatoval ze mam ist na genetiku, lebo ved mam "postihnuteho muza"...co som myslela ze mu vynadam do debilov, lebo moj muz ma malformaciu ruky (nema dlan a prsty) a nie je postihnuty mentalne, co by je pre mna pricina preco si nenechat dietatko bola...to nehovorim ze ked som si dala amnio spravit inde ako on doporucil sa kvazi urazil ze som odignorovala jeho rady...hehe. A vobec ma neposlal na hematologiu, hoci som mala problemy so syncekom a mala som i mimomaternicove...takze sranda..
@lubinka26 no ja som zatial spokojna, ak sa zmeni, tak odidem k Halmesovej...to nabozenstvo jej nejde k duhu, to je fakt

babula108
17. okt 2011

@stvura tak asi tam uz nefajcia lebo ja som tiez alergicka na fajciarov a ja som tam nic take necitila dufajme,ze sa ozaj za tu dobu zmenil lebo sa mk uz teraz nechce menit lekara hlavne ked uz ozaj nemam daleko do porodu. Mozno sa aj Langova casom zmeni ved kazdemu vyhovuje nieco ine.

maminazdvorov
19. okt 2011

@kubuska ahoj, ja som sa prave zaregistrovala, este sa tu nevyznam ;) som z dvorov, vydala som sa sem pred dvoma rokmi, povodne som z komarna. Mam 25 rokov, 2 deticky a som v 36tt. odkial si ty presne? ak chces, ozvi sa 🙂

deina
19. okt 2011

Ja som bola na 4d aj u Havlasa (prve tehotenstvo), aj u Stanka (druhe tehotenstvo). Havlas bol super, naozaj sa nam dlho venoval, nemozem mu nic vycitat, co sa 4d tyka (inak ho nepoznam). Ale rovnako bolo vyborne 4d aj u Stanka, robila ho Renckova (sam Stanko povedal, ze co sa ultrazvuku tyka, je ovela lepsia ako on), venovala sa nam rovnako dlho ako Havlas, tiez vsetko poukazovala. Takze pre mna bol rozdiel iba v cene, pristup vyborny u oboch.

A Renckova zatial nema svoju ambulanciu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre