Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katka_1983
23. feb 2012

@bambulka248 ja budem tiež chodiť Kalmanovej, ale zdá sa mi to ešte skoro. trvá to ževraj 7 týždňov a stačí tam ísť tak v 28-30 tt...určite to nie je zbytočné, môže nám to len pomôcť... 🙂

barcabejby
23. feb 2012

@bambulka248 Ahoj, ja som chodila k pani Kalmanovej a bola som veľmi spokojná. Dozvedela som sa veľa zaujímavého + aktuálne info o NZ pôrodnici 🙂 a aj ma to celé tak nejak ukľudnilo. A spoznáš nových ľudí...Takže pre mňa to zbytočné nebolo 🙂

bambulka248
23. feb 2012

@katka_1983 tak tam pojdem 🙂 predsa som prvorodicka, nech viem aspon zhruba co ma caka 🙂 myslis ze staci potom? Ja sa obavam aby som nebola potom prilis nemotorna, alebo ak sa nieco skomplikuje a nestihnem kurz dokoncit.
@barcabejby dakujem 🙂 budem rada ak ma to upokoji, lebo ked pocujem vsetky tie horory okolo porodov 🙂

gabuci
23. feb 2012

@bambulka248 horory netreba počúvať,nepripustiť len dobré myšlienky...Niekedy je to ťažké,ale dá sa to...

lenka_21
24. feb 2012

@katka_1983 Ved prave preto sa pytam, ze ci to potrebujes na pamiatku, alebo chces vediet ci je drobcek v poriadku. Ak na pamiatku tak 3D/4D utz robia Havlas a Halmesova. U mna je toto tehu skor zazrakom a preto moja Dr.trva na specialnych utz u Cunderlika (tu fotku nam da aj on) Ked som teraz bola v nemocke tak Halmesova mi sama hovorila, ze aj ona bola u neho na vsetkych 3 utz, kt. sa odporucaju robit 🙂 😉 🙂 Kedze mna dost sleduju, tak som nechcela drobca zatazovat dalsim sonom 😎

@bambulka248 Kamoska to prednedavnom absolvovala a tvrdila, ze to bolo v pohode ... ked uz nic ine tak stretnes zopar novych kamosiek 😀 Jej to vraj pomohlo kedze bola prvorodicka ... ja na to tiez pojdem, ublizit mi to neublizi a urcite sa tam nieco dozviem 😉

katka_1983
24. feb 2012

@lenka_21 aha. takže máš vymodlené tehotenstvo? 🙂 tak gratulujem a dúfam, že je všetko ok... 😉 ja som mala nejaké znížené hodnoty na double testoch. ale chvalabohu je to v poriadku. ešte inak ani nie som rozhodnutá, že na ten 3D/4D pôjdem...ale je dobré vedieť, že dr. Halmešová nie je taká strašne drahá...
@bambulka248 a kedy sa chystáš na ten kurz? možno si to už písala, ale nepamätám si 😅
@barcabejby v ktorom tt si začala chodiť k p. Kalmanovej?

bambulka248
24. feb 2012

@gabuci dakujem 🙂 dufam ze to nebude az take strasne 🙂

bambulka248
24. feb 2012

@katka_1983 no ja som chcela ist uz v pondelok, ale zmiatla si ma 🙂 asi teda este par tyzdnov pockam

bambulka248
24. feb 2012

@lenka_21 to je pravda 🙂 ty sa tam kedy chystas?

katka_1983
24. feb 2012

@bambulka248
jejha, prepáč 😅
mne hovorila jedna kamoška, že tam začala chodiť v piatom mesiaci a do pôrodu všetko čo sa tam naučila tak zabudla...

gabuci
24. feb 2012

@bambulka248 no ja si myslím,že nebude.Prežiť sa to dá,vždy ked sa cítiš,že je najhoršie,treba si myslieť na to,že blíži sa kukoncu a výsledok stojí za to.Prvá moja reakcia ked som išla rodiť.Lekár ma vyšetril tak nadránom krátko pred tretou h.Hovorí tak medzi 5-7 hodín bude bábo na svete.Vyzerá to tak.A ja v duchu,to nie je tak veľa hodín,toľko hádam vydržím ked aj sa budem ešte trápiť,ale však kamarátka to mala od rána do večera,tie bolesti,začalo sa to u nej ráno a porodila až večer.tak oproti tomu je to malina.A porodila som je to síce smiešne ale presne o 5-ej.Takže hore hlavu a nepočúvať blbosti,dá sa to vydržať,po istom čase budeš uvažovať aj nad druhým bábom. 🙂

bambulka248
24. feb 2012

@katka_1983 mas pradu 🙂 pockam este par tyzdnov , dakujem 🙂

zuzta1
24. feb 2012

@katka_1983 No čau Kati, tak už aj ty pribudneš do klubu mamičiek? To je krásne gratulujem. A ako sa máš? 🙂

katka_1983
24. feb 2012

@bambulka248
za málo 😉
daj mi vedieť, kedy tam pôjdeš, možno tam pôjdem vtedy aj ja 🙂

bambulka248
24. feb 2012

@gabuci no ja verim tomu ze to budem mat take ako ty a nebudem sa trapit cely den alebo tak 🙂 snazim sa mysliet pozitivne 🙂 jaj druhe? jedno babo staciiii 🙂

katka_1983
24. feb 2012

@zuzta1
Ahoj Zuzi, aký je ten svet malý 😀
no hej, tak som sa aj ja zaradila k čakateľkám 🙂
som na PNke, mám sa super. totálne si to užívam 😎
a vy? ako sa máte? a čo tvoji chalani? poslúchajú?

timety13
24. feb 2012

ahojte. mala by som takú otázku, ci je pravda, ze dr. halmesova je pri kazdej porode, ked rodia jej pacientky?

bambulka248
24. feb 2012

@katka_1983 jasne dam vediet, pripadne keby si sa ty nahodou rozhodla, daj vediet tiez 🙂

zuzta1
24. feb 2012

@tomika niektoré tehu veci sa dajú kúpiť aj v Kik v Hypernove, niekedy tam majú iné veci ako v kik pri aquariu.

gabuci
24. feb 2012

@bambulka248 si podarená,dpredu vieš,jedno stačí.Neviem či máš súrodenca,ale ja som nemala,preto sa teším,že nám to vyšlo,že moje su dve slečny.Mne veľmi chýba súrodenec aj teraz v dospelosti.

zuzta1
24. feb 2012

@katka_1983 Jáj to je super a kedy máš termín? No moji chalani poslúchajú, rastú ako z vody a tak rýchlo ten čas ide že si to ani nestíham nejako uvedomovať, staršieho som si vychutnávala plnými dúškami, pri mladšom už na to nie je toľko času, ale filipko pôjde do škôlky, tak snáď potom 🙂

bambulka248
24. feb 2012

@gabuci ja viem, ze mozno je to voci malemu ktoreho teraz cakame nefer. Ja mam mladsieho brata, mame dobry vztah a vsetko. Len medzi mnou a partnerom je vacsi vekovy rozdiel a nechcela by som deticky po sebe tak sme sa rozhodli ze asi ostaneme pri jednom. 🙂

gabuci
24. feb 2012

@bambulka248 no chápem,ja som si myslela,želen preto,že si myslíš,že jeden pôrod mať za sebou a nikdy viac.Vieš,ked došli bolesti,aj ja som si myslela to vydržím a druhýkrát si to rozmyslím,no potom som sa tešila,ked som sa dozvedela,že bude aj druhé. 😉 Majú medzi sebou 2,8 rokov.Nás zas súril čas...

bambulka248
24. feb 2012

@gabuci tak ani ja nemôžem nič povedať na 100 percent ..... uvidime co ma caka, len takyto je predbezny plan 🙂

gabuci
24. feb 2012

@bambulka248 🙂 🙂 🙂

tomika
24. feb 2012

@zuzta1 dakujem,ked budem mať tam cestu určite sa tam pozriem.ja som ani nevedela že v Kik predávaju tehu oblečenie,iba ked diavčatá mi tu pisali 🙂 .

trutka
24. feb 2012

Ahojte. Ja som vcera bola v Kik pri Tescu a tam nemaju tehu oblecenie.Ale v Hypernove som este nebola.Ja som si vcera kupila tehu rifle ze 13 Euro.

h0blinka
24. feb 2012

@timety13 neviem timety ale pocula som ze by chcela 3 baby 🙂

lion13
24. feb 2012

@trutka ja som bola v kik v hypern. a tam uz tiez nemaju tehu oblecko. Mali volakedy ale uz zrusili sortiment.A kde si si kupila za taku super cenu tehu rifle?

trutka
24. feb 2012

@lion13 kupila som ich v tom modrom cinskom obchode na autobusovej stanici.ja si myslim ze na tych par mesiacov mi budu stacit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre