Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

berryvajt
2. aug 2011

Ahojte baby,tak trošku od vecí...neviete náhodou kde nastrelujú náušničky v NZ (tak pre ročné slečinky).Ďakujem. 🙂

andype
2. aug 2011

Náušnicky nastreluju v meste vo Fann parfumérii, čo je opoti San Marina. Alebo v nemocnici na 3, poschodí urobia sestričky šikovne.

berryvajt
3. aug 2011

@andype ďakujem, v nemocnici nám prepychli ušká,mali ich zahnisané 3 týždne a ďalšie dva týždne som čistila dierky od hnisu - nám to bohužiaľ nevyšlo.Teraz už to majú zahojené,preto by som chcela dať nastreliť.Díky za info.

andype
3. aug 2011

Aha, ano, nevedela som že sa to može zahnisit,a zahojit. Moja mala 5 dni ked jej robili v Zámkoch, a potom sme sa nečakane dostali na Kramáre, a boli sme tam do 5 mesiacov, - a na Kramároch museli sme vybrat náušnicky, lebo bola často na infuzkach, a ked nás pustili domov, tak dala som náušnice naspat, a sme sa čudovali že sa jej nezrástlo. Vo Fannke robia dobre, len je to dost drahé, jedna diera okolo 10 eur, aj náušničakmi- ktoré je problém vybrat potom, ale to nebolí, ani nekrváca nič.

michala1515
3. aug 2011

@berryvajt ahoj, nastreluje aj v byvalom hoteli korzo p. timoranska, je to zdravotna sestra, my sme boli u nej. tiez to stoji 10 e s nausnickami.

berryvajt
4. aug 2011

@michala1515 super,ďakujem,tak ideme tam...

dida81
4. aug 2011

Baby neviete náhodou, ci má MUDr.Langová dovolenku? A do kedy? Chcela som sa objednat,no tento týžden sa neviem dovolat, tak myslim.... vdaka 😉

adri27
4. aug 2011

@dida81 ano Langová má tento týždeň dovolenku a myslím že aj budúci, ja som tam volala minulý štvrtok a sestrička mi vravela, že od pondelka sú na dovolenke, zastupuje ju nejaký MUDr. Juhás, ale len súrne prípady

stvura
4. aug 2011

@dida81 hehe, aj ja som jej volala v pondelok...no tak si budeme musiet pockat...

Ozaj baby, materske centrum je opat prestahovane, zacne fungovat zrejme od septembra...v budove ako je Dovera, druhe poschodie, vlavo, dvere vedla WC. Kociky sa daju ulozit dole. Predbezne kurz pre laktacne poradkyne zacne v septembri, tri sustredenia po vikendoch. Dufam ze ho Mamila odobri a ucast bude hojna! 🙂 😉

dida81
4. aug 2011

@adri27
@stvura vdaka, ja nepotrebujem surne,tak si na nu počkám.

A kde je dovera? Na jesen a na zimu by bolo fajn tam obcas ist...i ked ja som nebola nikdy.

dida81
4. aug 2011

@adri27 spolužiacka? 😉

moon1979
5. aug 2011

@dida81
dovera je na podzamskej oproti uradu (byvale OVKSS) hore na poschodi 🙂

dida81
5. aug 2011

@moon1979 diky 😉
Tak to MC budeme mat blizko 😀 a je tam aj vytah,tak fajn...

moon1979
5. aug 2011

@dida81
no výťah či je to netuším, ale mám taký pocit, že nie, lebo minule som šlapala peši do poisťovni. Výtah je tuším len v tej budove kde bola predtým Dr. Langová, vtej druhej budove nie je ... teda aspon som ho nevidela 🙂

dida81
5. aug 2011

@moon1979 ja som myslela tu budovu, kde bola Langová ....

moon1979
5. aug 2011

@dida81
nie, v tej budove vedla 🙂

dida81
5. aug 2011

akože v podstate tj jedno, ked sa kociky nechávaju dolu, ja som myslela,že pre kociky je fajn výtah....No ved uvidime....

dida81
5. aug 2011

@moon1979 v tej ,kde je obchod Pre deti?

tamirka
5. aug 2011

Ahojte mamicky a buduce mamicky! Ako uz isto viete v NZ nemocnici je najlepsie novorodenecke oddelenie na Slovensku. Momentalne (momentalne je dlhodoby stav) maju nedostatok veci pre vase ratolesti. Chybaju im deky, plienky (latkove), zavinovacky. Chcela by som Vas poprosit, ak mate nejake starsie kusy - pomozte a dajte hoci komu z personalu. Dakujem ... 🙂

berryvajt
5. aug 2011

@tamirka a to určite zoberú?pretože pred rokom sme im doniesli vecičky pre nedonosené deti a nechceli ☹ ,tak to skúsime znovu na budúci týždeň.Okrem spomenutých vecí ešte potrebujú niečo?Rada by som pomohla..

moon1979
5. aug 2011

@dida81 ano 🙂

stvura
5. aug 2011

@tamirka presne, ani mne pred dvoma rokmi nevzali po malom veci...kedze to mam na druhom konci NZ sa mi tam len tak s dvoma detmi nechce trepat....
@dida81 ano, vytah nie je, presne 32schodov 😉

tamirka
6. aug 2011

Ja som uz priniesla veeeela veci a mne ich zobrali.. no som zdravotnik.. A teraz urcite zoberu.. (mozno oblecenie nie) ale tie latkove plienky ano. Rodi sa velmi vela babetiek a ako plienky uz davaju detske kosielky.. 32 schodov nikdy som ich nespocitala 😀

stvura
6. aug 2011

@tamirka ja som to pocitala hlavne kvoli tomu skoleniu co tam bude, aby to organizator vedel a upozornil pripadne zaujemkyne...je to vsak dost "o drzku" tam ist s malym dietatom. Ja som bola s malou v nosici, no neviem si predstavit, ze idem so svojimi dvoma detmi, vybehnem si hore, maly zatial strazi kocik, donesiem klucik, zamknem pod schody kocik...no neviem, nejako to bude treba lepsie dotiahnut. Inac detska izba uplne super velikanska, kaviaren hned vedla, ma to cosi doseba. Plienky poslem ako pojde muz darovat krv, hadam mu ich prevezmu a nebude na mna nadavat s cim som ho poslala. Mi ich pouzvame beztak uz len na noc ako dovypchavku do latkovky a na kupanie obcas ako uterak.

stvura
8. aug 2011

Baby, pocuvajte, viete niektora o nejakom mieste na "symbolicky prenajom" v NZ alebo velmi blizkom okoli? Pre laktracny kurz Mamily. Bohuzial priestor co som zistovala im nevyhovuje ani co sa do ceny a usporiadania tyka. Ak ano, dajte mi prosim vediet. Dakujem.

moon1979
9. aug 2011

@tamirka
kosielky namiesto plienky? ved prve co odomna pytali ked som sa "dostala k sebe" boli jednorazove plienky pre dieta ... a "na siroko" sa uz nebali vraj podla najnovsieho trendu, takze latkove plienky sme pouzivali len namiesto uteraka po kupani a samozrejme ako ochrannu vypln do perinky ak by sa babo nahodou povracalo ... 🙂

tamirka
9. aug 2011

latkove plienky sa davaju len pri prvom osetreni babatka (pod hlavicku, ako plienka, a na utretie mazu), potom po presunuti na novor. sa babetka kupu.. takze na jedno babo sa spotrebuje 5 plienok za 2 hodiny

moon1979
9. aug 2011

@tamirka
aha 🙂 teraz je to uz jasne, z toho prveho komentu som to pochopila trosicku inak 🙂

tinkag
15. aug 2011

ahojte, viete mi poradit dobreho neurológa ??? Potrebujem to pre seba, mám časté bolesti krížov, krčnej chrbtice, aj celkovo celý chrbát ma bolí. Sem-tam si dám Brufen 400, no už ma to nebaví. Potrebujem pokecať, lebo plánujem ísť na jednu operáciu - chcem si dať zmenšiť prsia, ale ešte stále kojím.
Ďakujem

gabuci
15. aug 2011

@tinkag veľmi chvália v novej nemocnici MUDr.Zuzanu Stanovičovú.Ja s nou osobné skúsenosti nemám,ale sesternicu liečila.Okrem nej v meste chodia aj za doktorkou Kollárovou,okrem tej sú tam ešte dr.Drančik,/je dobrý odborník ale..../Potom Kollárová aj Szalaiová.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre