Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

renika
8. dec 2008

mne keď vybrali stehy si neviem prestaviť, že by malo niečo ešte liezť von. Vtedy to veď už bolo zahojené

deina
8. dec 2008

Vlastne hej, to uz sa zahojilo... 😖 Ale nelezie nic. 😅 A nic mi to ani nerobi, takze asi fakt to nevadi. Mohla som to spomenut Stankovi, nech sa na to kukne, ale nic to.

renika
8. dec 2008

tak to vyberú, keď budú vyberať druhé bábo 🙂

deina
8. dec 2008

To by mohli. 😅 Asi by som po prvom cs uz nechcela rodit prirodzene.

Baby, vyznate sa v pausaloch? Neviem si ziadny vybrat (orange), nepotrebujem 2000 volnych minut, viac esemeskujem ako volam, no ale akosi nic moc orange akcie vianocne tento rok... 😝

renika
8. dec 2008

ja už nijako by som nechcela 🤐

v orange sa nevyznám teda vôbec

renika
8. dec 2008

deina a ešte som chcela ako robíš tie kaše? Krupicovú s kravským mliekom alebo ako? A ako robíš ovsenú?

tinusi
9. dec 2008

Baby, ja pouzivam poharik a je super, vlastne niekedy ma z neho este ide trafit slak, ale ono je to cim dalej tym lepsie... Mala som ho zatial len dve ci tri menstruacie... pri prvej som skoro umrela, nevedela som to pohodlne vybrat, trvalo mi to vecnost... teraz uz nemam problem s vyberanim a vkladanim - zvladam to jednou rukou. Sem-tam si ho nezavediem celkom spravne, tak pre istotu este nosim bud kusok vaty, alebo len trochu toaletaku v nohavickach a po cca 10 min. skontrolujem, ci je vsetko o.k. a vyhodim... takze tak. Podla mne je v poho, ze sa to da viac krat pouzit, ono je to predsa silikonove. Konecne nemam z ms humusny pocit. Ziaden smrad, ziadny hnus... krv samotna nesmrdi. Smrdelo to, co z nej zostalo, ked uz sa v tom tampone alebo vlozke napoly rozlozila. 😵

monica25
9. dec 2008

cavte 😎
kati-daj vediet potom ako si dopadla na skuskach....
ja sa dnes chystam robyt syr z hranolkamy-rolandov napad sa tesim 😵 ...,nemusim vyvarat 😀 ,aj tak sa mi uz v poslednej dobe nic nexce..,som leniva....skor unavena.....roli este mal mesko a zeleninu 🙂

monica25
9. dec 2008

kazdeho osobna vec stym poharikom....,ale ja si to neviem predstavit,ze by som si vytiahla poharik plny krvy....take sa mi to zda....fuj 😅 ...
no necham to tak....,ale je to divne....mozno hygienickejsie.....,neviem 😒
ideme sa za chvilu ulozit z rolim do postele,si pospime 🙂 ....tento tyz.by sme mali este ockovanie stihnut...,nemohla ho ockovat dr.koli tomu,ze bol chory,,,,mozno dnes poobede ak roland konci skorsie tak tam skocime,peso sa mi tam nexce.....mame to daleko....
a dnes mi svokra po dlhej dobe zobrala roliho na prechadzku,ale mi povedala,ze viac ako hod.nebude snim...aspon som si umyla dlazky bez toho ze roli mi behal pod nohamy a v klude sa osprchovala.....

tinusi
9. dec 2008

Baby, chvilku som bola vonku, kecala som s kamoskou a moj muz na rukach ukolisal matka az zaspal... teraz, o pol siedmej... maleho davame o siedmej spat, som zvedava, kedy zaspi dnes 😠 😠 😠 .... ti chlapi! Chvilku s nim ma byt aj to ho hned uspi!!!!!

katika1
9. dec 2008

čaute
moni svokra zas perlí 😀 ja som ti povedala, že ak chceš, okamžite nastúpim s tebou k porodu 😵 ja by som to strašne chcela 😵
tinusi typický chlap 😀 u nás to robieva svokra 😀 😀 😀

katika1
9. dec 2008

jáj a skúšky.. dnes fajn.. ale zajtra mám ťažké 😝 no sú to vlastne testy..
na jeden sa bolo treba naučiť okolo 500 idiomov a fráz a na druhý odborné výrazy 🙄 🙄 🙄 😝

tinusi
9. dec 2008

No, napokon to dobre dopadlo a Matko o pol deviatej zaspinkal... no ale mala som bobky, ci nebude halabusit... 😝 😀

deina
10. dec 2008

Reni, nie z kravskeho mlieka, to sa moze az po roku, pre istotu ho budem davat az po Miskovom korigovanom roku (korigovany vek, to je podla povodneho terminu porodu, nie datumu narodenia, takze teraz ma korigovane 9 mesiacov, nie 11 😉 ). Teraz robim kasu tak, ze uvarim krupicu alebo ovsene vlocky vo vode a potom tam pridam Nutrilon (asi tak dve odmerky prasku, aby to bolo mliecne) a ked robim krupicu, zvyknem mu tam dat aj trosku masla navrch. Ty uz asi aj mozes robit z kravskeho mlieka kasu. Inak ovsenu kasu mi zje iba s bananom.

lienkadomaca
10. dec 2008

Ahojte kocky. Tak som tu prvy krat , co to som si precitala a je toho na stranke vela. Momentalne som v 14 tyzdni tehotenstva tak nam to snad vyjde. Velmi sa tesime. 🙂

monica25
10. dec 2008

cavte 😎
kati-gratulujeme ku skuskam a drzime palce na dnesne....aby dobadli dobre 🙂

monica25
10. dec 2008

lienkadomaca-gratulujeme k tehu a vitaj medzi nami 🙂

deina
10. dec 2008

Kati, dobre dopadli testy? 🙂

Lienkadomaca, vitaj. Gratulujem k tehu. 😉 Si priamo odtialto z NZ?

monica25
10. dec 2008

roli zas kasle.... ☹ ja neviem na neho chudacika sa stale daco lepi ☹ rano o 6.00 vstal strasne sa dusil.....aj teraz poobede chudacik ....davam m uzas hedelix a calcium,uvidime ci pomoze....a to zajtra mam dohodnute ockovanie a zas nemozme....vcera sme tam boli poobede,ale ho nezaockovala lebo tam nemala sestricku.....
zajtra mam aj poradnu u gyn...,som zvedava....
uz mam skoro nakupene vsetky darceky...vcera sami podarilo rolimu kupit darcek...este nejku malickost aj seniorovi a som hotova a uz som to aj zacala balit 🙂 cez vikend sa chystame k nasim uz im zoberem darceky aj krstnym synom...,aby mi to tu "nezavadzalo"uz potom pridu oni k nam na navstevu,lebo ja uz nebudem riiskovat xcem vydrzat 2 v 1 az do jan. 🙂 co najdlchsie.... aby som bola na sviatky doma,a este len s jednym babom..... 🙂

baby kt.kocik si mame objednat ten bledomodry,minule som sem hodila link....,ale rolimu by som musela dokupit babyskate...,neviem ale ci neni maly este na to aby len tak stal ked dakde pojdeme,a chodit sa naucil len teraz,do jari by to malo byt lepsie.....al . ten surodenecky????roli beztak bude stale snami stale ked pojdeme von....neviem....

tinusi
10. dec 2008

Ahojky,

moni, ja by som brala asi ten surodenecky... predsa, roli je este malicky... a deturence si radi posedia na dlhsich prechadzkach pomaly az do troch rokov... nie vsetky, su take akcne deti, co kocik radsej tlacia...

ale na tvojom mieste by som brala surodenecky...

Inak, ja som nejaka chora... 😖 . Boli ma hrdlo a som aj unavena... inak nic, nos o.k.... ale bojim sa, ze to dostane matko... robim, co sa da, med, lipovy caj, bioparox, calcium... hadam to prejde....

deina
10. dec 2008

Aj ja by som asi brala surodenecky, kym je Roli este takyto malinky. 😉 Niekde som ale videla aj taku sedacku s kolieskom, ktora sa pripevni ku kociku pre surodenca, vraj to pasuje na hocijaky kocik a je to pohodlnejsie ako babyskate. Skusim pohladat.

deina
10. dec 2008

Taketo: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2306653 Ale ta cena nic moc, to uz radsej ten surodenecky. 😝

lienkadomaca
11. dec 2008

Ahojte ano som priamo z NZ.

renika
11. dec 2008

čauko
Deina aha, no nezdalo sa mi to, že by si robila kaše tak skoro s kravským mliekom, ale som si nevedela predstaviť, že ako, keďže ja doma nemám UM, tak ma to nenapadlo 😅

lienka vitaj 🙂 Ako sa cítiš ako tehu? Nebýva ti zle?

moni, si veľmi šikovná s tými darčekmi. Nielen nakúpené, ale aj pobalené! No sila 😎 A Rolimu je ako? Dúfam, že kašeľ prešiel alebo aspoň ústúpil, že sa nedusí..

tinusi, uzdrav sa a Maťko nech to nechytí. Bol už Maťko chorý? Asi nie, že? Nepamätám si, že by si písala.

kati, ozvi sa!!! Máš už po skúškach nie? Alebo ešte máš nejaké pred Vianocami?

katika1
11. dec 2008

čaute 😎 reni no mala by som po ale asi pojdem na predtermín budúci týžden a bude dúúúúúúfať že to spravím - u tejto ženskej sa mi to ešte nikdy nepodarilo na 1krát 😝 ale ak by sa teraz zadarilo, mám veget celý januar a pol februara..
no veget.. budem musieť začať písať bakalarku 😝
to čo dala deina link sa mi páči 😵 moni tiež by som brala súrodenecký.. riško už behá, ale nevydržal by na skejte ani 5 min 😉

renika
11. dec 2008

aj ja mám ešte jednu do Vianoc a tiež budem dúfam, že to spravím. Je to Audit a sú to poriadne omáčky 😝
to máš veľmi super, že voľno celý január. My máme po Novom roku ešte okolo 7 skúšok. Takže "krásne" Vianoce budem mať 🙄 A popri tom učení písať bakalárku..

inak som ti chcela napísať, keď som si prečítala, že Riška chceš odhásiť z jasliečiek, že veď v januári máš skúškové, tak skôr by si ho tam vtedy mala prihlásiť a nie naopak. Mne by teda veľmi bodlo, keby som ho aspoň ten jeden mesiac a možno ešte kúsok z februára mala kam dať. To bude fakt brutus toľko skúšok pri malom 😝 Ale vidím, že zostáva v jasliach, tak nič vlastne 🙂

renika
11. dec 2008

baby inak tento rok ako riešite stromček? Kupujete nerozbitné ozdoby alebo ako?

monica25
11. dec 2008

cavte....
dnes mam za sebou navstevu gyn.vsetko je ok 🙂 ...,j minule na ultraz.mi povedali,ze maly je dole hlavickou a pozicia 1...tak dnes mi vysvetlil moj gyn.co je pozicia 1,zevraj sa vtedy najlepsie vytlaci dieta na svet to je naj pozicia 😀 tak sa vytesujem,,,,,, 🙂 hovoril,ze to neznamena ze do tyz z acnem rodit,ale pri samotnom prode pozicia 1 je naj....tak uz len dufam,ze ked to pride ak to pride a nebudu zas musiet vyvolavat,tak to nebude tak dlho trvat ako s rolim.....
a stihli sme dat zaockovat aj roliho.....zaockovala ho dnes konecne uz to mame za sebou...a ten kasel....,nic...nechapem jeden den kasle ,dusi sa a na 2 den nic....neviem co to ma znamenat 😕
asi si objedname ten surodenecky.....uvidim,ten bledom.sa mi ale viac paci 😅
kati-dnes som stretla u detskej aj katku z matkom z dvorou.....boli tiez na ockovani...no idem roliho nakrmit 🙂

katika1
11. dec 2008

reni my máme také, že sa nerozbijú len tak
a poviem že nono a snad pochopí
reni kedykolvek v januari a feb budeš potrebovať, postrážim ti malého.. ja preto chcem všetky skúšky spraviť naraz teraz
moni super 😉
aj ťa spoznala Katka?

renika
11. dec 2008

kati, díky 🙂 Aj ja by som radšej ešte zobrala teraz nejakú skúšku, len nech v januári ich toľko nemám, ale nedá sa. Teda tým, že sme len detašované pracovisko, lebo škola je v BA, tak profáci sem nelietajú na predtermíny, termíny, opraváky a pod. Dajú jeden termín a dovi. Takže si nemôžeme vybrať. Vraj už vyšlo nariadenie zo školy, že majú dávať dva termíny aj na detašovaných, ale aj tak sa profáci chcú vždy dohodnúť na jednom.

naše sa rozbijú, ale máme dosť takých blbostičiek, ktoré sa nedajú rozbiť, tak ja neviem asi dám len tie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre