Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
10. dec 2009

A aki su ludia na M? 😅

katika1
10. dec 2009

neviem.. ale ja si s nimi rozumiem 😀
no aj náš dedo by bol nadšený, ale nežije.. zomrel, ked som bola tehotná 😔

deina
10. dec 2009

To mi je luto, skoda, ze sa nedozil vnuka. 😔

Nas dedo snival o synovi, ma dve dcery, tak teraz ma aspon dvoch vnukov.

katika1
10. dec 2009

Deini moj otec tiež 😀 mal dve dcery..
ale moj starký túžil po synovi a mal 7dcer!!! 😀 😀 😀

katika1
10. dec 2009

a somár starký, ked babka čakala 6te tak sa opil a nasluboval jedným, že bud vymení za syna, ked sa to narodí, alebo dá na adopciu, ak to bude zas baba.. a na druhý den na to zabudol, ale ked sa narodila, oni fakt prišli a babka ho zbila varechou 😀 😀 😀

catrin23
10. dec 2009

seraf, ja hlasujem za olivera 🙂

ema aj mne sa paci lara ale aj zara... 🙂 a 30.1. som sa narodila, tak budeme s emuskov oslavovat spolocne 🙂 a tusim aj seraf ma termin na ten den, nie?

moni, alan je pekne meno a hodi sa velmi k danielovi, super, ze ste im vybrali obom dve mena!

na kamion ideme aj my, budu tam zevraj aj skriatkovia, s ktorymi sa bude dat odfotit... tak dufam ze to stihneme 🙂

catrin23
10. dec 2009

sorry....emuskoU 🙂

a brian ma meniny 6.9., nasla som to v anglickom kalendari, tkaze meniny slavime normalne, v ten den, tiez to ma sice skoro za sebou, ale co uz... 😅

serafinka1
10. dec 2009

Sa teším, že ten kamion príde takto večer, to tam určite budeme môcť prísť. Nedáme si tam stretko také mini koníkovské? 😉 No druhý termín mám ano 30-teho, prvý 15-teho, tak uvidíme.

katika1
10. dec 2009

seraf, može byť 🙂

renika
10. dec 2009

ahojte
baby, vy toľko klásosíte, práve keď ja tu nemôžem s vami byť
ale dnes som mala tú poslednú skúšku pred Vianocami, tak mám teraz už voľno trošku
aj my by sme sa pripojili na stretko 🙂

serafinka1
10. dec 2009

Baby počuli ste niektorá niečo o týchto plienkach? http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... dosť ma zaujali, len v nich mám chaos.

deina
11. dec 2009

Pocula, tiez som nad nimi uvazovala... ale akosi mi nevysli peniaze pokupit latkove, dost je to drahe takto jednorazovo.

Dobre ranko. 😅 Ale nie, idem si este lahnut, len som odsavala pri konikovi...

katika1
11. dec 2009

ahojte
reny ja mám zajtra 😝

seraf ja sa v tom nevyznám.. nerozumiem na čo sú dobré 😕

Deina to o akom čase ty tu strašíš 😀

deina
11. dec 2009

No aby mi nieco nahodou neuniklo. 😀

ema.nz
11. dec 2009

seraf:u nas v teme ich pouzivaju asi 3baby...vraj je to ekologicke ziadna chemia atd 😉 no ale neviem si predstavit v zime to pranie a susenie vo vnutri v byte 🙄

ja som za stretko idem aj s kamoskou 🙂

renika.verim,ze skuska dopadla na 1+

katika:tak sa dnes drz!!!

catrin:tak si s emuskou mozete pripit s detskym sampusom 😀 😀 a narodky ma spolu so serafinkinou darinkou 😵

katika1
11. dec 2009

ema.. až zajtra 😉 ale dík 😀

serafinka1
11. dec 2009

No ak by som mala prať zasraté plienky, ako naše mami za starých čias, tak dovidenia, ekologia, neekologia, nepôjdem krok späť. Som rada, že vymysleli jednorazovky. IšLO MI len o to, lebo písali, že Ti stačia jedna dve a máš nejaké násady, ktoré stačí niekedy len opláchnuť, no tak mi to prišlo ako dobrý nápad, ale keď vidím, akú výbavu niektoré k tomu majú a koľko ich hlavne majú, tak v tom žiadne šetrenie nevidím.

Ano Emuška má s Darinkou narodeniny, už za pár dní. 😉

ema.nz
11. dec 2009

je katika 😀 😀 ja som myslela,ze si to pisala este vcera 😝 😀 😀 tak sa drz zajtra 😉

seraf:presne ako pises a dat 20€ za plienku 😖 no ja neviem akoze su strasne krasne a vraj sa v nich dietatu nezapari ritulka a netreba pouzivat ani kremy no ale mna furt odradzalo to pranie a susenie 😝 😝

a veru uz tie nase kocky budu o chvilu oslavovat 😉 boze jak to leti ☹ ved len pred chvilou mi lepilo z porodu a uz bude mat rocik 😵

deina
11. dec 2009

Niektore tie plienky vraj pekne rychlo schnu, vyvarat ich netreba, len oprat, osusit a hotovo, ziadne zehlenie alebo vyvaranie. A mozu sa do nich davat tie vlozky, potom staci prat len tie alebo ich menit (tusim su aj papierove). Mne sa to paci, ono to vraj vyjde lacnejsie, ked sa to vsetko spocita, ale na zaciatok je to velmi drahe, lebo ich treba kupit vela. 😒 Skoda, su peknucke.

serafinka1
11. dec 2009

Deina no ved prave to som citala, ze ich nepotrebujes vela, ze jedna Ti vystaci od narodenia po 16 kg. Videla som na youtoube aj video o tych plienkach, vyzera to vsetko jednoducho, len neviem ako ta plienka ma vydrzat, ak je pokakana a mas to prat na 40-tke, ved to Ti nevyperie ziadny prasok pri takejto teplote tie flaky. A videla som aj taku rolku papierovu ktora sa dava na plieku, ak by ta mala udrzat vykaly tak potom to je v pohode, nepotrebujes toho vela a naozaj usetris na tom. Startovacie sady su vzdy drahsie, ale tak ked si zratame, ze ani jednorazove plienky kvalitne nie su lacne a nevydrzia ani mesiac, ak ma dieta hnacky, tak potom sa to da zvladnut.

tinusi
11. dec 2009

No baby, pokial ja viem, tych plienok treba mat min. 10 s tym, ze budete musiet prat kazdy den. Plus su do toho tie vlozky, ale tie zachytia len malo, takze velku kaku to nezachyti. Okrem toho mnohe mamy, co ich pouzivaju tvrdili, ze musia deti prebalovat aj v noci, lebo inak su komplet mokre.
Ja som nad tym uvazovala ked som cakala matka. Citala som rozne diskusie zien, ktore to pouzivaju aj rozne plienky som pozerala a navody k tomu. Zakladna vybava okrem plienok, vloziek do nich a gatiek, aby ked sa plienka precika nebolo mokre cele oblecko je vedierko, do ktoreho budete tie plienky davat - klasika do vody. Neviem si predstavit, kde by som to vedro s pocikanymi plienkami skladovala a ako by som prala kazdy den. Ja som ratala s min. vybavou 20 plienok a aj tak by to bolo o zivot. Navyse, ked som ratala nase mesacne naklady na plienky a tak... stale mi to vychadza za 2 roky pouzivania jednorazoviek lacnejsie. A to este treba brat do uvahy energiu za pranie a prasok, vodu...

serafinka1
11. dec 2009

No super tinusi, takze mas to nastudovane, fajn, to ma tesi, nemusim sa uz nad tym trapit a zamyslat. Prehovorila si ma. 😀 😀 😀 😀

ericica
11. dec 2009

ahojte...tak a som chora v hrdle kaktus prehltat ....tak je to velka bolest nemozem si dat nic od bolesti tak som si nakupila aspon homeopatika a bioparox 😖
dnes som bola u stanka na odbery ,dostala som knizku a spravil mi aj prvu fotecku krpca....
ak sa mi ulavi pripojim sa aj ja na ten kamion 😉 😉

katika1
11. dec 2009

eri, super, gratulujem ku knižke!!! 🙂
a rýchlo sa vylieč!
tinusi, máš pravdu s tými plienkami!

ema.nz
11. dec 2009

eri:neboj bioparox tii do pondelka velmi pomoze 😉 a sorry ale ja som si ta fakt nevsimla 😅 ja som uz totalny dement 😝 😀 😀 chodim jak slepa a hlucha 😖 takze baby ked ma stretnete vonku a ja nic tak ma kludne kopnite 😀 😀

ericica
11. dec 2009

ema a ked ste sli s malou dnu este si na mna pozerala 😀 ktovie kde si myslou bola 😀 no uz citim ze ten bioparox pomaha je to o nieco lepsie...kati dikes a nech sa riskovi polepsi 😉

serafinka1
11. dec 2009

No tú chripku Ti nezávidím, mňa to už prechádza, ale skončila som s takými dvoma nechutnými herpesmi pod nosom, že fuj. ☹ Maskujem, ako sa len dá. Dnes som Ti aj chcela volať, či by si mi neupiekla tortu pre Darinku na narodeniny, ale tak to radšej necháme tak. Upečiem niečo ja, hádam to bude jedlé 😀 😀 😀 😀

katika1
11. dec 2009

dík Erika 🙂
mne bioparox vždy velmi pomože! 🙂

serafinka1
11. dec 2009

Fíha Bioparox? To je naozaj také dobré? To si pozriem čo to je, aby som nabudúce vedela. Ja som užívala Homeogene, no ale to sa ma každú hodinu a to ja som zabúdala, tak som sa na to vykašlala. Mám aj osccilococsinum ci ako sa to píše, no ale ani to som nebrala poctivo. A teraz je to už jedno.
Sakra piatok večer a ja sa nudím. Darinka mi práve zaspala, manžel má nočnú a ja sama doma, nemám ani robotu, všetko mám porobené. Čo s načatým večerom. 😒

serafinka1
11. dec 2009

ozaj baby, užívajú Vaše deti nejaké vitamíniky? Neviete odkedy sa môžu dávať tí Marťankovia? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre