Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

perla200
18. jún 2010

ahojte baby....funguje nejaké centrum v NZ? lebo ked je takéto počasie aj by som niekde s malou vybehla ved doma je to na zbláznenie.....

deina
19. jún 2010

Perla, jedno MC je pri kine Mier, neviem, ci funguje aj teraz a potom jedno nove na ulici Pri gymnaziu, tie nove byty, to je otvorene v utorok a vo stvrtok a videla som tam minule kopec deticiek.

perla200
19. jún 2010

deina a nebola si tam este teda nechodís do centra?

deina
19. jún 2010

Nie, zatial som este nebola, ale baby odtialto tam chodievali, tusim Tinusi najma.

catrin23
21. jún 2010

Deina kde pri gymnaziu?? o tom som este nepocula

deina
22. jún 2010

Takmer oproti Helen Doron, tie nove byty. 😉 Na prizemi je nove materske centrum.

lunnan
22. jún 2010

ahojte, keď sa byvite o MC, mate skúsenosti? Aké to tam je?

adrioska
22. jún 2010

Ahojte, ja som bola v tom novom MC(pri gymnaziu) a otvoreni su v utorok a vo stvrtok (aspon vtedy to tak bolo) od 9.00 do 13.00. Plati sa poplatok 1 euro. Je to viac-menej dobrovolny prispevok, hadze sa do takej pokladnicky pri dverach. Prisli sme tam s kamoskou, deti sa zahrali, boli tam mensie aj vacsie deti od nasich...bolo tam fajn. Akurat, ze kamoskin maly potom ochorel a asi preto, ze tam vsetky hracky pooblizoval.. 😅 , takze ked sa da, tak nech tam vase deturence moc neoblizuju vsetko, co im pride pod ruku... 😉

catrin23
22. jún 2010

aha, uz viem..no skocime mozno kuknut niekedy

bubina1
25. jún 2010

baby.....to nie je nove materske centrum ak dobre viem...to je prestahovane materské centrum, čo bolo za sociálnou poistovnou pri krestanskom centre....

adrioska
26. jún 2010

@bubina1 Aj ja som tak vedela...

dida81
27. jún 2010

😉 čaute baby,, dlhsie som tu nebola..
@ericica ešte nič? Myslela som dnes na teba, ci nie si v porodke...
@perla200 - ano,, aj ja viem tak , že je to povodne MC preložene tam pri gympel...
Ved niekedy možme zbehnut,,, 😉

perla200
27. jún 2010

ty mi cica hlavne zavolaj, lebo to čo som kúpila jakubkovi mu bude za chvílu malé🙂

dida81
28. jún 2010

@perla200 😀 😉 🙂 oki doki 😉

ericica
28. jún 2010

@dida81 este nic ale uz vsetko tlaci a picha ,uz len cakam kedy to na mna pride 😉
zajtra idem na poradnu vtedy budem vediet viac....dam vediet 🙂

adrioska
28. jún 2010

Ahojte baby,
chcela by som sa poradit ohladom skolky, kedze ja som v tomto uplny laik. 🙂 Moj maly bude mat 3 roky na bud. rok v novembri. Chcem ho dat do skolky, viem, ze zapis byva tak okolo feb., marec...lenze teraz ked je velky naval v skolkach a su vlastne poradovniky, tak som nemala ho dat zapisat uz skor? Ak ano, co mozem/co by som mala robit, aby ho na bud. rok vzali? Chcela by som do skolky na Bitunkovej...Mam ist za riaditelkou? A este to som sa chela spytat, ze ak by ho vzali, nastupil by v sept. bud. roku, tak uz hned na cely den ho mam nechat? Alebo len na pol dna? Alebo skusat na pol dna, resp. byt tam s nim (aby si navykol na deticky, ucitelky, prostredie) uz pred tym septembrom, teda v lete? Viem, ze sa pytam uplne sprostosti,ale naozaj neviem, ako to chodi, ani sa nemam momentalne koho spytat, tak sa pytam tu vas skusenejsich 😉...no a ked nahodou budem hovorit s riaditelkou, tak aby som nevyzerala ako uplny dement... 😀 😉
dakujem velmi pekne za vase ohlasy, papa

tinusi
29. jún 2010

Adrioska, ked chces, aby chodil od novembra 2011, tak by si v marci 2011 mala ist s nim na zapis. Ked je vela deti, tak uprednostnuju deti takych mamin, ktore pracuju. Ale pokial viem, tento skolsky rok sa v NZ otvaraju dve nove skolky, takze podla mna az taky problem nebude. A to, ci ho das na pol dna alebo na cely - to je na tebe. S tym, ako ho adaptovat - to by som si nechala poradit v danej skolke - ze ake maju skusenosti. To sa asi aj tak bude riesit podla toho, ako bude syn reagovat.

adrioska
29. jún 2010

@tinusi Dakujem Ti velmi pekne! 🙂

deina
30. jún 2010

Dve nove skolky? A kde?

ema.nz
30. jún 2010

ahojte
@deina jedna na mostnej a druha neviem...

serafinka1
30. jún 2010

ahojte, ericica, ako si dopadla na poradni?

deina
30. jún 2010

A kde na Mostnej je skolka? Ziadnu taku budovu si tam nepamatam...

Ericica, tak ako? 🙂

Babyyy, sa tesim, dnes sme boli v rizikovej poradni s Matkom a Dancziova uplne spokojna, ze je sikovny, este aj tonus ma v norme (tomu sa tesim najviac, lebo uz nemusime cvicit), vie vsetko, co ma vediet (ono zato nedonoseniatka maju asi ine tabulky), dokonca vie aj o trosku viac... ale mala co robit ta jej sestricka, taka stihlunka, dat ho na vahu, ze 9900g. 😀

tinusi
30. jún 2010

Druha je cirkevna skolka - ta bude tam, kde je cirkevna skola.

serafinka1
30. jún 2010

Deina tak to je vynikajúca správa. 🙂

ema.nz
30. jún 2010

@deina super sprava 😵 😵 a ta vaha 🙂 uf valibuk moja mala ma tiez okolo 10kg 😅 a ta skolka ma byt vraj v arealy skoly 😉

dida81
30. jún 2010

@deina - super,, a tak si sa bala... no vidis. Jasne, že Mates je oki, ved pláva ako šarkan. 😉

@ema.nz - aj nas Jakubko ma 9400g 😀 a že 7 mesiacov 😀 (ale u nas v novembrovkach je vacsina takato vahova kategoria)

deina
1. júl 2010

Dakujem. 🙂

No tak cirkevna sa nas netyka. Miska by som chcela dat do skolky, ale ma to este cas, zatial len tak trosku sondujem - ale az na buduci september, tento september nehroziiii, neviem ho odplienkovat potvoru malu pohodlnu. 😝 Esteze som ho nezapisovala. Kebyze nemame Matka, neviem veru, co by som s nim robila, to by od septembra do skolky musel, ale takto s plienkami tazko, tazko, to by mi ho nevzali.

katika1
1. júl 2010

Ahojte kočky, ja len, že Erika už má Edinku. Narodila sa o 2.10 v noci s mierami 3900g a 50cm 😵 😵 😵 Velmi sa teším! Zajtra ich idem pozrieť 😵

ema.nz
1. júl 2010

@katika1 jeeeeej parada 😵 😵 😵 krasne miery 🙂 tak ich pozdravuuuuj 😵

deina
1. júl 2010

Jeeej, Erika, gratulujem k Edinke. Krasne miery ma malinka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre