Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

tinusi
18. júl 2010

@ericica vraj detske koliky sa vyskytuju najma vecer, mozno predsa len ma nejaky ten bôľ prave v tom case. Skus jej masirovať brusko, alebo ju pestuj tak, aby mala trochu pritlacene brusko o teba. Mozno to nie je tym, ale za pokus to stoji. Aj ked, Zuzanka mavala bolenie bruska nadranom. Ale ona bola dobrunka, ona len vzdychala a sama sa zbavila vetrikov kopkanim. Pravdou je, ze ked tak vzdychala, tak som nemohla len tak pri nej spat. Casto som jej pocvicila nozkami alebo som jej dala kvapky.
Na tu ortopediu som zavolala, ze mam babatko a chcem sa objednat na vysetrenie klbikov. No a sestricka mi dala termin. Myslim, ze ked povies, ze v urcity datum ti to vyhovuje, tak ti vyjde v ustrety.
Zuzanka je zlatunka, poslucha, Matko tiez, ked sme doma, ale cirkusuje u svokry a niekedy ked ma obecenstvo. Inak uz chodi pekne bez plienok, len na spanie este treba.

deina
18. júl 2010

Erika, ak si myslis, ze ju brusko neboli, moze to byt tzv nervova kolika. Deti maju este velmi krehky centralny nervovy system a nevedia spracovat zazitky zo dna, preto placu. Mozu plakat aj 2-3 hodiny vkuse. 😔 Nemavas okolo nej vela ludi? Navstevy, babky, dedkovia a tak. Mne takto Matko vela plakal, ale on sa trapil aj s bruskom a k tomu casto aj takto, stacilo, ze sme nachvilku niekam sli, na co zvyknuty nebol a uz potom vecer vela plakal. Ked mal svoj klud (najma tie prve 2-3 mesaice), bolo lepsie.

ericica
19. júl 2010

@deina aj ja som na to myslela....vcera som jej dala infants dophilus a bolo o nieco lepsie.....aj espumizan zabera....
tento tyzden nam nabehne 3 tyzden a uz sa bojim laktacnej krizy,,,aj pri rebi sme ju prekonali 😒
ale my sme mali aj pri narodeni problem robili jej aj sono mozgu a ideme zas na kontrolu v auguste.....dr hovorila ze to ma z tazkeho porodu 😖

deina
19. júl 2010

To je mozne, Erika, ako som pisala, ten CNS je velmi krehky u malinkych deticiek a ked mala aj traumu z tazkeho porodu, tak to asi este spracovava. A aky bol porod? Preco tazky? 😖 A preco jej robia sono mozgu? Mne mal Misko po porode zvacsene mozgove komory, ale pekne sa mu to upravilo. Matko problem nemal. 🙂

ericica
19. júl 2010

@deina no my sme so stankom ku koncu porodu zvazovali aj cisarak kvoli tomu ze mala ma velku hlavicku a nevedela zostupit do panvy 😒 tak sa nevedel rozhodnut ci odrodi normalne alebo cisarskym ale nakoniec zvitazil normalny sice sme sa natrapili a mala bola asi dlho bez kyslika v panve lebo ked sa narodila dlllhhooo plakala a pediatricka nevedela co s nou tak jej robili sono mozgu a v auguste mame ist na kontrolu.....chuda moje male ma traumu z porodu....ale uz si musime najst len svoj vlastny rezim a bude vsetko ok 🙂

ema.nz
19. júl 2010

@ericica tak takychto lekarov mam najradsej 😠 😠 😠 segra ked ridila maleho tak boli ua priridzeny porod a skoro zostala na stole aj ona aj maly 😒 hajzli ked vidiaze je dieta velke tak by mali automaticky robit cisarsky 😠

ericica
19. júl 2010

@ema.nz nestras ma aj ty ja som bola proti a som mu to aj povedala nech nieco robi so mnou ze ja nechcem cisarsky 😀 😀 😀 som sa ho bala jak cert kriza 😀 😝

deina
19. júl 2010

No teda, to by som do Stanka nepovedala, mne sa zdal byt velmi opatrny. 😨 Podla mna to bol dost velky risk, ked vedel, ze ma velku hlavicku, esteze to dobre dopadlo. Ale preco vlastne to sono? Nieco nie je vporiadku, ked musite aj na kontrolu? 😒

luciamk
19. júl 2010

Ahojte babulky,

K tým bolestiam buška, náš Samko s tým mal tiež veľký problém. Hrozne plakával a dokonca sme mali nábeh na pruh, čo ma dosť vydesilo. Lekárka mi doporučila probiotiká BioGia a sú fakt super. Ja viem, že každému zaberá niečo iné, ale toto môžem vrelo doporučiť. Je to len 5 kvapiek denne a odkedy ich berieme Samko nemá žiadne bolesti, vôbec neplače, super papká a má pravidelnú stolicu. Ale hlavné je, že sa už netrápi.
Skúste možno to pomôže.
Pekný večer

ericica
20. júl 2010

@deina neviem mala bola dost uplakana uz hned po porode a dr ze jej radsej spravia sono mozgu ci nemala v panve malo kysliku a nieco sa jej tam nezdalo tak preto radsej ta kontrola ale pevne verim ze je vsetko ok.....
no a stanko bol dost opatrny on hned zvazoval cisarsky len ja som ho poprosila ci by to neslo normalne ja som sa cisarskeho hrooooooooooozne bala.....ja sa narkozy celkovo bojim a potom mi povedal ze ma musi pozriet ked bude kontrakcia a ze to pojde tak potom cez kontrakcie ma vysetroval a tlacil zo mna malu von a ja si myslim ze tie place v nemocke mohla mat aj z tej traumy po porode nemyslis?????llebo teraz sa jej to uz dost upravilo a place uz len fakt vtedy ked ma bolave brusko 😒

ericica
20. júl 2010

@luciamk biogaia sa moze len od troch mesiacov ale infants dophilus sa moze od narodenia,ja jej tiez davam a je tam nejaka zmena ale pevne verim ze od troch mesiacov sa to aj nam zmeni k lepsiemu,teraz sme este veeelmi malicky 🙂

deina
20. júl 2010

Moze, aj to je mozne. Tak som rada, ze jej je uz lepsie. 🙂

luciamk
20. júl 2010

@ericica viem že biogaia sa má brať od 3 mesiacov, ale lekárka mi povedala, že je to v poriadku. Samko to berie od 6 týždňov na doporučenie lekárky a odvtedy sme nemali problém. Tiež by som mu to nadávala, keby ma lekárka neuistila že je to ok. Nám to pomohlo.

lenuska311
20. júl 2010

chcem vam dam vsetkym na vedomie ,ze sme boli na novozamockom strande...malu sme namocili len na chvilu a to bola osudova chyba....detstky bazen...plny humusu spiny....dostali sme take teploty a vracania ,ze sme takmer skoncili v nemocnici...nastastie sme to zvladli ale berieme silne antibiotika tak sa to zlepsuje....mala dostala nejaku infekciu prave tam....tak vam radim neberte tam svoje deti a dajte vediet o tom kazdemu....povedala mi lekarka ,ze to malo aj viac deti cize zase na urovni kupalisko hnus.nikdy viac taku chybu neurobim chuda moje male.... 😨 😨 😨 😨 😨 😨

adrioska
20. júl 2010

@lenuska311 my sme tam tiez boli a chvalabohu malemu nic nebolo. Voda nebola najcistejsia, plavalo v nej to, co tam deticky, rodicia preniesli z travnika, chodnika...velmi som davala pozor, aby sa maly ani nahodou nenapil. No ale rozmyslim si teda, ci tam nabuduce pojdem. Boli sme aj na Vadasi a tam je detsky sice cisty,ale rodicia do neho nemozu a to sa mi nepaci, lebo ja maleho nemozem nechat sameho, plavat nevie a kazdu chvilu by tam padal a vylogal by polku bazenu...inak sa tam aj stalo, ze jedno dieta nechtiac stuchlo do druheho, to sa posmyklo a zacalo sa topit, lebo nebola pri nom mamicka, ktora by ho zachytila...no tak o com to je...ja som si nechcela do tej vody sadnut, len chodit v nej a byt pri malom, aby som ho mohla drzat...no len co som si polozila nohy do vody, uz bol pri mne plavcik. Potom tam boli dva bazeny (relaxacny a este neviem aky), kde by sa tiez dalo s malym, ale taka v nich bola tepla voda, ze som tam skoro odpadla. Tak sme isli do bazena s vlnobitim. No ale tam bola zas spinava voda, plaval v nej hmyz a spina z dlazky. ALe kedze inu moznost sme nemali, tak sme boli s malym v tom bazene. Inak tam bolo fajn, len este co to chybalo k idealu...Este skusime Patince. Najlepsi by bol nejaky sukromny bazen, kde mam istotu, ze je voda cista, ale ked niet moznosti...

deina
21. júl 2010

My na Strand ani nechodime, nasa lekarka hovori, ze len co sa zacne strandova sezona, ma plno chorych deti v ambulacii, rozne hnacky, crevne virozy... 😝 Tak s malym riskovat nebudem, s Miskom mozno, uz je odolnejsi, ale babo by som tam asi nebrala.

Inac toto v Sturove prekazalo aj mne, ze rodic nemoze do detskeho bazena. A to akoze ma 9-mesacne dieta tam byt same? 😨 Vsak aj ono plati nejake vstupne, ak sa nemyilim a nemoze sa okupat v detskom bazene. 😒 Zevraj Velky Meder je dobry, tam ste niektora neboli?

kraskanz1
21. júl 2010

pridam aj ja svoju skusenost sice nemam deti ale bola som pred 2 tyzdnami na strande a samozrejme sme sa cvachtali potapali skakali atd ved to poznate a hned na druhy den silny zapal stredneho ucha zienky ja som trpela tyzden v bolestiach takze tolko o strande..
a o tom mederi som pocula aj ja len chvali takze urcite tam zavitam... 😉

lenuska311
21. júl 2010

z osobnych skusenosti...meder nikdy...nidky...je to odpad plno ludi ked vravim ,ze do bazena sa nedalo ani vojst to myslim vazne....nie je tam namocit sovje dieta....v detstkom bazene sa cvachtali take osoby ,ze mi bolo na zvracanie z nich fuj....prelnene...hnusne...spinava voda....zaplatili sme 8 euro vstup dali sme si kofolu a isli sme domov...tomu kkupalisku sa z daleka vyhybajte...je tam sice aj vonku jeden detstkz bazen ale na slnku a rodicia tam tiez nemozu ist....vntrui je dalsi a tam si dospeli macaju nohy a sedia tam stare babky...proste hnus...muz si bol zaplavat v plaveckom bazene a medzi rukami mal soople ked to uz tak mam povedat....pisem to na rovinu ako to tam bolo

tinusi
21. júl 2010

kraskanz1 - zapal stredneho ucha nema nic docinenia s kvalitou kupaliska...

My sme boli s malym na strande a pacilo sa nam, maly bol vkuse v detskom bazene, po obede tam uz ani nesvieti slnko, je tam pekne tien. Su tam stromy blizko tych bazenov, mala mi tam takmer cely den prespala v kociku, lebo tam bolo prijemne v chladku. Zasa je pravda, ze deti do jedneho roka do vody na verejne kupalisko ani nahodou nepatria, takze maminy, co to risknu sa nesmu cudovat ked sa nieco stane. Starsie deti, ak nemaju nejaky problem, tak si myslim, ze v pohode.

ericica
21. júl 2010

@tinusi moja rec aj my sme tam boli s rebi a bolo vsetko ok....
sice teraz by som to s malou neriskla nevydrzi dlho spat aspon posledne dva dni,stale by bola na cicke vsak dnes som ju kojila hadam 20 krat....potom zaspi po stvrt hodinke je zas hore a zas pyta a tak dookola,ja som z toho uz na prasky ☹
mala rebeca mi tak pekne spinkala v kociku....a dost lutujem ze teraz je o kupaliska okradnuta....ale nevadi nebuduci rok jej to vynahradime to bude mat uz edina rok a pojdeme niekam k moru 😵 😵 😵

kraskanz1
21. júl 2010

@tinusi no lekar mi povedal ze vo vode su bakterie ktore to mozu sposobit takze neviem no...taktiez kamoskyna dcerka 5rocna schytala nejaku infekciu a behala s nou po lekaroch a samozrejme neobisli ani gynekologa....a tiez je povedali ze je to z tej vody... 😕

kolacka
21. júl 2010

@janula_nz

ahoj som tu novacik.vydim,ze mas rovnako staru dcerku ako ja.a dokonca sa tak vola ako moja.chcem sa ta spytat,ze ako to je u vas s jedenim.myslim ci je vsetko a ci sa tiez hybe pri jedla a odchcadza od jedla ako nasa.niekedy pekne je.a nevstane od stola kym nedoje ale castejsie sa stava,ze sa vela hybe.je strasne hyperaktivna.

perla200
21. júl 2010

čaute baby to vážne ten strand je taký hnoj? inak kamoska bola v sobotu a v nedelu jej malý chytil také horúčky a vracanie že až.... tak asi z toho

deina
21. júl 2010

No, mne kamoska kedysi robila na Strande... tak radsej nebudem riskovat, hygienu uplne flakali. ☹ Ale ktovie, ci je to inde lepsie, ze? Nastastie sa mame kde kupat, comu som rada, lebo Mates je male vodnica. 😅

lenuska311
21. júl 2010

tinusi ericica...strand nz budete chvalit iba dovtedy kym tam nieco nechytite...nejde tu o to ako to vyzera ale co tam v tej vode plava....ide o princip...vo vode sa da chytit aj zapal ucha to vam potrvdi aj lekar.....
perla 200 my sme boli akurat vtedy a presne tak nas to chytilo ako ju....ide to o to co v tej vode prave je...mozno ste tam boli akurat vtedy ked sa tam predtrym nekupal nejaky humusak....je to detstky bazen predsa....tam by mala byt max hygiena bez ohladu na to ake stare je dieta....ked tam nieco je chyti to kazde..

ema.nz
21. júl 2010

tak aj ja sa pripojim,za kazdym ako sme boli na strande som chytila nejaku pliagu,mozno nahoda ale to pochybujem...a moj nazor male deti na kupko nepatria!moja ma 1,5roka a neboli sme este ani raz a este minimalne rok sa nechystame!!!ale to som ja 😉

kika86
22. júl 2010

Ahojte kočky, my sa strandu akosi vyhybame dlhe roky, lebo aj ja som tam pochytala rozne horucky a zapal stredneho ucha, aj ked to bolo par rokov dozadu. Ale odvtedy tam nemusime...
My sme raz boli vyskusat Patince, pretoze sme sa celu zimu chodili kupat do wellnesu (tam bolo super najmä cez tyzden, lebo tam bolo max. 10 ludi 😉 ). Laura moc nechce byt v detskych bazenoch, preto sme vzdy v plaveckom. Ked sme boli v Patinciach, bola naozaj cista voda, aj ked mne sa zdala dooost studena, ale mozno v dnesnych teplach by bolo uplne idealna 🙂
A ak je cas, tak zbehneme do Diakoviec, tam je vzdy dost malo ludi a to nam vyhovuje najviac 🙂 Vo stvrtok vecer menia vodu, takze piatok a cez vikend je to najlepsie. Hned vedla su Horne Saliby, ale tam je to ovela plnsie. A ked je moc tepla voda, tak tam dopustaju studenu, co je uplne super 😉

ericica
22. júl 2010

@kika86 no my tiez chodime do diakoviec ale najlepsie je v galandii tam sa mi hroooozne paci....
@lenuska311 ja nachvalim strand ja som len pisala ze my sme tam boli raz s malou a nic jej nebolo sice sme v detskom bazene neboli ona bola s nami v plaveckom....ja nehovorim ze nemate pravdu proste sme mali asi stastie a nic sa na nas nenalepilo 😉

lenuska311
23. júl 2010

mne sa tu nechce nikoho o nicom presvedciat...ani nemam potrebu aby ma tu niekto moralizoval kedy som zobrala svoje dieta na strand....proste som vam len chcela dat vediet aka je tam situacia aby ste o tom vedeli to je cele...

ema.nz
23. júl 2010

@lenuska311 urcite ta nikto nemoralizoval,len kazda napisala svoj nazor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre