Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

ema.nz
12. feb 2010

uff 😝 tak to ti nezavidim 😔 v tomto neporadim moja 3mesiace len spala 😅

kojis???nepijes kavu alebo ja neviem nemoze jej nieco vdit?ved to nie je normalne aby ti mesacne dieta nespalo cez den 😒

lenuska311
12. feb 2010

no si dam kavu ale to som pila aj predtym ale toto nespanie trva u nej len nejaky tyzden po piatich minutach akoze spanku sa preberie zacne revat a cely kolotoc sa moze zacat od znova...kojim...rozmyslam ci by nebolo aj lepsie prejst na umelu stravu mam pocit ako keby ju nieco z mojjej stravy drazdilo a ja neviem co nemozem predsa zit na vode

devita
12. feb 2010

lenuska mohlo prist k zvysenej potrebe mliecka pre malu slecnu a to kym sa prsia prisposobia a vyprodukuju tak to trva vacsinou maximalne tyzden. take dni pri malej som mala tiez. pi veela tekutin..ale moze to byt ako ty vravis daco s tvojim stravovanim daco jes co jej nevyhovuje,skus sa zamysliet co si vtedy zaradila do stravy..a kavu som pila aj ja,sice nescu s mliekom pol na pol.no a napokon to moze byt aj to ze mala ma vela zazitkov vela veci vnima okolo seba a nevie sa upokojit na spanok.

catrin23
12. feb 2010

ema, ten 3-kocik som len nasla nahodou, a tiez som si pomyslela, ze mat tak 3deti naraz, tak si hodim... 🙂
2008???? ako to ze som to nevidela? 😖 🙂
ema my mame na quiny take , ze ked idem po tom novom chodniku, tak ma pocut na celej ulici!

catrin23
12. feb 2010

my vstavame teraz okolo 8-9 a vecer chodime spat o 22.30, ked maly spi cez den tak vecer ani za svet zaspat! ked zas cez den nespi tak o osmej uz davno chrape 🙂 ani sama neviem co je lepsie, ci ho nechat spat poobede a kazdy vecer cakat kym zaspi,,,ja uz sa aj vyspim kym on si uvedomi, ze treba spat. alebo ho nedat poobede spat , a vecer je potom klud. :/ a keby ho poobede neulozim ze ma ist spat, tak on ani zasvet sa sam nevypyta, radsej bude hore a vystrajat

ericica
12. feb 2010

deinus reagujem k tovjmu prispevku my sme boli v aquarku okolo pol druhej lebo som este skocila nakupit do lidlu....asi preto sme sa minuli 😵
moni aj ja si myslim ze to rychlo ubehlo pri malej to slo velmi pomaly a teraz som uz v polovicke 😝
mala sa uz tesi a brusko bozkava a hladka ale ma nechce pusit do nemocnice...uz ju totiz pripravujem na to ze pojdem tam spat a donesiem babo a ona mi vravi nech ide babka pre babo a ja ostanem s nou doma 😀 😀 😀 babku nejak nemusi a neviem preco ani jej neublizila 😝 tak toho sa trochu bojim a este toho ze mala pojde v septembri do skolky a ja ostanem s babom doma a ona bude nan ziarlit 😝 no ale ved uvidime 😅

ema.nz
12. feb 2010

eri:to je krasne,ze ti bozkava brusko 😵 😵 a ze nech ide pre babo babka 😀 😀 hned sa vynasla opica jedna 😎 😉

ericica
12. feb 2010

ema hej ja zlata ked mi ho bozkava aj je to prijemny pocit ale velmi sa zacinam bat ako to zvladnem s dvoma detmi 😨
no a ked pride ten cas ze pojdem do porodky uz teraz mam boja ze ako to zvladneme my sme totiz este bez seba nespali a bojim o to ze to nebude mat lahke nielen ona ale aj ja za nou budem smutit a tie styri dni budu ako styri tyzdne 😖 😖 😖

serafinka1
12. feb 2010

Ericica tak tomu ver, že to bude ťažké, ja som plakala, len čo som počula malú v telefóne, tiež sme boli vkuse spolu, toto bolo prvé odlúčenie a ona to zvládla bravúrne. Bola u babky v Tvrdošovciach, chodili vkuse niekam, ku krstnej, tato ju brával von, robili jej program, ale keď prišli pre mňa do nemocnice a uvidela ma, tak ma objímala a bozkávala, bolo to krásne. Ťažšie je to asi pre matku ako pre to dieťa. Ja som mala veľké obavy o ňu a veľmi ma prekvapila.

ericica
12. feb 2010

seraf diky velmi si ma ukludnila 🙂 mne aj s malou tie styri dni ubiehali veelmi pomaly tak teraz to bude este horsie a ja budem revat jak tur stale aj ked viem ze sa nesmie ale tak rozkaz hormonom 🙄
a ako uz si si zvykla na dve deti alebo je to stale o dusu???

margaretka08
12. feb 2010

ahojte mamičky môžem sa k vam pridať aj ja som z nz

serafinka1
12. feb 2010

ericica, ale ano zvykla, zatiaľ si to musím odklopať, obe deti mám dobré, nejak sa nám zadarilo. Oliverko cez deň väčšinou spí, takže sa venujem Darinke a večer keď uložím Darinku spať, tak vtedy mi malý trochu vystrája, ale dá sa to. Je to inak každým dňom lepšie. Inak musím sa pochváliť, malý má už 3300 g, za 3 týždne pribral 900g, veľmi sa tešíme.
Neboj zvykneš si aj Ty. Tieto obavy som mala aj ja, preto som sa vkuse vypytovala aj Monici aj na iných fórach mamičiek čo boli na tom tak ako ja.

Vitaj Margaretka medzi nami

tinusi
13. feb 2010

Eri to je naozaj dobre, ze nech ide babka pre babo. Mne Matko tiez bozkava brusko, vzdy mi kaze, aby som otvorila, to akoze si mam vyhrnut oblecenie a na hole brusko sa prituli, ze "mó, bábo, mó" a potom "kombajn, tlatol", to akoze mu pozicia kombajn aj traktor. A tiez mam bobky z toho, ako to bude, ked budem v nemocke... jemu to ani neviem vysvetlit. On je este krpec a popravde, bezo mna nebol nikdy dlhsie ako 2 hodiny. Ved len na Novy rok som ho odstavila od kojenia, tak akoby mohol... vsetci v rodine stresovali, ze co ak si bude chciet cucnut - akoby bol tyzdnove babatko...

deina
13. feb 2010

Ema, mne tie kolesa nevadia, ale tak ja som nikdy nemala nafukovacie. Inak pozerala som aj nafukovacie, ale maju len cierne. 😝

Tie deti to zvladaju lepsie ako si myslime. Asi je to fakt tazsie pre matky, ja uz som bola po 2 tyzdnoch zufala (a to sme tam boli tri tyzdne). 😝

Lenuska, mne maly zozaciatku strasne malo spal. 😕 Jeho ale trapili koliky, takze vytvorit nejaky rezim sa nedalo a bol strasne unaveny, ale spat ani za svet. Skus kuknut Annag, ci tam nenajdes nejaku dobru radu: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... Mne velakrat velmi pomohla.

ericica
14. feb 2010

dakujem kocky upokojili ste ma 😝 😵
seraf to je super ze mas take zlate deti a krasne ti pribral 🙂
tinus ved to ani moja nebola este bezo mna a ja si myslim ze ja to budem mat tazsie ako ona 😒

deina
15. feb 2010

Ahojte. 🙂 U nas je dnes "veselo", Misulo od rana mrzuty, nejako zle vstal (snad sa z toho teraz vyspi) a Matko, ked nespi alebo sa nenosi, place. Nadcha ho trapi a pritom je nejaky hladny, ze to ako ide dokopy, neviem, ale kombinacia to je dost o hubu... 😝

Mam taku otazku... kedy budete davat deti do skolky? A ako dlho dopredu sa treba prihlasit? Lebo stale take pocuvam, ake plne su skolky a pod, tak neviem... este Miska davat do skolky nechcem, az ked bude mat 3 roky...

serafinka1
15. feb 2010

takto o rok by si ho mala dať na zápis, ak chceš aby Ti šiel od septembra bud.roku do škôlky. nesmie mať ale plienky a musí vedieť papať sám, také sú teraz podmienky. neviem či vo všetkých škôlkach sú také podmienky, ale myslím si že hej. jedine súkromné sú iné.

deina
15. feb 2010

Od septembra 2011, takze staci az o rok? No dovtedy by sa patrilo aby uz nemal plienky, to uz bude mat 3 roky a 8 mesiacov. 🙂 Ale teraz by tam chuda asi pomrel od hladu, on je take velke babo... 😖

ema.nz
16. feb 2010

ahojte 😉 my uz asi od stvrtka chodiiiiiiiiiiiiiiime 😵 😵 zo dna na den jej to ide lepsie uz sa jej niekedy podari prejst aj prah 😵 sikulka moja 🙂

deina:dnes som videla vonku tvojho Misulka to je taky chlapisko uz 😲 a ako pekne kracal pri babke 😵 😵

uz nech je teplo a nech uz mozme chodit niekde na ihrisko lebo ma uz zlahne 😖

jarka82
16. feb 2010

Ahojte ja sice niesom z NZ ale som tam vydata,mozem sa ku vam pridat?

devita
16. feb 2010

Ahoj Jarka..vitam ta tu,sice ja tu nie som varena pecena..ale som ta tu objavila asi prva..🙂

jarka82
16. feb 2010

Ahoj Devita dakujem za privitanie,preco tu nie si varena pecena? 😕

ema.nz
16. feb 2010

jarka vitaj 🙂 ona tym myslela,ze sem do tejto temy nechodi casto 😉 a ako zvladas tri deti??a este k tomu dvojicky 😕 ale su nadherne 😵 😵

jarka82
16. feb 2010

Ahoj Emka dakujem nove fotky tam ale nemam 😠 ale celkom to ide zatial 😀 este raz dkujemm

devita
16. feb 2010

Presne tak Jarka,Ema to trafila..nechodim sem casto,aj ja som matka troch deti a preto sem nechodim vela..nielen do tejto temy...obcas sa objavim,daco napisem a kedze mi dnes bolo dopriate mat trochu kludu tak som tu...malej idu totiz zubky ☹

deina
16. feb 2010

Vitaj Jarka. 🙂 Jej, dvojicky, mas doma asi veselo.

Ema, super, gratulujem. 😵 😵 😵

Misulo mal naposledy 96 centi, nejako sa nam za tento druhy rok vytiahol. A zda sa mi, ze odvtedy zase narastol, clovece, takymto tempom ma rychlo prerastie. 😅 Veru, nech je uz jar...

jarka82
16. feb 2010

Dakujem kocky. Devita no ja viem co to je ked idu zubky a ja to mam dva krat,hlavne noci su krute ale uz som si zvykla spavat 3 hod denne niekedy ma to zlomi a zaspim hned ked oni 😀
Deina no to mam hlavne tenvelky je zly aj za nich 😒

jaruska8
17. feb 2010

Ahojte, môžem sa aj ja k vám pridať??? Som priamo zo Zámkov. 😉

ema.nz
17. feb 2010

jaruska jasne 🙂 nech sa len pekne rozrastame 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre