Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

adrioska
28. feb 2012

@miskovamama To je dobre, ze tomu nechavas volny priebeh, lebo natlakom aj tak vela nedosiahnes, jedine to, ze ziska voci nocniku odpor a potom vam to bude trvat este dlhsie. Moj bol tiez zaryty v tomto, im to proste v tej hlavicke musi docvaknut. V lete, ked bude teplo, ho nechavaj naheho behat a tak skusajte. Vies kolko som ja vytierala? Islo ma uz porazit a to mame v obyvacke koberec a maly tam ma hracky, takze vacsinu dna je tam, takze som vkuse tepovala, ako sprosta... 😅 Trvalo mu to mesiac, kym konecne pochopil a zrazu jedneho dna sa zacal pytat, zacal pri mne poskakovat, ze "cikat cikat"... 😀 Potom sme sa este trapili trochu s kakanim, to tiez nechcel do nocnika, ale potom aj na to si zvykol. Neboj v lete to zvladnete a ked nie a budes doma, tak budete skusat dlhsie, co uz narobis... 😉

mamina2010
28. feb 2012

@kaja73 ...fuuha, dost ste si toho preskakali ☹ ... a dobre robis, ze ho este nechas doma

lucy321
1. mar 2012

Ahojte možte mi odporučit nejaku dobru ORL lekarku v Novych Zamkoch, popripade aj nejake bližšie info,dakujem pekne

mamina2010
1. mar 2012

@lucy321 ...MUDr.Belicová (035/640 2614) alebo MUDr.Kršák (035/641 6008), obaja majú ambulanciu v zdrav.stredisku na G.Czuczora 1 ...s oboma mám dobrú skúsenosť, aj keď o čosi lepšiu s dr.Kršákom

gabuci
2. mar 2012

Pri autobusovej stanici MUDr.Viera Šumská tiež je dobrá.

lucy321
4. mar 2012

@gabuci
@mamina2010 dakujem za pomoc baby 😉

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrioska
5. mar 2012

@dianap No super, esteze si pocuvla svoj instinkt a urobila po svojom...My k nej mame ist teraz vo stvrtok, poslala nas logopedicka, ci ma maly usi v poriadku a neviem este co mu bude robit, ale zatial z nej dobry pocit nemam, lebo uz v telefone bola arogantna...ma skoro prekotilo. Ale kedze iny foniater v NZ nie je, tak ideme k nej a snad to bude mat maly tiez v poriadku...

gabuci
5. mar 2012

Ja neviem fakt čo na to povedať,my sme boli raz za MUDr.Kršákom,/no viac skúsenosti nemáme s ním/ale s dcérkou som bola asi 3x u Šumskej ked mala zápal,dala nás do poriadku.Ja osobne som bola u nej na vyšetrenie,spokojná,a najviac som sa tešila,ked manželovi ako 49 ročnému sa tak zapálili mandle,že po vybratí antibiotík obvodný ho hrozil s vybratím,no týžden chodil k doktorke na čistenie,bolo to niečo hnusné,ale krásne mu to dlaa do poriadku a klop kop už 3 roky nemá problém.Cez telefon si počula jej hlas adrioska-no k tomu len toľko dodať,žeaj výzor má taký prísny,aj hlas čudný ale ináč dá sa s nou krásne komunikovať aj ma pekne vypočula...dokonca ked ra tomu je už x rokov,ešte robila v nemocnici,bola som u neurologa a potom aj u nej,držala som v ruke rontgen hlavy,krku a pekne sa ma spýtala odkiaľ idem,čo mám v ruke a či sa mi môže do toho pozrieť.Potom mi povedala,že tma nič nie je čo nemá byť,tka som celá veselá išla naspäť s výsledkami k neurologovi.Tak si viem predstaviť,že nie každému sadne,ani jeden lekár,aj ja má takých...no treba skúšať.No čo tu písala dianap,tak na jej mieste určite by som tu diagnozu preverila aj ja u iného lekára,ale že by tak sa mýlila?Však uznaná odborníčka a prax má dosť.Je to možné.....žiaľ.

miskovamama
5. mar 2012

ahojte maminky neviet kedy je ciri biri v madarskom jazyku? dakujem

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrioska
5. mar 2012

@gabuci
@dianap dakujem vam, ze ste napisali svoj nazor...ved uvidim, ako bude, pripravim sa na nu, ak by bola drza a tak, ak nie, tak ziaden problem, ja som nekonfliktny typ, takze len budem rada, ak sa nebudem musiet ozyvat, ze co si to dovoluje... 😀 😉

mamina2010
5. mar 2012

@miskovamama ...v stredu o 11hod.

miskovamama
5. mar 2012

@mamina2010 dakujem lebo neviem preco som si myslela ze vo stvrtok vecer

gabuci
5. mar 2012

@adrioska 🙂 🙂 🙂

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_21
6. mar 2012

Caute baby, tak ja som sa zatial prihlasila na ten kurz dojcenia co doporucila @stvura a @barcabejby Link: http://nezbedko.sk/?page_id=812 Kedze tu casto citam, ze baby maju najvacsi problem s dojcenim tak som sa rozhodla pre tento kurz. Este cakam ci sa niekto prihlasi, lebo momentalne maju 3 tehulky a potrebuju este 2. 🙂

Rozmyslam aj nad tou predporodnou pripravou ... akurat len viem, ze u mna to bude sekcia a tak urcite veci tykajuce sa porodu budu pre mna irelevantne, ale ako som pisala uskodit nemozu 😉

katka_1983
6. mar 2012

@lenka_21
ja som nad tým kurzom dojčenia rozmýšľala...ale ešte nie som rozhodnutá...kedy začína ten kurz?
a k tej predpôrodnej príprave, tam pôjdem určite. začínam budúci týždeň v pondelok 🙂

tomika
6. mar 2012

@lenka_21 ahoj,a kedy bude ten kurz,a kolko stoji?Pri prvych dvoch detoch som mala ťažkosti s kojenim,a teraz by som chcela problémom vyhnuť.Možno by mi ten kurz pomohol.

tomika
6. mar 2012

@lenka_21 aha,už som prečitala link 🙂 .A na aky mail sa treba hlásiť?

jaja32
6. mar 2012

@lenka_21 ja by som taky kurz urcite potrebovala, ale mam problem, kde dat dcerku pocas kurzu. Skoda. 😒

janett84
6. mar 2012

@lenka_21
aj ja som sa prihlasila na ten kurz dojcenia..no mne by vyhovovalo,keby to bolo od aprila,bo teraz este nemozem ☹ tiez uvazujem nad tou predporodnou pripravou,ale neviem...mne sa zda 3 hodiny vela vkuse...ja by som asi po prvej hodine-po cviceni odkvacla...aj ked,bola by som asi kludnejsia,keby to absolvujem...

@tomika
ak si nasla link,je tam aj mail: mcnezbedko@gmail.com...mne odpisali,ze kurz zacne,ked sa nazbiera tolko ludi,kolko ma a dohodne sa termin...

lenka_21
6. mar 2012

@katka_1983 Vraj zacne ked sa nazbiera dost kociek ... mne to kazda baba co ma dietatko doporucovala, vacsina si po porode platili aj laktacne poradkyne, lebo maju problem s kojenim a preto mi doporucovali radsej kurz o kojeni ako predporodnu pripravu ... ale u mna je to ine, lebo by som mala ist na sekciu, ale asi aj ja dam tu predporodnu pripravu, aby som mala dusu na pokoji 😉

@tomika Ja som pisala na tento mail a uz sa mi ozvali mcnezbedko@gmail.com Ja som to poslala kamoskam co maju deticky a viacere mi odporucali nech to skusim, lebo vraj to sa mi najviac zo vsetkeho zide ... 😉

@jaja32 Mozno by si vedela dcerku doniest so sebou ... 😕 Skus tam napisat a opytat sa ...

@janett84 Potvrdzujem to co napisala @tomika , ked bude dost bab tak ho zacnu ...

lenka_21
8. mar 2012

Caute baby, tak mi napisali ... kurz dojcenia zacina 26.3 (ak potvrdia ostatne kocky) - pondelok od 15:30 hod (po 3x 2-2,5hod).... zatial sme len tri 🙂 🙂 🙂

katka_1983
8. mar 2012

@lenka_21 a koľko stojí taká laktačná poradkyňa, keby som si ju chcela pozvať k sebe domov, nevieš?

xnatali
8. mar 2012

Ahojte mile tehulky, mamicky, Novozamcanky... som rada, ze sa zacala diskusia aj ku kurzu, ktory pre Vas prirpavilo nase obcianske zdruzenie Materske centrum NEZBEDKO. Ked mate akekolvek otazky, kludne mi piste, budem sa snazit Vam v co mozno najkratsom termine odpisat. Ano, prvy kurz sa uskutocni s najvacsou pravdepodobnostou 26.3. 2012 - kedze ide o kurz pocas parneho tyzdna (ak ste citali nasu stranku viete, ak nie, napisem🙂 po 3x 2-2,5hod. Ucast partnera je bezplatna a dobrovolna. Zatial mame prihlasene tri tehulky, pricom je este moznost prihlasit sa na tento konkretny termin. Ak by ste mali zaujem, je potrebne napisat nam email na uz spominanu adresu: mcnezbedko@gmail.com tieto udaje: meno, adresa, tel.cislo, termin porodu, ucas s/bez partnera, kurz s/bez literatury. Vidim, ze @tomika a @jaja32 uvazujete o absolvovani kurzu. Ak mate akekolvek otazky este, kludne sa ozvite. 🙂 Ak sa na kurz neprihlasia ziadne dalsie zaujemkyne, rozhodli sme sa urobit ho aj pre tento pocet prihlasenych, ktore mame. Na konci kurzu bude pripraveny anonymny dotaznik pre kazdeho ucastnika kurzu, aby sme vedeli vyhodnotit spokojnost/nespokojnost s kurzom a nasledne zapracovat nejake zmeny, ak sa budu dat a ak to bude potrebne. @jaja32, vidim, ze mas v profile, ze mas 2rocnu Natalku a nemas ju kam dat...napis mi prosim Ta. Este sa spojim s nasou lakt.poradkynou, ide o to, ze je vhodnejsie, aby sa kurz absolvoval bez deti - aby nenarusali priebeh kurzu a aby neboli aj deticky nervozne, ze sa im rodicia nevedia plnohodnotne venovat, ale...netvrdim, ze nie je mozne urobit vynimky a dohodnut sa. Zavisi to vsetko od toho, kolko deticiek by tam bolo, akej su povahy-ci su kludnejsie a pod. Tesime sa na akekolvek otazky a zaujem, sme tu pre VAS. @katka_1983 - pytas sa, co by stala laktacna poradkyna,keby prisla k Tebe domov...tuto otazku mame este rozdiskutovanu, je v stadiu riesenia, ale urcite by sa dalo dohodnut, ak by si aj neabsolvovala kurz a potrebovala by si jej pomoc. Zatial mame oficialnu jednu laktacnu poradkynu v NZ, takze treba brat do uvahy aj jej sukromny zivot (rodinu, pracu atd). Je velmi mila a vie prezentovat svoje poznatky a chce pomoct zenam v tejto oblasti. 🙂 Tak,prepacte, ze som sa tu tolko rozpisala, ak nieco, kludne sa ozvite. 🙂

bambulka248
11. mar 2012

Ahojte. potrebovala by som poradit ohladom svadby pocas pn. staci mat papier od lekara ze to neohrozi mna ani babatko? treba ten paprier zaniest na socialku pred svadbou? dakujem

xnatali
12. mar 2012

@bambulka248 - Ahoj, ked si chces byt na 100% ista, tak zavolaj do SP na tel.cislo 035/6456 545 - Odbor posudkovej cinnosti. Ja som tam volala kvoli PN tehulke, ktora mimo vychadzkovych hodin bude absolvovat jeden kurz a bolo mi oznamene, ze lekar musi o tom vediet, musi to mat zaznamenane v karte - ze to neohrozi stav pacientky a ze vie o tom. V pripade, ze by prisla kontrola zo SP v tom case, kedy by si nebola doma, kontaktovali by osetrujuceho lekara. Musi to mat zaznamenane. ALE, pre istotu si tam zavolaj, budes sama priamo informovana a budes mat istotu.

bambulka248
12. mar 2012

@xnatali dakujem, zavolam si tam. lebo viem ze niektore s tym mali problemy, tak by som chcela mat vsetko v poriadku a neviem ci to treba nahlasit vpred 🙂 diky

pufinkaaa
14. mar 2012

@bambulka248 ja som sa vydavala tiež cez pn v novembri...od lekarky som si vypytala paierik a ten som odovzdala na socke... volala som im aj najskor ale v telefone mi poevdali inak a osobne na socke tiež inak...a na tom papieri od dr. bolo napisane len že mi na ten den povoluje vychadzku celodennu za učelom sobaša ...nič take o ohrozovani mna a dieťaťa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre