Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

usmev2222
27. feb 2012

@martina786 tak to je pravda.. ja ked som ho pocuvala ani som nedychala aby som nieco neprepocula a aj tak som polovicku nepocula...
chudacik ja som nevedela ze je taky chory..☹(

mamina2010
27. feb 2012

tie recenzie ci osobne skusenosti so skolkami by aj mna zaujimali 🙂 ...my uvazujeme nad MS na P.Blahu alebo na Soltesovej, tieto dve mame priamo pod nosom ...no ja stale vaham, ci ist teraz na zapis, alebo to nechat az na dalsi rok, nakolko do prace este neplanujem nastupit 😉

miskovamama
27. feb 2012

@usmev2222 ahojky no neviem kde byvas ale povacsinou si asi kazda vybera podla bydliska ja idem maleho zapisat sem nedaleko od nas na Cyrilometodsku aj ja som tam volakedy chodila a co mam aj susedky aj zname im tam chodili deti a nevraveli nikdy nic zle na tu skolku

miskovamama
27. feb 2012

@mamina2010 no ak este nemas pracu tak asi na zapis este netreba mala este nema tri roky takze asi v pohodicke mozes ten zapis odlozit moj bude mat tri v septembri ma este sice plienky ale na zapis ideme a potom ak sa podari odplienkovat a mne zohnat robotu tak od septembra do skolky sa ide

janett84
27. feb 2012

@usmev2222
tiez si myslim,ze je najlepsie dat dieta do skolky blizko domova...my mame malu na dorockej,kusok odtial sme byvali,ale uz sa neviem dockat,kedy ju odtial prelozim.ja som tam chodila tiez,aj preto som ju tam davala.no neviem,maju saunu raz do tyzdna a zakazdym je do troch-styroch dni chora...celu zimu je polka skolky pospajana,lebo su deti furt chore..neviem,podla mna by sauna mala zlepsovat imunitu...ucitelky su inak super,ked je zle pocasie,nevlacia ich po vonku za kazdu cenu...maju aj zumbu,co je podla mna super...no ked mi mala povedala v novembri,ze jej ucitelka/asi cvicitelka/ pocas zumby povedala,nech si da dlhe tricko a otvorila na spotene deti okno,skoro ma prekotilo...samozrejme bola za dva dni prechladnuta..
predtym bola pol roka v cirkevnej skolke,no k tomu sa radsej ani nejdem vyjadrovat...
moja nevlastna sestra chodila pred par rokmi na p.blahu,nestazovali sa,chora nebola vobec,tusim tam maju aj solnu jaskynu..

usmev2222
27. feb 2012

@mamina2010 ja tiez zvazujem soltesovu alebo bitunkovu.. len neviem ako to je ze az cakat na zapis na jednu skolku a ked mi ju tam nezoberu tak ako do dalsej.

usmev2222
27. feb 2012

@janett84 dorocka to je ten vlacik? ta nam je dost daleko ale pocula som ze je to pekna skolka.... p. blahu ma moc nelaka.... tak asi ta soltesova.... alebo bitunkova.. a inac ako to je.. ze pri zapise dostaneme prihlasku a potom ju zoberieme dr potvrdit? alebo uz musim byt pri zapise potvrdena?

barcabejby
27. feb 2012

@bambulka248 Hlavne veeeeľa veeeeľa oddychuj a spi ak môžeš 🙂 Potom to už nebude možné...Začiatok je vždy ťažký, ale postupne to bude stále lepšie a lepšie 🙂

janett84
27. feb 2012

@usmev2222
keby som sa rozhodovala medzi dvoma skolkami,zobrala by som si z oboch prihlasky,sla by som na obidve na zapis a potom,keby dieta prijali do oboch,by som si vybrala...lebo si myslim,ze sa moze stat,ze potom uz nebudu mat miesto.ano,to je vlacik.maju to tam krasne spravene,to je pravda,mala aj stravu velmi chvali.zakazdym sa tam tesi,ona je velmi prisposobiva a spolocenska.ked to mate daleko,tak ozaj nad nou ani nerozmyslaj.my sme uz tusim isli na zapis s vyplnenou a potvrdenou prihlaskou,par veci sa malej riaditelka povypytovala,dala jej sladkosti a potom sme uz len cakali na odpoved,ci ju prijali.

usmev2222
27. feb 2012

@janett84 toto chcem aj urobit.... len neviem ci sa to moze ze dat prihlasky do obidvoch.... a ta prihlaska nemusi byt uz na zapise byt potvrdena? staci si ju pri zapise zobrat a potom doniest.. sakra mam z toho normalne stresy ako keby som ju na vysku prihlasovala..🙂

stvura
27. feb 2012

@usmev2222 dieta by malo byt prihlasene len do jednej skolky (oficialne, to i podpisujes na prihlaske), no drviva vacsina ludi prihlasuje do dvoch skolok...zavisi od tvojej lekarky, ci ti da potvrdenie pre dve skolky (Hrachovska napr. neda)

miskovamama
27. feb 2012

@usmev2222 no na prihlaske ked sa podpisujes je napisane ze potvrdzujes ze len do jednej skolky prihlasujes a ta prihlaska uz v den podania musi bit lekarom potvrdena lebo inak je neplatna ved skus kuknut stranku skolky na nete urcite kazda ma a aj prihlasky sa tam daju stiahnut, ja som si tiez stiahla prihlasku z netu a vo stvrtok ideme na zapis

usmev2222
27. feb 2012

@miskovamama uz s potvrdenou prihlaskou? lebo ja som sa dnes bola pytat a povedali ze na zapise dostanem prihlasku a potom potvrdit. tak neviem. a kam idete na zapis?

mamina2010
28. feb 2012

@usmev2222 ...na zapis musis prist uz s potvrdenou prihlaskou od detskej lekarky, inac sa povazuje za neplatnu, presne tak ako napisala @miskovamama. No dost by ma zaujimalo, co v pripade, ze s dietatom pojdes na zapis len do jednej skolky a napokon Ti ho nezoberu, napr. pre velky zaujem alebo iny dovod ...a mamina musi nastupit do prace, co potom? Ked ide rodic do dvoch skolok, tak ma aku taku istotu, ze jedna urcite vyjde :-

miskovamama
28. feb 2012

@usmev2222 ja berem maleho na Cyrilometodsku na zapis mi byvame tu nedaleko takze to mam hned po ruke ja som si nasla ich stranku na nete vsetko je tam rozpisane ake maju aktivity ako papkaju proiblizne co dostavaju vzdy je tam tyzdenny jedalny listok kedy sa rano mozu brat kedy a kedy vyzdvihovat proste maju tam vsetko uvedene denne rezimy a pod. takisto aj ceny su tam a tam bolo aj o zapise ze ako to funguje a aj prihlaska sa dala stiahnut a tam som aj ja citala ze uz musi bit potvrdena lebo inak je neplatna lebo dovtedy aj ja som si myslela ze len tam vyplnim a potom sa bere od lekara no som rada ze som si to aspon na nete nastudovala nemam z toho stresy.

usmev2222
28. feb 2012

@mamina2010
@miskovamama tak baby je rozhodnute.. beriem ju na soltesovej.. kukala som na nete fotky a paci sa mi viac ako bitunkova... tak uvidime.. a mam to aj blizsie.. dnes idem pre potvrdenie k lekarke.....a drzte palce aby mi ju zobrali..🙂 ja do roboty nejdem este, lebo ziadnu nemam este... ale tak snad sa postasti...... ozaj neviete o nejakej robote nahodou???

miskovamama
28. feb 2012

@usmev2222 no vidis predsaa si sa rozhodla a ja si myslim ze v dnesnej dobe nie je tolko deti aby boli skolky preplnene aj ked clovek nikdy nemoze vediet 🙂 no aj mne by bodla daka brigada alebo robota kazdy den skumam na nete no nic ja poistovnictvo a podomovy predaj robit nechcem aj kem mam velke usta ale to nie dnes je takza doba a to su vsetko len .... no koment

usmev2222
28. feb 2012

@miskovamama tak to dufam , lebo v jednem mi povedali ze beru 30 a uz rozdali 50 prihlasok... tak som sa zlakla...ja ani nehladam lebo viem ze na nete uz ani nic nenajdem,,, v dnesnej dobe vsade treba znamosti a tlacenka....

miskovamama
28. feb 2012

@usmev2222 to je pravda no skusit treba vsetko mozno sa podari

usmev2222
28. feb 2012

@miskovamama no ved to, co ine nam ostava.. len skusat... tvoj maly ma kolko?

miskovamama
28. feb 2012

teraz v marci bude mat 2.5 ale my sa este furt trapime s plienkami bohuzial ☹ z tohto hladiska su dievcence ovela sikovnejsie ale dufam ze do skolky to bude vse o.k

mamina2010
28. feb 2012

@usmev2222 ...ja by som sa tiež priklonila asi ku Šoltésovej 😉 , no dnes padlo definitívne rozhodnutie, že ešte nepôjdeme na zápis, necháme to na rok ...ja robotu našťastie mám, no ešte si tam na mňa počkajú, dúfam 😀, lebo sa pokúšame o ďalšie miminko, tak pevne verím, že sa nám čoskoro aj zadarí 😉

diduska777
28. feb 2012

Ahojte, chcela by som saspytat ci neviete aka je skolka na Szeczenyiho, rozmyslam nad nou, no neviem, prosim ak mate skusenosti alebo ste poculi dajte prosim vediet. Dakujem

diduska777
28. feb 2012

Ahojte, chcela by som saspytat ci neviete aka je skolka na Szeczenyiho, rozmyslam nad nou, no neviem, prosim ak mate skusenosti alebo ste poculi dajte prosim vediet. Dakujem

kaja73
28. feb 2012

@mamina2010 my by sme tiež mali ist teraz na zapis,ale odkladame o rok-moj mal v decembri 2 roky,ale prekonal febrilne krce,bol v bezvedomi,skoncil na detskej JISke,plus je potravinovy alergik a tak si chcem rodicovsky predlžit.
Musime sa vyvarovat co najviac chorobam. ☹
A tiež asi pojde na Soltesovu. 😉
St.syn chodil na Dorocku,aj tam som bola spokojna,no byvame bližsie k Solteske,tak asi tentokrat vyhra ona.

andrea2603
28. feb 2012

Ahojte 🙂 My ideme na zápis na Bitúnkovú, dúfam, že budeme mať šťastie a zoberú nás, lebo som už počula, že aj tento rok je veľa detí a málo miesta. Mám ju odskúšanú už na dvoch deťoch, tak ani neuvažujem nad inou, ale v podstate som ešte nič hrôzostrašné nepočula na žiadnu škôlku v Nových Zámkoch.

adrioska
28. feb 2012

@miskovamama Ahoj, nechcem Ti brat iluzie, ale cudovala by si sa, ake su skolky preplnene. My sme boli na zapise minuly rok a bezne sa stavalo, ze neprijali dieta , aj ked mama isla do prace. Kamoska davala prihlasku uz v januari, aby sa dostala do poradia a v 1. den zapisu bolo na zozname tolko deti, kolko mohli aj prijat, nakoniec otvorili akoze dve triedy, pricom niektore deti chodia do triedy medzi starsie deti, aspon ak som dobre pocula. A 2. kamoske tiez nechceli zobrat dieta, aj ked sa chystala do prace, lebo je januarovy a teda v sept. este nemal 3 rocky.To vsetko pisem o Nabreznej skolke. My tam chodime, zatial som spokojna. Potom ho kamoska radsej zapisala do Szechenyiho skolky, tam jej ho zobrali, aj ked este nemal 3 roky, asi tam chodi menej deti, lebo aj inej znamej zobrali 2,5 rocneho synceka. Vo vseobecnosti uprednostnuju deti, ktorych mamina ide robit, maju uz v den nastupu 3 roky alebo im tam chodi starsi surodenec. A potom sa ide podla poradia, v akom su zapisane. Drzim vam vsetkym palce, aby vam deticky prijali. 🙂

miskovamama
28. feb 2012

@adrioska no tymto si ma prekvapila no ved uvidime co a ako bude ved ja este robotu nemam a maly budce mat tri v septembri a este stale plienkujeme bohuzial ved hadam nejak bude 🙂

adrioska
28. feb 2012

S odplienkovanim nemusis mat stresy, my sme sa tiez dlho trapili a potom sa mi maly odplienkoval mesiac pred nastupom do skolky. 🙂 Takze este stihate... 😉

miskovamama
28. feb 2012

@adrioska ja uz som skusala vsetko mozne aj nemozne uz som sa mu prosikala uz som slubovala aj hraci nocnik kupila a nic ked ho tam horko tazko posadim tak sa sem tam vypiska no nie vzdy ale aj to stale protestuje ze nechce na nocnik a stale len daj plienku a ked som aj plienky schovala a povedala som mu ze uz nemam sa minuli ma poslal do obchodu kupit takze ja som to uz jednoducho vzdala a nechavam tomu volny priebeh. len ma hneva ze na vsetko ma hlavicku pozna zvieratka vie pocitat uz aj farby mu ako tak idu vsetko povie len akurat to nie ze potrebuje cikat ci kakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre