Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

serafinka1
10. feb 2009

no veľa ich ešte nemám a treba ich stále viac a viac. Ale čo už. No ideme spať, dobrú noc. 😉

ericica
10. feb 2009

dobru tebe aj darinke 😵 aj vsetkym detickam a ich mamickam 😵 😵 😵

muriel293
11. feb 2009

Dobré ránko maminky,ešte nikde nikto? Ani ja tu dlho nebudem,čaká ma žehlenie tak sa s nechuťou idem do toho pustiť! 😖
Dneska moji svokrovci balia ako o život,zajtra skoro ráno už fičia na mesiac do kúpelov,dúfam že akurát vtedy porodím -však jedine lebo do marca to nosiť isto nebudem, a môžem si tu vyšklbať všetky vlasy od zúfalstva...snáď to nejako zvládneme,spolieham na sestru že mi príde pomôcť....

charlinka
11. feb 2009

Dobré ránko,
my už stihly i postavit sněhuláka s charlinkou ale asi jsem se bavila víc než ona🙂
Muriel to určitě porodíš do konce marca, vím že nechávají přenášet 10 dní a pak ti porod vyvolají.
Já jsem týden přenášela, za tech pár dní mi narostlo břicho snad o p15 cm jak baby rychle rostlo po termínu. Jaké máš bríško ty?? Já měla teda obrovské a ještě mi z něho zustalo 😝

muriel293
11. feb 2009

Do konca marca?! To snáď nie asi si chcela napísať do konca februára žeee? 😅 😅 😅 😀
No mne teraz v pondelok na ctg skonštatovali že mám veľké brucho-ale my aj hovorili že mám málo plodovky a že malý bude riadny chlapisko a ešte aj dlhý! Tak som zvedavá....
Musím prinútiť muža sexovať vraj to pomáha príprave na pôrod tam dolu lebo ja sa stále ani len neotváram proste nič! 😖

serafinka1
11. feb 2009

Charli, kde Ty máš prosím Ťa brucho? Veď si chudučká.

klaudi68
11. feb 2009

Ahojte 🙂

Serafinka, už som aj ja hlasovala 😉 ako sa tam hlasuje? raz za deň, alebo sa už viac krát nedá?

klaudi68
11. feb 2009

Erika, minulý týždeň som ti nevolala, lebo muž mal dennú len v stredu a v nedelu, v stredu som nemohla, lebo som už bola pozvaná k susedke, mala narodeniny. V sobotu večer ma zas taká migréna chytila 😢 , že som od bolesti celú noc nespala, nepomohli mi ani tabletky, tak som si v nedelu poobede kým Viki spala musela lahnúť a večer už bolo o niečo lepšie. No a predstav si, v pondelok som zahryzla do chleba a praskla mi korunka na prednom zube 😠 😖 tak som včera išla do nz k zubárke, no bola taká neochotná a pritom by som si za prednostné vyšetrenie aj zaplatila, ale nakoniec ma tak nasrala, že som si vypýtala kartu. Hneď bola ku mne taká odmeraná, to sa jej už nepáčilo 😠 Tak zajtra idem k zubárovi tu u nás, suseda mi ho vybaví. Včera mi zas Simi oznámila, že v piatok je rodičko, tak musím isť znovu do nz. Budúci týždeň sú prázdniny, tak budem mať všetky deti doma, ja ti potom niektorý deň zavolám. Ok? 😉

klaudi68
11. feb 2009

ozaj, vašim deťom ako rastú zuby, lebo Viki má hore obe jednotky, vlavo hore má už aj dvojku, trojka jej chýba a vzadu už má vonku obrovský zubisko, 😕 ona si vobec nenechá, aby som jej pozrela zuby a včera sme sa hrali a jak som ju šteklila a ona sa rehotala, tak som zbadala, že tam už má zub 😕

deina
11. feb 2009

Zahlasovane. 😅

Klaudi, krpaty ma zatial hore styri zuby a dole dva, aspon naposledy, co si dal pozriet pusu, to bolo tak. Dost davno... Teraz zase strasne slini a furt ma prsty vzadu v puse, ale ak mu tam nieco vyslo, neviem o tom, neukaze.

klaudi68
11. feb 2009

Deina, ani moja neukáže ani za svet, preto ma to tak prekvapilo, keď so jej tam zbadala ten obrovský zub. Ani neviem, kedy jej vyšiel 😅 ona v noci velmi zle spí a hlavne teraz vela plače, a teraz jak som pozerala, tak má hore strašne napuchnuté ďasná.

deina
11. feb 2009

Misulo vacsinou zuby dobre znasa, aj spi, aj normalne je a pod, takze tazko povedat, ci mu nejaky ide alebo nie. 😕 Neviem. 😅 Ale v poslednom case beha po byte ako Bruce Willlis (tricko vpredu "prepotene" preslinene do trojuholnika).

klaudi68
11. feb 2009

aj Viki ich dobre znáša, nezbadala som nijaké zmeny v správaní a tiež vela sliní a pchá si stále všetko do pusy, ale to už robí dávno, tak tiež neviem, kedy jej ide nejaký zub 🙄

ericica
11. feb 2009

ahoooooooooj klaudi no na tie trojky si este pockas ani my ich este nemame ale uz sa tlacia 😝
charlie uplne suhlasim so seraf tvoje brucho by som musela hladat asi lupou 😀
baby ja zajtra asi nepojdem do MC lebo mala je chora 😖 ideme k pediatricke nech jej daco predpise lebo je hrozne soplava aj kasle a kycha ...bojim sa ab 😖 som vase bambulky nenakazila ale dufam do buduceho tyzdna to prejde 😝

monica25
11. feb 2009

cavte 🙂
aj roli je soplavi....zatial nehoruckujeme.... ☹ ,dufam,ze to nechyti danielik...teraz obi2 spinkaju,ale za chvilu by sa mali zobudit....
a uz su hore...danielika kojim a roli papa banan 🙂
muriel-uz teraz nechavaju 7 dni,mana aspon tak nechal na 8 den mi vilolavali porod.......ani mne ni nepomohlo ani pri prvom ani pri druhom....2x mi vyvolavali ...1x som porodila za 22 hod a druhe skoncilo sekciou....
a velkos bruska nezalezi od velkosti babetka....ja som mala mini brusko a maly mal 52cm a 5200g 😅
drzime palce aby to dobre dopadlo a aby si to mala m skorsie za sebou 🙂

monica25
11. feb 2009

aj my sme vam poslali hlas serafi 😀 ste tam pekne 😀

monica25
11. feb 2009

cim skorrsie...to malo byt...tukam do klavesnic a kojim..... 😅

monica25
11. feb 2009

kati-riskovi skore uzdravenie aj rebuske-ericica,a vsetkym chorymdetickam....
ja tiez neviem kolko mame zubov...,asi 4 hore a 2 dole..........nexce ukazat ani on

katika1
11. feb 2009

moni dík 😵
eri aj vy? chudatko 😔

muriel293
11. feb 2009

monica
to si tu uviedla dobrú váhu??????? malého myslím.... 😅 😅 😅 😅 😕 😕 😕 😨
Ve´d to si ho mohla rovno z bruška poslať do škôlky nie? 😀 😀 😀

catrin23
11. feb 2009

ahojte...

moni, tak zajtra vas cakame 😉

muriel ,moni asi chcela napisat vahu 4200g a asi sa pomylila 😕

prajeme skore uzdravenie vsetkym chorlavym detickam...

my sme neboli v kosiciach, lebo moj svagor 😠 sa na nas vykaslal a ani mi nezdvihol telefon, ze kedy ideme, a potom som este ja bola ta najhorsia 😠 no comment proste....

janula_nz
11. feb 2009

catrin ako sa mate? uz vas ani v meste nevidim, kade sa tulate? 🙂

monica25
11. feb 2009

cat-hej 4200.pomylila som sa....

janula_nz
11. feb 2009

moni uz mas ten kocik alebo si si rozmyslela a nekupis surodenecky?

monica25
11. feb 2009

ok este sa predtym ozvem....roland zas organizoval 😠 ked by to bol somnou prediskutoval tak by som mu bola povedala,ze stvrtok chodievas aj ty do MC,ale on zavolal sam od seba.....,a aj sople ma....nie vela,len ked spinka vtedy si pochrapkava...tak este pre istotu sa zajtra ozvem,nexceme vas nakazit ak by sa mu pohorsilo,ale dufam,ze nie lebo nexcem aby danielik to chytil poto od neho....no uvidime kazdopadne sa ozvem ked skoncimu u dr. 🙂
na 11.30 sme objednani k alergologicke na kontrolu s rolim.....dufam,ze uz na poslednu....

charlinka
11. feb 2009

Ahoj, i já ještě nevím zda zítra pujdeme, malá má dneska rýmu a zvýšenou teplotu ještě nikdy neměla horučku. Kolik je vlastně pruměrná dobrá teplota? Já jen vím že do 38 se s tím nemá nic delat ne?
uvidíme jak jí bude zítra, ani nevím kde to mohla chytnout tak snad to bylo jenom dneska.
No já si svoje břicho teda vidím a dost. předtím jsem homěla pěkně ploché a ted je tam hrozná slaninka a třepe se to🙂
ano muriel myslela jsem do konce februára 😀 😀

serafinka1
11. feb 2009

Ahojte, najprv sa chcem všetkým podakovať za hlasy, vééééééééééľmi ste nás potešili. 😵 😵 😵 😵 😵

Ajlin Radko je tiež chorý, takže oni do MC neprídu a neprídeme ani my, nechceme riskovať.

Charli no tak by si si asi mala vyčistiť zrkadlo, lebo naozaj nemáš nikde slaninu. Ja tak mať Tvoju slaninu, tak skáčem 3 m od radosti. 😀 😀 😀

Ohľadom zúbkov, tak mi už máme vonku 12 zúbkov. U nej sa to prejavuje častejšou stolicou, slinením a viac sa ľúbi vtedy nosiť na rukách. No a čo je najhoršie, nechutí jej nič jesť, iba moje mlieko a nejaké jogurty a max polievka. 😠

monica25
11. feb 2009

serafi-unas je to to iste ked mu idu zubky tak moc nexce papat,tiez len "kasovite jedla..."jogurty,vyzivy.......to co nemusi zut...
deti mi spinkaju ja som dnes po dlhom case aj na nete bola troska dlchsie,ale idem si uz aj ja lahnut

dobru noc s detickam skore uzdravenie 🙂

monica25
11. feb 2009

a detickam skore uzdravenie-dnes mi to pisanie nejak nejde vynechavam,pomylim si pismenka... 😠

serafinka1
11. feb 2009

presne tak moni. Ideme aj my spať, nejaká som dnes oťapená, zajtra ideme na tú prezentáciu. Už sa teším, lebo sa mi míňa kaša. Ozaj skúšali ste niekto dobrú mamu jogurt piškótovú? Je fantastická. Aj Darinke chutila. Mňami. Len neviem teraz komu viac či jej alebo mne. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre